ویزای توریستی کشورهای آسیایی | راهنمای جامع اخذ

آخرین بروزرسانی : بهمن ۱۴۰۲

کشورهای آسیایی مقصد سفرهای توریستی و تفریح گردشگران بسیار زیادی می باشند. سفر به این کشورها به دلیل نزدیکی مسیر نیاز به هزینه ی کمتری دارند. متقاضیان سفر به کشورهای آسیایی نیاز به ویزای توریستی کشورهای آسیایی دارند.

ویزای توریستی یک سند رسمی و مجوزی می باشد که به وسیله ی سفارت خانه ها، کنسولگری و یا اداره ی مرزبانی کشور برای سفر اتباع بیگانه برای سفر به آن کشور صادر می شود. در ادامه به بررسی شرایط اخذ ویزای توریستی کشورهای آسیایی خواهیم پرداخت. اگر قصد سفر و دریافت ویزا توریستی کشورهای آسیایی را داشته باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای محتوا همراه ما باشید.

کشورهای توریستی آسیا

کشورهای توریستی آسیا

قاره آسیا به عنوان پهناورترین قاره جهان کشورهای بسیاری را در خود جای داده است. بیشترین تنوع آب و هوایی و جغرافیایی، آیین‌ها‌ و اعتقادات را می‌توان در کشورهای آسیایی پیدا کرد. از کشورهای توریستی آسیا می‌توان به مالزی، مالدیو، قطر، لبنان، عمان، عراق، سریلانکا، نپال، چین، تایلند، هند، روسیه، سنگاپور و دبی اشاره کرد، که در ادامه به نحوه صدور ویزای توریستی در هریک از این کشورهای آسیایی پرداخته می‌شود.

انواع ویزای توریستی کشورهای آسیایی

قاره ی آسیا به عنوان یکی از بزرگ ترین قاره های جهان می باشد که جمعیت زیادی را در خود جای داده است. کشورهای آسیایی به دو قسمت آسیایی شرقی و غربی تقسیم شده است. برای ورود به کشورهای آسیایی نیاز به انواع ویزا توریستی کشورهای آسیایی می باشد. چون هر کدام از این کشورها سیاست ها و قوانین خاصی را برای جذب مسافر دارند. انواع ویزا توریستی کشورهای آسیایی به شرح زیر می باشند:

  • سفر به برخی از کشورهای آسیایی بدون نیاز به ویزا
  • کشورهایی که با ویزای فرودگاهی اجازه ی ورود را می دهند.
  • کشورهایی که برای ورود به آن ها نیاز به ویزا می باشد.

در ادامه به بررسی انواع ویزا توریستی کشورهای آسیایی به صورت کامل می پردازیم.

انواع ویزای توریستی کشورهای آسیایی

کشورهای آسیایی بدون نیاز به ویزا

برخی از کشورهایی هستند که با هدف گردشگری و توریستی برای جذب مسافران نیازی به اخذ ویزا ندارند. از جمله ی این کشورها می‌توان به کشورهای زیر اشاره کرد:

مالزی

یکی دیگر از کشورهایی که مسافران می‌توانند با هدف گردشگری و توریستی وارد آن کشور شوند، مالزی می‌باشد. این کشور اجازه ی سفر را به ایرانیان به مدت دو هفته می‌دهد.
اشتراک فرهنگی و مذهبی موجود بین ایران و مالزی آن را به یکی از کشورهای توریستی آسیا تبدیل کرده است. شهر بالی با جاذبه‌ها‌ی تاریخی و مدرنی که در خود دارد زیباترین شهر مالزی شناخته می‌شود.

مالدیو

افرادی که قصد سفر به کشور جزیره ای مالدیو در اقیانوس هند را دارند، می‌توانند بدون اقدام به دریافت ویزای توریستی وارد خاک مالزی شوند. این کشور در دسته ی کشورهای آسیایی بدون نیاز به ویزا قرار گرفته شده است. به دلیل همین موضوع سالانه ایرانیان زیادی این جزیره را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند.

این کشور می‌تواند به مدت یک ماه پذیرای گردشگران ایرانی باشد، البته در همین راستا ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که این مدت می‌تواند به مدت سه ماه هم افزایش داشته باشد.
وجود بیش از 1200 جزیره با ویلاهای بی نظیر در مالدیو آن را به برای گردشگران به یکی از بهترین کشورهای توریستی آسیا تبدیل کرده است.

از جاذبه‌ها‌ی گردشگری مالدیو می‌توان به مسجد سلطان محمد که به مسجد جامع ماله نیز شناخته می‌شود اشاره کرد. این مسجد فوق العاده در شهر ماله قرار دارد.

قطر

یکی دیگر از کشورهایی که مسافران می‌توانند با هدف گردشگری و توریستی وارد آن کشور شوند، قطر می‌باشد. مدت زمان اعتبار ویزای این کشور 30 روز می‌باشد. یکی از ویژگی‌ها‌ی مهم این کشور آسیایی امنیت آن است. همچنین قطر بیش ترین امتیاز را در ارائه غذاهای حلال دارد. جاذبه‌ها‌ی گردشگری، مراکز خرید لوکس و مدرن این کشور را در گروه کشورهای توریستی آسیا قرار داده است.

لبنان

یکی دیگر از کشورهایی که مسافران می‌توانند با هدف گردشگری و توریستی وارد آن کشور شوند، لبنان می‌باشد. لبنان به عنوان عروس خاورمیانه به حساب می‌آید. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی لبنان یک ماهه می‌باشد.

اگر از نظر تاریخی به کشورهای توریستی آسیا علاقه‌مند هستید بازدید از لبنان را نباید از دست بدهید. معبدهای تاریخی بعلبک در 86 کیلومتری بیروت هر بازدیدکننده‌ای را خیره خواهد کرد.

عمان

یکی دیگر از کشورهایی که مسافران می‌توانند با هدف گردشگری و توریستی وارد آن کشور شوند، عمان می‌باشد. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کشور عمان، دو هفته می‌باشد. البته گردشگران می‌توانند در صورتی که بیشتر از دو هفته در کشور عمان بمانند، موقع ورود باید درخواست ویزا کرده و هزینه اش را پرداخت کنند.

این کشور آسیایی تاریخی در حدود چهارده هزار سال را در خود جای داده است. اقلیم زیبا و رنگارنگ این کشور باعث شده است گردشگران به آن لقب گنجینه‌ی پنهان آسیا و بهشت گمشده را بدهند.

کشورهای آسیایی بدون نیاز به ویزا

عراق

یکی دیگر از کشورهایی که در دسته ی کشورهای بدون نیاز به ویزا توریستی کشورهای آسیایی می‌باشد، کشور عراق می‌باشد. البته نکته ی بسیار مهمی که در این راستا وجود دارد، این است که برای ورود به کشور عراق، ایرانی‌ها‌ نیاز به دریافت ویزا دارند ولی در مناطق کردنشین عراقی این قانون صدق نمی کند.

به همین خاطر ایرانیان می‌توانند به مدت دو هفته در شهرهای این منطقه حضور داشته باشند. مسافرانی که بدون ویزا وارد کشور عراق شده اند، به غیر از منطقه ی کردستان عراق، اجازه ی ورود به دیگر شهرهای عراق را ندارند.

نکته : البته کشورهای لیست شده در شرایط مختلف ممکن است مورد تغییر قرار بگیرند.

کشورهایی که در لحظه ی ورود نیاز به ویزا دارند

برخی از کشورهای آسیایی برای ورود به آن نیاز به ویزای توریستی کشورهای آسیایی در لحظه ی ورود و یا visa on arrival دارند. این نوع ویزا توریستی کشورهای آسیایی به گردشگران خود این اجازه را می‌دهد تا بعد از وارد شدن به کشور مقصد در ازای پرداخت هزینه‌ها‌ و مدارکی ویزای توریستی آن کشور را دریافت نمایند.

از جمله ی این کشورهایی که چنین شرایط را به گردشگران خود ایجاد کرده اند می‌توان به کشور‌ها‌ی زیر اشاره کرد:

سریلانکا

سریلانکا یکی از کشورهایی می‌باشد که مسافران برای ورود به آن می‌توانند از ویزا توریستی کشورهای آسیایی در لحظه ی ورود استفاده کنند. سریلانکا یا همان هند کوچک می‌تواند به گردشگران خود در زمان ورود ویزای توریستی با اعتبار یک ماهه ارائه دهد. البته بعدها امکان تمدید مدت زمان اعتبار ویزا تا 6 ماه هم وجود دارد.

جزیره سریلانکا با وجود فرهنگ‌ها‌ی متفاوت، طبیعت وحشی و زیبای خود در گروه کشورهای توریستی آسیا قرار می‌گیرد. پنجمین شهر بزرگ این کشور گال نام دارد که انواع معابد و جاذبه‌ها‌ی طبیعی را برای توریست‌ها‌ی این کشور به نمایش گذاشته است.

نپال

یکی دیگر از کشورهایی که مسافران برای ورود به آن نیاز به ویزای توریستی کشورهای آسیایی در لحظه ی ورود دارند، کشور نپال می‌باشد. این کشور که مقصد کوهنوردان زیادی از کل دنیا هستند، می‌توانند در زمان ورود از مرزهای هوایی و زمینی این کشور اقدام به اخذ ویزا توریستی کشورهای آسیای نمایند. مرتفع‌ترین کوه جهان هیمالیا در نپال جای دارد. هیمالیا این کشور را برای کوهنوردان به یکی از کشورهای توریستی آسیا مبدل کرده است.

کشورهایی که نیاز به ویزا دارند

یکی دیگر از انواع ویزای توریستی کشورهای آسیایی، متعلق به کشورهایی می‌باشد که نیاز به ویزا دارند. متقاضیان و گردشگرانی که قصد ورود به این کشور را دارند، بایستی اقدام به دریافت ویزا نمایند. به این صورت که متقاضیان با مراجعه به سایت سفارت کشور مقصد و ارائه ی مدارک خود، می‌توانند نسبت به اخذ ویزا توریستی کشورهای آسیایی اقدام نمایند.

چین

یکی دیگر از کشورهایی که گردشگران برای ورود به آن نیاز به ویزا دارند، چین می‌باشد. میزان اعتبار ویزای توریستی 3 ماه می‌باشد ولی مسافران فقط به مدت سی روز اجازه گردشگری را در این کشور دارند. ویزای توریستی چین در سه نوع فوری، عادی و خیلی فوری صادر می‌شود.

این کشور یکی از محبوب‌ترین کشورهای توریستی آسیا است. کلانشهر پکن، استان گوانجو و شهر یوان از خاص‌ترین مناطق گردشگردی در این کشور آسیایی هستند.

تایلند

تایلند یکی دیگر از کشورهایی می‌باشد که گردشگران برای ورود به آن نیاز به ویزا دارند. دریافت ویزای توریستی کشور کار ساده ای می‌باشد و به راحتی می‌توان از طریق آژانس‌ها‌ی هواپیمایی معتبر اقدام به اخذ ویزای توریستی تایلند کرد.

هند

یکی دیگر از کشورهای که متقاضیان برای ورود به خاک آن نیاز به ویزا دارند، کشور هند می‌باشد. این کشور به دلیل وسعت زیادی که دارند، اقدام به ارائه ی ویزای توریستی با اعتبار 1 ماه تا 5 سال می‌دهد. هزینه ی دریافت ویزای توریستی هند نسبت به میزان اعتبارش متفاوت می‌باشد. هند یکی از کشورهای توریستی آسیا است که ویزای خود را به دو صورت حضوری و الکترونیکی صادر می‌کند.

روسیه

یکی دیگر از کشورهایی که مسافران برای ورود به خاک آن کشور نیاز به ویزا می‌باشند، کشور روسیه می‌باشد. برای اخذ ویزا می‌توان از طریق ویزا فوری اقدام به دریافت ویزای توریستی روسیه نمود.

مسکو و سن پترزبورگ دو شهر بزرگ در روسیه از کشورهای توریستی آسیا هستند که این کشور آسیایی را به یکی از مورد علاقه‌ترین جاذبه‌ها‌ی گردشگری تبدیل کرده‌اند. باید توجه داشته باشید که ویزای توریستی روسیه را نمی‌توان در خاک این کشور تمدید نمود.

کشورهای آسیایی با امکان ویزای الکترونیکی e-visa

یکی دیگر از انواع ویزای توریستی کشورهای آسیایی، کشورهایی هستند که اجازه ی ورود را به گردشگران از طریق دریافت ویزای الکترونیکی E visa می‌دهند. این نوع ویزا توریستی کشورهای آسیایی این امکان را به متقاضیان و گردشگران می‌دهند که تمامی امور و پروسه ی دریافت ویزای توریستی خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند. 

از جمله کشورهایی که اقدام به ارائه ی این نوع ویزای توریستی می‌نمایند می‌توان به کشورهای زیر اشاره کرد:

سنگاپور

یکی دیگر از کشورهایی که اجازه ی ورود را به گردشگران از طریق اخذ ویزای الکترونیکی E vis می‌دهد، سنگاپور می‌باشد. مدت زمان لازم برای صدور ویزای توریستی سنگاپور یک هفته الی دو هفته است.

این کشور در سال‌ها‌ی اخیر بسیار مورد توجه گردشگران بوده است. آب و هوای مناسب، طبیعت زیبا و مدرن بودن این شهر آن را تبدیل به یکی از بهترین کشورهای توریستی آسیا نموده است.

دبی

دبی یکی دیگر از کشورهای توریستی آسیا می‌باشد که اجازه ی ورود را به گردشگران از طریق دریافت ویزای الکترونیکی E visa می‌دهد. ویزای توریستی دبی را می‌توان در 3 مدل عادی، 1 ماهه و 2 ماهه دریافت کرد. ویزای توریستی عادی به شما امکان 10 روز اقامت را در شهر دبی می‌دهد. هر 3 مدل ویزای توریستی 2 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارند.

اعتبار تمدید ویزای توریستی کشورهای آسیایی

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کشورهای آسیایی با یکدیگر متفاوت می‌باشند. هر کدام از کشورهای توریستی آسیا نحوه ی تمدید اعتبار ویزای توریستی را به گونه ای دیگر انجام می‌دهند. به این شکل که، برخی از آن‌ها‌ ویزای خود را تمدید نکرده و در عوض برخی دیگر از کشورهای آسیایی در ازای هر روز اضافه ماندن از تاریخ اعتبار ویزا در آن کشور، هزینه ای را در قبال جریمه از گردشگران دریافت می‌کنند.

ویزای توریستی کشورهای آسیایی ویزا فوری

متقاضیانی که قصد سفر به کشورهای آسیایی را دارند، می‌توانند از طریق شماره‌ها‌ی موجود در سایت با کارشناسان و مشاوران ویزا فوری تماس حاصل کرده و اطلاعات بیشتر را در این رابطه با آن‌ها‌ کسب نمایند. ویزا فوری با چندین سال، سابقه ی درخشانی که در حوزه ی اخذ ویزا دارد، می‌تواند در کوتاه ترین زمان ممکن ویزا توریستی کشورهای آسیایی را برای شما اخذ نماید.

این شرکت از سال 2015 در حوزه ی تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای توریستی، ویزای کاری و ویزای تحصیلی و … فعالیت خود را شروع کرده است. ویزا فوری طی سالیان گذشته با صدها پرونده ی موفق در زمینه ی وقت سفارت آمریکا، کانادا و ویزای شینگن و .. توانسته است به هموطنان عزیز خود خدمات رسانی کند.

سوالات متداول

کدام یک از کشورهایی آسیایی نیاز به ویزا دارند؟

چین
تایلند
هند
روسیه

هزینه ویزای توریستی کشورهای آسیایی چقدر است؟

بستگی به کشور مقصد دراد که با توجه به آن متغیر می باشد.