ویزای توریستی کرواسی | هزینه ها و مدارک

آخرین بروزرسانی : بهمن ۱۴۰۲

دریافت ویزای توریستی کرواسی علاوه بر مدارک لازم نیاز به یک سری شرایط و مراحل دارد. طول دوره درخواست و هزینه ها نیز از سوالات مهم محسوب می شود. نیاز است که درخواست ویزای توریستی به بهترین نحو صورت بگیرد و همه جوانب سنجیده شود.

شاید بهتر باشد روشی که با کمترین هزینه همراه است را با هم مورد بررسی قرار دهیم. صدور ویزای گردشگری این کشور در سال جدید دستخوش یک سری تغییرات است.

شرایط اخذ ویزای توریستی کرواسی

شرایط اخذ ویزای توریستی کرواسی

کرواسی در لیست اعضای اتحادیه اروپا قرار گرفته است اما از یاد نبرید که این کشور به تازگی جزء معاهده شینگن قرار گرفته است به همین دلیل ویزای کرواسی، ویزای شینگن محسوب می شود و می توان با گرفتن ویزا کرواسی وارد سایر کشورهای اروپایی شد.

در صورتی که علاقه به سفر به کرواسی دارید می بایست اقدامات لازم برای ویزای توریستی را به درستی دنبال کنید که شامل موارد زیر می باشد:

 • متقاضی می بایست به صورت حضوری به سفارت مراجعه نماید و ثبت نام کند.
 • همینطور نیاز است که برای مصاحبه وقت تعیین شود.
 • برای صدور ویزا یک سری مدارک کلی وجود دارد که همه افراد باید ارائه دهند.
 • مدارک شناسایی شامل شناسنامه و گذرنامه به همراه کپی از آنها مورد نیاز است.
 • افراد باید مدارک مالی ارائه دهند تا مشخص کند که تمکن مالی لازم را دارند.
 • شخصی که شاغل است می بایست یک سری مدارک نشان دهد که مشخص کند شرایط اشتغال به کار وجود دارد.
 • صدور ویزا برای شخص متفاوت بوده و بسته به شرایط و مدارک او سنجیده می شود.
 • کسانی که ویزای توریستی کرواسی را دریافت کرده اند می توانند حداکثر به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند.
 • مدت اعتبار ویزای توریستی این کشور 6 ماهه سنجیده شده است.

مدارک اخذ ویزای کرواسی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کرواسی شامل موارد زیر می باشد:

 • در ابتدا می بایست فرم درخواست ویزای کرواسی را تکمیل کنید. این فرم می بایست با دقت بالا تکمیل شود و البته که نیاز است مشاوره های لازم در این راستا صورت گیرد.
 • نیاز به پاسپورت معتبر برای هر شخص است. پاسپورت مورد نظر می بایست حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • هر شخص نیاز به 2 قطعه عکس رنگی 3.5 در 4.5 با پس زمینه سفید برای ویزای کرواسی دارد. این عکس حداکثر می بایست برای 6 ماه گذشته باشد.
 • از آنجایی که شما برای ویزای توریستی کرواسی اقدام می کنید نیاز به ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما و همینطور واچر هتل محل اقامت خود دارید.
 • هر شخص می بایست بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30 هزار یورو ارائه دهد. البته بیمه مسافرتی به طور کلی می بایست منطبق با مدت زمان اقامت در نظر گرفته شود.
 •  تمکن مالی شخص به یورو محاسبه می شود و اهمیت زیادی دارد. همینطور نیاز است که گردش حساب 6 ماه اخیر شخص نیز ارائه شود.
 • مدرک شغلی متقاضی و یا گواهی اشتغال به تحصیل از دیگر مواردی است که قطعاً سنجیده می شود و نیاز است که همه جوانب ارزیابی شود.

هزینه درخواست ویزای توریستی کرواسی

در مورد هزینه درخواست ویزای گردشگری کرواسی سوالاتی پرسیده شه است. هزینه درخواست ویزا معمولاً 80 الی 100 دلار امریکا است. یک سری هزینه ها مربوط به ترجمه مدارک و همینطور وقت سفارت خواهد بود. ویزای توریستی این کشور از نظر هزینه در ثبات خوبی قرار دارد.

هزینه درخواست ویزای توریستی کرواسی

نحوه ی اقدام برای اخذ ویزای کرواسی

برای درخواست ویزای گردشگری کرواسی می بایست طبق شرایط زیر عمل کنید:

تکمیل فرم درخواست ویزا

یک سری مجموعه سوالات در اختیار شما قرار می گیرد که باید به آن پاسخ دهید. پس از پاسخ به این سوالات یک Pin و همینطور شماره سریال دریافت خواهید کرد. پین و شماره سریال می بایست در جای مطمئنی کپی شود.

گاه پیش می آید که در یک نوبت نمی توانید فرم را تکمیل کنید و نیاز است که دفعه بعد کار را ادامه دهید به این ترتیب نیاز به کد خواهید داشت. پس از تکمیل فرم می بایست از آن پرینت بگیرید.

جمع آوری مدارک خواسته شده

پس از تکمیل فرم درخواست ویزای کرواسی نیاز به ارائه مدارک دارید. مدارکی که برای اخذ ویزای گردشگری نیاز است را به دقت مورد بررسی قرار دهید. دقت کنید که این مدارک ساختار مخصوص به خود را دارد. مدارک مورد نظر برای هر شخص به شکل جداگانه سنجیده می شود و چه خوب است که مدارک شما کامل شود.

اخذ وقت سفارت

وقت سفارت برای تحویل فرم درخواست ویزا و مدارک خواسته شده به سفارتخانه یا کنسولگری کرواسی است. اخذ وقت سفارت گاه بسیار دشوار است و قطعاً نیاز به تیم حرفه ای در این راستا خواهد بود.

دقت کنید که وقت سفارت بر اساس لیستی که سایت سفارت اعلام کرده است ارائه می شود. نکته مهم دیگر این است که وقت سفارت می بایست بر اساس موقعیت سفارت سنجیده شود.

پرداخت هزینه ها

بر اساس الزامات کنسولگری یا مرکز درخواست ویزا نیاز به پرداخت یک سری هزینه ها دارید. هزینه ویزای کرواسی در این راستا به خوبی پرداخت می شود.

تحویل درخواست ها

طبق تاریخ نوبتی که به شما داده می شود فرم درخواست را به همراه مدارک شخصاً تحویل دهید. برخی از افراد نمی توانند خودشان مدارک را تحویل دهند و در این راستا نیاز است که از نماینده قانونی خبره کمک بگیرند تا همه چیز به درستی پیش برود.

چه خوب است که پروسه درخواست و دریافت ویزای توریستی کرواسی توسط فرد یا گروهی کاربلد صورت بگیرد تا نتیجه بخش باشد در غیر این صورت با مشکل روبرو می شوید و ممکن است شانس خود را ا دست بدهید.

منتظر رسیدگی باشید

نیاز است صبر کنید تا پروسه رسیدگی به درخواست شما طی شود. زمانی که همه مدارک خواسته تحویل داده شد پروسه رسیدگی آغاز می شود. در صورتی که با درخواست شما موافقت شد به شما اطلاع داده می شود که چه زمانی می توانید گذرنامه خود را به همراه ویزای ضمیمه شده در آن تحویل بگیرید. پس از گذشت این مرحله شرایط سفر به کرواسی برای شما فراهم می شود.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کرواسی

ویزای توریستی کرواسی نوعی ویزای کوتاه مدت محسوب می شود. این ویزا علاوه بر گردشگری برای درمان های پزشکی و یا امور تجاری کوتاه مدت نیز مناسب است. این سبک ویزا به دارندگان اجازه می دهد تا در یک دوره زمانی 1 ماهه بتوانند تا 21 روز در این کشور اقامت داشته باشند.

ویزای کوتاه مدت کرواسی به صورت یک یا چند بار ورود صادر می شود. در واقع شما می توانید یک یا دو یا چند بار وارد خاک این کشور شوید و آنجا را ترک کنید. در طول دوره ای که در خاک این کشور هستید اجازه ندارید وارد شغل خاصی شوید و یا در امور سیاسی و تجاری شرکت کنید. هدف اصلی از صدور ویزای گردشگری، سفر به این کشور و بازدید از دیدنی های آن است.

مدت زمان جوابدهی ویزای کرواسی

معمولاً بین 14 الی 21 روز کاری زمان نیاز است تا درخواست ویزای شما بررسی شود. در طول این پریود زمانی پاسخ لازم اعم از پذیرش یا عدم پذیرش و یا نقص مدرک اعلام می شود. در برخی از فصول سال ممکن است که جوابدهی درخواست ویزای کرواسی بیشتر از مدت زمان اعلام شده طول بکشد.

این موضوع می بایست در ابتدا بررسی شود و به نوعی درخواست برای ویزا با تاخیر روبرو نشود. دقت کنید که ویزای کرواسی به نسبت سایر کشورها شانس صدور بیشتری دارد. در صورتی که مدارک شما ناقص باشد قطعاً عدم پذیرش به شرط برای شما اعلام می شود.

به این معنی که درخواست شما با رد کامل همراه نشده است و شما فرصت دارید که مدارک خود را تنظیم کنید. از یاد نبرید که هرچه مدارک شما در ابتدا در وضعیت تکمیل تری قرار بگیرد قطعاً شرایط پذیرش برای شما آسانتر می شود و شانس بیشتری خواهید داشت.

یک نکته مهم دیگر این است که مدت زمان جوابدهی درخواست گاه به قدری طولانی می شود که شخص گمان می کند که شانس خود را از دست داده است در صورتی که اینطور نیست و باید منتظر پاسخ بماند.

اخذ ویزای توریستی کرواسی ویزافوری

اخذ ویزای کرواسی کار ساده ای نیست. یک سری قوانین و شرایط مطرح است که اگر به درستی دنبال شود مساله ساز می شود بنابراین بهترین پیشنهاد این است که از یک مرکز درخواست ویزا بخواهید تا پروسه مورد نظر را به شکل دقیق و اصولی طی کند. شاید در نگاه اول پرداخت هزینه برای شما جالب به نظر نرسد اما این هزینه در ازای خدمات تضمین شده در اختیار شما قرار می گیرد.

شرکت ویزافوری از کادری مجرب در راستای اخذ ویزای گردشگری کشور کرواسی کمک می گیرد. به این ترتیب که اگر شخص مشکلی در تکمیل مدارک داشت و یا شرایط به صورتی بود که شخص نتوانست برخی از شرایط را آماده سازد تیم حرفه ای ویزافوری می توانند در این زمینه بهترین خدمات را ارائه دهند.

کسانی که دچار نقص پرونده یا مدرک هستند می توانند به واسطه این شرکت همه جوانب را بسنجند. شما می توانید سوالات خود را مبنی بر تمدید ویزای گردشگری و همینطور علت ریجکت شدن درخواست از کارمندان ویزافوری بپرسید.

سوالات متداول

آیا برای ارائه تمکن به سفارت می تواناز حساب های ارزی و یا سند ملکی استفاده کرد؟

خیر، تمکن بایستی حتما بر اساس حساب ریالی فرد به همراه گردش به سفارت ارائه گردد.

پروسه ویزا شدن از زمان انگشت نگاری چقدر زمان می برد؟

تقریبا 3 تا 4 هفته کاری برای پروسه ویزا زمان لازم است البته این زمان در فصول شلوغ ممکن است طولانی تر شود.

آیا صرفا رزرو هتل و بلیط برای سفارت کفایت می کند؟

خیر، رزرو هتل و بلیط بایستی کانفرم قطعی داشته باشد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *