وقت سفارت کانادا | مدارک و هزینه‌ها + راهنمای جامع

آخرین بروزرسانی : بهمن ۱۴۰۲

برای تعیین وقت سفارت کانادا نیاز به تنظیم مدارک و درخواست ویزا است. در واقع قرارداد حقوقی بین شما و شرکت معتبری عقد می شود تا کارها به افراد خبره سپرده شود. در این صورت شرایط صدور ویزای فوری کانادا فراهم است.

این سرویس ها سبب می شوند تا در وقت و هزینه صرفه جویی شود و بتوانید با خیال راحت از ویزای توریستی این کشور استفاده کنید. دقت داشته باشید که وقت سفارت کشور کانادا به طور کلی برای کسانی که قصد سفر دارند بسیار مهم است.

وقت سفارت کانادا

نحوه ی اخذ وقت سفارت کانادا

برای اخذ ویزای کشور کانادا نیاز به وقت سفارت دارید. برای گرفتن وقت سفارت کانادا به طور کلی دو روش حضوری و اینترنتی برای شما فراهم شده است. برای گرفتن وقت سفارش حضوری شخص می بایست به صورت حضوری به مرکز مورد نظر مراجعه داشته باشد.

همینطور می بایست یک سری مدارک شناسایی اعم از گذرنامه و دو قطعه عکس پرسنلی و اسناد مالکیت را ارائه دهید. در صورتی که که قصد شما اخذ ویزای توریستی کانادا است بهتر است که گواهی شغلی و همینطور گواهی تمکن مالی نیز ارائه دهید. کسانی که در کشور خود در حال تحصیل هستند می بایست گواهی که نشان دهنده وضعیت تحصیلشان است را ارائه دهند.

این روند سبب می شود تا صدور ویزای توریستی راحت تر صورت بگیرد. پس از اینکه فرم ها تکمیل شد نیاز به پرداخت هزینه و انگشت نگاری است. نتیجه پس از چند هفته از طریق ایمیل به شخص اعلام می شود.

برای گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین نیاز به مراجعه به پایگاه اینترنتی سفارت کانادا است. سپس می بایست حساب کاربری تشکیل دهید و تصاویر لازم از مدارک اعلام شده را آپلود کنید. همینطور فرمی در اختیار شما قرار می گیرد که باید تکمیل شود.

دقت کنید که انگشت نگاری می بایست حضوری صورت بگیرد و باید نزدیکترین سفارت کانادا را انتخاب کنید. بررسی ها نشان داده است که تعیین وقت سفارت آنلاین سریع تر صورت می گیرد و ظاهراً نتیجه بهتری به همراه دارد چون امکان ویرایش خطا وجود دارد.

مدارک لازم برای وقت سفارت کانادا

برای تعیین وقت سفارت کانادا به طور کلی لیست مدارک شما به سه دسته تقسیم می شود.

  1. دسته اول : مدارکی است که به عنوان مدارک شناسایی شما شناخته می شود. مثلاً شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج و … . بهتر است که این مدارک کاملاً دقیق و درست تنظیم شوند و هیچ شبه ای برای آنها وجود نداشته باشد. موضوع دیگر داشتن گذرنامه است. گذرنامه شما می بایست حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد. همینطور می بایست دو صفحه خالی نیز برای درج مهرهای سفارت در گذرنامه شما وجود داشته باشد. اگر گذرنامه قبلی دارید که برای اثبات توریست بودن شما می تواند مناسب باشد حتما ارائه دهید. دو قطعه عکس هم نیاز دارید.
  2. دسته دوم: مدارکی است که شامل یک سری مدارک شغلی می شود. این مدارک به طور کلی نوع شغل شما را مشخص می کند. به زبانی ساده مشخص می کند که شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید. برای اخذ ویزای توریستی ارائه مدارک شغلی بسیار مهم است. گواهی اشتغال به کار و یا سابقه بیمه تامین اجتماعی را جدی بگیرید چون شانس شما را چند برابر می کند.
  3. دسته سوم : در نهایت نیز می بایست مدارک مبتنی بر تمکن مالی ارائه دهید. در واقع باید ثابت شود که در طول مدتی که در کانادا هستید از پس هزینه های خود بر می آیید.

 

وقت سفارت فوری کانادا چقدر طول می کشد؟

معمولاً بین یک الی 3 ماه زمان نیاز است تا جواب درخواست ویزای شما ارائه شود. گاه این زمان کاهش نیز می یابد. در واقع برای صدور ویزای توریستی این کشور سعی می شود که مدت زمان کمتری مدنظر قرار بگیرد.

این روند کمک می کند تا افراد بتوانند نتیجه بهتری از ویزا بگیرند. دقت کنید که برای دریافت وقت سفارت می بایست همه جوانب را بسنجید.در صورتی که به قصد درمان و یا شرایط خاص وارد این کشور می شوید، بررسی درخواست شما در حالت “فورس” قرار می گیرد تا بهترین تصمیم گیری برای صدور ویزا در نظر گرفته شود.

 

وقت سفارت فوری کانادا چقدر طول می کشد

وقت سفارت کانادا برای ویزای تضمینی

در مورد اینکه آیا وقت سفارت کشور کانادا تضمینی وجود دارد یا خیر بسیار سوال می شود. قصد داریم در این بخش به زبانی ساده در مورد استفاده از واژه “تضمینی” برای اخذ ویزا صحبت کنیم. شما به عنوان یک شهروند ایرانی وقتی قصد ورود به کانادا دارید می بایست ویزا داشته باشید.

حال فرض کنید که قصد شما ویزای توریستی کانادا باشد. دقت کنید که در این شرایط نیز شما می بایست ویزا داشته باشید. اما وقتی صحبت از ویزای تضمینی می شود یعنی زمانی که مدارک شما کامل است، قصد شما از حضور در کانادا گردشگری و یا دیدن اقوام است.

همینطور اطمینان دارید که از کشور کانادا در زمان درست خود خارج می شوید و در نهایت پروسه وقت سفارت شما به درستی طی شده است. اگر همه موارد یاد شده رعایت شود، قطعاً ویزای توریستی کانادا برای شما تضمینی است.

از آنجایی که کانادا شرایط اقتصادی و علمی بالایی دارد و بسیاری از کسانی که قصد حضور در این کشور را دارند به دنبال اقامت هستند، شاید کمی سختگیری در پروسه ویزای توریستی مشاهده شود. برای اقامت کوتاه مدت در کانادا نیاز به ویزای اقامت موقت خواهید داشت.

منظور از تضمینی بودن وقت سفارت این است که همه چیز دقیق و اصولی و طبق شرایط صورت بگیرد. دقت کنید که کم و کاستی در مدارک قطعاً به ضرر شما خواهد بود و نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.

هزینه تعیین وقت سفارت کانادا

در خصوص هزینه وقت سفارت کشور کانادا نیز یک سری اطلاعات مهم مطرح شده است. برای سابمیت مدارک می بایست مبلغ 100 دلار در نظر بگیرید. برای انگشت نگاری می بایست 85 دلار در نظر داشته باشید.

در صورتی که ثبت نام آنلاین را انتخاب کرده باشید می بایست از کارت های اعتباری بین المللی استفاده کنید. در صورتی که با درخواست شما موافق صورت نگیرد مبالغ پرداخت شده بازگشت داده نمی شوند. دقت کنید که هزینه ها هر سال توسط سفارش کشور مقصد در نظر گرفته می شود و نوسان هزینه نیز وجود دارد.

 

هزینه تعیین وقت سفارت کانادا

جایگزین سفارت کانادا برای انگشت نگاری

اگر بخواهید به جای سفارت کانادا از جایگزین دیگری برای انجام کارها استفاده کنید می بایست کلیه امور را به ویزا کارگزاری به نام وک بسپارید. به طور کلی وک شعبات مختلفی در شهرهای مختلف دارد.

در این مراکز مدارک شما دریافت شده و بررسی های لازم روی آنها صورت می گیرد. یک خبر خوب اینکه روند انگشت نگاری وقت سفارت کانادا برای یک عده نیاز نیست. افرادی که کمتر از 14 سال و یا بیشتر از 80 سال دارند نیازی به پشت سر گذاشتن پروسه انگشت نگاری ندارند.

در صورتی که شما از قبل ویزای مهاجرتی دریافت کرده اید نیازی به انگشت نگاری مجدد ندارید. همینطور کسانی که اقامت کشور کانادا را دارند و یا افراد دولتی و دیپلمات ها نیز نیازی به انگشت نگاری نخواهند داشت.برای پروسه انگشت نگاری پس از اخذ وقت سفارش یک ماه زمان دارید.

در واقع در طول یک ماه می بایست به یکی از سفارت های کشور ترکیه یا دبی بروید و پروسه انگشت نگاری را طی کنید. دقت کنید که به طور کلی اگر شرایط حضور در کشورهای یاد شده را ندارید میتوانید وکالت تام به شخص معتبر دهید تا پروسه های اخذ ویزا را برای شما طی نمایند.

دقت کنید که در حال حاضر سفارت کانادا در ایران وجود نداشته و پروسه انگشت نگاری در کشورهای همسایه صورت می گیرد. بنابراین چه خوب یک شخص کاربلد مسئولیت این کار را بپذیرد.

وقت سفارت کانادا ویزافوری

در چه صورتی می توانید ویزای فوری کانادا را اخذ کرد؟ در صورتی که اقوام شما در این کشور حضور داشته باشند می توانید از آپشن دعوت نامه استفاده کنید. ارائه دعوت نامه از سوی فردی که در کانادا زندگی می کند سبب می شود تا بتوانید به راحتی به این کشور وارد شوید.

البته در دعوت نامه می بایست قید شود که در طول سفر در چه مکانی اقامت دارید و همینطور شخص مورد نظر می بایست خود را پشتیبان مالی شما در طول سفر اعلام کند. این روند سبب می شود که اخذ وقت سفارت این کشور برای شما به بهترین نحو صورت بگیرد.

دقت کنید که داشتن مدارکی اعم از واچر هتل و همینطور رزرو بلیط هواپیما نیز از مواردی است که می تواند در اخذ ویزای فوری این کشور تاثیرگذار باشد. در شرکت ویزافوری شرایطی برای شما فراهم شده است تا بتوانید به سادگی برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید و مدارک لازم را تنظیم کنید.

مشاوران در سایت ویزافوری به صورت کاملاً تخصصی اطلاعات کافی در خصوص وقت سفارت کانادا در اختیار شما قرار می دهند. به طور کلی چیزی به اسم ویزای فوری کانادا و یا وقت سفارت کانادا فوری وجود ندارد.

مگر اینکه شخص به واسطه درمان و یا شرایط خاص برای حضور در این کشور اقدام کنید که در این صورت نیاز به تکمیل مدارک بوده و می بایست شرایطی ایجاد شود تا ثابت کنید که وقت کمی دارید.

تعیین وقت سفارت کانادا برای افرادی که درخواست ویزای آنها در گذشته به دلایل مشخص ریجکت شده است قطعاً با مشکلاتی روبرو است. بنابراین چه خوب است که برای گرفتن وقت سفارت کانادا همه جوانب سنجیده شود.

سوالات متداول

در صورت داشتن دعوت نامه نیاز به ارائه تمکن مالی می باشد؟

اگر تمامی هزینه ای سفر توسط دعوت کننده متقبل شده باشد نیاز به ارائه تمکن نمی باشد اما پیشنهاد می شود تمکن با هر مانده ای ارائه شود.

آیا ترجمه مدارک برای سفارت کانادا نیاز به مهر وزارت خارجه و دادگستری دارد؟

خیر، ارائه مدارک به سفارت کانادا فقط نیاز به مترجم رسمی دارد.

آیا در صورت موافقت آفیسر در همان لحظه ویزا صادر شده و تحویل مسافر می دهند؟

خیر، این احتمال وجود دارد که مسافر چند روز منتظر بماند و بعد از آن پاسپورت را تحویل بگیرد و یا بایستی پاسپورت را تحویل بگیرد و جهت پیکاپ اقدام نماید.

 

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *