وقت سفارت اسپانیا | مدارک و هزینه‌ها + سریع ترین وقت

آخرین بروزرسانی : آبان ۱۴۰۲

صدور ویزای اسپانیا متاسفانه در سال های اخیر با ریجکتی همراه شده است در این میان وقت سفارت اسپانیا نیز تدابیر جدیدی اندیشیده است.

بررسی ها اینطور نشان می دهد که اگر متقاضی بتواند در تنظیم مدارک مورد نیاز و همینطور تهیه موعد سفر دقیق باشد به مشکل بر نمی خورد.

وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا BLS

برای اخذ وقت سفارت اسپانیا در ایران می بایست به کارگزاری BLS مراجعه شود. البته در ابتدا نیاز است که وارد سایت بی ال اس شوید و یک حساب کاربری داشته باشید. پس از آن طبق تقویمی که برای شما باز می شود می تواند تایم های خالی برای وقت سفارت را مشاهده کنید.

دقت کنید که این تقویم در لحظه به روزرسانی می شود و در نهایت باید دقت زیادی داشته باشید. در وضعیت عادی شرایط به این صورت است که تعیین وقت سفارت اسپانیا یک هفته بعد از زمان درخواست برای شما تنظیم می شود.

پس از اینکه تعیین وقت صورت گرفت و تایید انجام شد یک شماره پیگیری یا شماره مرجع به همراه برگه وقت سفارت دریافت خواهید کرد. نیازی به چاپ این برگه ندارید ارائه شماره پیگیری سبب می شود که به راحتی به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز آن را چاپ و ذخیره سازی کنید. وجود این مرکز کمک می کند تا اخذ وقت سفارت کار دشواری نباشد.

وقت سفارت اسپانیا فوری

برای اینکه شانس بالایی برای اخذ وقت سفارت فوری اسپانیا داشته باشید، نیاز است که مدارک خود را تکمیل سازید. یک نکته مهم این است که مدارک ویزای اسپانیا می بایست به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد. این رویکرد حدود یک ماه زمان نیاز دارد.

بنابراین اگر به دنبال اخذ وقت سفارت فوری هستید می بایست سعی کنید ترجمه مدارک را زودتر انجام دهید. طبق بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که اخذ وقت فوری این کشور به طور کلی وابسته به شانس شما است.

به زبان ساده تر نیاز است که شخص دیگری وقت سفارت خود را کنسل کند و به این صورت شما می توانید بر اساس دلیل مهمی که دارید درخواست دهید. گاه دیده می شود که وقت سفارت یک ساعت بعد از درخواست نیز ارائه می شود و گاهی هم چند روزی طول می کشد. بنابراین دقت کنید که این موضوع بستگی به سفارت دارد و باید همه جوانب سنجیده شود.

وقت سفارت عادی اسپانیا

وقت سفارت عادی اسپانیا در واقع همان زمانی است که از سوی سایت سفارت اسپانیا به شما اعلام می شود. ممکن است این زمان زود یا خیلی طولانی شود. در واقع کسانی که فرصت عادی دارند می توانند از آپشن اخذ وقت سفارت اسپانیا استفاده کنند.

دقت کنید که در این صورت دیگر نیاز نیست که مدارکی برای اخذ ویزای فوری در نظر گرفته شود. شخص فرصت کافی داشته و برای روز مورد نظر صبر می کند. در این میان در صورتی که مدارک وی ناقص باشد فرصتی خواهد داشت تا مدارک خود را تکمیل کند.

از نظر هزینه نیز طبق تعرفه مورد نظر محاسبه می شود. البته چه برای اخذ وقت سفارت عادی و چه فوری نیاز به افرادی است که در این زمینه به شما کمک کنند و یک سری اطلاعات در اختیار شما قرار دهند.

چگونه وقت سفارت اسپانیا بگیریم؟

برای اینکه پروسه اخذ وقت سفارت اسپانیا به درستی دنبال شود و مشکلی در این زمینه نباشد قطعاً بهتر است که به مرکز BLS مراجعه شود. اما شما می توانید به واسطه شرکت ویزافوری برای تنظیم مدارک مورد نیاز BLS از کارشناسان بخواهید تا شما را راهنمایی کنند.

مثلاً نیاز است که مدارک متقاضیان به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد که این کار باید توسط کارشناسان باشد. از سوی دیگر نیاز است که برنامه سفر دقیق تنظیم شود تا از سوی سفارت با مشکل روبرو نشوید. شما نیاز به رزرو پرواز خارجی و همینطور رزرو هتل خواهید داشت.

نیاز است که شرکتی در راستای صدور آنلاین بیمه مسافرتی یک سری شرایط را برای شما در نظر بگیرد. همه خدمات بالا به شکل تفکیک شده در شرکت بررسی می شود. دقت کنید که برای اخذ وقت سفارت این کشور هزینه ها نیز متفاوت است که باید بررسی شود.

مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا

برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا نیاز است که مراحل زیر را طی کنید:

  1. در ابتدا نیاز است که نسبت به ارسال اطلاعات هویتی اقدام کنید.
  2. در حساب کاربری که ایجاد شده است اطلاعات شما وارد و بر اساس میزان شلوغی زمان مراجعه به بی ال اس مشخص شود. این زمان بین 2 الی 14 روز زمان نیاز دارد.
  3. متقاضی می بایست طبق زمان تعیین شده برای ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری حاضر شود.
  4. حدوداً سه هفته زمان نیاز است تا مدارک در BLS بررسی شوند پس از آن نیز می بایست پرونده جهت تاییدیه نهایی به سفارت این کشور ارجاع داده شود.
  5. در صورتی که پرونده تایید شد و مشکلی در اطلاعات نبود می بایست ویزای اسپانیا در گذرنامه به صورت دقیق الصاق شود.

مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا

مدارک وقت سفارت اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت اسپانیا شامل موارد زیر می باشد:

مدارک هویتی

کسانی که قصد گرفتن وقت سفارت اسپانیا دارند می بایست در ابتدا در تنظیم اطلاعات هویتی دقت داشته باشند. نیاز است که مدارک مورد نیاز به سفارت این کشور ارائه شود. در یک نگاه کلی نیاز به تصویر پاسپورت، مشخص کردن وضعیت تاهل و همینطور شماره تلفن و آدرس است. نیاز است تاریخ سفر به اسپانیا و همینطور نوع ویزا مشخص شود.

مدارک مورد نیاز برای ارائه به مرکز BLS

نیاز است که فرم ویزا اسپانیا تکمیل شده باشد. در این فرم اطلاعاتی اعم از تاریخ ورود و خروج به اسپانیا، نوع ویزا و منابع مالی تامین سفر مشخص می شود. در صورتی که دعوت نامه داشته باشید مشخصات میزبان نیز اعلام می شود.

همینطور برنامه سفر سنجیده می شود. نیاز به ارائه شناسنامه و کارت ملی دارید و پاسپورت شما باید جدید و با حداقل 7 ماه اعتبار از زمان سفر ارائه شده باشد. اصل و کپی پاسپورت قدیم نیز بسیار مهم است.

مدارک شغلی

اگر محصل هستید، نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل و یا توصیه نامه از استاد دانشگاه دارید. در صورتی که کارمند هستید می بایست حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار و همینطور قرارداد کاری را اعلام کنید. سمت شغلی و حقوق ماهانه شما مهم است.

پزشکان می بایست پروانه طبابت و همینطور کارت نظام پزشکی و سوابق بیمه ای ارائه دهند. کسانی که در گروه مشاغل آزاد قرار دارند می بایست جواز کسب یا سوابق بیمه را ارائه دهند. همه مدارک گفته شده می بایست به زبان مورد تایید اسپانیا ترجمه شده باشد.

هزینه وقت سفارت اسپانیا

هزینه تعیین وقت سفارت چه به صورت عادی و چه فوری در صورتی که بخواهید از خدمات “شرکت ویزافوری” استفاده کنید بر اساس یک سری پارامترها سنجیده می شود. مثلاً اگر در تکمیل فرم نیاز به کمک داشته باشید کارشناسان در این راستا به شما کمک می کنند.

همینطور برای تهیه مدارک نیز می بایست مشاوره های لازم را پشت سر بگذارید. شما نیاز به ارائه برنامه سفر دارید. اگر قصد شما اخذ ویزای توریستی اسپانیا باشد قطعاً باید ثابت کنید که به کشور خودتان باز می گردید. برای این کار نیاز به رزرو بلیط و رزرو هتل بوده و باید بیمه مسافرتی داشته باشید. همه این موارد سبب می شود که به نوبه خود هزینه سفر شما متغیر باشد.

مبلغی بابت بررسی مدارک از سوی سفارت از شما اخذ می شود که حتی اگر با درخواست شما موافقت نشود مبلغ شما سوخت شده و بازگشت داده نمی شود. موضوع دیگر این است که یک سری مبالغ برای ترجمه مدارک در نظر است که قطعاً بسیار مهم است. لیست قیمت ها در سایت شرکت ویزافوری به صورت دقیق و به روز اعلام شده است و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

 

وقت سفارت اسپانیا چقدر طول میکشد؟

برخی از افراد نگران هستند که چقدر زمان برای اخذ وقت سفارت می بایست در نظر گرفته شود. دقت کنید که وقت سفارت اسپانیا بسته به میزان تقاضا در دوره زمانی مشخص بین 2 الی 14 روز متفاوت خواهد بود.

به این معنی که متقاضی می بایست این دوره را صبر کند. برای اینکه مدارک متقاضی در Bls بررسی شود به طور کلی دو هفته زمان می بایست در نظر بگیرید. البته گاه این زمان کمتر می شود. اینطور که مشخص است اگر دوست ندارید که فرصت شما هدر برود می بایست 2 ماه زودتر اقدام کنید.

دقت کنید که وقت سفارت اسپانیا برای برخی از شرایط می تواند اصول خاصی در نظر بگیرد. یک موضوع مهم دیگر که باید بدانید این است که وقت سفارت معمولاً برای کسانی که یک بار ریجکت شده باشند با مشکل همراه است.

بنابراین در این زمینه از مشاوران بخواهید تا به شما کمک کنند و ایده های جدیدی را در اختیار شما قرار دهند. موضوع دیگر این است که گرفتن وقت سفارت اسپانیا در دو سال اخیر کمی هزینه بر تر شده است.

گرفتن وقت سفارت اسپانیا در تهران "ویزافوری"

شرایط جدید سفارت این کشور مربوط به وقت سفارت فوری است که معمولاً نیاز به دلایل محکمی خواهد داشت. البته صدور ویزا اسپانیا در سال های اخیر بسیار متفاوت در نظر گرفته شده است. نیاز است زمان درخواست و نوع درخواست به درستی بررسی شود.

معمولاً باید حداقل 3 هفته زمان در نظر گرفته شود.با توجه به توضیحات داده شده چنانچه نیازمند اطلاعات بیشتری هستید کارشناسان حرفه ایی ویزافوری به می توانند در این مسیر همراه شما باشند با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا وقت سفارت اسپانیا فوری امکان پذیر است؟

بله، برای بالا بردن شانس خود مدارک را تکمیل و ترجمه آن را زودتر انجام دهید تا در صورت کنسلی وقت سفارت اسپانیا شخص دیگر، درخواست شما فوری داده شود.

در صورت موافقت آفیسر آیا در لحظه، ویزا صادر و تحویل مسافر می گردد؟

خیر، گاهی مسافر چند روز صبر می کند تا پاسپورت را تحویل بگیرد و گاهی هم پاسپورت را تحویل بگیرد

در صورت پایان اعتبار پاسپورت پس از مصاحبه آیا می توان پاسپورت را تعویض کرد؟

در صورت پایان اعتبار پاسپورت بایستی پاسپورت جدید به همراه پاسپورت قدیم مسافر برای پیکاپ ارسال شود.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *