ویزای توریستی دبی | فوری + مدارک مورد نیاز

آخرین بروزرسانی : خرداد ۱۴۰۳

اخذ ویزای توریستی دبی چه شرایطی دارد؟ بسیاری از مردم با گرفتن ویزای امارات متحده عربی در واقع در تلاشند تا به این شهر سفر کرده و از جاذبه های تماشایی ِآن دیدن کنند. از آنجایی که دبی یکی از مراکز مهم تجاری در خاورمیانه است، مقصد خوبی برای سفر های توریستی به شمار می آید.

اگر قصد دریافت ویزای توریستی برای دبی را دارید، راهنمای موجود در این مطلب به شما کمک می کند تا از مهم ترین قوانین و شرایط موجود در این زمینه، مطلع شوید و از اطلاعات مربوط به اخذ ویزای دبی آنلاین سر دربیاورید!

ویزای توریستی دبی

انواع ویزای توریستی دبی

رایج ترین و محبوب ترین ویزاهای دبی برای گردشگری به شرح زیر هستند.

 • ویزای 48 ساعته ( ویزای ترانزیت )
 • ویزای 96 ساعته ( ویزای ترانزیت )
 • ویزای کوتاه مدت 10 روزه
 • ویزا ی30 روزه مولتی ( چندبار ورود )
 • ویزای 60 روزه یک بار ورود
 • ویزای 60 روزه مولتی ( چند بار ورود )

ویزاهایی که معمولا به توریست ها داده میشوند به شرح زیرند:

ویزای توریستی دبی 10 روزه

این ویزا به توریست هایی که قصد دارند نهایتا ده روز در دبی بمانند داده می شود. ویزای توریستی شهر دبی ده روزه، معروف به «ویزای ارزان دبی» است. با توجه به مدت اقامت، طبیعی است که کمترین هزینه برای ارائه‌ی این ویزا در نظر گرفته شده باشد.

ویزای توریستی دبی یک ماهه

بعد از دریافت این ویزا، می توانید به مدت سی روز در دبی اقامت داشته باشید. همانطور که کمی بالاتر اشاره کردیم، برخی ویزاهای کشور امارات به صورت یک بار ورود و چند بار ورود هستند. این ویزا، با توجه به شرایط شما می تواند به صورت یکبار ورود یا چند بار ورود صادر شود.

در صورتی که به صورت چند بار ورود صادر شود، می توانید اجازه خروج و ورود به این کشور را بدون نیاز به اخذ مجدد ویزا داشته باشید. اگر ویزای‌تان از نوعِ یک مرتبه ورود باشد، بعد از خروج از دبی حتی وقتی که از اعتبار ویزای تان باقی مانده است، اجازه ورود پیدا نخواهید کرد.

ویزای توریستی 60 روزه دبی

این ویزا به شما اجازه می دهد به مدت دو ماه در دبی بمانید. این نوع ویزا هم مانند ویزای 30 روزه به صورت یکبار ورود یا چند بار ورود می تواند صادر می شود.

شرایط اخذ ویزای دبی

شرایط دریافت ویزای توریستی دبی چندان پیچیده نیست، اما یکی از مواردی که باعث می شود سخت تر بتوانید این ویزا را اخذ کنید، نیاز به وجود کفیل است. کسانی که زیر 18 سال سن دارند می توانند فرم درخواست ویزای دبی خود را به همراه فرم والدین ارائه کنند. توجه داشته باشید افراد زیر 18 سال فقط اجازه ورود به دبی با پدر و مادر خود را دارند.

 

در گذشته کشور امارات به دختران زیر 18 سال اجازه ورود به خاک کشورش را نمی داد. به تازگی، دختران زیر سن قانونی می توانند به همراه پدر یا مادر خود درخواست ویزا دبی را ارائه کنند. اگر یک خانم بالای 18 سال سن داشته باشد، می تواند بدون نیاز به ارائه درخواست به همراه پدر یا مادر، و به طور کاملا مستقل درخواست ویزای توریستی برای دبی را ارائه نماید.

شرایط اخذ ویزای دبی

 

دلایل ریجکتی ویزای دبی

شایان ذکر است احتمال اینکه ویزای توریستی دبی رد یا ریجکت شود بسیار کم است. در واقع کمتر متقاضی سفر به دبی را می توان یافت که با ریجکت پرونده یا درخواست ِخود مواجه شده باشد. در مواردی خاص مانند وجود مشکلات امنیتی، بیماری های خاص و … یک پرونده می تواند ریجکت شود.

چنین پرونده هایی معمولا در بلک لیست روادید کشور امارات قرار می گیرند تا بعدا برای بررسی های آینده هم از آنها استفاده شود. اگر یک شخص برای کشور امارات به هر دلیلی تهدید به حساب آید، در بلک لیست قرار خواهد گرفت؛ اما برخی موارد نیز وجود دارند که می‌توانند در برخی پرونده‌ها باعث ریجکتی ویزای توریستی امارات شوند. در ادامه با این موارد آشنا می‌شوید:

عدم ارائه مدارک کامل و موردنیاز

سفارت امارات متحده عربی برای بررسی متقاضیان گرفتن ویزای دبی فوری، به مدارک مختلفی نیاز دارد که عدم ارائه هر یک از این مدارک می‌تواند منجر به ریجکت‌شدن ویزا شود. به‌طور مثال اگر برای ویزای توریستی دبی درخواست می‌دهید باید مدارکی مانند پاسپورت معتبر، بلیط هواپیما، رزرو هتل، گواهی تمکن مالی و عکس پرسنلی صحیح را ارائه کنید.

مخدوش‌بودن مدارک

مدارکی که از طرف شما به سفارت داده می‌شود، باید علاوه‌بر کامل‌بودن، سالم نیز باشد؛ یعنی هرگونه نقص، خط‌خوردگی یا مخدوش‌بودن در مدارک، می‌تواند در برخی موارد باعث ریجکتی ویزای فوری دبی شما شود. پس تا جایی که می‌توانید از سلامت مدارک خود اطمینان حاصل کنید.

عدم تطابق اطلاعات درج‌شده در مدارک با اطلاعات واقعی

در مسیر گرفتن ویزای فوری دبی باید دقت کنید تا اطلاعات درج‌شده در مدارک با اطلاعات واقعی شما مطابقت داشته باشد. هر گونه مغایرت در اطلاعات و دوگانگی در مدارک مختلف، می‌تواند امکان ریجکت‌شدن ویزای شما را افزایش بدهد. برای مثال اگر نام شما در پاسپورت با نامی که در فرم درخواست نوشته‌اید، مطابقت نداشته باشد، ممکن است سفارت ویزای شما را رد کند.

کمبود اعتبار پاسپورت

پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. اگر اعتبار آن کمتر از ۶ ماه باشد، ممکن است که با ریجکتی مواجه شوید.

عدم رعایت نکات مربوط به عکس پرسنلی

عکس پرسنلی شما برای گرفتن ویزای دبی فوری، باید با چهره فعلی شما تطبیق داشته باشد. اگر عکس بسیار قدیمی باشد یا به‌خاطر کیفیت پایین، چهره شما را به‌طور واضح نشان ندهد، این مسئله ممکن است روند دریافت ویزای شما را با مشکل مواجه کند.

دلایل خاص ریجکتی ویزا

شرایط خاصی وجود دارد که طی آن‌ها ممکن است ویزای شما به مرحله ریجکت برسد:

 • اگر متقاضی ویزای فوری دبی، دارای سوابق کیفری و کلاهبرداری در امارات باشد، درخواست او رد خواهد شد.
 • درصورتی‌که متقاضی، قبلاً ویزای توریستی دبی را دریافت کرده باشد؛‌ اما وارد دبی نشده باشد، باید ابتدا مدارک قبلی خود را پاک کند و سپس برای دریافت ویزای جدید اقدام کند تا با ریجکت‌شدن ویزای مجدد خود مواجه نشود.
 • در شرایطی که درخواست‌کننده ویزای دبی، اقامت امارات را داشته باشد و بدون اینکه با مسئولین این کشور هماهنگ کند، از دبی خارج شده باشد، باید با مراجعه به قسمت مهاجرت امارات و ارائه مدارک و توضیحات شفاف درباره دلیل خروج خود از دبی، درخواست ویزای مجدد بدهد.

کافی است با یک تیم معتبر مانند ویزافوری همراه شوید تا علاوه‌بر دریافت ارزانترین ویزای دبی، با بررسی تمامی موارد گفته‌شده، امکان ریجکت‌شدن ویزای خود را به صفر برسانید.

مدارک ویزای توریستی دبی

برای درخواست ویزای توریستی دبی باید مدارک و مستنداتِ زیر را ارائه کنید. ممکن است تعداد و نوع مدارک با توجه به نوع ویزایی که برای آن درخواست می دهید بیشتر از موارد ذکر شده در این لیست باشد. در کل، مدارک اساسی و مهمی که برای این ویزا حتما باید ارائه کنید، شامل موارد زیر می شوند:

 • اسکن یک عدد عکس رنگی در سایز ِ3 در 4 به صورت پس زمینه سفید، کاملا واضح که در طی شش ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • اسکن از کارت ملی کاملا واضح
 • اسکن صفحه اول شناسنامه
 • اسکن از پاسپورت کاملا واضح
 • مدرکی که نشان دهد بلیط برگشت تان به ایران را رزرو کرده اید.

مدت زمان جوابدهی به ویزای دبی

به طور معمول حداقل بین دو تا چهار روز کاری طول می کشد تا به درخواست ویزای گردشگری دبی پاسخ داده شود. البته دولت امارات معمولا تاکید بسیار زیادی روی پاسخ دهی سریع به متقاضیانی دارد که ویزای توریستی خود را به صورت آنلاین درخواست می کنند.

مدت زمان جوابدهی به ویزای دبی

اعتبار ویزای دبی

هر نوع ویزای توریستی دبی، تاریخ شروع و پایان یا اعتبار ِمخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال ویزای عادی توریستی دبی تنها 10 روز اعتبار دارد و می توانید فقط در طی همین مدت در کشور امارات حضور داشته باشید. از آنجایی که ویزای دبی قابل تمدید است می توانید در صورت لزوم، برای تمدید ِآن و باقی ماندن طی مدت بیشتری در این کشور اقدام کنید.

اگر نیاز دارید که چند مرتبه از دبی در طی اقامت تان خارج شوید بهتر است برای گرفتن ویزای یک الی دو ماهه چند بار ورود امارات اقدام کنید و قید گرفتن ویزای عادی این کشور را بزنید. به طور کلی کلیه ویزاهای دبی از زمان صدور 2 ماه اعتبار دراد که مسافر می تواند در این دو ماه از ویزای خود استفاده کند و وارد خاک دبی شود.

ویزای توریستی دبی قابل تمدید است

اگر موفق به دریافت ویزای گردشگری دبی شدید، می توانید به راحتی آن را تمدید کنید. شما تا حداقل 1 مرتبه می توانید برای تمدید ویزایی که قبلا گرفته اید، اقدام کنید. زمانی که در دبی هستید و قصد تمدید ویزا را دارید می توانید به اداره مهاجرت واقع در این شهر مراجعه کنید.

هزینه تمدید ویزا برای خارجیان در حال حاضر 600 هزار درهم می باشد. برخلاف بسیاری دیگر از کشور ها می توانید زمانی که در امارات حضور دارید، نسبت به تمدید ویزای تان اقدام نمایید. اگر نوع ویزای تان چند بار ورود است، می توانید از امارات خارج شوید و دو مرتبه وارد خاک این کشور شوید و نسبت به تمدید ویزا اقدام نمایید. در حال حاضر این قانون در مورد ویزاهای توریستی دبی اعمال می شود.

نحوه اخذ ویزای دبی آنلاین

شما می توانید ویزای توریستی دبی را به صورت کاملا آنلاین اخذ کنید. در روش دریافت ویزای آنلاین ابدا نیازی به مراجعه حضوری به سفارت امارات متحده عربی برای مُهر زدن پاسپورت یا ارسال آن از طریق پُست ندارید.

شما می‌توانید قبل‌از درخواست ویزا، یک پرواز را رزرو کنید و حتی اگر شرایط رزرو پرواز ندارید، می توانید از ما در ویزا فوری کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهیم. فراموش نکنید که ایرانیان می توانند با در اختیار داشتنِ پاسپورتی که حداقل تا شش ماه بعد از پایان سفر توریستی‌شان به دبی اعتبار دارد، برای درخواست ویزا اقدام کنند.

همچنین در صورتی که کفیل یا اسپانسر اماراتی تضمین سفر شما را بکند، می توانید به صورت آنلاین یا از طریق خدمات ویزا فوری برای اخذ ویزای دبی آنلاین اقدام کنید. شایان ذکر است که اگر شخصی از اعضای خانواده یا آشنایان شما در امارات یا دبی مستقر است، می تواند به جای شما برای درخواست ویزا اقدام کند.

سفارت دبی در تهران

سفارت امارات متحده عربی در تهران قرار دارد. برای مراجعه حضوری به سفارت باید به آدرس شهرک غرب، ایران زمین شمالی، کمی پایین تر از بیمارستان بهمن و پلاک شماره‌ی دو مراجعه کنید.

ساعات کاری سفارت امارات متحده عربی در تهران در فصل زمستان از ساعت 8 و نیم صبح تا 2 و نیم بعد از ظهر است. در فصل تابستان می توانید از ساعت 9 صبح الی 3 بعد از ظهر به سفارت این کشور مراجعه کنید. روزهای تعطیل در سفارت امارات، پنجشنبه ها و جمعه ها هستند.

هزینه ویزای دبی

قیمت ویزای دبی می‌تواند متناسب با خدمات و زمان‌بندی موردنظر شما و همچنین نوسانات ارزی، متفاوت باشد؛ اما به‌طور کلی این هزینه‌ها در این زمان، به شرح زیر است:

 • ویزای ۴۸ ساعته: ۱۵۰ درهم؛
 • ویزای ۹۶ ساعته: ۱۸۰ درهم؛
 • ویزای ۱۰ روز یکبار ورود: ۲۸۰ درهم؛
 • ویزای ۱ ماهه: بین ۳۱۰ تا ۵۲۰ درهم؛
 • ویزای دو ماهه چندبار ورود: ۷۰۰ درهم.

 

اخذ ویزای توریستی دبی ویزافوری

شما می توانید از طریق خدمات ما در شرکت ویزا فوری برای دریافت ویزای عادی یا ویزای گردشگری دبی فوری اقدام نمایید. شرکت ویزا فوری صدها پرونده موفق در زمینه اخذ ویزا توریستی، تعیین وقت سفارت و … در کارنامه خود دارد و آماده ارائه مشاوره و راهنمایی به شما متقاضی گرامی جهت سفر توریستی به کشور امارات است.

پیشنهاد می کنیم از طریق راه های ارتباطی درج شده در انتهای صفحه با ما ارتباط بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی؟

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای دبی عبارت‌اند از: اسکن پاسپورت،شناسنامه ،کارت ملی،یک قطعه عکس پرسنلی جدید. برای دریافت ویزای دبی قیمت مناسب، علاوه‌بر مدارک فوق، باید به سایز عکس نیز توجه کنید.
سایز عکس موردنیاز برای ویزای دبی معمولاً سه در چهار است و باید به‌روز و با پس‌زمینه سفید باشد. رعایت این استانداردها برای جلوگیری از هرگونه تأخیر در پروسه صدور ویزا، ضروری است.

آیا برای دریافت ویزای دبی نیاز به رزرو پرواز و هتل است؟

خیر نیازی به این مدارک نیست ولی در فرودگاه امام خمینی بلیط رفت و برگشت مسافر چک می شود. برای ویزای توریستی دبی مسافر ملزم به داشتن آن است.

آیا افراد زیر 18 سال می توانند به صورت جداگانه اقدام به دریافت ویزا کنند؟

خیر. برای خروج افراد زیر 18 سال باید با ویزای والدین اقدام کنند و صدور ویزا به صورت جداگانه وجود ندارد.. به‌عبارت دیگر، برای ورود به دبی، افراد زیر سن قانونی باید همراه والدین یا سرپرستان خود باشند و از ویزای آن‌ها استفاده کنند.
این قانون برای اطمینان از حفاظت و راحتی افراد زیر سن قانونی و مشکلاتی که ممکن است در صورت مسافر به‌وجود بیاید، پیش‌بینی شده است.

چند نوع ویزای دبی داریم؟

اگر به‌دنبال ویزای دبی ارزان هستید، ویزای 10 روزه سینگل بهترین گزینه است. مهم است که قبل‌از درخواست ویزا، اطلاعات کاملی در مورد شرایط و هزینه‌های مربوطه کسب کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. با درنظرگرفتن انواع مختلف ویزا و نیازهای سفر خود، می‌توانید ویزای مناسبی برای سفر به دبی انتخاب کنید.
در حال حاضر ویزاهای دبی در دو نوع سینگل و مولتی به شرح زیر صادر می شود:

● ویزای 10 روزه سینگل: این نوع ویزا مناسب افرادی است که قصد دارند مدت کوتاهی را در دبی بگذرانند. این ویزا تنها به‌صورت سینگل (یک بار ورود) صادر می‌شود و برای سفرهای کوتاه‌مدت بسیار مناسب است.
● ویزای 30 روزه سینگل و مولتی: این نوع ویزا برای افرادی که نیاز به اقامت طولانی‌تر در دبی دارند، ارائه می‌شود. ویزای 30 روزه سینگل به شما اجازه می‌دهد تا یک بار وارد دبی شوید و تا 30 روز در این شهر بمانید. ازسوی‌دیگر، ویزای 30 روزه مولتی به شما امکان می‌دهد تا به دفعات متعدد در مدت 30 روز به دبی سفر کنید و بازگردید.
● ویزای 60 روزه سینگل و مولتی: این نوع ویزا برای افرادی که قصد دارند مدت طولانی‌تری در دبی اقامت کنند، مناسب است. ویزای 60 روزه سینگل به شما اجازه می‌دهد تا یک بار وارد دبی شوید و تا 60 روز در این شهر بمانید. ویزای 60 روزه مولتی نیز به شما امکان می‌دهد تا در مدت 60 روز چندین بار به دبی سفر کنید و از این شهر خارج شوید.

اعتبار ویزای توریستی دبی بعد از صدور آن چقدر است؟

با توجه به اینکه دبی یکی از مقاصد محبوب گردشگری است، هر ساله تعداد زیادی از مسافران به این شهر زیبا سفر می‌کنند؛ بنابراین، داشتن اطلاعات کامل و دقیق در مورد شرایط و هزینه‌های ویزای دبی می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ریزی بهتری برای سفر خود داشته باشید. همچنین باید توجه داشته باشید که ویزاهای توریستی دبی از زمان صدور 2 ماه اعتبار دارند.

ویزای دبی چند روزه است؟

مدت‌زمان ویزای دبی می‌تواند متناسب با انتخاب شما متغیر باشد. ویزای توریستی کمتر از ۱۰ روز، ویزای توریستی ۱۰ روزه، ویزای یک‌ماهه برای اقامت ۱ تا ۳۰ روز و ویزای ۶ ماهه برای اقامت‌های طولانی‌مدت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *