رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۳

اشخاصی که متقاضی سفر به کشوری خارجی هستند، ابتدا باید از آن کشور کسب اجازه کنند یا به اصطلاح ویزای آن کشور را دریافت کنند. این سفر چه یک روزه باشد، چه به قصد مهاجرت انجام گیرد نیاز به ویزا دارد.

برای درخواست ویزا باید با ثبت نام در سایت سفارت اقدام به رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا کنید. سپس در موعد مقرر جهت درخواست ویزا به سفارت مربوطه مراجعه فرمایید.

در این ملاقات شما فرآیند هایی را برای اخذ ویزا باید پشت سر بگذارید. فرآیند هایی مانند پاسخ به سوالات مختلف و انجام احراز هویت با ارائه مدارک هویتی و انگشت نگاری از جمله کار هایی هستند که در زمان حضور در سفارت انجام می گیرند.

تعیین وقت پر شده سفارت آمریکا می تواند از طریق سایت مربوطه و یا به صورت حضوری انجام گیرد. اما برای اخذ وقت سفارت کشور آمریکا به دلیل عدم وجود سفارت این کشور در ایران صرفا از طریق آنلاین انجام می شود.

همچنین برای حضور در سفارت باید به کشوری که سفارت آمریکا در آن کشور دایر می باشد سفر کنید. انتخاب کشور ثانویه ای که از هزینه ی سفر کمتری برخوردار باشد برای انجام این امور از لحاظ اقتصادی منطقی تر به نظر می رسد.

همچنین بهتر است کشوری را انتخاب کنید که نیازی به اخذ ویزا نداشته باشد. این کار باعث می شود که هم در هزینه ها و هم در وقت شما صرفه جویی گردد.

وقت پر شده سفارت آمریکا

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا از طریق سایت سفارت

به منظور تعیین وقت سفارت و درخواست ویزا آمریکا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. پس از ورود به وبسایت ، بر روی گزینه ی nonimmigrant visa applicant کلیک کنید.
 2. سپس در صفحه ی پیش رو، ملیت خود را انتخاب کنید.
 3. پس از مطالعه کامل قوانین، جهت ایجاد حساب کاربری و بررسی شرایط پرداخت هزینه ها، گزینه ی تایید را انتخاب کنید.
 4. لیستی از نزدیکترین کشورها نسبت به ملیت شخص متقاضی جهت مراجعه به سفارت نمایش داده می شود.
 5. برای افراد با ملیت ایرانی سه گزینه ی آنکارا، دبی و ایروان بهترین گزینه های موجود هستند.
 6. متقاضی با توجه به شرایط شخصی خود، می تواند سفارت آمریکا را در هر کدام از این شهر ها انتخاب کند.
 7. پس از اینکه شهر و کشور مورد نظرتان را انتخاب کردید، به صفحه ای جهت وارد کردن اطلاعات شخصیتان (قبیل نام و نام خانوادگی، سال تولد، ایمیل و…) هدایت می شوید. درج اطلاعات به طور کامل و صحیح در این مرحله بسیار اهمیت دارد.
 8. پس از تکمیل فرم، کد فعال سازی به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.
 9. در ادامه به بخش تکمیل اطلاعات می رسید، در این مرحله اطلاعاتی از قبیل محل صدور پاسپورت، محل تولد، شماره پاسپورت، شماره DS-160، نوع ویزا، جنسیت، شماره تماس و… را وارد و ثبت نهایی کنید.
 10. در پایان این مراحل با این پرسش مواجه می شوید که آیا در گذشته موفق به اخذ ویزا آمریکا شده اید؟ و اینکه تا به حال از کشور ثالثی جهت درخواست ویزا آمریکا اقدام کرده اید؟ با توجه به آنکه ملیت شما ایرانی است، باید به سوال دوم پاسخ مثبت دهید.
 11. در آخر گزینه ی create appointment را جهت دریافت نوبت انتخاب کنید.
 12. پس از تایید نهایی اطلاعات شخصی، از شما سؤال می شود که در این سفر همراه دیگری هم دارید یا خیر؟ در صورتی که پاسخ شما به این سوال مثبت است، باید تمامی مراحل ذکر شده را یک بار دیگر برای همراه خود نیز انجام دهید.
 13. پس از پایان تمام مراحل، باید به ازای تعداد افراد متقاضی اخذ ویزا آمریکا، مبلغ مشخص شده را به شماره حساب موجود در صفحه واریز کنید.
 14. پس از تایید وجه پرداختی از سوی سایت، اولین وقت آزاد برای مراجعه ی شما به سفارت در سمت راست صفحه به نمایش در خواهد آمد.

رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا چگونه قابل انجام است؟

منظور از رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا این نیست که وقت متقاضی دیگر را گرفته و به شما اعطا کنند. شخصی که برای مراجعه اقدام به تعیین وقت ملاقات می کند نمی تواند این وقت ملاقات را به شخص دیگری انتقال دهد.

اما آن شخص در هر زمان می تواند به هر دلیلی وقت سفارت خود را کنسل کند. این وقت رزرو آزاد شده با پیگیری فرد متقاضی یا موسسه ی مهاجرتی به نمایندگی از او، می تواند به آن شخص اختصاص یابد. با توجه به ازدیاد اشخاص برای اخذ وقت سفارت امریکا، کسب وقت کنسلی فرد دیگر می تواند مزیتی بزرگ باشد.

البته با توجه به ازدیاد متقاضیان رزرو کنسلی ویزا مشکل به نظر می رسد ولی غیرممکن نیست. موسسات مهاجرتی با استفاده از نرم افزار های مبتنی به هوش مصنوعی و پرسنل مجرب وب سایت سفارت را به صورت ۲۴ ساعته مورد بررسی قرار می دهند.

با این کار به محض ایجاد شدن وقت خالی آن را رزرو می کنند و به متقاضیان خود اختصاص می دهند. رزرو وقت پر شده سفارت به دو صورت قابل انجام است:

رزرو عادی وقت سفارت:

در این حالت متقاضی با پرداخت هزینه ی رزرو به صورت عادی در نوبت رزرو قرار می گیرد. در این روش اولویت با اشخاصی است که زودتر ثبت نام کرده اند. مگر این که از رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا تضمینی استفاده کرده باشند.

رزرو ویژه وقت سفارت به صورت تضمینی:

در این حالت متقاضی با پرداخت هزینه ی نسخه ی ویژه می تواند اخذ وقت سفارت خود را تضمین کند. در این حالت در صورت ایجاد وقت رزرو، اشخاصی که رزرو ویژه را انتخاب کرده اند از اولویت بیشتری نسبت به سایرین، برای اخذ وقت برخوردار می باشند.

مدارک مورد نیاز جهت رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا

برای تعیین وقت پر شده سفارت آمریکا، باید یک سری از مدارک خود را برای ارائه به کنسولگری به همراه داشته باشید که عبارتند از:

 • تکمیل فرم اهداف غیر مهاجرتی به زبان فارسی و یا در صورت برخورداری از نسخه ی انگلیسی ارائه ی تاییدیه ی آن الزامی می باشد.
 • فایل اسکن عکس رنگی تمام رخ متقاضی با رعایت استانداردهای عکس پاسپورت.
 • ارائه گذرنامه معتبر به همراه روگرفت از تمام صفحات آن.
 • شماره تماس و ایمیل معتبر شخص متقاضی.
 • در صورت اخذ ویزا آمریکا در گذشته، ارائه ی نسخه ی روگرفت آن الزامی می باشد.
 • درخواست برای همکاران محترم باید بر روی فرم های سربرگ دار ثبت گردد.

نکته: در هنگام آماده سازی مدارک دقت داشته باشید که اسناد قابل ارائه تماما نسخه ی اصلی باشند. همچنین برای سهولت در کار خود بهتر است از تمام مدارک رو گرفت تهیه کنید.

همچنین باید از تمام مدارک، نسخه ی ترجمه شده به زبان انگلیسی معتبر تهیه کنید. این موارد باید هم در مرحله ی تعیین وقت و هم در روز مصاحبه رعایت شوند.

مدارک لازم برای زمان حضور در سفارت آمریکا

پس از اخذ وقت سفارت آمریکا باید مدارک مختلفی را به هنگام مراجعه به سفارت به همراه داشته باشید. همان طور که می بینید این مدارک با اسناد ارائه شده جهت اخذ وقت سفارت متفاوت می باشند.

 • گذرنامه با اعتبار ۶ ماهه به همراه روگرفت از تمام صفحات.
 • ارائه مدارک هویتی مانند، شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج یا طلاق به همراه ترجمه رسمی آن ها.
 • همراه داشتن اصل کارت معافیت و پایان خدمت برای آقایان به همراه ترجمه آن.
 • در صورت اخذ ویزا آمریکا در گذشته، ارائه ی نسخه ی روگرفت آن الزامی می باشد.
 • دو قطعه عکس رنگی تمام رخ متقاضی با رعایت استانداردهای عکس پاسپورت. جهت اطمینان تعداد عکس های بیشتری به همراه داشته باشید.
 • رسید پرداخت هزینه MRV در سایت سفارت آمریکا.
 • تاییدیه ی فرم DS160 که قبلا به صورت آنلاین در وب سایت سفارت ایالات متحده تکمیل شده است.
 • تاییدیه برگه ی وقت سفارت.
 • همراه داشتن مقداری پول جهت پرداخت هزینه های لازم مانند انگشت نگاری و… در سفارت آمریکا.
 • ترجمه ی پرینت گردش حساب بانکی ۶ ماهه اخیر به انگلیسی.
 • ارائه مدارک تمکین مالی به زبان انگلیسی Bank Statement.
 • ترجمه ی سوابق بیمه به زبان انگلیسی.
 • اصل اسناد ملکی مانند خانه، زمین، مغازه و… به همراه ترجمه ی انگلیسی آن ها.
 • مدارک سرمایه گذاری در بورس، اوراق مشارکت و…
 • مدارک سوابق شغلی مانند گواهی اشتغال، حکم بازنشستگی، مدارک کارگزینی، پروانه کسب یا نظام مهندسی و… به همراه ترجمه آنها به زبان انگلیسی.
 • برای اخذ ویزای توریستی آمریکا و کوتاه مدت باید مدارک رزرو بلیط رفت و برگشت به همراه واچر محل اقامت باید ارائه گردد.
 • برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا ارائه اصل مدارک تحصیلی، مدارک پرداخت هزینه ها و شهریه به همراه فرم تکمیل شده I-20 الزامی می باشد.
 • برای اخذ ویزای مبادله ی بازدیدکنندگان، باید مدارکی چون رسید پرداخت هزینه های لازم به همراه فرم تکمیل شده ds-2019 ارائه گردد.
 • برای افرادی که دارای دعوتنامه می باشند، ارائه اصل دعوتنامه به همراه فرم تکمیل شده I-134 لازم می باشد.

هزینه رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا

با توجه به تغییر مداوم نرخ خدمات وزارت خارجه، جهت کسب اطلاع از میزان دقیق هزینه ی گذرنامه و سایر خدمات کنسولی با همکاران ما در موسسه ی ویزافوری تماس حاصل فرمایید. هزینه ی قابل پرداخت برای رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا مبلغ 3 میلیون و 900 هزار تومان است.

این مبلغ صرفا برای تعیین وقت پر شده سفارت آمریکا می باشد و مابقی هزینه های سفارت به طور جداگانه باید پرداخت گردد. به طور مثال برای دریافت فرم Ds-160 مبلغ 160 دلار باید به سایت سفارت واریز گردد. هزینه ی پرداختی به سفارت به مدت 1 سال دارای اعتبار است.

هزینه رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا

رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا تضمینی می باشد؟

یکی از مهمترین نکات تاثیرگذار در برنامه ریزی جهت سفر به ایالات متحده آمریکا، آگاهی از اولین فرصت برای تعیین وقت سفارت آمریکا می باشد. در اغلب مواقع به دلیل ازدیاد متقاضیان وقت ملاقات و محدودیت پذیرش کنسولگری، فاصله زمانی زیادی تا اولین وقت موجود وجود دارد.

با این حال ممکن است که فرد متقاضی یک روز پس از ثبت نام موفق به دریافت وقت ملاقات شود یا این پروسه ماه ها به طول انجامد.

در صورت باز شدن وقت رزرو در سفارت آمریکا، اگر از نوع ثبت نام رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا ویژه استفاده کرده باشید امکان این که بتوانید وقت سفارت را رزرو کنید بیشتر از ۹۵ درصد می باشد. البته این را در نظر داشته باشید که در حالت ویژه شما در صف قرار نمیگیرید و اولویت برای اخذ وقت با شما می باشد.

احتمال اخذ نوبت به صورت عادی تا ۷۰ درصد کاهش می یابد. در این مدل از نوبت دهی اولویت با افرادی است که زودتر اقدام به ثبت نام کرده باشند. توجه داشته باشید که موسسه ی مهاجرتی ما در صورت عدم موفقیت در تعیین وقت پر شده سفارت آمریکا، وجه پرداختی متقاضی را به طور کامل عودت می دهد.

جمع بندی

برای ورود به کشور آمریکا در صورت سفر به گونه ی موقت ویزای توریستی و در صورت سفر به صورت دائمی باید ویزای مهاجرت اخذ گردد. پس از اخذ ویزا با ورود به یکی از مبادی ورودی مانند فرودگاه ها می توانید مجوز ورود به آمریکا را از افسر مهاجرت، امنیت داخلی و حفاظت مرزی گمرک آن کشور درخواست کنید.

قبل از انجام هرگونه اقدامی برای رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا باید با شرایط و مراحل آن به خوبی آشنایی داشته باشید.

همچنین باید شناختی نسبی در مورد انواع ویزا آمریکا کسب کنید. با کسب اطلاعات جامع در این زمینه ها می توانید به بهترین نحو برای سفر خود برنامه ریزی کنید. گفتنی است که نزدیک به ۱۸۵ نوع ویزای مختلف برای ورود به ایالت متحده وجود دارد که تمام آن ها در زیر مجموعه های ویزای توریستی و ویزای مهاجرت یا دائمی قرار می گیرند.

ویزای مهاجرتی همان طور که از نامش مشخص است با هدف مهاجرت و سکونت در آن کشور صادر می شود. ولی ویزای توریستی دارای بازه محدود می باشد و قبل از پایان فرصت آن باید به کشور خود باز گردید. ویزای کاری، گردشگری، تحصیلی و… از انواع ویزا های موقت هستند.

همانطور که توضیح داده شد رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا پروسه ی سختی می باشد که بهتر است آن را به مجموعه گردشگری ویزافوری با سال ها تجربه در زمینه گرفتن وقت سفارت آمریکا بسپارید. کارشناسان ما به صورت رایگان آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند.

سوالات متداول

هزینه رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا چقدر است؟

هزینه آن 600 دلار + هزینه ی پرداختی سفارت می باشد.

آیا رزرو وقت پر شده سفارت تضمینی می باشد؟

معمولا کسی که از وقت های پرشده سفارت قصد گرفتن وقت را دراد به شرایط متقاضی و مدت زمان آن بستگی دارد.

ربات وقت سفارت آمریکا چگونه است؟

این ربات در زمان شلوغی سفارت به صورت یک نرم افزار عمل می کند.

 

 

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *