ویزای توریستی سوئیس | شرایط اخذ + هزینه

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۳

جدیدترین قوانین اخذ ویزای توریستی سوئیس در سال 2023 اشاره جدی به تمکن مالی 500 میلیون تومان برای هر شخص داشته و همینطور نیاز است که فرم درخواست و مدارک شغلی و هویتی به دقت تنظیم و تسلیم سفارت شود.

ویزای توریستی سوئیس

ویزای سوئیس

یکی از پر درخواست ترین ویزاها در حوزه ی شینگن، ویزای سوئیس می باشد. در نظر داشته باشید با توجه به سخت گیری های اخیر سفارت خانه  برای ایرانیان حتما مدارک تان کامل باشد. ویزای سوئیس بدون مصاحبه است پس تنها کافیست به دفتر کارگزاری ویزای این کشور رفته انگشت نگاری و مدارک کامل خود را تحویل دهید.

ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس در سال 2023 به شما این امکان را می دهد که به مدت کوتاه 14 روز در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن اقامت داشته باشید. اما دقت کنید که دو شرط مهم در این راستا می بایست رعایت شود.

 • اولین شرط این است که توریست می بایست روز اول سفر خود را در کشور سوئیس باشد.
 • شرط دوم این است که سوئیس می بایست کشوری باشد که توریست بیشترین مدت اقامت را در آن پشت سر می گذارد.

برای دریافت ویزای توریستی نیاز به تحویل مدارک به سفارت کشور سوئیس است. شما باید دلیل سفر و شرایط مالی خود را به سفارت ثابت کنید. همینطور می بایست اثبات کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس

برای دریافت ویزای توریستی سوئیس به موارد زیر توجه کنید:

 • در صورتی که اتباع کشورهای حوزه شینگن نباشید و یا عضو شهروندان اتحادیه اروپا نباشید نیاز به گرفتن ویزای توریستی سوئیس خواهید داشت.
 • برای اخذ ویزا نیاز به درخواست از سفارت این کشور دارید.
 • تمکن مالی شما می بایست توسط افسر مربوطه مورد تایید قرار بگیرد.
 • همینطور سایر مدارک باید تنظیم شده باشد.
 • مهمترین نکته این است که باید ثابت کنید که هدف از سفر شما چیست؟ در واقع ویزای توریستی به معنی گردشگری در این کشور و یا بازدید از اقوام است و باید به هر نحوی این موضوع را ثابت کنید.
 • کسانی که در گذشته با مشکل ریجکت روبرو بوده اند معمولاً برای اخذ ویزای توریستی با مشکل روبرو می شوند. از یاد نبرید که هرچه مدارک شما کامل تر باشد شرایط بهتری خواهید داشت.

شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس

لیست مدارک ویزای توریستی سوئیس

برای اخذ ویزای توریستی 2023 کشور سوئیس نیاز به تنظیم مدارک زیر خواهید داشت:

 1. در ابتدا باید فرم درخواست ویزای توریستی را تکمیل کنید. این فرم باید امضا شود و صحبت اطلاعات آن نیز مشخص باشد.
 2. نیاز به دو عکس دارید که شرایط آن با عکس ویزای شینگن مطابقت داشته باشد. عکسی که ارائه می دهید باید با ظاهر شما همخوانی داشته باشد.
 3. افراد باید پاسپورت معتبر به همراه کپی پاسپورت های قبلی و سابقه سفر خود را ارائه دهند. پاسپورت فعلی شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 4. هر شخص نیاز به بیمه پزشکی مسافرتی دارد و این موضوع سبب می شود که موقعیت درمانی شما در کل مدت اقامت پوشش داده شود.
 5. نیاز به نامه ای دارید که ثابت کند دلیل رفتن شما به سوئیس گردشگری است. به هر حال باید مشخص شود که بازدید کوتاه مدت خواهید داشت.
 6. اثبات تمکن مالی بسیار مهم است. شما باید هر روز اقامت در این روش حداقل 100 CHF یا یورو در نظر بگیرید. نامه تمکن مالی شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. همینطور نیاز به سه گردش آخر حساب به انگلیسی دارید که باید با مهر و امضا بانک در کمتر از 14 روز پیش از تاریخ انگشت نگاری تنظیم شده باشد. به ازای هر شخص مبلغ 500 میلیون تومان نیاز است.
 7. نیاز است که مدارکی اعم از رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت و همینطور کپی از برنامه های سفر خود را ارائه دهید.
  در صورتی که محصل هستید: باید مدارکی دال بر تحصیل در کشور مبدا ارائه دهید.
  در صورتی که شاغل هستید: نیاز است که گواهی اشتغال به کار، سابقه بیمه و هر آنچه که نشان دهد باید در زمان مشخصی به کشور خود باز گردید را ارائه دهید. این مدارک بسیار پر اهمیت هستند.

مراحل درخواست ویزای توریستی سوئیس

برای درخواست ویزای توریستی کشور سوئیس نیاز است که یک سری مراحل را به دقت پشت سر بگذارید.

 1. در گام اول نیاز به تعیین وقت سفارت سوئیس دارید. این موضوع بسیار مهم است و برای درخواست ویزای کشور سوئیس اهمیت زیادی دارد.
 2. در گام دوم نیاز به دانلود و تکمیل فرم ویزای سوئیس دارید. دقت کنید که این فرم باید بدون هیچ اشتباهی تکمیل شود. در صورتی که فرم با مشکل روبرو باشد در نهایت مساله ساز خواهد بود. سعی کنید برای تکمیل این فرم همه جوانب را در نظر بگیرید.
 3. در گام سوم نیاز است که همه مدارک خود را جمع آوری نمایید. مدارک لازم برای ویزای توریستی قطعاً می بایست توسط افراد خبره و با تجربه تنظیم شود. نقص مدرک در نهایت به ضرر شما خواهد بود. در تنظیم مدارک برای کشور سوئیس سعی کنید به بخش تمکن مالی و همینطور هدف سفر خود اهمیت بیشتری دهید.
 4. در گام چهارم نیاز به ارائه درخواست به سفارت سوئیس است. درخواست شما می بایست به صورت قانونی و با رعایت قوانین جدید صورت بگیرد. در شرکت ویزافوری قوانین جدید برای ویزای توریستی این کشور به شما اعلام می شود.
 5. گام پنجم مربوط به مصاحبه است که از شما سوالاتی مبنی بر هدف سفر و زمان ورود و خروج و … پرسیده می شود. بهتر است پیش از مصاحبه با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید. سوالاتی که روز مصاحبه پرسیده می شود بسیار مهم است.
 6. در گام ششم نیاز است که هزینه ویزای توریستی کشور سوئیس را پرداخت کنید. در نهایت نیز می بایست منتظر بمانید تا عملیات پردازش صورت بگیرد. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود یک برچسب ویزا روی پاسپورت شما زده می شود که نشان از مدت اعتبار ویزا است.

هزینه درخواست ویزای سوئیس

هزینه درخواست ویزای کشور سوئیس در هر سال متغیر است. یعنی مبلغ ثابتی در این راستا مطرح نیست. مثلاً شما باید مبلغی برای ترجمه مدارک خود در نظر بگیرید. به طور کلی برای دریافت ویزای این کشور می بایست 400 یورو پرداخت کنید. این هزینه مربوط به دریافت وقت سفارت و همینطور تکمیل فرم ها و مشاوره در جمع آوری مدارک خواهد بود.

هزینه درخواست ویزای سوئیس

مدت زمان جوابدهی ویزای توریستی سوئیس

در مورد زمان جوابدهی از سوی سفارت سوئیس گاه یک ماه و گاه کمتر زمان در نظر گرفته شده است.به طور کلی دوره 14 الی 21 روزه کاری در نظر گرفته شده است اما شما زمان پردازش ویزای توریستی را حداقل 15 روز در نظر گرفته بگیرید. با توجه به شرایط خاص شما این دوره شاید تا 2 ماه نیز طول بکشد.

بهتر است حداقل دو ماه زودتر از تاریخ سفر خود درخواست ویزا و شرایط و مدارک را تنظیم کرده باشید. تاخیر در زمان جوابدهی در برخی از فصل ها یک امر عادی است و به طبع سفارت بسیار شلوغ است. دقت کنید که به طور کلی ویزای کشور سوئیس با سخت گیری های خاصی همراه است.

اعتبار ویزای سوئیس

در صورتی که ویزای شما چند بار ورود باشد می توانید در طول 6 ماه هر چند بار که تمایل دارید وارد منطقه شینگن شوید و از آن خارج شوید. اما مجموع روزها نباید بیشتر از 90 روز باشد.

قیمت ویزای توریستی سوئیس

قیمت ویزای توریستی سوئیس بسته به نوع آن که شامل:

 • قیمت ویزای شنگن کوتاه مدت
 • ویزای برای افراد 6 تا 12 سال
 • ویزای برای کودکان زیر 6 سال

متغییر می باشد. با توجه به این نوسان پیشنهاد می کنیم قبل از هرگونه تصمیم گیری با مشاوران ویزافوری تماس بگیرید.

سفارت سوئیس در تهران

آدرس سفارت سوئیس در تهران، الهیه، خیابان بوستان واقع در خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک 13 است. ساعت کاری سفارت نیز از شنبه تا چهارشنبه 7:30 الی 15:30 بوده و همینطور روزهای پنج شنبه ساعت 7:30 الی 13:30 اعلام شده است.

نکات ضروری در اخذ ویزای توریستی سوئیس

به مهم ترین نکات در اخذ این ویزا توجه کنید:

انقضای ویزا

یک نکته مهم در خصوص اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس این است که پس از انقضای ویزا اجازه اقامت در این کشور را نخواهید داشت. اما شرایط تمدید ویزا وجود دارد به شرط اینکه به موقع درخواست خود را ارائه دهید. یعنی نباید اعتبار ویزای شما تمام شده باشد.

در صورتی که بعد از انقضای ویزا درخواست دهید حتی اگر فقط یک روز گذشته باشد در نهایت با همه دلایل خود از کشور اخراج شوید. بهترین زمان یک هفته پیش از انقضای ویزای کشور سوئیس است. در ابتدا نیاز است که مکان و زمان درخواست را مشخص کنید و در گام بعدی مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

تمدید ویزا

البته برای تمدید ویزا نیاز به همه مدارک اولیه ندارید و سخت گیری در این بخش کمتر است. نیاز است پاسپورتی که نشان دهنده ویزای فعلی است را ارائه دهید. فرمی به شما داده می شود که می بایست به عنوان فرم تمدید ویزا پر کنید. همینطور نیاز به عکس خواهد بود.

باز هم نیاز به اثبات توان مالی دارید و بیمه سلامت می بایست تمدید شود.در صورتی که با مشکل ریجکتی ویزای کشور سوئیس روبرو شدید نیاز است که در بازه زمانی 30 روزه پس از اعلام ریجکتی درخواست تجدید نظر خود را اعلام کنید.

درخواست تمدید

این درخواست بایستی به دقت و توسط افراد خبره تنظیم شود. تیم متخصص شرکت گردشگری ویزافوری در این زمینه به شما کمک خواهند کرد. افراد بالای 12 سال نیاز به پشت سر گذاشتن انگشت نگاری دارند. در صورتی که در 24 ماه اخیر ویزای اروپا را دریافت کرده باشید نیازی به انگشت نگاری ندارید. در صورت ریجکت شدن پرونده شما مبلغ باز نمی گردد.

سوالات متداول

آیا برای ارائه تمکن به سفارت می توان از حساب های ارزی و سند ملکی استفاده کرد؟

خیر، تمکن بایستی حتما بر اساس حساب ریالی فرد به همراه گردش به سفارت ارائه شود.

پروسه ویزا شدن از زمان انگشت نگاری چقدر زمان می برد؟

تقریبا 3 تا 4 هفته کاری برای پروسه ویزا زمان لازم است، اما در فصول شلوغ سال مثل اسفند و تابستان این زمان ممکن است طولانی تر شود.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *