وقت سفارت ایتالیا | مدارک و هزینه‌ها + سریع ترین وقت

آخرین بروزرسانی : آذر ۱۴۰۲

گرفتن وقت سفارت ایتالیا این روزها اصلاً کار آسانی نیست. قطعاً نیاز به فرد یا گروهی است که بتوانند زمان های خالی وقت سفارت را بررسی کنند. تنظیم مدارک نیز از موارد مهم محسوب می شود. کارگزاری ویزامتریک کمک می کند تا بتوانید بدون اتلاف وقت و صرف هزینه اضافی شرایط بهتری برای خود ایجاد کنید.

دقت کنید که وقت سفارت ایتالیا در برخی از فصول سال بسیار شلوغ است و این موضوع سبب می شود که اخذ وقت سفارت به کل برای برخی از افراد ناامید کننده به نظر برسد اما این موضوع به کل نباید سبب شود که در این راستا مشکلی ایجاد شود.

قابل ذکر است که کارگزاری سفارت ایتالیا CKGS بعد از گذشت 15 سال به کارگزاری ویزامتریک تغییر پیدا کرد.

وقت سفارت ایتالیا

وقت فوری سفارت ایتالیا

در سال های گذشته این امکان وجود داشته است  اما با  توجه به اینکه ویزامتریک روند کار را جدیدا ثبت نامی کرده برای گرفتن وقت فوری سفارت ایتالیا دیگر جدولی در دسترس نمی باشد سریعترین وقت سفارت ایتالیا و روند وقت دهی به صورت نوبت انتظار شده است.

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا آنلاین

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا آنلاین مراحل زیر را انجام دهید

 1. در ابتدا نیاز است که وارد سایت ویزامتریک شوید.
 2. سپس نیاز است تعداد افراد خانواده که برای اخذ ویزا اقدام می کنند مشخص شوند.
 3. اکنون هدف از سفر به ایتالیا را مشخص کنید
 4. همینطور یک سری اطلاعات هویتی مثل نام و نام خانوادگی، جنسیت و تاریخ تولد و … نیز بسیار اهمیت دارد. این اطلاعات باید در سایت کاکس وارد شود.
 5. علاوه بر اطلاعات شخصی می بایست طبق زمان مشخص شده وقت سفارت تنظیم شود.

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا آنلاین

گرفتن وقت سفارت ایتالیا ویزامتریک

هر سفارتی در ایران دارای یک شرکت کارگزاری می باشد که فقط مسئولیت دریافت مدارک از مسافر و انجام پروسه انگشت نگاری و پرداخت هزینه های سفارت را انجام می دهد. ولیکن هیج تصمیمی در این کارگزاری برای صدور ویزا گرفته نمی شود و تمام مدارک به سفارت های مربوطه منتقل می شود.

وقت ویزامتریک ایتالیا

در سفارت ایتالیا از سال 2008 این پروسه در شرکت CKGS انحام میشد ولیکن بنا به تصمیماتی به کارگزاری ویزامتریک تغییر کرد و در حال حاضر برای هر دو سفارت آلمان و ایتالیا می باشد. سیستم رزرو وقت سفارت ایتالیا در ویزامتریک ایتالیا به صورت آنلاین است که شامل مراحل زیر می باشد:

 • ساختن اکانت
 • واریزی مربوط به وقت توریستی سفارت ایتالیا که مبلغ 1.500.000 تومان که بعد از پرداختی وارد جدول وقت سفارت می شوید.
 • پر کردن فرم های سفارت برای ورود به سفارت الزامی است

همه امور مربوط به اخذ ویزا یعنی ثبت درخواست، پروسه بررسی مدارک، تعیین وقت سفارت و شرایط انگشت نگاری توسط این شرکت صورت می گیرد و سبب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

در ایران این کارگزاری طرف قرارداد سفارت ایتالیا ( ویزامتریک ایتالیا ) است و همه امور در راستای گرفتن وقت سفارت ایتالیا و اخذ ویزای این کشور توسط این کارگزاری صورت می گیرد. گرفتن وقت سفارت ایتالیا از ویزامتریک سبب می شود تا زمان رسیدگی به پرونده متقاضی کاهش یابد و پروسه بررسی پرونده سریع تر پیش برود.

چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

برای اخذ وقت سفارت ایتالیا به طور کلی دو روش برای شما مطرح است. روش اول مراجعه به کنسولگری یا سفارت ایتالیا است که قطعاً زمانبر بوده و باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. اما کارگزاری ویزامتریک در تهران شرایطی فراهم کرده است تا بتوانید به راحتی پروسه اخذ ویزا و همینطور وقت سفارت ویزای ایتالیا را طی کنید و درگیر زمان مشخصی شوید. وقتی از طریق ویزامتریک اقدام کنید به محض باز شدن وقت سفارت نوبت شما رزرو می شود و مشکلی در این راستا نخواهید داشت.

از طریق کنسولگری

در صورتی که بخواهید وقت سفارت از طریق کنسولگری داشته باشید می بایست زمان زیادی را برای ورود به سایت در نظر بگیرید تا بتوانید تایم های آزاد وقت سفارت را بررسی کنید. شاید دسترسی به این بخش تنها در برخی از زمان ها برای شما فراهم باشد اما کارگزاری ویزامتریک به راحتی شرایط اخذ وقت VIP را نیز در نظر می گیرد. از طریق کنسولگری نیاز به حضور شما نیز خواهد بود و باید بسیاری از مراحل را خودتان طی کنید.

از طریق کارگزاری ویزامتریک

در صورتی که بخواهید از طریق ویزامتریک ایتالیا اقدام برای وقت سفارت نمایید نیاز است که وارد وب سایت ویزامتریک شوید. در این وب سایت فرمی در اختیار شما قرار می گیرد که باید دقیقا پر و تکمیل شود. همینطور می بایست مدارک خواسته شده نیز تکمیل شود.

سپس نیاز است که هزینه  وقت سفارت  ایتالیا را به شکل آنلاین پرداخت کنید. در روز تعیین شده می بایست به همراه مدارک لازم در مرکز حضور داشته باشید.

مدارک لازم برای وقت سفارت ایتالیا

مدارک زیر برای اخذ وقت سفارت ایتالیا نیاز است:

 1. در ابتدا باید فرم درخواست تکمیل شود. برای این کار نیاز به متخصص دارید.
 2. نیاز است که پرینت وقت سفارت را تهیه کنید.
 3. هر شخص نیاز به پاسپورت معتبر دارد.
 4. نیاز به دو قطعه عکس بسیار مشابه با چهره واقعی خود دارید.
 5. اصل مدارک شخصی خود را ترجمه کنید.
 6. بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت بر اساس تاریخ ورود و خروج ارزیابی شود.
 7. مبلغ مورد نظر می بایست به سفارت ایتالیا پرداخت شود.
 8. برگه تمکن مالی نیز بسته به نوع اقامت شما مورد نیاز خواهد بود.

مدارک لازم برای وقت سفارت ایتالیا

وقت توریستی سفارت ایتالیا

برای اهداف گردشگری گرفتن وقت سفارت ایتالیا توریستی الزامی است. برخی از افراد فکر می کنند برای سایر ویزاهای ایتالیا مانند ویزای تحصیلی یا کاری هم می توانند از وقت توریستی سفارت ایتالیا استفاده کنند، در حالیکه چنین کاری امکان پذیر نیست.برای ثبت نام وقت سفارت ایتالیا توریستی می توانید به سایت کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران مراجعه کنید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای تایید مدارک

برای وقت تایید مدارک سفارت ایتالیا می توانید از طریق سایت ویزامتریک اقدام به رزرو وقت سفارت ایتالیا کنید. توجه کنید که برای ویزای توریستی ایتالیا نیاز به این کار ندارید و تنها برای تایید مدارک تحصیلی، کاری، سند ازدواج و … باید اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ویزافوری در ارتباط باشید.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

رزرو وقت سفارت ایتالیا فوری و معمولی در نظر گرفته می شود و این موضوع بر روی هزینه ها تاثیر گذار است.

 • برای اقامت تا 5 روز نیاز است که برای هر شخص 270 یورو در نظر گرفته شود.
 • برای اقامت بین 6 الی 10 روز نیز هزینه پرداختی روزانه برای هر شخص 44 یورو است.
 • در صورتی که اقامت تا 20 روز باشد مبلغ 51 یورو برای هر روز در نظر گرفته می شود.

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

باز شدن وقت سفارت ایتالیا سوالی است که توسط افراد مختلفی پرسیده می شود. حقیقت این است که این زمان به هیچ وجه مشخص نیست. در دوره کرونا سفارت ایتالیا به کل تعطیل بود اما در سیستم جدیدی که از سوی سفارت این کشور اعلام شده است مشخص شده که شرایط وقت سفارت به نسبت گذشته بهتر شده است.

علت حجم بالای درخواست ها زمانی است که وقت سفارت باز می شود. در کمتر از چند دقیقه همه وقت ها تکمیل می شود و این موضوع سبب می شود که بسیاری از افراد این تصور را داشته باشند که وقت سفارت ایتالیا به کل مسدود است.

این امکان وجود دارد که سیستم نوبت دهی سفارت این کشور چند هفته تا یک ماه باز نشود یعنی وقت آزاد نداشته باشد. به هر حال در سیستم کارگزاری شرایط بهتری برای اخذ وقت سفارت ایتالیا فوری فراهم شده است.

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا چقدر طول می کشد؟

بر اساس نوع تعیین وقت سفارت یعنی فوری یا معمولی، زمان نیز متغیر است به همین منظور به موارد زیر دقت کنید:

 • تعیین وقت سفارت معمولی نهایتاً 45 روز است و وقت سفارت فوری نیز 7 روز کاری زمان می برد.
 • برای مصاحبه نیز باید 1 الی 3 ماه زمان نیاز است. بررسی شرایط و اهداف نوع ویزا معمولاً زمانبر است اما شرایط ویزا فوری نیز وجود دارد و سبب می شود که بتوانید به واسطه کارگزاری ویزامتریک  شرایط بهتری داشته باشید.
 • پس از مصاحبه 2 الی 4 هفته زمان نیاز است که موقعیت ویزای شما اعلام شود.

وقت سفارت ایتالیا در تهران

در صورتی که قصد شما تعیین وقت سفارت ایتالیا در تهران است می توانید به واسطه ویزامتریک به راحتی این پروسه را طی کنید. کسانی که قصد اخذ ویزای توریستی این کشور را دارند می بایست یک سری مدارک شغلی نیز ارائه دهند.

مثلاً کارمندان دولت می بایست ترجمه آخرین حکم کارگزینی خود را ارائه دهند. در صورتی که در شرکت خصوصی مشغول به کار هستید می بایست گواهی اشتغال به کار ارائه دهید.

برای صاحبان شرکت های خصوصی نیاز به آخرین روزنامه شرکت با ترجمه انگلیسی است. در صورتی که شغل آزاد دارید نیز می بایست جواز کسب تهیه کنید. رسید آخرین پرداخت مالیاتی نیز از موارد مهم محسوب می شود و قطعاً می بایست دقت لازم در این راستا صورت بگیرد.

پیشنهاد مطالعه : سفارت ایتالیا در تهران

سایت وقت سفارت ایتالیا

اخذ وقت سفارت برای کسانی که تا به حال در این زمینه اقدامی نداشتند دشوار است. به هر حال نیاز به اخذ وقت سفارت در زمان مشخص است. سایت سفارت ایتالیا برای وقت گرفتن سریعا بسته می شود و نیاز است این کار توسط افرادی صورت بگیرد که به طور کلی تجربه بالایی دارند. در سایت رزرو وقت سفارت ایتالیا شما فقط چند دقیقه طلایی زمان دارید کارشناسان ویزا فوری می توانند بدون نگرانی این زمان را به نفع شما رقم بزنند.

سوالات متداول

ترجمه مدارک برای سفارت ایتالیا نیاز به مهر دادگستری و وزارت خارجه می باشد؟

خیر ، تنها نیاز به مترجم رسمی دارد.

آیا در صورت موافقت آفیسر ویزا در همان لحظه صادر می شود؟

خیر، در بسیاری از موارد مسافر می تواند چند روز صبر کند و بعد از آن پاسپورت را تحویل می گیرند.

آیا در صورت داشتن دعوت نامه، نیاز به ارائه دعوت نامه می باشد؟

در صورت داشتن دعوت نامه که تمامی هزینه های سفر توسط دعوت کننده منتقل شده باشد نیاز به ارائه تمکن نمی باشد ولی بهتر آن است در صورت امکان تمکن با هر مانده ای ارائه گردد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • فاطمه ۱۱ / ۰۵ / ۱۴۰۲

  من از طریق کارگزاری کاکس اند کینز وقت گرفتم و یک ماهه که انگشت نگاری هم شدم. ولی در این فاصله که کارگزاری ایتالیا عوض شده نمیدونم بقیه مراحل کار رو باید چکار کنم. نه سفارت پاسخگو هست نه کارگزاری قبلی.
  اگر اطلاعی در این خصوص دارید ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ
  • devadmin ۱۶ / ۰۵ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر برای پیگیری به سفارت ایتالیا در خیابان جردن مراجعه کنید

   پاسخ
 • رضا عسگری ۳۰ / ۰۷ / ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید من میخوام برای ویزای توریستی اقدام کنم میخواستم بدونم گرفتن وقت سفارت ایتالیا چقدر طول میکشه؟؟؟نزدیک ترین وقت برای کی هست؟ ممنونم

  پاسخ
  • devadmin ۰۱ / ۰۸ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   در بازه یک ماه می تونیم براتون بگیریم
   نزدیک ترین زمان نوامبر می باشد

   پاسخ
 • پورگودرزی ۰۱ / ۰۹ / ۱۴۰۲

  درود و خسته نباشید میخواستم بدونم مدت زمان بین ثبت وقت سفارت تا روز انگشت نگاری برای وقت premium چقدر هست

  پاسخ
  • ویزافوری ۰۱ / ۰۹ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر در حال حاضر خود سفارت وقت هارو تعیین میکند و به همین دلیل تایم مشخصی ندارد.

   پاسخ