ویزای توریستی ژاپن

آخرین بروزرسانی : خرداد ۱۴۰۳

چگونه ویزای توریستی ژاپن بگیریم؟ چه مدارکی را باید آماده کنیم؟ این ها سوالاتی هستند که هر متقاضی سفر به ژاپن با آن رو به رو می شود. ویزای توریستی ژاپن به شما اجازه می دهد تا برای مدت زمان مشخصی، به این کشور سفر کرده و از جاذبه های گردشگری، فرهنگ و آداب و رسوم آن لذت ببرید.

اخذ این ویزا نیازمند ارائه مدارک و طی کردن مراحلی است که در ادامه به تفصیل به آنها خواهیم پرداخت. در این فرصت، به بررسی جامع شرایط، مدارک و مراحل اخذ ویزای توریستی ژاپن می پردازیم تا سفری بی دغدغه و خاطره انگیز به سرزمین آفتاب تابان را برای شما رقم بزنیم.

ژاپن از جمله کشورهایی می باشد که ورود به آن در قیاس با بسیاری از کشورهای آسیایی، سختی های بیشتری دارد. هر گردشگری که می ‌خواهد به ژاپن سفر کند، باید ابتدا ویزای توریستی ژاپن را برای خود دریافت نماید.

این ویزا برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند و برای دیدار دوستان، مسافرت، شرکت در کنفرانس ‌و … استفاده می ‌شود. در ادامه این مقاله، ما به معرفی شرایط و نحوه ثبت نام برای این ویزا خواهیم پرداخت.

گردشگران با یک بار ورود به این کشور تا 30 روز می توانند در آنجا اقامت کنند، اما این ویزا تقریبا 90 روز اعتبار خواهد داشت. افراد می‌توانند برای دو سفر کوتاه در یک دوره 6 ماهه، دوباره ویزای ورود درخواست کنند. لازم به ذکر است که این ویزا به مسافران اجازه کار در این کشور را نمی‌ دهد.

ویزای توریستی ژاپن برای ایرانیان

ژاپن، سرزمین آفتاب تابان، با جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی بی نظیر، همواره یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان بوده است. برای سفر به این کشور، اخذ ویزای توریستی ژاپن الزامی است، اما دریافت ویزا می تواند فرآیندی پیچیده و زمان بر باشد.

موسسه ویزا فوری با ارائه خدمات تخصصی خود، به شما کمک می‌کند تا با خیالی آسوده و در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای توریستی ژاپن را دریافت کنید. کارشناسان مجرب ویزافوری با اشراف کامل بر قوانین و مقررات مربوط به ویزای توریستی ژاپن، در کنار شما خواهند بود تا:

 • شما را از تمامی شرایط، مدارک و مراحل اخذ ویزا آگاه سازند.
 • به شما در انتخاب نوع ویزای مناسب با توجه به برنامه سفرتان کمک کنند.
 • راهنمایی های لازم برای تکمیل دقیق فرم درخواست ویزا را ارائه دهند.
 • لیست کاملی از مدارک مورد نیاز را به شما ارائه داده و در جمع آوری آنها یاریتان کنند.
 • مدارک شما را به طور کامل بررسی کرده و در صورت نیاز به تکمیل یا ترجمه آنها، راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.
 • شما را برای حضور در سفارت ژاپن و مصاحبه با افسر ویزا آماده کنند.

با سپردن امور مربوط به اخذ ویزای توریستی ژاپن به ویزا فوری، شما می‌توانید:

 • از سردرگمی و اتلاف وقت در فرآیند پیچیده اخذ ویزا رها شوید.
 • با خیالی آسوده و بدون نگرانی مدارک خود را برای دریافت ویزا آماده کنید.
 • احتمال ریجکتی ویزا را به حداقل برسانید.
 • در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای توریستی ژاپن را دریافت و سفری خاطره انگیز را به این کشور تجربه کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده، ویزا فوری خدمات دیگری نیز به شما ارائه می‌دهد:

 • ترجمه مدارک مورد نیاز به زبان ژاپنی
 • رزرو وقت سفارت
 • مشاوره در خصوص انتخاب هتل و برنامه سفر
 • ارائه بیمه مسافرتی

انواع ویزای ژاپن

ویزای توریستی کشور ژاپن بسیار پر متقاضی می باشد. ویزای این کشور جهت اهداف گوناگونی همانند ویزای تحصیلی، کاری، ازدواج و … صادر می گردد. اگر قصد مهاجرت یا سفر به ژاپن دارید، بهتر است اطلاعات کاملی در مورد انواع ویزاهای ژاپن کسب کنید. در حال حاضر، ویزاهای ژاپن به چند دسته تقسیم می ‌شوند که در زیر به توضیح آنها می ‌پردازیم.

ویزای تحصیلی:

ایرانیان زیادی برای ویزای تحصیلی ژاپن اقدام می کنند. این نوع ویزا برای همه افرادی که قصد مهاجرت به ژاپن برای تحصیل و یا تحقیق دارند، مناسب است. افرادی مانند فرهنگیان، پژوهشگران، دانشجویان و دانش ‌آموزان می ‌توانند از این ویزا بهره ببرند. این ویزا امکان اشتغال را عموماً فراهم نمی کند، اما با آن می‌ توان به صورت پاره ‌وقت و در ساعت‌ های محدودی کار کرد.

انواع ویزای ژاپن

ویزای ترانزیت ژاپن:

ویزای ترانزیت ژاپن برای شهروندان برخی کشورها الزامی است تا بتوانند از کشور ژاپن عبور کرده و به مقصد نهایی خود بروند. ایرانیان اغلب به دلیل عدم وجود خطوط هوایی مستقیم ایران و ژاپن، به این ویزا نیاز ندارند.

ویزای تجاری ژاپن:

ویزای تجاری ژاپن برای افرادی که می ‌خواهند به ژاپن برای کار یا ملاقات‌ های تجاری سفر کنند، امکان اقامت به مدت 90 روز (در صورت دو سفر در بازه زمانی 6 ماه) را فراهم می ‌کند. این ویزا به افراد اجازه می ‌دهد تا یکبار یا چند بار ورود به ژاپن داشته باشند.

ویزای کار:

این نوع ویزا برای افرادی صادر می ‌شود که دارای دانش و مهارت ‌های حرفه ‌ای در سطح بالا هستند و برای کارهای پیچیده و حرفه‌ ای نیازمندند. افرادی که به عنوان کارگران ساختمانی یا فروشندگان فعالیت می ‌کنند، نمی ‌توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.

ویزای غیر کاری:

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به عنوان توریست یا برای کارهای غیر حرفه ‌ای به ژاپن سفر می ‌کنند. این ویزا محدودیت ‌هایی دارد و فعالیت‌ های حرفه ‌ای را پوشش نمی ‌دهد.

ویزای خانواده:

این ویزا هیچ محدودیتی در مورد فعالیت‌ های حرفه‌ای ندارد و امکان داشتن چند شغل یا تغییر شغل را فراهم می ‌کند.

مدارک ویزای توریستی ژاپن

برای درخواست ویزای ژاپن یا ویزای توریستی ژاپن، متقاضیان عزیز باید یک سری مدارک مورد نیاز را تهیه نمایید، در متن زیر به آنها می پردازیم.

 • داشتن یک گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی.
 • پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی.
 • تحویل یک عکس رنگی به ابعاد ۴.۵*۴.۵ که صورت شما به طور کامل قابل رویت باشد.
 • ارائه یک کپی گواهی شناسنامه.
 • در صورت ازدواج، ارائه گواهی ازدواج ( در صورت صدور در سال گذشته).
 • اثبات هدف سفر به ژاپن و اثبات محل اقامت در آن کشور.
 • ارائه مدرک توانایی مالی برای حمایت از خود در طول اقامت در ژاپن
 • ارائه گواهی وضعیت مالی ۶ ماه گذشته از بانک.
 • بلیط رفت و برگشت.
 • بیمه مسافرتی.

در صورت ملاقات با کسی ( خانواده یا دوست)، ارائه مدارک مربوطه مانند اسناد وضعیت اجتماعی برای بستگان و اعضای خانواده و مدارک رابطه برای دوستان و خانواده.این شرایط باید به دقت رعایت شوند تا درخواست ویزای ژاپن موفقیت ‌آمیز باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی ژاپن

شرایط ویزای توریستی ژاپن

 1. برای اخذ ویزای ژاپن، باید گردش حساب ۳ ماهه آخر خود را ارائه دهید. این گردش حساب باید به زبان لاتین با مهر و امضای مدیر شعبه صادر کننده باشد. تعداد تراکنشات حساب شما مهم است و باید توجه داشته باشید که گردش حساب تا ۵ روز پس از صدور معتبر است.
 2. تمکن مالی برای ویزای ژاپن باید به دلار صادر شود و توسط مدیر شعبه مهر و امضاء شود. حداقل مبلغ تمکن مالی برای هر نفر ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.

شرایط اخذ ویزای توریستی ژاپن

مراحل دریافت ویزای توریستی ژاپن

برای دریافت ویزای توریستی ژاپن، ابتدا باید مدارک لازم را جمع‌آوری کنید. این مدارک شامل اصل گذرنامه، فرم درخواست ویزا، شناسنامه، کارت ملی، عکس، گواهی اشتغال به کار، بیمه مسافرتی، بلیط هواپیما، برنامه سفری و گردش حساب ۳ ماهه آخر می ‌باشند.

سپس با سفارت یا کنسولگری ژاپن تماس بگیرید و وقت ملاقات بگیرید. برخی از سفارت‌ ها یا کنسولگری‌ ها فقط از طریق آژانس‌ های مسافرتی درخواست ویزا را پذیرفته ‌اند.

در روز ملاقات، مدارک خود را به سفارت یا کنسولگری بسپارید و هزینه ویزا را پرداخت کنید. پس از ارسال مدارک، صبر کنید تا ویزا پردازش و بررسی شود. این فرآیند معمولاً ۵ روز کاری طول می‌کشد. اگر ویزای شما تأیید شود، گذرنامه خود را از سفارت یا کنسولگری یا آژانس مسافرتی دریافت کنید.

ویزای شما برای مدت ۳ ماه معتبر است و می ‌توانید برای ۹۰ روز در ژاپن بمانید. اما اگر ویزای شما رد شود، باید ۶ ماه صبر کنید تا بتوانید مجددا درخواست دهید.

مراحل دریافت ویزای توریستی ژاپن

ویزای توریستی ژاپن چند روزه است؟

مدت اعتبار ویزای توریستی ژاپن به طور معمول 90 روز است. این ویزا به شما اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در خاک ژاپن برای اهداف گردشگری، دیدار با دوستان و خانواده یا شرکت در رویدادهای فرهنگی اقامت داشته باشید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ژاپن

درخواست ویزای توریستی ژاپن باید توسط فرد متقاضی یا نماینده قانونی او به سفارت ژاپن در تهران ارائه شود. گردش حساب و تمکن مالی از ضروریات دریافت ویزای ژاپن هستند. پس از ارسال درخواست، تقریباً ۵ روز کاری زمان لازم برای دریافت پاسخ ویزا است که در صورت تایید، ویزای شما برای ۳ ماه معتبر خواهد بود.

در صورت رد درخواست، دلیل رد ویزا اعلام نخواهد شد و برای تقاضای مجدد باید ۶ ماه صبر نمایید. توجه داشته باشید که درخواست ویزای خود را از طریق ایمیل یا فکس ارسال نکنید و حتماً به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید.

هزینه ویزای توریستی ژاپن

هزینه ویزای توریستی ژاپن بستگی به نوع ویزا و تعداد ورود به کشور متغیر است. برای ویزای یکبار ورود باید ۳۰۰۰ ین پرداخت کنید، برای ویزای دوبار ورود یا چند بار ورود باید ۶۰۰۰ ین و برای ویزای ترانزیت باید ۷۰۰ ین پرداخت کنید. این هزینه ‌ها باید در زمان تحویل گذرنامه به سفارت یا کنسولگری یا آژانس مسافرتی پرداخت شود و توجه داشته باشید که نرخ ارز ممکن است تغییر کند.

ویزای توریستی ژاپن تضمینی

موسسه ویزا فوری با داشتن تجربه و تخصص در این زمینه، به شما اطلاعات دقیق و کامل در مورد نحوه اخذ ویزا، مدارک مورد نیاز، هزینه ‌ها و مدت زمان لازم برای اخذ ویزا را ارائه می‌ دهد. علاوه بر این، این موسسه با تیم حرفه ‌ای به شما کمک می ‌کند تا تمامی مراحل اخذ ویزا را به صورت سریع و کارآمد انجام دهید و به راحتی به مقصد خود برسید.

بنابراین، اگر شما به دنبال دریافت ویزای توریستی برای سفر به ژاپن هستید و می خواهید این فرایند را به سرعت و با اطمینان بیشتری انجام دهید، می توانید از خدمات ویزای توریستی با ویزای فوری استفاده کنید.

سوالات متداول

مدت زمان بررسی جهت درخواست برای ویزای تحصیلی کشور ژاپن چقدر می باشد؟

مدت زمان بررسی درخواست حدود 1 تا 2 ماه است

امکان تمدید ویزای تحصیلی ژاپن وجود دارد؟

بله، برای تمدید باید قبل از انقضای ویزای خود با اداره مهاجرت ژاپن تماس بگیرید.

جهت دریافت ویزای بازدید به مصاحبه نیاز است؟

برای دریافت ویزای بازدید نیاز به مصاحبه نیست

جهت اخذ ویزای توریستی باید وقت قبلی گرفته شود؟

بله، باید از قبل وقت سفارت گرفته شود

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *