وقت سفارت آلمان | وقت فوری + هزینه ها

آخرین بروزرسانی : خرداد ۱۴۰۳

در صورتی که قصد شما سفر به کشور آلمان است قطعاً نیاز به گرفتن وقت سفارت آلمان دارید و تنها تنظیم مدارک کافی نخواهد بود.

دقت کنید که این کشور بر اساس موقعیت منطقه ای که دارد در صدور وقت سفارت آلمان گاه با یک سری سختگیری ها همراه است.

وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان تضمینی

آموزش تعیین وقت سفارت آلمان

برای تعیین وقت سفارت آلمان در تهران نیاز است که در ابتدا هدف شما از سفر مشخص باشد. سپس می بایست برای تنظیم مدارک از افراد کارآزموده کمک بگیرید. موضوع دیگر این است که تعیین وقت سفارت کشور آلمان برای کسانی که دارای شرایط خاصی هستند متفاوت است.

شما می توانید وقت سفارت آلمان را به راحتی و بدون معطلی دریافت کنید. اما نکته مهم این است که همه مدارک شما باید تنظیم شده باشد. وقت سفارت این کشور در سال های اخیر دستخوش یک سری تغییرات بوده است و این موضوع سبب می شود که عملکرد بهتری برای شما وجود داشته باشد.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آلمان

مدارک لازم برای وقت سفارت آلمان یک سری مدارک است که می بایست در روز مصاحبه به کارگزاری ویزا متریک ارائه دهید. به این ترتیب شما می توانید شرایط خوبی را فراهم سازید.

 1. هر شخص برای اخذ وقت سفارت نیاز به کانفرم و برگه مخصوص وقت سفارت  آلمان دارد. این برگه می بایست به دقت تکمیل شود.
 2. از سوی دیگر نیاز است که مدارک شناسایی شخص به طور دقیق ارائه شود. مثلاً شناسنامه، کارت ملی و سایر مدارک در این راستا بسیار مهم است.
 3. ارائه گذرنامه با اعتبار قابل قبول از دیگر مواردی است که قطعاً باید به آن دقت کنید. گذرنامه شخص می بایست حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. این اعتبار به نوبه خود کمک می کند تا بتوانید شرایط بهتری را فراهم سازید.
 4. افراد نیاز به عکس استاندارد دارند. تصویری که با چهره واقعی آنها سازگار باشد. این عکس می بایست به دقت گرفته شود.
 5. کسانی که قصد اخذ وقت سفارت آلمان دارند می بایست یک سری مدارک مالی ارائه دهند. مثلاً پرینت گردش حساب، تمکن مالی و سند ملکی می تواند شرایط را برای تعیین وقت سفارت آسانتر نماید. البته از یاد نبرید که مدارک مالی هر شخص بر اساس شرایطی که دارد ارزیابی می شود.
 6. در صورتی که دانشجو هستید می بایست مدارک تحصیلی ارائه دهید. این مدارک نشان می دهد که قصد بازگشت به کشور خود را دارید و روند اخذ وقت سفارت برای شما آسانتر می شود.
 7. ارائه مدارک کاری و شغلی معتبر نیز قطعاً مسیر را هموارتر می کند.
 8. در نهایت افراد باید بیمه مسافرتی و واچر هتل ارائه دهند و همینطور برگه رزرو بلیط هواپیما داشته باشند.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آلمان

مراحل گرفتن وقت فوری سفارت آلمان

وقت سفارت المان از ویزامتریک به این صورت می باشد که متقاضیان به واسطه سیستم دریافت وقت ملاقات سفارت آلمان در سایت ویزامتریک برای اخذ وقت فوری سفارت آلمان اقدام نمایند. برای تحویل مدارک نیز می‌بایست به دفتر ویزا متریک مراجعه کرد. یک نکته مهم این است که آلمان وقت سفارت فوری ندارد. مراحل رزرو وقت ملاقات ویزامتریک از قرار زیر است:

سایت ویزامتریک آلمان

سایت ویزامتریک آلمان توانسته با طراحی یک ربات پیشرفته، در کوتاه‌ترین زمان ممکن یا در همان تاریخی که مد نظر شماست برایتان وقت ویزامتریک بگیرد.

در صورتی که قصد دارید شرکت یا گروه خبره ای برای اخذ وقت سفارت به شما کمک کنند می‌بایست هزینه در نظر بگیرید. دقت کنید که شاید این تصور ایجاد شود که خود شخص نیز می‌تواند برای اخذ وقت سفارت اقدام کند اما به طور کلی سختی‌ها‌ی زیادی در مسیر رزرو وقت ویزامتریک  است.

ویزامتریک کی باز می‌شود؟

برای گرفتن وقت سفارت آلمان ویزامتریک ، باید به صورت اینترنتی وقت خود را رزرو نمایید. در حال حاضر نمی‌توانید به صورت حضوری وقت بگیرید. در اولین مرحله باید مبلغ 300 هزار تومان به حساب شرکتی که ویزامتریک به شما معرفی کرده است بریزید. بعد از گذشت 24 ساعت اطلاعات قبض پرداختی خود را با تقاضای گرفتن وقت برای ویزامتریک بفرستید و وقت خود را رزرو نمایید.

توسط ویزامتریک می‌توانید برای 10 نفر وقت گروهی یا خانوادگی ثبت کنید که سبب می‌شود بخش قابل توجهی از شرایط کاری شما بهبود یابد. پس از واریز وجه، فرآیند ثبت نام وقت سفارت برای شما آغاز می‌شود. در این راستا نیاز است که اطلاعات پرداخت را وارد کنید.

زمان مراجعه به ویزامتریک می‌بایست به درستی تعیین شده باشد. دقت کنید که شما برای اینکه بتوانید به دفتر مراجعه کنید می‌بایست یک سری اطلاعات مهم ارائه دهید. توجه داشته باشید که تاریخ قرار ملاقات شما تا پایان سفر می‌بایست کمتر از 180 روز در نظر گرفته شود.

خرید وقت ویزامتریک

پس از اینکه وقت ملاقات شما رزرو شد می‌توانید تاریخ مراجعه خود به سفارت را به واسطه سایت ویزامتریک بررسی کنید و خرید وقت ویزامتریک خود را انجام دهید. جهت رزرو وقت ویزامتریک می‌توانید این بخش را امتحان نمایید و مطمئن باشید که سریع به نتیجه می‌رسید. فرم تکمیل مشخصات و نکات مهمی که باید بدانید، بعد از واریز از طریق پیامک برای شما فرستاده می‌شود.

رزرو قرار ملاقات ویزامتریک

فراموش نکنید که برای ثبت‌نام در لیست انتظار وقت سفارت برای ویزای شینگن و همچنین رزرو قرار ملاقات ویزامتریک، باید هزینه رزرو به ازای هر نفر 300 هزار تومان را از قبل منحصراً با کارت بانکی به حساب شرکتی که از طرف ویزامتریک معرفی شده است واریز کنید.

در صورتی که رزرو وقت ویزامتریک خود را تا سه روز پیش از موعد کنسل نمایید نیاز است که فرم عودت وجه را پر کنید تا مبلغ به حساب شما واریز شود. همینطور این اجازه به شما داده می‌شود تا سه روز پیش از موعد قرار ملاقات خود را یکبار و بدون پرداخت هزینه اضافی تغییر دهید.

وقت سفارت آلمان توریستی

وقت سفارت المان برای ویزای توریستی بستگی به هدف سفر شما به آلمان دارد. در صورتی که قصد شما اخذ ویزای توریستی این کشور است به طور کلی حداکثر 4 ماه پس از درخواست، به شما وقت سفارت داده می شود.

گرفتن وقت سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی

برای گرفتن وقت سفارت آلمان دانشجویی می بایست در ابتدا در یکی از دانشگاه های مورد تایید کشور آلمان پذیرفته شده باشید. دقت کنید که ویزامتریک تنها به درخواست متقاضیانی پاسخ خواهد داد که از قبل پروسه ثبت نام را طی کرده اند. به طور کلی 4 مرحله پیش روی شما قرار می گیرد.

در گام اول برای بررسی تایید مدارک متقاضی نیاز به پرداخت هزینه ای در سایت ویزا متریک است. معمولاً یک روز کاری پس از پرداخت هزینه مورد نظر، شرایط ثبت نام برای شما فراهم می شود. سپس نوبت به اعلام مشخصات فردی مثل نام و نام خانوادگی به همراه تاریخ تولد و شماره پاسپورت مورد نظر خواهد بود. نیاز است چند روزی صبر کنید تا مشخصات شما تایید شود.

در نهایت بر اساس تقویم وقت سفارش می توانید تایم مورد نظر را فیکس کنید. دو روز پیش از قرار ملاقات ایمیلی به عنوان یادآوری برای شما ارسال می شود. روز مصاحبه می بایست همه مدارک لازم همراه شما باشد.

نکته مهم دیگر در راستای وقت ویزای تحصیلی آلمان این است که متقاضیان این امکان را دارند که 72 ساعت قبل از تایم مورد نظر، اقدام به تغییر آن نمایند. در صورت از دست دادن وقت سفارت مبلغی که واریز کرده اید به حساب شما عودت داده نمی شود و برای رزرو مجدد نیاز به پرداخت دوباره هزینه خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه : وقت تایید مدارک سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان چقدر طول می کشد؟

کسانی که به قصد تحصیل وارد کشور آلمان می شوند می بایست زمان 36 ماهه را برای وقت سفارت در نظر بگیرند و این موضوع برای ویزای کاری نیز بیشتر خواهد بود. به هر صورت فصل سفر شما نیز بسیار مهم است در صورتی که بخواهید در ایام تعطیلات برای اخذ ویزای آلمان و سفر به این کشور اقدام کنید نیاز است که حداقل دو ماه زودتر از تاریخ پرواز خود اقدام نمایید.

گاه اخذ وقت سفارت کشور آلمان کار بسیار دشواری است و نیاز است در این زمینه گروهی به شما کمک کنند. در واقع به این ترتیب دیگر نیاز نیست که همه زمان خود را پای سیستم بگذارید تا شرایط وقت سفارت آلمان مشخص شود. یک موضوع دیگر این است که مدارک شما در زمان وقت سفارت باید کامل باشد.

تاریخ باز شدن ویزا متریک

برای رزرو وقت سفارت آلمان باید این نکته را در نظر بگیرید که به دلیل حجم بالای درخواست ها برای وقت های سفارت آلمان، وقت های سایت کارگزاری در کمتر از چند ثانیه پر می شود و همین امر باعث می شود بعضی از افراد تا مدت های طولانی هم نتوانند خودشان اقدام به رزرو کنند در این شرایط بهترین گزینه مراجعه به کارشناسان حرفه ایی می باشد که از طریق رابط های خودشان در سریع ترین زمان ممکن این کار را انجام می دهد.

هزینه گرفتن وقت سفارت آلمان

در گذشته تعداد متقاضیان ویزای شینگن کمتر بوده به طوری که گرفتن وقت سفارت به صورت آنلاین و یا با یک تماس تلفنی صورت می گرفت. یعنی هزینه ای در این راستا وجود نداشت. امروزه با افزایش حجم پرونده ها سفارت آلمان به راحتی وقت نمی دهد.

وقت سفارت به صورت عادی، انفرادی یا گروهی صورت می گیرد. اولین بخش از هزینه اخذ وقت سفارت آلمان مربوط به تعیین وقت سفارت است. مدت زمانی که باید منتظر بمانید در نهایت 40 روز است و به طور کلی هزینه ای در این راستا در نظر گرفته می شود.

بخشی از هزینه ها مربوط به حق الزحمه شرکت مورد نظر و همینطور خدماتی برای تکمیل فرم درخواست ویزا است. شما نیاز به بیمه مسافرتی و همینطور رزرو بلیط رفت و برگشت دارید و باید هزینه واچر هتل را بپردازید.

هزینه وقت سفارت آلمان بسته به زمان سفر شما تغییر می کند. وقت سفارت کشور آلمان شرایطی فراهم کرده است که افراد بتوانند موقعیت اجرایی مخصوصی داشته باشند.

نوع خدمات هزینه خدمات
ویزای توریستی 50 یورو
ویزای پیوست خانواده 150 یورو
تایید مدارک 69 یورو

ویزامتریک وقت سفارت آلمان

چگونه وقت سفارت آلمان بگیریم؟ نحوه گرفتن وقت سفارت آلمان فوری شامل موارد زیر می شود:

گرفتن عکس بیومتریک

برای اخذ وقت سفارت آلمان ویزامتریک نیاز به عکس بیومتریک دارید. عکسی که می گیرید می بایست در دفتر ویزامتریک به تایید برسد. دقت کنید که برای این عکس مبلغ 8 یورو می بایست بپردازید.

ارسال پاسپورت

از سوی دیگر نیاز به ارسال پاسپورت با پست خواهید داشت. زمانی که پاسپورت شما از سفارت به ویزامتریک عودت داده شد، پاسپورت به آدرس ارائه شده ارسال می شود.

پرینت تمامی مدارک

موضوع دیگر فتوکپی و فکس و پرینت است. نیاز است که پیش از ورود به سفارت، پرینت همه مدارک خود را تهیه کنید. در غیر این صورت می بایست برای هر صفحه 30 سنت پرداخت نمایید.

اطلاع رسانی از طریق ایمیل

یک بخش دیگر مربوط به سرویس اطلاع رسانی است. پس از بازگشت پاسپورت از سفارت، نتیجه به واسطه ایمیل اعلام می شود و همینطور شرایط پیامک و تلفنی نیز وجود دارد.

بیمه مسافرتی

شما نیاز به بیمه سلامت سفر دارید. اخذ ویزای شینگن بدون پوشش بیمه مسافرتی امکانپذیر نیست. نیاز است که 30 هزار یورو برای این بخش در نظر بگیرید. بیمه مسافرتی در این زمینه از موارد الزامی محسوب می شود.

درخواست سرویس VIP

یک موضوع دیگر سرویس VIP است. در صورتی که تمایل به حضور در یک محیط راحت تر دارید و می خواهید از سرویس انحصاری استفاده کنید می توانید با پرداخت مبلغ بیشتر شرایط بهتری را فراهم سازید. در شرکت ویزامتریک شرایطی فراهم شده است که بتوانید همه مراحل اخذ وقت سفارت را به خوبی دنبال کنید.برای دریافت تاریخ باز شدن ویزا متریک می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

وقت سفارت آلمان ویزامتریک

اخذ وقت فوری سفارت آلمان "ویزافوری"

متخصصانی که در شرکت ویزافوری فعالیت می کنند می توانند راهنمایی های لازم برای تنظیم مدارک را داشته باشند. همینطور اگر سوال یا مشاوره ای دارید می توانید از تیم ویزافوری کمک بگیرید.

گاه هزینه هایی که برای دریافت وقت سفارت در نظر گرفته می شود بسیار بالا است و این موضوع سبب می شود که انتخاب وقت سفارت به راحتی صورت نگیرد. بنابراین بهتر است که کار به کاردان سپرده شود.

قوانین جدید در راستای گرفتن وقت سفارت آلمان به نسبت سال های گذشته با یک سری تغییرات همراه بوده است. در صورتی که بخشی از مدارک شما ناقص باشد قطعاً یک سری روش ها به شما اعلام می شود تا بتوانید شرایط بهتری برای خود رقم بزنید و مشکلات پیش روی را برطرف سازید.

سوالات متداول

ترجمه مدارک برای سفارت آلمان نیازمند مهر وزارت امورخارجه و دادگستری می باشد؟

خیر، ارائه مدارک به سفارت آلمان فقط نیاز به مترجم رسمی دارد.

در صورت پایان اعتبار پاسپورت پس از مصاحبه می توان آن را تعویض کرد؟

در صورت پایان اعتبار بایستی پاسپورت جدید به همراه پاسپورت قدیم مسافر برای پیکاپ ارسال شود.

در صورت داشتن دعوت نامه آیا نیاز به ارائه تمکن مالی می باشد؟

در صورتی که تمامی هزینه ای سفر را دعوت کنند متقبل شود نیاز به ارائه تمکن مالی نمی باشد.

خرید وقت سفارت آلمان، شایعه یا واقعیت؟

در خصوص خرید وقت سفارت آلمان که بسیار پرسیده می شود این اقدام کلاهبرداری است و امکان پذیر نمی باشد. و آژانس های معتبر هرگز این کار را انجام نمی دهند.

در مصاحبه وقت سفارت آلمان تحصیلی چه سوالاتی می پرسند؟

مهمترین سوالی که در روز مصاحبه برای ویزای تحصیلی پرسیده می شود در مورد انگیزه شما از سفر به این کشور است. در واقع باید بررسی شود که با وجود شرایط تحصیلی متوسط در ایران چرا آلمان را برای تحصیل انتخاب کرده اید.

وجود انگیزه نامه پس از تعیین وقت سفارت آلمان تحصیلی از سوی شما سبب می شود تا شانس بیشتری در پذیرش داشته باشید. از یاد نبرید که باید به سوالات پاسخ های کوتاه اما مطمئن بدهید.
معمولاً از شما پرسیده می شود که چرا می خواهید در آلمان تحصیل کنید؟ در پاسخ به این سوال می توانید به سیستم آموزشی عالی این کشور اشاره کنید و یا در مورد اعتبار مدرک آن بپرسید.

 

 

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • علی ۲۰ / ۰۴ / ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم امکان خرید وقت ویزامتریک وجود داره؟
  مرسی از راهنماییتون

  پاسخ
  • devadmin ۲۰ / ۰۴ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   خیر دوست عزیز خرید وقت سفارت آلمان کلاهبرداری می باشد.

   پاسخ
 • فاطمه ۰۳ / ۰۵ / ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر
  من۱۵تیرماه انگشت نگاری شدم وپاسپورتموسفارت گرفتوبهم گفتن وقتی ویزاتون اومدباهاتون تماس میگیریم.ازطریق ازدواج درالمان اقدام کردیم.بنظرتون چقدطول میکشه ویزابیاد؟ویزامتریک تماس گرفتم گفتن اطلاع ندارن دست خودسفارت هست

  پاسخ
  • devadmin ۰۴ / ۰۵ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   معمولا بین ۳ تا ۴ هفته کاری زمان میبرد

   پاسخ
 • پرستو کدیور ۰۱ / ۰۷ / ۱۴۰۲

  سلام عصر بخیر ببخشید بنده حدود دو ماه است که برای دریافت وقت ویزا متریک هر روز وارد سایت میشوم ولی موفق نشده ام وفقط میبایست مدارک همسفر رو تایید کنند مدارک خودم تایید شده چطور میتونم وقت بگیرم وایا اصلا لازمه وقت بگیرم یا اینکه وقت سفارت بگیرم واصل مدارک رو بدون تاییده ویزا متریک ببرم سفارت بهمون ویزا داده میشود با تشکر

  پاسخ
  • devadmin ۰۶ / ۰۷ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر شما باید وقت تاییدیه مدارک بگیرید.

   پاسخ
 • نیلوفر صفری ۰۶ / ۰۸ / ۱۴۰۲

  سلام وقتتون بخیر
  هزینه وقت فوری سفارت المان چقدره؟!

  پاسخ
  • devadmin ۰۶ / ۰۸ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   برای کسب اطلاعات دقیق لطفا با شماره ۰۲۱۷۵۱۳۵ تماس بگیرید

   پاسخ
 • احمدی ۰۷ / ۰۹ / ۱۴۰۲

  سلام، من برای خرداد ۱۴۰۳ میخوام سفری توریستی به المان داشته باشم. دعوت نامه هم دارم. با توجه به شلوغی سفارت، چه زمانی باید اقدام به درخواست وقت سفارت کنم؟

  پاسخ
  • ویزافوری ۰۷ / ۰۹ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به اینکه روند وقت دهی سفارت تغییر کرده شما حدودا دو ماه قبل از سفر می توانید برای گرفتن وقت سفارت آلمان اقدام کنید

   پاسخ
 • شیدا ۱۰ / ۱۱ / ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید،همسر من دارای بلوکارت المان می‌باشد، بنده قصد پیوست به ایشون رو دارم،به نظر شما چقدر طول میکشه سفارت به من وقت مصاحبه بدهد! من چند روزی می‌شود که از طریق سایت سفارت وقت ویزا پیوست رو گرفتم و تایید هم شده!

  پاسخ
  • ویزافوری ۰۹ / ۱۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   اگر درخواست وقت دادید با توجه به لیست ثبت نام حدودا از ۲ الی ۴ ماه ممکن طول بکشه

   پاسخ
 • قاسم نصر ۱۸ / ۱۲ / ۱۴۰۲

  من وقت ملاقات را از طریق ایمیل دریافت کرده‌ام. در متن ایمیل لینکی گذاشته‌اند و خواسته‌اند که با ورود به لینک ، وقت داده شده را تایید نماییم. در غیر اینصورت وقت ملاقات کان لم یکن تلقی می‌شود.
  حالا من نمی‌توانم وارد لینک شوم. لینک گذاشته شده باز نمی‌شود. باید چه کار کنم؟

  پاسخ
  • ویزافوری ۱۸ / ۰۱ / ۱۴۰۳

   سلام روزتون بخیر
   برای مشاوره با کارشناسان ما به شماره ۰۲۱۷۵۱۳۵ تماس بگیرید

   پاسخ
 • حسن پیرهادی توندشتی ۲۲ / ۱۲ / ۱۴۰۲

  با عرض سلام و احترام خدمت شما من دعوتنامه از خانواده درجه یک دارم خواهرم و همسر ایشان میخوام از امکانات VIP استفاده کنم ممنونم

  پاسخ
  • ویزافوری ۱۸ / ۰۱ / ۱۴۰۳

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما به شماره ۰۲۱۷۵۱۳۵ تماس بگیرید

   پاسخ