ویزای توریستی چین | شرایط اخذ ویزا + هزینه ها ۲۰۲۳

آخرین بروزرسانی : خرداد ۱۴۰۳

رویای قدم‌زدن در کنار دیوار بزرگ چین، گشت‌وگذار در شهر ممنوعه و لذت‌بردن از مناظر بی‌نظیر این کشور پهناور، شما را به سفری شگفت‌انگیز در سرزمین اژدها دعوت می‌کند. برای تحقق این رویا، اولین قدم اخذ ویزای توریستی چین است که در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین ویزاها در بین گردشگران سراسر جهان به حساب می‌آید.

همین موضوع موجب شده است که چین در ردیف کشورهای توریست پذیر دنیا قرار بگیرد؛ بنابراین مسافرانی که قصد گردش و سفر در این کشور را دارند، می توانند ویزا توریستی چین را دریافت کنند و بعد از اخذ این ویزای توریستی به مدت سی روز با اجازه ی یک بار ورود به خاک این کشور سفر کنند. برای اینکه از صفرتاصد شرایط ویزای چین، مطلع شوید تا پایان این مقاله همراه ما باشید!

ویزای چین

شرایط اخذ ویزای توریستی چین

برای دریافت ویزای توریستی چین، نیازی به گرفتن وقت سفارت نمی باشد. این ویزا در نوع عادی برای متقاضیان ارائه می شود. مدت زمان اعتبار این ویزا 3 ماه می باشد و افرادی که دارای این ویزا هستند، می توانند در چین به مدت زمان سی روز اقامت داشته باشند.

اصلی ترین شرایط اخذ ویزای توریستی این کشور داشت تمکن مالی می باشد، تمکن مالی که برای دریافت این ویزا در نظر گرفته می شود، برای هر شخص 8 هزار دلار می باشد. برای همین خاطر سخت گیری های زیاد و خاصی برای اعطای آن وجود ندارد.

برای درخواست ویزای کشور چین، حضور شخص در سفارت جهت انگشت نگاری  الزامی می باشد. به این صورت که درخواست خود را می توانید از طریق افراد دیگری به سفارت چین ارائه دهید. نکته ی بسیار مهمی که در این راستا بسیار حائز اهمیت می باشد، این است که درخواست ویزای کشور چین حتما باید از طریق شخص متقاضی و یا نماینده ی ایشان ارسال شود.

یعنی امکان ارسال مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی این کشور به وسیله ی پست امکان پذیر نمی باشد. مورد دیگری که در این راستا وجود دارد، این است که گردشگران ایرانی برای سفر به این کشور باید  30 الی 45 روز قبل از تاریخ سفر اقدام نمایند. همین طور این موضوع را هم در نظر بگیرند که پروسه ی صدور این ویزا نزدیک به یک هفته بعد از انگشت نگاری متقاضی زمان می برد.

دریافت ویزای چین برای ایرانیان و سفر به این جغرافیا در سال‌های اخیر به یکی از جذاب‌ترین رویاهای گردشگری در بین طرفداران سفرهای شرقی تبدیل شده است؛ اما موفقیت در اخذ این ویزای خاص نیازمند چه مدارکی است؟

 

شرایط اخذ ویزای تجاری چین

برای دریافت ویزای تجاری چین نیاز است که مسافر از یک شرکت معتبر در چین دعوت نامه تجاری دریافت کند که در آن تاریخ ورود و خروج و دلیل حضور شخص در آن شرکت مشخص شده باشد. دعوت نامه حتما باید دارای بارکد و قابل استعلام باشد همچنین متقاضی یک فرم مشخصات فردی را باید پر کند که بعد از انجام این مراحل نوبت به وقت انگشت نگاری در سفارت است که حدودا یک ماه زمان میبرد و بعد از انگشت نگاری 10 روز کاری زمان لازم است تا ویزای مسافر صادر شود.

مدارک لازم برای ویزای چین ۲۰۲۳

تمامی ویزاهای توریستی برای صدور نیاز به یک سری مدارک مورد نیاز می باشند. امکان دارد این مدارک، مدارک مالی باشند و یا مدارک هویتی. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کشور چین به شرح زیر می باشند:

ارائه ی پاسپورت

یکی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کشور چین، گذرنامه می باشد. بایستی پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد و صفحات خالی در گذرنامه موجود باشد. موضوع دیگری که در زمان ارائه ی پاسپورت وجود دارد این است که باید یک کپی از صفحه اطلاعات گذرنامه در دست شما باشد.

ارائه ی بلیط رفت و برگشت

ارائه ی اسناد مربوط به بلیط رفت و برگشت یکی دیگر از مدارک مورد نیاز می باشد. اطلاعات مربوط به بلیط های رفت و برگشت را با بازدید برنامه ریزی شده از جمله تاریخ ورود و خروج و مکان مورد بازدید را ارائه دهید.

ارائه ی مدارک مربوط به رزرو هتل

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز ارائه ی اسنادی مربوط به رزرو هتل از چین می باشد. در این اسناد بایستی اطلاعات مربوط به متقاضی شامل نام کامل، جنسیت و تاریخ تولد باشد.

ارائه دعوتنامه از چین

این مورد، برای تکمیل مدارک ویزای شما، ضروری نیست؛ اما می‌تواند احتمال تأییدشدن از جانب سفارت را به‌طرز قابل‌توجهی بالا ببرد. در اسناد مربوط به دعوت نامه از چین بایستی اطلاعات مربوط به دعوت کننده شامل نام، شماره تماس، آدرس، امضا و مهر رسمی نماینده ی قانونی نهاد یا شخص دعوت کننده باشد.

دردست‌داشتن دعوتنامه از یک فرد یا سازمان معتبر در چین به سفارت این کشور نشان می‌دهد که هدف شما از سفر صرفاً گردشگری است و قصد اقامت غیرقانونی در چین را ندارید. همچنین می‌تواند فرایند صدور تاییدیه را تسهیل کند و شرایط ویزای چین را برای شما آسان‌تر کند.

تکمیل فرم درخواست

فرم درخواست ویزای توریستی بایستی به صورت دقیق پر شود. در صورتی که فرم درخواست، صادقانه و کامل و خوانا پر نشده باشد، احتمالا در زمان صدور ویزا تاخیر ایجاد شود.

عکس

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی چین، ارائه یک عکس رنگی با زمینه ی سفید می باشد. از زمان گرفتن عکس نباید 6 ماه بگذرد. اندازه ی آن هم بایستی مشابه با عکس گذرنامه و متصل به فرم درخواست باشد.

تمکن مالی

در توضیح مدارک موردنیاز برای دریافت این ویزای محبوب باید گفت که یکی از مهم‌ترین مدارک در این مسیر، دریافت رسید تمکن مالی ویزای چین است؛ یعنی متقاضیان برای اینکه بتوانند این ویزا را با موفقیت دریافت کنند، لازم است که تمکن مالی خود را برای سفارت به اثبات برسانند.

تمکن مالی به‌معنای اثبات توانایی شما در پرداخت هزینه‌های سفر به چین از جمله بلیط هواپیما، هتل، غذا و سایر هزینه‌های جانبی است. برای دریافت رسید تمکن بانکی نیاز به مراجعه به بانک می باشد. به‌طوری که میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی کشور چین با توجه به کشوری که متقاضی در آن زندگی می کند، متفاوت می باشد.

به این صورت که برای متقاضیانی که در کشور ایران زندگی می کنند، تمکن مالی مورد نیاز برای هر نفر 8 هزار دلار می باشد. البته در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که هر اندازه تمکن مالی بیشتر باشد، احتمال موافقت با درخواست ویزا افزایش پیدا می کند.

فراموش نکنید که این گواهی را به زبان انگلیسی تهیه کنید و بهتر است تاریخ صدور آن را حداکثر ۳ ماه قبل‌از تاریخ درخواست ویزا درنظر بگیرید تا شانس خود را در دریافت این ویزای پرطرفدار، بالا ببرید.

سایر اسناد و مدارک

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز ارائه ی یک سری اسناد و مدارک می باشد. به این صورت که برخی افراد بر اساس کشوری که در آن زندگی می کنند، بایستی اقدام به ارائه ی یک سری مدارک دیگر برای سفر به چین نمایند. به عنوان نمونه، افرادی که تابعیت کشور ایران را ندارند، از ایران اقدام به درخواست ویزای توریستی چین می کنند، اثبات اقامت قانونی و یا وضعیت اقامت آن ها برای دریافت ویزا نیاز است.

هزینه ی درخواست ویزای توریستی چین ۲۰۲۳

هزینه ی درخواست ویزای چین 2023 با توجه به ملیت فرد متقاضی، تعداد ورودی های شما و از همه مهم تر درخواست خدمات اکسپرس از قبیل خدمات صدور فوری متفاوت می باشد. هزینه درخواست ویزای توریستی کشور چین متغیر می باشد و نمی توان قیمت مشخصی را اعلام کرد ولی افرادی که قصد دریافت ویزای فوری را دارند، بایستی هزینه ی بیشتری را پرداخت کنند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که هزینه ویزای چین به‌صورت توریستی ۴۵۰ دلار است که این قیمت می‌تواند بنا بر نوسانات ارزی، در طول زمان، دستخوش تغییر شود و قیمت ویزای چین را به مبالغی بالاتر از این عدد برساند.

توجه داشته باشید که دریافت ویزای چین نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و توجه به جزئیات است. با توجه به تغییرات قوانین و نیاز به مدارک مختلف، بهتر است از قبل تمام شرایط و مدارک موردنیاز را بررسی و آماده کنید تا با مشکلی در فرآیند درخواست مواجه نشوید.

رعایت قوانین جدید ویزای چین و دقت در ارائه مدارک می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی ویزای خود را دریافت کنید و سفری راحت به چین داشته باشید.

هزینه ی درخواست ویزای توریستی چین ۲۰۲۳

نحوه اقدام برای اخذ ویزا چین ۲۰۲۳

برای درخواست اخذ ویزای چین بایستی فرم درخواست ویزا به همراه عکس رنگی با شرایط مورد نیاز تکمیل شوند. مدارک مورد نیاز برای سفارت چین در کشور ایران به صورت حضوری ارائه داده شوند. البته برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه ی اقدام برای اخذ ویزای توریستی چین، بایستی مطالب زیر توسط متقاضی مورد بررسی قرار گرفته شوند:

بررسی این که آیا برای سفر به چین، نیاز به ویزا دارید یا خیر: یکی از اصلی ترین کارهایی که بایستی قبل از شروع مراحل درخواست ویزا، این است که باید مطمئن شوید که آیا برای سفر به چین نیاز به ویزا دارید یا نه. تا زمانی که در کشورهایی زندگی می کنید که نیازی به دریافت ویزا برای ورود به کشور چین نمی باشد. در این صورت بایستی اقدام به تهیه ی مدارک مورد نیاز برای ویزا نمایید.

مدت اعتبار ویزای توریستی چین ۲۰۲۳

با توجه به اینکه چین یکی از مقاصد محبوب گردشگری است، هرساله تعداد زیادی از مسافران به این کشور زیبا سفر می‌کنند؛ بنابراین، داشتن اطلاعات کامل و دقیق در مورد شرایط ویزای توریستی چین می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ریزی بهتری برای سفر خود داشته باشید.

بعد از بررسی مدارک و نحوه ی اخذ ویزا نوبت به بررسی مدت اعتبار ویزای توریستی چین می رسد. مدت زمان اعتبار ویزا توریستی چین سه ماه می باشد. ولی موضوع بسیار مهمی که در ارتباط با مدت اعتبار ویزای توریستی چین وجود دارد، این است که بیشتر از 30 روز امکان اقامت در این کشور وجود ندارد.

مگر اینکه بخواهید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید تا در صورت دارابودن شرایط سفارت، ویزای شما برای مدت‌زمان معینی، مجدداً تمدید شود.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای چین

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای کشور چین به سه دسته ی عادی، فوری و خیلی فوری تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشند:

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی چین:

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی چین 10 روز کاری می باشد. به این صورت که ده روز طول می کشد که به درخواست شما پاسخ داده شود.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای چین

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری چین:

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری چین نزدیک به یک هفته تا 6 روز کاری می باشد. به این صورت که 6 روز تا یک هفته زمان برای پاسخ به ویزای فوری چین لازم می باشد.در حقیقت ویزای چین فوری به شما این امکان را می‌دهد که در مدت‌زمان کوتاه‌تری نسبت به ویزای عادی، تأییدیه خود را دریافت کنید و راهی این سفر خارق‌العاده شوید.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای خیلی فوری چین:

در برخی مواقع که متقاضیان نیاز به ویزای خیلی فوری دارند، می توانند از طریق درخواست ویزای خیلی فوری چین اقدام به دریافت ویزا کنند. به این صورت که مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای خیلی فوری چین 3 روز کاری می باشد.

ویزای توریستی چین ویزافوری

متقاضیان ایرانی برای ورود به کشور چین نیاز به دریافت ویزای توریستی چین می باشند. ویزای توریستی کشور چین برای ایرانی ها به صورت یک بار ورود و با مدت اقامت یک ماهه صادر می شود. برای دریافت ویزای توریستی کشور چین نیازی به حضور متقاضی برای ارائه ی مدارک نمی باشد.

ویزا فوری با سابقه ی چندین ساله ای که در حوزه ی تعیین وقت سفارت، اخذ ویزای توریستی، تحصیلی و کاری و … دارد، می تواند پروسه ی دریافت ویزای توریستی کشور چین را در کمترین زمان ممکن انجام دهد. مشاوران ویزا فوری از صفر تا صد پروسه ی دریافت ویزا می توانند در کنار شما باشند.

شرکت گردشگری ویزا فوری مفتخر است که تا به امروز در این حوزه توانسته است به صورت کاملا موفق عمل کرده و رضایت مخاطبان زیادی را به دست بیاورد. چون مشاوران ویزا فروی علاوه بر ارائه ی به روز ترین اطلاعات در ارتباط با شرایط مورد نیاز می توانند شانس هر فرد را برای مهاجرت مورد ارزیابی قرار دهند.

سوالات متداول

مبلغ تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی چین به ازای هر نفر چقدر می باشد؟

برای درخواست ویزای چین توریستی، یکی از موارد مهم که باید به آن توجه کنید، مبلغ تمکن مالی است. قوانین جدید چین تعیین کرده‌اند که تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی چین 8000 دلار است. این مبلغ برای اطمینان از اینکه مسافران قادر به تامین هزینه‌های خود در طول اقامت در چین هستند، استفاده می‌شود. قوانین برای اخذ ویزا چین ممکن است تغییر کنند؛ بنابراین باید اطلاعات خود را به‌صورت مداوم به‌روز کنید یا با کارشناسان متخصص و باتجربه ویزافوری تماس بگیرید.

آیا برای اخذ ویزای چین نیاز به وقت سفارت و انگشت نگاری می باشد؟

بله، نیاز به حضور مسافر در سفارت می باشد. برای اخذ ویزای چین توریستی، متقاضیان باید ابتدا وقت سفارت را رزرو کنند. در این مرحله، تعیین وقت برای ارائه مدارک و انگشت‌نگاری انجام می‌شود. در ادامه نکاتی که باید برای اخذ ویزا رعایت کنید را شرح می‌دهیم:
1. رزرو وقت سفارت: باید توجه داشت که فرایند رزرو وقت سفارت ممکن است زمان‌بر باشد؛ بنابراین توصیه می‌شود این کار را به‌موقع انجام دهید تا در برنامه سفر خود دچار مشکل نشوید.
2. کامل‌بودن مدارک: آماده‌سازی تمامی مدارک موردنیاز به‌صورت کامل و صحیح بسیار حائز اهمیت است. نقص در مدارک می‌تواند منجر به رد درخواست ویزا شود.
3. اطلاع از قوانین جدید: به‌روز‌بودن اطلاعات در مورد اخذ ویزا توریستی چین می‌تواند از بروز مشکلات در فرایند درخواست جلوگیری کند.
در نهایت، آگاهی و رعایت تمامی مراحل و شرایط درخواست ویزا، از جمله قوانین جدید ویزای چین، می‌تواند فرایند دریافت ویزا را برای متقاضیان ساده‌تر کند.

هزینه ویزای توریستی و تجاری چین چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی عادی 380 دلار و تجاری 250 دلار می باشد. توجه کنید که ویزای توریستی در حال حاضر فقط گروهی صادر می شود. بااین‌حال، به نکات زیر توجه داشته باشید:
● هزینه‌ها به‌صورت قطعی نیستند: هزینه‌های ویزا ممکن است با توجه به نرخ ارز و شرایط خاص، اندکی تغییر کند. برای اطلاع از آخرین هزینه‌ها، به وب‌سایت ویزافوری مراجعه کنید و با کارشناسان مربوط صحبت کنید.
● گروهی‌بودن ویزای توریستی: درحال‌حاضر، صدور ویزای توریستی چین به‌صورت گروهی انجام می‌شود و شما باید از طریق یک آژانس مسافرتی معتبر برای دریافت ویزا اقدام کنید.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • عزیز عدلو ۱۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱

  با عرض سلام وخسته نباشید لطفا شفافسازی بکنید که چه زمانی تجار وبازرگانان میتوانند مثل ۳سال قبل به چین سفر کنند ومتاسفانه اکثر دفاتر هواپیمایی فقط تبلیغات میکنند در مورد ویزای جین چه توریستی وچه تجاری وهیچ کدام از این دفاتر مردم را راهنمایی نمیکتند که چه زمانی این مسعله حل میشود

  پاسخ
  • devadmin ۱۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱

   سلام روزتون بخیر
   در حال حاضر تنها با دعوتنامه تجاری و ویزای تجاری می توانید سفر کنید. فعلا امکان اخذ ویزای توریستی چین وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما به شماره ۰۲۱۷۵۱۳۵ در ارتباط باشید.

   پاسخ