ویزای توریستی چین | شرایط اخذ ویزا + هزینه ها ۲۰۲۳

آخرین بروزرسانی : شهریور ۱۴۰۲

ویزای توریستی چین در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین ویزاهایی می باشد که متقاضیان زیادی اقدام به دریافت آن می کنند. همین موضوع موجب شده است که چین در ردیف کشورهای توریست پذیر دنیا قرار بگیرد.

مسافرانی که قصد گردش و سفر در این کشور را دارند، می توانند ویزا توریستی چین را دریافت کنند. متقاضیان بعد از اخذ این ویزای توریستی می توانند به مدت سی روز با اجازه ی یک بار ورود به خاک این کشور سفر کنند.

ویزای چین

شرایط اخذ ویزای توریستی چین

برای دریافت ویزای توریستی چین، نیازی به گرفتن وقت سفارت نمی باشد. این ویزا در نوع عادی برای متقاضیان ارائه می شود. مدت زمان اعتبار این ویزا 3 ماه می باشد و افرادی که دارای این ویزا هستند، می توانند در چین به مدت زمان سی روز اقامت داشته باشند.

اصلی ترین شرایط اخذ ویزای توریستی این کشور داشت تمکن مالی می باشد، تمکن مالی که برای دریافت این ویزا در نظر گرفته می شود، برای هر شخص 8 هزار دلار می باشد. برای همین خاطر سخت گیری های زیاد و خاصی برای اعطای آن وجود ندارد.

برای درخواست ویزای کشور چین، حضور شخص در سفارت جهت انگشت نگاری  الزامی می باشد. به این صورت که درخواست خود را می توانید از طریق افراد دیگری به سفارت چین ارائه دهید. نکته ی بسیار مهمی که در این راستا بسیار حائز اهمیت می باشد، این است که درخواست ویزای کشور چین حتما باید از طریق شخص متقاضی و یا نماینده ی ایشان ارسال شود.

یعنی امکان ارسال مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی این کشور به وسیله ی پست امکان پذیر نمی باشد. مورد دیگری که در این راستا وجود دارد، این است که گردشگران ایرانی برای سفر به این کشور باید  30 الی 45 روز قبل از تاریخ سفر اقدام نمایند. همین طور این موضوع را هم در نظر بگیرند که پروسه ی صدور این ویزا نزدیک به یک هفته بعد از انگشت نگاری متقاضی زمان می برد.

 

شرایط اخذ ویزای تجاری چین

برای دریافت ویزای تجاری چین نیاز است که مسافر از یک شرکت معتبر در چین دعوت نامه تجاری دریافت کند که در آن تاریخ ورود و خروج و دلیل حضور شخص در آن شرکت مشخص شده باشد. دعوت نامه حتما باید دارای بارکد و قابل استعلام باشد همچنین متقاضی یک فرم مشخصات فردی را باید پر کند که بعد از انجام این مراحل نوبت به وقت انگشت نگاری در سفارت است که حدودا یک ماه زمان میبرد و بعد از انگشت نگاری 10 روز کاری زمان لازم است تا ویزای مسافر صادر شود.

مدارک لازم برای ویزای چین ۲۰۲۳

تمامی ویزاهای توریستی برای صدور نیاز به یک سری مدارک مورد نیاز می باشند. امکان دارد این مدارک، مدارک مالی باشند و یا مدارک هویتی. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کشور چین به شرح زیر می باشند:

ارائه ی پاسپورت

یکی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کشور چین، گذرنامه می باشد. بایستی پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد و صفحات خالی در گذرنامه موجود باشد. موضوع دیگری که در زمان ارائه ی پاسپورت وجود دارد این است که باید یک کپی از صفحه اطلاعات گذرنامه در دست شما باشد.

ارائه ی بلیط رفت و برگشت

ارائه ی اسناد مربوط به بلیط رفت و برگشت یکی دیگر از مدارک مورد نیاز می باشد. اطلاعات مربوط به بلیط های رفت و برگشت را با بازدید برنامه ریزی شده از جمله تاریخ ورود و خروج و مکان مورد بازدید را ارائه دهید.

ارائه ی مدارک مربوط به رزرو هتل و یا دعوت نامه از چین

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز ارائه ی اسنادی مربوط به رزرو هتل و یا دعوت نامه از چین می باشد. در این اسناد بایستی اطلاعات مربوط به متقاضی شامل نام کامل، جنسیت و تاریخ تولد باشد. در استاد مربوط به دعوت نامه از چین بایستی اطلاعات مربوط به دعوت کننده شامل نام، شماره تماس، آدرس، امضا و مهر رسمی نماینده ی قانونی نهاد یا شخص دعوت کننده باشد.

تکمیل فرم درخواست

فرم درخواست ویزای توریستی بایستی به صورت دقیق پر شود. در صورتی که فرم درخواست، صادقانه و کامل و خوانا پر نشده باشد، احتمالا در زمان صدور ویزا تاخیر ایجاد شود.

عکس

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی چین، ارائه یک عکس رنگی با زمینه ی سفید می باشد. از زمان گرفتن عکس نباید 6 ماه بگذرد. اندازه ی آن هم بایستی مشابه با عکس گذرنامه و متصل به فرم درخواست باشد.

تمکن مالی

متقاضیان برای اخذ ویزای توریستی برای کشور چین نیاز به دریافت رسید تمکن مالی دارند. برای دریافت رسید تمکن بانکی نیاز به مراجعه به بانک می باشد. به این صورت که میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی کشور چین با توجه به کشوری که متقاضی در آن زندگی می کند، متفاوت می باشد.

به این صورت که برای متقاضیانی که در کشور ایران زندگی می کنند، تمکن مالی مورد نیاز برای هر نفر 8 هزار دلار می باشد. البته در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که هر اندازه تمکن مالی بیشتر باشد، احتمال موافقت با درخواست ویزا افزایش پیدا می کند.

سایر اسناد و مدارک

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز ارائه ی یک سری اسناد و مدارک می باشد. به این صورت که برخی افراد بر اساس کشوری که در آن زندگی می کنند، بایستی اقدام به ارائه ی یک سری مدارک دیگر برای سفر به چین نمایند. به عنوان نمونه، افرادی که تابعیت کشور ایران را ندارند، از ایران اقدام به درخواست ویزای توریستی چین می کنند، اثبات اقامت قانونی و یا وضعیت اقامت آن ها برای دریافت ویزا نیاز است.

هزینه ی درخواست ویزای توریستی چین ۲۰۲۳

هزینه ی درخواست ویزای چین 2023 با توجه به ملیت فرد متقاضی، تعداد ورودی های شما و از همه مهم تر درخواست خدمات اکسپرس از قبیل خدمات صدور فوری متفاوت می باشد. هزینه درخواست ویزای توریستی کشور چین متغیر می باشد و نمی توان قیمت مشخصی را اعلام کرد ولی افرادی که قصد دریافت ویزای فوری را دارند، بایستی هزینه ی بیشتری را پرداخت کنند.

هزینه ی درخواست ویزای توریستی چین ۲۰۲۳

 

 

نحوه اقدام برای اخذ ویزا چین ۲۰۲۳

برای درخواست اخذ ویزای چین بایستی فرم درخواست ویزا به همراه عکس رنگی با شرایط مورد نیاز تکمیل شوند. مدارک مورد نیاز برای سفارت چین در کشور ایران به صورت حضوری ارائه داده شوند. البته برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه ی اقدام برای اخذ ویزای توریستی چین، بایستی مطالب زیر توسط متقاضی مورد بررسی قرار گرفته شوند:

بررسی این که آیا برای سفر به چین، نیاز به ویزا دارید یا خیر: یکی از اصلی ترین کارهایی که بایستی قبل از شروع مراحل درخواست ویزا، این است که باید مطمئن شوید که آیا برای سفر به چین نیاز به ویزا دارید یا نه. تا زمانی که در کشورهایی زندگی می کنید که نیازی به دریافت ویزا برای ورود به کشور چین نمی باشد. در این صورت بایستی اقدام به تهیه ی مدارک مورد نیاز برای ویزا نمایید.

مدت اعتبار ویزای توریستی چین ۲۰۲۳

بعد از بررسی مدارک و نحوه ی اخذ ویزا نوبت به بررسی مدت اعتبار ویزای توریستی چین می رسد. مدت زمان اعتبار ویزا توریستی چین سه ماه می باشد. ولی موضوع بسیار مهمی که در ارتباط با مدت اعتبار ویزای توریستی چین وجود دارد، این است که بیشتر از 30 روز امکان اقامت در این کشور وجود ندارد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای چین

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای کشور چین به سه دسته ی عادی، فوری و خیلی فوری تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشند:

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی چین:

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای عادی چین 10 روز کاری می باشد. به این صورت که ده روز طول می کشد که به درخواست شما پاسخ داده شود.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای چین

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری چین:

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای فوری چین نزدیک به یک هفته تا 6 روز کاری می باشد. به این صورت که 6 روز تا یک هفته زمان برای پاسخ به ویزای فوری چین لازم می باشد.

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای خیلی فوری چین:

در برخی مواقع که متقاضیان نیاز به ویزای خیلی فوری دارند، می توانند از طریق درخواست ویزای خیلی فوری چین اقدام به دریافت ویزا کنند. به این صورت که مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای خیلی فوری چین 3 روز کاری می باشد.

ویزای توریستی چین ویزافوری

متقاضیان ایرانی برای ورود به کشور چین نیاز به دریافت ویزای توریستی چین می باشند. ویزای توریستی کشور چین برای ایرانی ها به صورت یک بار ورود و با مدت اقامت یک ماهه صادر می شود. برای دریافت ویزای توریستی کشور چین نیازی به حضور متقاضی برای ارائه ی مدارک نمی باشد.

ویزا فوری با سابقه ی چندین ساله ای که در حوزه ی تعیین وقت سفارت، اخذ ویزای توریستی، تحصیلی و کاری و … دارد، می تواند پروسه ی دریافت ویزای توریستی کشور چین را در کمترین زمان ممکن انجام دهد. مشاوران ویزا فوری از صفر تا صد پروسه ی دریافت ویزا می توانند در کنار شما باشند.

شرکت گردشگری ویزا فوری مفتخر است که تا به امروز در این حوزه توانسته است به صورت کاملا موفق عمل کرده و رضایت مخاطبان زیادی را به دست بیاورد. چون مشاوران ویزا فروی علاوه بر ارائه ی به روز ترین اطلاعات در ارتباط با شرایط مورد نیاز می توانند شانس هر فرد را برای مهاجرت مورد ارزیابی قرار دهند.

سوالات متداول

مبلغ تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی چین به ازای هر نفر چقدر می باشد؟

تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی چین 8000 دلار می باشد.

آیا برای اخذ ویزای چین نیاز به وقت سفارت و انگشت نگاری می باشد؟

بله، نیاز به حضور مسافر در سفارت می باشد.

هزینه ویزای توریستی و تجاری چین چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی عادی 380 دلار و تجاری 250 دلار می باشد. توجه کنید که ویزای توریستی در حال حاضر فقط گروهی صادر می شود.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • عزیز عدلو ۱۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱

  با عرض سلام وخسته نباشید لطفا شفافسازی بکنید که چه زمانی تجار وبازرگانان میتوانند مثل ۳سال قبل به چین سفر کنند ومتاسفانه اکثر دفاتر هواپیمایی فقط تبلیغات میکنند در مورد ویزای جین چه توریستی وچه تجاری وهیچ کدام از این دفاتر مردم را راهنمایی نمیکتند که چه زمانی این مسعله حل میشود

  پاسخ
  • devadmin ۱۰ / ۱۲ / ۱۴۰۱

   سلام روزتون بخیر
   در حال حاضر تنها با دعوتنامه تجاری و ویزای تجاری می توانید سفر کنید. فعلا امکان اخذ ویزای توریستی چین وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما به شماره ۰۲۱۷۵۱۳۵ در ارتباط باشید.

   پاسخ