وقت سفارت فرانسه | فوری و تضمینی

آخرین بروزرسانی : خرداد ۱۴۰۳

تعیین وقت سفارت فرانسه نیاز به رزرو وقت ملاقات، تکمیل فرم درخواست، تنظیم مدارک و همینطور آمادگی برای پاسخ به سوالات روز مصاحبه دارد. تنها دانستن نحوه گرفتن وقت سفارت فرانسه کافی نیست بلکه می بایست به کمک کارشناسان خبره ویزا فوری، همه جوانب سنجیده شود.

وقت سفارت فرانسه فوری

در حال حاضر، به دلیل حجم بالای تقاضا، امکان رزرو وقت سفارت فرانسه به صورت فوری برای ویزای توریستی وجود ندارد. با این حال، در شرایط خاص و اضطراری، می توانید با ارسال ایمیل به سفارت فرانسه، برای دریافت وقت فوری درخواست دهید. برای این کار باید مدارک و مستندات خود را به همراه یک ایمیل درخواست مبنی بر ضرورت سفر فوری به سفارت فرانسه ارسال کنید.

علاوه بر این برخی از آژانس های مسافرتی مانند ویزافوری می‌توانند با توجه به سوابق و روابط خود با سفارت، برای شما وقت vfs فرانسه فوری رزرو کنند. همچنین با پرداخت هزینه بیشتر، قادرید از خدمات وقت سفارت ویژه Premium Lounge نیز بهره مند شوید.

در 1 دقیقه پاسخ همه سوالات خود را بگیرید

چگونه وقت سفارت فرانسه بگیریم؟

برای تعیین وقت سفارت فرانسه باید مراحل زیر را به ترتیب سپری کنید:

 1. در ابتدا می بایست نوع ویزا مشخص شود. می دانید که بر اساس هدف شما از سفر، انواع مختلفی از ویزا در نظر گرفته می شود.
 2. پس از مشخص شدن نوع ویزا می بایست درخواست خود را به صورت آنلاین تکمیل نمایید.
 3. بر روی سایت فرانس ویزا می بایست یک حساب کاربری مخصوص به خود داشته باشید تا بتوانید مراحل صدور وقت سفارت را پیگیری کنید.
 4. سپس نوبت به تنظیم قرار ملاقات خواهد بود. در بین مراکز درخواست ویزا، یک مورد می بایست انتخاب شده و یک قرار ملاقات تنظیم شود. در این قرار ملاقات اثر انگشت و عکس شما گرفته می شود.
 5. این کار با عنوان اطلاعات بیومتریک به ثبت خواهد رسید.
 6. پس از رزرو قرار خود یک ایمیل تایید قرار به همراه نامه مورد نظر دریافت خواهید کرد.
 7. قرار ملاقات برای هر یک از اعضای خانواده باید به صورت جداگانه تنظیم شود.
 8. در گام بعدی برای اخذ وقت سفارت فرانسه نیاز به تحویل مدارک خواهد بود.
 9. در واقع پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، میزان هزینه ویزا نمایش داده می شود که می بایست پرداخت نمایید تا مدارک شما وارد مرحله بررسی شود.
 10. پیگیری درخواست وقت سفارت فرانسه بسیار مهم است. در واقع پس از تحویل پرونده نیاز به بررسی و پیگیری تقاضا خواهد بود.

به این ترتیب می توانید از زمان صدور ویزا مطلع شوید. زمانی که پاسپورت خود را مرکز درخواست ویزا ارائه می دهید یک پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می شود. همینطور می توانید وضعیت درخواست ویزا را به شکل آنلاین از سایت فرانس ویزا بررسی کنید. شماره مرجعی که برای شما صادر شده است برای پیگیری همین موضوع خواهد بود.

چگونه وقت سفارت فرانسه بگیریم

نمونه فرم وقت سفارت فرانسه

همانطور که قبلا گفته شد یکی از مراحل گرفتن وقت سفارت فرانسه پر کردن فرم وقت سفارت می باشد که باید انگلیسی پر کنید. این نمونه فرم را می توانید از لینک زیر دانلود کنید

 

 

گرفتن وقت سفارت فرانسه vfs

یک سری اقدامات مهم پیش از گرفتن وقت سفارت فرانسه vfs می بایست انجام شود. شما برای درخواست ویزای توریستی فرانسه از مرکز درخواست ویزای جهانی نیاز به تنظیم یک قرار ملاقات خواهید داشت.

اما نکته مهم مربوط به تکمیل فرم درخواست ویزا پیش از رزرو وقت است. فرم درخواست ویزا می بایست به صورت آنلاین در وب سایت رسمی فرانس ویزا تکمیل شود. خدمات vfs در حدود 40 یورو برای هر شخص است. تکمیل فرم مورد نظر کار ساده ای نیست.

به این ترتیب شما می توانید به کمک کارشناسان ویزا فوری شرایطی در نظر بگیرید تا تکمیل این فرم بدون مشکل انجام شود و نتیجه بخش باشد. یک نکته بسیار مهم که باید بررسی شود زمان ثبت نام است.

اگر خیلی زود و یا بسیار دیر برای ثبت نام وقت سفارت فرانسه اقدام کنید به در بسته خواهید خورد. بهتر است نحوه تعیین وقت سفارت فرانسه را به صورت گام به گام پشت سر بگذارید تا با کمترین خطا به نتیجه برسید.

مدارک لازم برای وقت سفارت فرانسه

روزی که در سفارت فرانسه حضور دارید باید یک سری مدارک را تنظیم نمایید. نامه تایید وقت باید پرینت گرفته شود. نیاز به ارائه پرونده کاملی از مدارک است که می بایست طبق فهرست مرتب شده باشد. در نهایت هزینه خدمات ویزا می بایست پرداخت شود.

اسناد و مدارکی که برای اخذ وقت سفارت فرانسه نیاز است از قرار زیر است:

 • فرم درخواست وقت سفارت فرانسه وی اف اس می بایست بارگیری شده و به طور دقیق تکمیل شود. این فرم را با صداقت پر کنید. شرایط تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه به صورت الکترونیکی برای شما فراهم شده است به طوری که یک نسخه چاپ شده را دریافت می کنید.
 • هر شخص برای اخذ وقت سفارت فرانسه وی اف اس نیاز به دو قطعه عکس دارد. عکس می بایست در اندازه گذرنامه باشد و همینطور پس زمینه عکس نیز می بایست روشن در نظر گرفته شود. گذرنامه و کپی ویزای قبلی خود را به همراه داشته باشید. اعتبار گذرنامه باید چک شود و همینطور گذرنامه می بایست دو صفحه سفید داشته باشد.
 • نیاز به کپی رزرو بلیط برگشت است که البته بهتر است در این زمینه با کارشناسان ویزافوری ارتباط گرفته و مشورت کنید. هر شخص می بایست بیمه ویزای مسافرتی به مبلغ 30000 یورو فرانسه را ارائه دهد. همینطور نیاز به ارائه نامه هدف سفر و تکمن مالی خواهید داشت.

مدارک لازم برای وقت سفارت فرانسه

روش پرکردن فرم درخواست ویزای فرانسه

پُرکردن فرم درخواست ویزا یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت ویزای فرانسه است که اطلاعات آن باید به‌طور دقیق پر شود؛ زیرا اشتباه‌بودن یا ناقص‌بودن آن می‌تواند روند کار را با مشکل مواجه کند. شما می‌توانید نمونه فرم وقت سفارت فرانسه را با یک سرچ کوتاه در گوگل، مشاهده کنید.

دریافت و پُرکردن این فرم کار سختی نیست. برای انجام این کار ابتدا باید فرم اصلی یا نسخۀ کپی و باکیفیت آن را از اینترنت دریافت کنید و پرینت بگیرید و سپس با خطی خوانا آن را پُر کنید. اطلاعات این فرم به ویژه اطلاعات هویتی و مکانی شما، باید صادقانه و دقیق باشند تا درخواست شما تایید شود. آنچه باید در فرم درخواست ویزا قید کنید، عبارت‌اند از:

 • نام و نام خانوادگی مشابه با اطلاعات گذرنامه؛
 • نام شناسنامه‌ای و اصلی درصورتی‌که با اطلاعات بخش 1 متفاوت باشد؛
 • تاریخ تولد به ترتیب روز، ماه و سال؛
 • محل تولد مطابق با اطلاعات گذرنامه؛
 • کشور محل تولد؛
 • ملیت کنونی و درصورت لزوم ذکر ملیت هنگام تولد؛
 • جنسیت؛
 • وضعیت تاهل؛
 • درصورت لزوم، ذکر کامل نام، آدرس و ملیت فردی که قیم قانونی است یا اختیاری از سوی والدین دارد؛
 • شمارۀ ملی؛
 • تعیین نوع سند مسافرتی؛
 •  شماره سند مسافرتی؛
 • تاریخ صدور پاسپورت؛
 • تاریخ انقضای پاسپورت؛
 • مرجع صادرکنندۀ گذرنامه و محل صدور آن؛
 • آدرس کامل شامل آدرس خانه، آدرس ایمیل و آدرس پستی؛
 • شمارۀ تلفن همراه و شمارۀ تلفن ثابت محل اقامت؛
 • ذکر اقامت کنونی (اینکه در حال حاضر در کشور خود زندگی می‌کنید یا کشوری دیگر)؛
 • شغل فعلی مطابق با اطلاعات موجود در گذرنامه (درصورت نداشتن شغل باید بنویسید بدون شغل)؛
 • ذکر نام موسسه یا کارفرمایی که نزد او کار می‌کنید؛
 • هدف از سفر به فرانسه؛
 • نام کشور مقصدی که قرار است به آنجا بروید؛ یعنی همان فرانسه؛
 • ذکر نام اولین کشوری که در حوزۀ شینگن است و وارد آن خواهید شد؛
 • تعداد ورودی‌های درخواست‌شده؛
 • مدت اقامت؛
 • ذکر تعداد ویزاهای دریافت‌شده برای ورود به منطقه شینگن در 3 سال گذشته ؛
 • اثر انگشت؛
 • تاریخ ورود به منطقۀ شینگن و تاریخ خروج از آن؛
 • درصورت لزوم، ذکر نام شخصی که شما را دعوت کرده است یا هتلی که در آن اقامت خواهید داشت؛
 • ذکر نام سازمان یا ارگانی که میزبان شماست؛
 • مشخص‌کردن تمکن مالی و محل تامین هزینه‌ها؛
 • ذکر مکان و تاریخی که در آن فرم را پر کرده‌اید؛
 • امضای متقاضی (درصورت داشتن سن کمتر از 18 سال، امضای والدین یا قیم قانونی).

شرایط وقت سفارت فرانسه

یکی از مهمترین شرایط اخذ وقت سفارت فرانسه وی اف اس مربوط به نامه تمکن مالی است. شما باید اثبات کنید که از امکانات مالی کافی برای حضور در فرانسه برخوردار هستید. می بایست ثابت کنید برای روزی 120 یورو آماده هستید.

در صورتی که متقاضی دارای هتل پیش پرداخت است می بایست مبلغی برای مدت اقامت در هتل به ارزش 65 یورو در نظر بگیرد. دقت داشته باشید که مبلغ گفته شده تقریبی است و بر اساس ویزای انتخابی شما شرایط متفاوت خواهد شد.

وقت سفارت فرانسه چقدر طول میکشد؟

پس از ثبت درخواست وقت ویزا برای سفارت فرانسه و انجام بررسی های اولیه، ایمیلی دریافت می کنید که تاریخ ملاقات شما در ان ذکر شده است. در صورتی که درخواست شما برای ویزای بلند مدت است معمولاً تاریخ مصاحبه بین 15 الی 20 روز در نظر گرفته می شود.

تعیین وقت سفارت فرانسه پالادیوم به شرایط مختلفی بستگی دارد و گاهی نیز 2 ماه پس از دریافت ایمیل می بایست برای مصاحبه آماده شوید. به طور کلی روند رسیدگی به درخواست وقت ویزا برای سفارت فرانسه در نوع کوتاه مدت، کمتر از سایر موارد است. زمان مللاقات بین 5 روز کاری الی 3 هفته پس از دریافت پاسخ از سوی سفارت در نظر گرفته می شود.

ایمیل سفارت فرانسه : legalisations.teheran-amba@diplomatie.gouv.fr

هزینه وقت سفارت فرانسه

در زمان تحویل مدارک نیاز به پشت سر گذاشتن مصاحبه و انگشت نگاری خواهد بود. دقت کنید ارز مورد قبول برای سفارت این کشور یورو است. معمولاً هزینه خدمات مربوط به بررسی مدارک مورد نظر 65 یورو است اما بهتر است به کمک کارشناسان ویزافوری در مورد این هزینه ها بیشتر پرس و جو کنید.

وقت سفارت فرانسه در تهران

به طور کلی سه روش درخواست برای وقت سفارت فرانسه در نظر گرفته شده است که به کمک تیم ویزا فوری می توانید بهترین روش را انتخاب نمایید. ایمیل اولین روش برای تعیین وقت سفارت فرانسه محسوب می شود. زمانی که پاسپورت به مرکز درخواست ویزای جهانی ارائه شود یک ایمیل برای شما ارسال می شود.

روش دوم، اخذ وقت سفارت فرانسه از طریق پیامک است. بسیاری از افراد دسترسی راحت به ایمیل خود ندارند. سیستم پیامکی نیز در نظر گرفته شده است که به شما امکان ردیابی دقیق تر اطلاعات را می دهد. به این ترتیب پیامک مربوط به سفارت به صورت مستقیم روی تلفن همراه شما نمایش داده می شود.

در نهایت سیستم آنلاین تعیین وقت سفارت فرانسه وجود دارد که به این ترتیب به کمک شماره مرجع می توانید درخواست ویزا را پیگیری کنید. شماره فاکتور و رسید نیز در این راستا به شما کمک می کند.

بنابراین شرایط اخذ وقت سفارت فرانسه در تهران وجود دارد کافیست یکی از روش های مورد نظر را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که به طور کلی سفارت فرانسه بهترین شرایط را در تهران در نظر گرفته است و افراد می توانند درخواست خود را بدون مراجعه به سایر کشورها در داخل ایران تسلیم نمایند.

وقت سفارت فرانسه برای ویزای تحصیلی

خدمات وقت ویزا برای سفارت فرانسه با هدف تحصیل به نسبت سایر اهداف با سختگیری کمتری همراه است. در این راستا نیاز به تنظیم مدارک تحصیلی خواهید داشت. نحوه گرفتن وقت سفارت فرانسه برای ویزای تحصیلی مانند سایر ویزاها یکسان است اما باید دقت داشته باشید که مدارک شما در هر شرایط می بایست کامل باشد

وقت سفارت فرانسه توریستی

سفر به فرانسه، کشوری با جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی بی نظیر، آرزوی بسیاری از مردم است. برای ورود به این کشور، اتباع ایرانی به ویزای شینگن نیاز دارند. اولین قدم برای اخذ ویزا، تعیین وقت سفارت فرانسه است. تمامی اتباع ایرانی که قصد سفر توریستی به فرانسه را دارند، برای ورود به این کشور نیازمند ویزای شینگن هستند.

برخلاف روال رایج در برخی کشورها، برای دریافت ویزای توریستی فرانسه نیازی به مصاحبه حضوری خسته کننده ندارید. کافیست با رزرو وقت vfs فرانسه و مراجعه به vfs، مدارک خود را تحویل داده و انگشت نگاری کنید.

در این مرحله، منتظر پاسخ سفارت خواهید بود که حداکثر تا 21 روز کاری بعد از تاریخ درخواست به شما اعلام می شود. برای اینکه خیالتان راحت باشد و سفری بدون دغدغه به سرزمین عشق و هنر داشته باشید، توصیه می کنیم بین 1 تا 3 ماه قبل از تاریخ سفرتان برای دریافت ویزای توریستی فرانسه اقدام نمایید. دریافت ویزای توریستی فرانسه شرایط ویژه و به خصوصی دارد.

 • سابقه سفر به شینگن: به طور کلی، برای دریافت ویزای توریستی فرانسه، داشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن الزامی است. به عبارت دیگر، اولویت با متقاضیانی است که پیش از این ویزای شینگن دریافت کرده اند.
 • تمکن مالی: اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های سفر به فرانسه از طریق ارائه مدارک بانکی، فیش حقوقی و… ضروری است.
 • گردش حساب: ارائه گردش حساب بانکی 6 ماه اخیر برای نشان دادن سابقه و پویایی حساب الزامی می‌باشد.
 • مدت اعتبار ویزای شینگن: برای متقاضیان ویزای مولتی فرانسه، حداقل باید یک سال از تاریخ اخذ آخرین ویزای شینگن گذشته باشد.

وقت سفارت فرانسه فوری

در حال حاضر، به دلیل حجم بالای تقاضا، امکان رزرو وقت سفارت فرانسه به صورت فوری برای ویزای توریستی وجود ندارد. با این حال، در شرایط خاص و اضطراری، می توانید با ارسال ایمیل  به سفارت فرانسه، برای دریافت وقت فوری درخواست دهید.

برای این کار باید مدارک و مستندات خود را به همراه یک ایمیل درخواست مبنی بر ضرورت سفر فوری به سفارت فرانسه ارسال کنید. علاوه بر این برخی از آژانس های مسافرتی مانند ویزافوری می‌توانند با توجه به سوابق و روابط خود با سفارت، برای شما وقت vfs فرانسه فوری رزرو کنند. همچنین با پرداخت هزینه بیشتر، قادرید از خدمات وقت سفارت ویژه Premium Lounge نیز بهره مند شوید.

سفارت فرانسه در تهران

سفارت فرانسه در تهران، به عنوان نماینده رسمی دولت فرانسه در ایران، وظایف متعددی را در زمینه روابط دو جانبه بین دو کشور بر عهده دارد. این سفارتخانه در خیابان نوفل لوشاتو تهران واقع شده و طیف گسترده‌ای از خدمات را به اتباع ایرانی و فرانسوی ارائه می دهد.

آدرس سفارت فرانسه

استان تهران، تهران، منطقه ۱۱، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 64-66

روزها و ساعات کاری سفارت

 • شنبه: تعطیل
 • یکشنبه تا پنجشنبه: 7:30 صبح تا 3:00 بعد از ظهر
 • جمعه: تعطیل

وقت سفارت فرانسه تضمینی " ویزافوری "

کارشناسان ویزافوری شرایطی در نظر گرفته اند تا نحوه گرفتن وقت سفارت فرانسه برای شما به طور دقیق توضیح داده شود. در صورتی که خودتان از فرصت کافی برای ثبت وقت سفارت برخوردار نیستید می توانید به کمک کارشناسان خبره ویزافوری صفر تا صد تکمیل فرم درخواست، ثبت نام، رزرو ملاقات و تنظیم مدارک را دنبال کنید. در نهایت شماره پیگیری به شما اعلام می شود که به کمک آن می توانید از موقعیت درخواست خود اطلاعات کافی کسب کنید.

سوالات متداول

هدف شما از سفر به فرانسه چیست؟

اولین سوال مربوط به هدف سفر است که می بایست در حوزه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری پاسخ داده شود.

هزینه سفر خود به فرانسه را به چه صورت تامین می کنید؟

برای تامین هزینه سفر به فرانسه می توانید حساب بانکی خود را اعلام کنید. همینطور شرایط برای اعلام زمین و ملک نیز وجود دارد.

چه مدت زمانی در فرانسه حضور دارید؟

بهتر است مدت زمان دقیق را اعلام کنید و دلایلی در نظر بگیرید که مشخص کند قصد بازگشت به کشور خودتان دارید

آیا قبلا به فرانسه سفر کرده اید؟

کسانی که از قبل به فرانسه سفر کرده اند می توانند شانس خود را برای اخذ ویزا بیشتر کنند.

چطور می تونم وقت سفارت فرانسه فوری بگیرم؟

از طریق مشاوره رایگان با کارشناسان ویزافوری می توانید

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ali ۰۲ / ۰۲ / ۱۴۰۳

  سلام روزتون بخیر
  سایت سفارت فرانسه برای گرفتن ویزا میخواستم
  ممنونم

  پاسخ