ویزای توریستی دبی | فوری + مدارک مورد نیاز

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۲

اخذ ویزای توریستی دبی چه شرایطی دارد؟ بسیاری از مردم با گرفتن ویزای امارات متحده عربی در واقع در تلاشند تا به این شهر سفر کرده و از جاذبه های تماشایی ِآن دیدن کنند. از آنجایی که دبی یکی از مراکز مهم تجاری در خاورمیانه است، مقصد خوبی برای سفر های توریستی به شمار می آید.

اگر قصد دریافت ویزای توریستی برای دبی را دارید، راهنمای موجود در این مطلب به شما کمک می کند تا از مهم ترین قوانین و شرایط موجود در این زمینه، مطلع شوید.

ویزای توریستی دبی

انواع ویزای توریستی دبی

رایج ترین و محبوب ترین ویزاهای دبی برای گردشگری به شرح زیر هستند.

 • ویزای 48 ساعته ( ویزای ترانزیت )
 • ویزای 96 ساعته ( ویزای ترانزیت )
 • ویزای کوتاه مدت 10 روزه
 • ویزا ی30 روزه مولتی ( چندبار ورود )
 • ویزای 60 روزه یک بار ورود
 • ویزای 60 روزه مولتی ( چند بار ورود )

ویزاهایی که معمولا به توریست ها داده میشوند به شرح زیرند:

ویزای توریستی دبی 10 روزه

این ویزا به توریست هایی که قصد دارند نهایتا ده روز در دبی بمانند داده می شود. ویزای توریستی شهر دبی ده روزه، معروف به «ویزای ارزان دبی» است. با توجه به مدت اقامت، طبیعی است که کمترین هزینه برای ارائه‌ی این ویزا در نظر گرفته شده باشد.

ویزای توریستی دبی یک ماهه

بعد از دریافت این ویزا، می توانید به مدت سی روز در دبی اقامت داشته باشید. همانطور که کمی بالاتر اشاره کردیم، برخی ویزاهای کشور امارات به صورت یک بار ورود و چند بار ورود هستند. این ویزا، با توجه به شرایط شما می تواند به صورت یکبار ورود یا چند بار ورود صادر شود.

در صورتی که به صورت چند بار ورود صادر شود، می توانید اجازه خروج و ورود به این کشور را بدون نیاز به اخذ مجدد ویزا داشته باشید. اگر ویزای‌تان از نوعِ یک مرتبه ورود باشد، بعد از خروج از دبی حتی وقتی که از اعتبار ویزای تان باقی مانده است، اجازه ورود پیدا نخواهید کرد.

ویزای توریستی 60 روزه دبی

این ویزا به شما اجازه می دهد به مدت دو ماه در دبی بمانید. این نوع ویزا هم مانند ویزای 30 روزه به صورت یکبار ورود یا چند بار ورود می تواند صادر می شود.

 

 

شرایط اخذ ویزای دبی

شرایط دریافت ویزای توریستی دبی چندان پیچیده نیست، اما یکی از مواردی که باعث می شود سخت تر بتوانید این ویزا را اخذ کنید، نیاز به وجود کفیل است. کسانی که زیر 18 سال سن دارند می توانند فرم درخواست ویزای دبی خود را به همراه فرم والدین ارائه کنند. توجه داشته باشید افراد زیر 18 سال فقط اجازه ورود به دبی با پدر و مادر خود را دارند.

شرایط اخذ ویزای دبی

در گذشته کشور امارات به دختران زیر 18 سال اجازه ورود به خاک کشورش را نمی داد. به تازگی، دختران زیر سن قانونی می توانند به همراه پدر یا مادر خود درخواست ویزا دبی را ارائه کنند. اگر یک خانم بالای 18 سال سن داشته باشد، می تواند بدون نیاز به ارائه درخواست به همراه پدر یا مادر، و به طور کاملا مستقل درخواست ویزای توریستی برای دبی را ارائه نماید.

نکته: شایان ذکر است که احتمال اینکه ویزای توریستی دبی رد یا ریجکت شود بسیار کم است. در واقع کمتر متقاضی سفر به دبی را می توان یافت که با ریجکت پرونده یا درخواست ِخود مواجه شده باشد. در مواردی خاص مانند وجود مشکلات امنیتی، بیماری های خاص و … یک پرونده می تواند ریجکت شود.

چنین پرونده هایی معمولا در بلک لیست روادید کشور امارات قرار می گیرند تا بعدا برای بررسی های آینده هم از آنها استفاده شود. اگر یک شخص برای کشور امارات به هر دلیلی تهدید به حساب آید، در بلک لیست قرار خواهد گرفت. از جمله مواردی که باعث ریجکتی پرونده های مربوط به درخواست ویزای توریستی امارات می شوند، می توان به گزینه های زیر اشاره نمود.

 • وجود سابقه جرم و تخلف
 • ارائه کردن مدارک جعلی
 • مسائل و موارد امنیتی
 • تجربه تخلف در سفر (مثلا عدم خروج از یک کشور در صورت به اتمام رسیدن اعتبار ویزا).

مدارک ویزای توریستی دبی

برای درخواست ویزای توریستی دبی باید مدارک و مستنداتِ زیر را ارائه کنید. ممکن است تعداد و نوع مدارک با توجه به نوع ویزایی که برای آن درخواست می دهید بیشتر از موارد ذکر شده در این لیست باشد. در کل، مدارک اساسی و مهمی که برای این ویزا حتما باید ارائه کنید، شامل موارد زیر می شوند:

 • اسکن یک عدد عکس رنگی در سایز ِ3 در 4 به صورت پس زمینه سفید، کاملا واضح که در طی شش ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • اسکن از کارت ملی کاملا واضح
 • اسکن صفحه اول شناسنامه
 • اسکن از پاسپورت کاملا واضح
 • مدرکی که نشان دهد بلیط برگشت تان به ایران را رزرو کرده اید.

مدت زمان جوابدهی به ویزای دبی

به طور معمول حداقل بین دو تا چهار روز کاری طول می کشد تا به درخواست ویزای گردشگری دبی پاسخ داده شود. البته دولت امارات معمولا تاکید بسیار زیادی روی پاسخ دهی سریع به متقاضیانی دارد که ویزای توریستی خود را به صورت آنلاین درخواست می کنند.

مدت زمان جوابدهی به ویزای دبی

اعتبار ویزای دبی

هر نوع ویزای توریستی دبی، تاریخ شروع و پایان یا اعتبار ِمخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال ویزای عادی توریستی دبی تنها 10 روز اعتبار دارد و می توانید فقط در طی همین مدت در کشور امارات حضور داشته باشید. از آنجایی که ویزای دبی قابل تمدید است می توانید در صورت لزوم، برای تمدید ِآن و باقی ماندن طی مدت بیشتری در این کشور اقدام کنید.

اگر نیاز دارید که چند مرتبه از دبی در طی اقامت تان خارج شوید بهتر است برای گرفتن ویزای یک الی دو ماهه چند بار ورود امارات اقدام کنید و قید گرفتن ویزای عادی این کشور را بزنید. به طور کلی کلیه ویزاهای دبی از زمان صدور 2 ماه اعتبار دراد که مسافر می تواند در این دو ماه از ویزای خود استفاده کند و وارد خاک دبی شود.

ویزای توریستی دبی قابل تمدید است

اگر موفق به دریافت ویزای گردشگری دبی شدید، می توانید به راحتی آن را تمدید کنید. شما تا حداقل 1 مرتبه می توانید برای تمدید ویزایی که قبلا گرفته اید، اقدام کنید. زمانی که در دبی هستید و قصد تمدید ویزا را دارید می توانید به اداره مهاجرت واقع در این شهر مراجعه کنید.

هزینه تمدید ویزا برای خارجیان در حال حاضر 600 هزار درهم می باشد. برخلاف بسیاری دیگر از کشور ها می توانید زمانی که در امارات حضور دارید، نسبت به تمدید ویزای تان اقدام نمایید. اگر نوع ویزای تان چند بار ورود است، می توانید از امارات خارج شوید و دو مرتبه وارد خاک این کشور شوید و نسبت به تمدید ویزا اقدام نمایید. در حال حاضر این قانون در مورد ویزاهای توریستی دبی اعمال می شود.

نحوه اخذ ویزای دبی

شما می توانید ویزای توریستی دبی را به صورت کاملا آنلاین اخذ کنید. در روش دریافت ویزای آنلاین ابدا نیازی به مراجعه حضوری به سفارت امارات متحده عربی برای مُهر زدن پاسپورت یا ارسال آن از طریق پُست نیست. قبل از درخواست ویزا، می توانید یک پرواز را رزرو کنید.

اگر شرایط رزرو پرواز ندارید، می توانید از ما در ویزا فوری کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهیم. ایرانیان می توانند با در اختیار داشتنِ پاسپورتی که حداقل تا شش ماه بعد از پایان سفر توریستی‌شان به دبی اعتبار دارد، برای درخواست ویزا اقدام کنند.

در صورتی که کفیل یا اسپانسر اماراتی تضمین سفر شما را بکند، می توانید به صورت آنلاین یا از طریق خدمات ویزا فوری برای اخذ ویزای دبی اقدام کنید. شایان ذکر است که اگر شخصی از اعضای خانواده یا آشنایان شما در امارات یا دبی مستقر است، می تواند به جای شما برای درخواست ویزا اقدام کند.

سفارت دبی در تهران

سفارت امارات متحده عربی در تهران قرار دارد. برای مراجعه حضوری به سفارت باید به آدرس شهرک غرب، ایران زمین شمالی، کمی پایین تر از بیمارستان بهمن و پلاک شماره‌ی دو مراجعه کنید.

ساعات کاری سفارت امارات متحده عربی در تهران در فصل زمستان از ساعت 8 و نیم صبح تا 2 و نیم بعد از ظهر است. در فصل تابستان می توانید از ساعت 9 صبح الی 3 بعد از ظهر به سفارت این کشور مراجعه کنید. روزهای تعطیل در سفارت امارات، پنجشنبه ها و جمعه ها هستند.

اخذ ویزای توریستی دبی ویزافوری

شما می توانید از طریق خدمات ما در شرکت ویزا فوری برای دریافت ویزای عادی یا ویزای گردشگری دبی فوری اقدام نمایید. شرکت ویزا فوری صدها پرونده موفق در زمینه اخذ ویزا توریستی، تعیین وقت سفارت و … در کارنامه خود دارد و آماده ارائه مشاوره و راهنمایی به شما متقاضی گرامی جهت سفر توریستی به کشور امارات است.

پیشنهاد می کنیم از طریق راه های ارتباطی درج شده در انتهای صفحه با ما ارتباط بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.

سوالات متداول

ویزای دبی معمولا چند روز کاری صادر می گردد؟

مدت زمان صدور ویزای دبی معمولا 48 تا 72 ساعت زمان می برد.

دسترسی منطقه شیخ زاید به تفریحات بیشتر است یا دیره؟

منطقه دیره قدیمی ترین و تاریخی ترین منطقه دبی است. در منطقه دبی هر مدل بازاری که فکرش را بکنید پیدا می شود. اگر در خیابان شیخ زاید دبی گشتی بزنید، تعداد زیادی هتل 4 ستاره و 5 ستاره و همین طور تعدا زیادی رستوران و کافه و کلاب را می بینید.

آیا برای خرید بلیط هواپیما حتما باید از بلیط دو طرفه استفاده کنیم؟

افرادی که با ویزای توریستی سفر به دبی می کنند، فقط 12 روز می توانند در دبی اقامت داشته باشند بنابراین امکان خرید بلیط یک طرفه برای آن ها وجود ندارد اما اگر مسافر ویزای 3 ماهه داشته باشند می تواند بلیط یک طرفه بخرند.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *