ویزای توریستی انگلیس

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۳

شما با گرفتن ویزای توریستی انگلیس می‌توانید به مدت 6 ماه از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی این کشور دیدن کنید، به خانواده و آشنایان‌تان سر بزنید، در رویدادهای ورزشی شرکت کنید و یا از خدمات درمانیِ خصوصی انگلستان بهره ببرید.

کارشناسان ما «ویزا فوری» با سال‌ها تجربه موفق در اخذ ویزاهای توریستی آماده تشکیل پرونده شما و پیش‌برد آن برای اخذ ویزای توریستی انگلیس هستند. برای تکمیل اطلاعات‌تان درباره پیش‌نیازها و شرایط این مجوز، بخش‌های بعد را ببینید.

انواع ویزای انگلیس

با توجه به آنکه تقاضای ویزا برای کشور انگلستان بسیار بالاست، این کشور انواعی از ویزاهای مختلف را برای افراد مختلف که شرایط خاصی دارند قرار داده است. انواع ویزای انگلیس را با هم بررسی می‌کنیم:

ویزای کار و سرمایه‌گذاری

کشور انگلستان به سادگی ویزای کار را به افراد نمی‌دهد و برای این کار قوانین خاص خود را دارد. انگلستان ویزای کاری را به افرادی که با تجربه هستند و مهارت و شغل خاصی دارند پیشنهاد می‌دهد. این ویزا برای افراد خاصی مانند خارجی‌هایی که شایستگی‌های بالایی دارند، کارگران ماهر که در بخش‌های خاص تقاضا برای کار دارند و کارگران خارجی جوان که انگیزه بالایی برای کار دارند صادر می‌شود.

انواع ویزای انگلیس

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی انگلیس برای دانش‌آموزان خارجی است که قصد تحصیل در انگلستان را دارند صادر می‌شود. ویزای تحصیلی کودکان مخصوص دانش‌آموزانی است که در سنین 4 تا 17 سال هستند و قصد دارند به مدارس انگلستان بروند. ویزای تحصیلی عمومی برای کسانی صادر می‌شود که حداقل 16 سال داشته باشند و قصد تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان را داشته باشند.

ویزای توریستی

کشور انگلستان یکی از مقاصد توریستی و گردشگری در جهان است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. ویزای توریستی انگلستان تنها به قصد گردشگری صادر می‌شود و کسانی که این ویزا را دارند نمی‌توانند در این کشور کار کنند.

ویزای پزشکی

ویزای پزشکی برای کسانی صادر می‌شود که برای درمان یا عمل جراحی می‌خواهند به این کشور سفر کنند. برای اخذ این ویزا باید گواهی و مدارک پزشکی لازم را جهت اخذ ویزا ارائه کنید. برای گرفتن این ویزا فرد باید تعهد بدهد که بعد از دوره درمان به کشور خود باز می‌گردد، همچنین می‌تواند هزینه‌های درمان را کامل پرداخت کند، بیماری مسری نباشد و پزشک مربوطه هماهنگی‌های لازم را با کشور مقصد انجام داده باشد.

ویزای خانواده

این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که اقوامشان در کشور انگلستان ساکن هستند و برای دیدار از آن‌ها قصد سفر دارند. این ویزا به مدت 6 ماه صادر می‌شود.

ویزای ازدواج

این ویزا برای فردی صادر می‌شود که می‌خواهد با یک فرد که ساکن و مقیم انگلستان است ازدواج کند. این ویزا فقط برای ثبت ازدواج در انگلستان صادر می‌شود و ویزای اقامتی به شمار نمی آید. در ضمن این ویزا را نمی توانید به ویزای اقامتی در انگلستان تغییر دهید.

ویزای اقامت دائم

این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که حداقل به مدت 5 سال با ویزای موقت در انگلستان زندگی کرده‌اند و می‌خواهند اقامت دائم این کشور را داشته باشند.

 انواع ویزای توریستی انگلیس

بسته به هدف یک گردشگر از سفر به این کشور، چند نوع ویزای توریستی صادر می‌شود:

ویزای توریستی استاندارد

ویزای توریستی استاندارد انگلیس (Standard Tourist Visa) رایج‌ترین ویزای صادر شده برای گردشگرهای این کشور است. این ویزای توریستی برای چنین اهدافی صادر می‌شود:

ویزای توریستی با اهداف گردشگری (General Visitor):

افرادی که صرفا قصد دارند در این کشور تفریح کنند، باید برای ویزای تفریح و گردشگری توریستی انگلیس درخواست دهند. این ویزا احتیاجی به دعوت‌نامه ندارد، اما سوابق سفر متقاضی و تمکن مالی او به دقت بررسی می‌شوند.

 

 انواع ویزای توریستی انگلیس

ویزای دیدار خانواده انگلیس:

برای تجدید دیدار با اعضای خانواده و آشنایان، باید برای ویزای توریستی بازدید از خانواده درخواست داد. این ویزا به دعوت‌نامه‌ای معتبر احتیاج دارد که در آن نسبت متقاضی با دعوت‌کننده مشخص شده باشد.

ویزای توریستی با اهداف تجاری:

برای حضور در همایش‌ها، سمینار‌ها و یا جلسه‌های کاری-تجاری در این کشور، به ویزای توریستی تجاری انگلیس احتیاج دارید. برای اخذ این ویزا هم داشتن دعوت‌نامه‌ای از طرف برگزار کننده رویداد یا شرکت مدنظر ضروری‌ست.

سایر اهداف:

 • تحصیل کوتاه‌مدت (کمتر از 6 ماه)
 • شرکت در آزمون PLAB و یا OSCE
 • دریافت فاند برای آغاز به کار در بریتانیا
 • شرکت در برنامه‌های تبادل دانشگاهی و تحقیقاتی
 • استفاده از خدمات پزشکی، مانند گذراندن دوره درمان در مراکز خصوصی

هدف متقاضی از سفر به انگلیس باید کاملا مشخص باشد، تا بعدا در خاک این کشور به مشکل نخورد. چون پس از دریافت نوع خاصی از ویزای توریستی انگلیس، امکان تغییر کاربری آن وجود ندارد. مثلا با این ویزای استانداردی که معرفی کردیم، متقاضی اجازه درس خواندن، کار کردن، انجام فعالیت‌های ورزشی، ازدواج و دریافت خدمات پزشکی با فاند دولتی را ندارد.

سایر ویزاهای توریستی انگلیس

ویزای توریستی ازدواج:

این ویزا در شرایطی کاربرد دارد که متقاضی قرار است با یک شهروند انگلیس ازدواج کند. به موجب این نوع ویزا فرد می‌تواند وارد خاک انگلیس شود و مراسم رسمی ازدواج خود را برگزار کند.

ویزای دعوت‌نامه رسمی کاری (Permitted Paid Engagement Visa):

این ویزا برای استادهای دانشگاه، وکیل‌های شرکت‌ها، ورزشکارها و … صادر می‌شود که توسط نهادهای انگلیسی رسما به این کشور دعوت شده‌اند. این افراد می‌توانند تا پایان اعتبار ویزا در زمینه‌ای که از آنها دعوت شده است کار کنند؛ اما مجوز انجام کار دیگری را ندارند.

ویزای والدین دانش‌آموزان مدارس انگلیس (ویزای گاردین):

اگر کودکی زیر 12 سال در یکی از مدرسه‌های بین‌المللیِ روزانه این کشور درس بخواند، والدین او می‌توانند با این ویزای وارد انگلیس شوند و فرزندشان را در دوران تحصیل همراهی کنند.

ویزای ترانزیت انگلیس:

وقتی برای رفتن به کشور دیگری لازم باشد از انگلستان عبور کنید، این ویزا (با همین یک کاربرد) لازم است. با ویزای ترانزیت می‌توان از کیوسک کنترل مرزی عبور کرد و تا 48 ساعت در انگلیس اقامت داشت. اثبات تمکن مالی برای سفر به کشور مقصد و اجازه ورود به آن از شرایط اخذ این ویزاست.

برای سفرهای هوایی که صرفا باید در فرودگاه‌های انگلیس سوار هواپیمای دیگری شد و به زمان بیشتری احتیاج نیست، می‌توان از ویزای ترانزیت عبور مستقیم هوایی (DATV) استفاده کرد.

مدت زمان ویزای توریستی انگلیس (و تمدید آن)

 • این ویزای کوتاه‌مدت معمولا به صورت 6 ماهه صادر می‌شود؛ هرچند که سفارت مختار است تا ویزا را با اعتباری کمتر از 6 ماه هم صادر کند.
 • این ویزا با ارائه دلایل معتبر تا 11 ماه قابل تمدید است؛ مثلا فردی که تکمیل دوره درمان‌اش به زمان بیشتری احتیاج دارد. اما معمولا وقتی ویزا برای اهداف گردشگری صادر می‌شود، احتمال تمدید آن بسیار پایین است. در هر حالت، برای تمدید مدت زمان ویزای توریستی انگلیس باید پیش از اتمام اعتبار آن اقدام کرد تا مشکلی به وجود نیاید.
 • ویزای توریستیِ این کشور می‌تواند بلندمدت هم باشد و با اعتبار 2، 5 و حداکثر 10 ساله صادر شود، به شرطی که متقاضی:
 • یکبار سابقه دریافت ویزای کوتاه‌مدتِ 6 ماهه را داشته باشد.
 • دلیل موجه و مدارک معتبری برای اقامت بلندمدت و توریستیِ خود داشته باشد.
 • اثبات کند که قصد اقامت مستمر در این کشور را ندارد، و کاربری ویزای خود را هم تغییر نخواهد داد. منظور از کاربری همان هدفی است که فرد هنگام درخواست ویزا اعلام کرده.
 • در ویزاهای توریستی بلند مدت، فرد در هر بار ورود به خاک انگلیس می‌تواند 6 ماه در آن اقامت داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی این کشور برای ایرانی‌ها تفاوتی با شهروندان کشورهای دیگر ندارد، و محدودیت خاصی برای آنها اعمال نمی‌شود. اما داشتن یک‌سری پیش‌نیازها به قوت خود پابرجاست. یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس اثبات تمکن مالی است؛ اینکه می‌توانید مخارج سفرتان را بپردازید.

بالاتر گفتیم که این موضوع برای اخذ ویزای جنرال ویزیتور بسیار مهم است. تاریخچه سفر و منابع مالی هم به دقت توسط آفیسر بررسی خواهند شد؛ و اگر این‌دو با هم هم‌خوانی نداشته باشند، احتمال ریجکت شدن بالا می‌رود.

رقم تمکن مالی بسته به نوع ویزا و مدت اقامت متفاوت خواهد بود. به طور کلی این عدد برای هر فرد چیزی بین 3 تا 5 هزار پوند برآورد می‌شود. معمولا هزینه یک‌هفته اقامت در انگلیس برای یک نفر بین 1000 تا 2000 پوند تخمین زده می‌شود.

تمکن مالی برای اخذ این ویزا می‌تواند شخصی باشد، یا اینکه شخصی حقیقی/حقوقی را به‌عنوان ساپورت معرفی شود. موضوعی که به ویژه برای ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه کاربرد دارد. علاوه بر موجودی کافی، برای اثبات تمکن مالی چند نکته دیگر را هم باید در نظر داشت:

 • حساب از ماه‌ها قبل باز شده باشد.
 • موجودی آن در گردش باشد.
 • دلایل گردش مالی توجیه داشته باشند.

اگر درخواست صدور ویزای دیدار خانواده انگلیس یا ویزای تجاری با اهداف تجاری را داشته باشید، داشتن دعوت‌نامه معتبر هم ضروری است. ارائه مدارک و اسناد مربوط به دارایی‌ها، ازدواج، کار و یا تحصیل هم پایبندی شما به کشور و قصدتان برای بازگشت به آن را نشان داده، و احتمال رد درخواست را کاهش می‌دهد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس

جهت اخذ این ویزا به چنین مدارکی احتیاج دارید:

 • پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار
 • فرم درخواست ویزای توریستی انگلیس (فرم‌های بازدید و اقامت کوتاه‌مدت VAF1A)
 • یک قطعه عکس جدید ۳.۴ در ۴.۵ (گرفته‌شده حداکثر ۶ ماه قبل)
 • اصل و ترجمه کارت ملی
 • اصل و ترجمه کارت پایان خدمت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک تمکن مالی (به پوند) و گردش حساب ۶ ماهه اخیر
 • مدارک مربوط به دارایی‌ها شامل سند ملک و ماشین
 • ترجمه گواهی‌ها و مدارک مرتبط با جزئیات کامل و دلیل سفر مانند:
 • قراردادهای تجاری
 • فرصت مطالعاتی
 • گواهی اشتغال به تحصیل و یا کار
 • جزئیات درمان و نامه مرکزی که این کار را به عهده گرفته است
 • دعوت‌نامه معتبر
 • مدارک کامل میزبان در انگلیس (در صورت داشتن دعوت‌نامه)
 • و …
 • پاسپورت‌های قبلی تا 10 سال گذشته برای مشخص شدن تاریخچه سفرهای متقاضی
 • ارائه سوابق بیمه تامین اجتماعی

بین مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس، ممکن است لازم باشد گواهی(های) سلامتی را هم ارائه کنید. البته این گواهی‌ها مربوط به پاندمی‌ای که گذشت نیستند. دولت انگلستان در 18 مارس سال 2022 محدودیت‌های مربوط به کرونا را حذف کرد.

بنابراین، متقاضیان ورود به این کشور احتیاجی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR و گواهی بهبودی کرونا ندارند. قرنطینه در بدو ورود هم لغو شده است.

مراحل گرفتن ویزای توریستی انگلیس

حالا که مطمئن شدید شرایط و مدارک لازم را در اختیار دارید، می‌خواهیم ببینیم چگونه ویزای توریستی انگلیس بگیریم. خوشبختانه بخش زیادی از این مراحل به صورت آنلاین انجام‌پذیر است. همچنین، این کشور در ایران سفارت و دفتر رسمی VFS دارد و احتیاجی به کشورهای مجاور برای پیشبرد مراحل دریافت ویزا نیست.

مراحل این پروسه به ترتیب عبارت‌اند از:

1- تشکیل پرونده و ثبت درخواست

ابتدا باید در سایت وزارت خارجه انگلیس ثبت نام کنید، یک حساب کاربری بسازید و فرم‌های مربوطه را با اطلاعات صحیح پر کنید. اگر چند متقاضی وجود دارد، برای هر کدام باید فرم جداگانه پر شود.
فرمی که باید تکمیل شود به فرم بازدید و اقامت کوتاه‎مدت VAF1A معروف است، و از چنین بخش‌هایی تشکیل می‌شود:

اطلاعات سفر؛

شامل نوع ویزا، مدت اقامت، هدف سفر، تاریخ ورود و خروج به انگلیس

اطلاعات شخصی؛

شامل نام کامل، تاریخ تولد، محل تولد، مشخصات پاسپورت و…

اطلاعات اعضای خانوادگی؛

شامل نام نام پدر/مادر/همسر/فرزندان و جزئیات مربوط به آنها

اطلاعات کاری؛

شامل شغل فعلی، مدت استخدام، جزئیات شرکت، درآمد، شغل و محل کار پیشین، جزئیات مخارج بازدید از انگلستان

تاریخچه سفر؛

جزئیات سابقه سفر‌ به سایر کشورهای خارجی و همچنین خود انگلستان، و ذکر سوء پیشینه در کشورهای خارجی در صورت وجود

پس از تکمیل این اطلاعات، باید اسکن مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس را هم روی وب‌سایت آپلود کنید. در آخر هم باید هزینه بررسی مدارک و انگشت‌نگاری را با کارت‌های اعتباری بین‌المللی (به دلار) بپردازید، و شماره پیگیری پرداخت‌تان را دریافت کنید.

این هزینه تنها برای ویزاهایی با اعتبار بیش از 6 ماه دریافت می‌شود، و معادل 19.20 پوند است. ریز هزینه‌های ویزای توریستی انگلیس را در ادامه ذکر کرده‌ایم.

شما برای پر کردن صحیح فرم‌ها، ضمیمه کردن مدارک و پرداخت هزینه کمتر از 30 دقیقه فرصت دارید؛ پس از تسلط خود روی این مراحل مطمئن شوید. برای اطمینان بی‌نقص طی شدن این بخش حساس می‌توانید از کارشناسان «ویزا فوری» کمک بگیرید.

مراحل گرفتن ویزای توریستی انگلیس

 

2- مراجعه به دفتر VFS و ثبت اطلاعات بیومتریک

پس از انجام مرحله قبل و پرداخت هزینه‌های مربوطه، ۳۰ روز فرصت دارید که برای ثبت اطلاعات بیومتریک‌تان (انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری) به یکی از دفاتر VFS انگلیس -پس از دریافت نوبت- حضورا مراجعه کنید. بدون انجام این کار، عملا پرونده شما به جریان نمی‌افتد.

هنگام مراجعه باید مدارک لازم برای اخذ ویزا و پرینت جوابیه سایت وزارت خارجه انگلیس را همراه‌تان داشته باشید. مدارک بررسی شده و سپس اطلاعات‌تان ثبت می‌شود. کودکان زیر ۱۴ سال باید همراه والدین خود به این دفاتر مراجعه کنند، اما انگشت‌نگاری نمی‌شوند.

بد نیست بدانید صرف نظر از اینکه در چه مرکزی (در ایران یا اطراف آن) انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری شوید، تمام پرونده‌ها در دفتر ابوظبی امارات متحده عربی بررسی خواهند شد. چنانچه برای دریافت نوبت از این مراکز هم به راهنمایی احتیاج داشتید، روی کمک ما حساب کنید.

3-  پیگیری جواب ویزای توریستی انگلیس

حدود 3 هفته زمان می‌برد تا نتیجه درخواست اعلام شود. اگر احیانا مدرکی از شما نزد دفتر VFS باشد، پس اتمام از مراحل اداری بازگردانده می‌شود. نهایتا، اگر درخواست پذیرفته شده باشد، تنها باید از پیکاپ پاسپورت جهت الصاق ویزا استفاده کنید.

البته در صورت انگشت‌نگاری در ایران نیازی به پیکاپ نیست؛ و پاسپورت به آدرس منزل شما ارسال می‌شود. در صورت ریجکت شدن درخواست هم می‌توان اعتراض کرد. دلایل این اتفاق، نحوه اعتراض و رفع ریجکتی را هم در بخش‌های بعد بررسی کرده‌ایم.

ویزای انگلیس تضمینی

یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید ویزای انگلیس تضمینی بگیرید استفاده از ویزای سرمایه‌گذاری در انگلستان است. ویزای Tier انگلیس به ویزایی می‌گویند که با هدف سرمایه‌گذاری در این کشور صادر می‌شود.

حداقل مبلغی که برای این سرمایه‌گذاری لازم است چیزی در حدود 2000000 میلیون پوند خواهد بود. اعتبار این ویزا 3 سال و 4 ماه است که البته می‌تواند 2 سال دیگر هم تمدید شود. با این مبلغ سرمایه‌گذاری فرد متقاضی بعد از 5 سال اقامت انگلیس را دریافت می‌کند. چنانچه مبلغ ویزا 5 میلیون یا 10 میلیون پوند باشد به ترتیب طی 3 سال و 2 سال می‌توانید اقامت انگلیس را دریافت کنید.

قیمت ویزای توریستی انگلیس

هزینه ویزای توریستی انگلیس حق‌الزحمه سفارت برای بررسی مدارک و همچنین ثبت اطلاعات بیومتریک است. توجه داشته باشید که این هزینه در هیچ شرایطی قابل برگشت یا استرداد نیست.

نوع ویزا هزینه ( دلار آمریکا )
توریستی 6 ماهه
( کوتاه مدت سینگل / مولتی )
130 دلار
توریستی 2 ساله
( بلند مدت تا 2 سال )
490 دلار
توریستی 5 ساله
( بلند مدت تا 5 سال )
873 دلار
توریستی 10 ساله
( بلند مدت تا 10 سال )
1090 دلار
تحصیل کوتاه مدت 6 تا 11 ماهه260 دلار
توریستی درمانی ( خصوصی )
6 تا 11 ماهه
260 دلار
تحقیقاتی و آکادمیک
6 تا 12 ماهه
260 دلار
ویزای گاردین
حداکثر 12 ماهه
692 دلار
ویزای ترانزیت 83 دلار
ویزای عبور از مستقیم هوایی
( DATV )
46 دلار
توریستی ازدواج 130 دلار

در نظر داشته باشید که در دوحالت، هزینه ویزای توریستی انگلیس رایگان خواهد بود:

 • اگر یکی از اعضای خانواده متقاضی شهروند انگلستان باشد.
 • اگر همسر یا اعضای خانواده متقاضی شهروند کشورهای اروپایی مانند سوییس، نروژ، ایسلند و … باشند.

ویزای توریستی انگلستان تضمینی با دعوت‌نامه ممکن است؟

همان‌طور که اشاره کردیم، در برخی شرایط ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه معتبر ضروری است. یعنی بسته به نوع ویزا، نداشتن ویزا می‌تواند منجر به رد شدن درخواست شما شود. مثلا ریجکت ویزاهای توریستی 2، 5 و 10 ساله بدون دعوت‌نامه رسمی تقریبا حتمی است. برای ویزای رسمی کاری انگلیس هم حتما باید از طرف نهادهای این کشور دعوت‌نامه داشت.

ویزای توریستی انگلستان تضمینی با دعوت‌نامه ممکن است؟

اما در تمام این موقعیت‌ها، درخواست برای ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه (هرچند یک امتیاز بسیار خوب است) نمی‌تواند چیزی را تضمین کند. اساسا “ویزای کشور X تضمینی” یک عبارت تبلیغاتی و به دور از واقعیت است.

تمام پروسه بررسی پاسخ‌گویی به درخواست‌ها مستقیما تحت نظر کشور انگلیس و نهادهای آن انجام می‌شود و دخالت در آن‌ها امکان ندارد.

 

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی انگلیس

علاوه بر وجود هرگونه اشتباه هنگام ثبت درخواست و تکمیل اطلاعات، کاستی در مدارک و اثبات نشدن توانایی مالی متقاضی، عوامل دیگری هم می‌تواند باعث رد درخواست از طرف سفارت شود:

 • نداشتن دعوت‌نامه معتبر در شرایطی که وجود این سند ضروری است (و نه صرفا یک امتیاز مثبت).
 • اگر آفیسر به هردلیلی حس کند که متقاضی قصد بازگشت به کشور خود را ندارد.
 • اگر متقاضی در کشور خود یا کشورهای دیگر سابقه کیفری داشته باشد.
 • رد شدن درخواست ویزا از یک کشور دیگر و بلافاصله درخواست برای ویزای توریستی انگلیس، بدون اینکه پیش از آن ویزای کشور دیگری اخذ شود.
 • بدون مهر بودن پاسپورت هم می‌تواند منجر به ریجکت شدن درخواست شود. معمولا توصیه می‌شود که پاسپورت حداقل دوبار مهر خروج از کشور را خورده باشد.

ارائه مدارک و اطلاعات جعلی علاوه بر رد درخواست، می‌تواند متقاضی را تا 10 سال از اخذ هرگونه ویزای انگلیس محروم کند.

نحوه اعتراض به رد درخواست

ریجکت اخذ ویزای توریستی انگلیس در قالب یک نامه به متقاضی اعلام می‌شود، که دلایل رد شدن درخواست در آن نوشته شده است. اگر رفع موارد اعلام‌شده امکان‌پذیر باشد، متقاضی در یک بازه زمانی مشخص فرصت اعتراض خواهد داشت.

در غیر این‌صورت، سفارت اجازه اعتراض را نمی‌دهد. این اتفاق بیشتر برای ویزاهای توریستی با اهداف گردشگری می‌افتد؛ اگر درخواست برای این نوع ویزا رد شود، بدون فرصت اعتراض خواهد بود.

برای اعتراض باید فرم مربوطه پر شده و دلایل رد درخواست در آن ذکر شود. همچنین، متقاضی باید (با توجه به دلایل ریجکت) دلایل خود برای رفع آنها را اعلام و از خود دفاع کند؛ و پیش از اتمام مهلت ارسال نامه اعتراض آن را برای سفارت بفرستد. دریافت جواب این نامه می‌تواند از چند هفته تا چند ماه زمان ببرد.

ویزای توریستی انگلستان و پناهندگی

حدس و گمان و تلاش برای پناهندگی با ویزای توریستی انگلیس در برخی افراد همچنان دیده می‌شود، اما این کار امکان‌پذیر نیست. زمانی که درخواست فردی برای اخذ ویزای این کشور پذیرفته می‌شود، مشخصات آن فرد از منابع مالی و شرایط مناسبی در کشور خود برخوردار است.

حتی ممکن است تاریخچه سفر قابل توجهی هم داشته باشد. و این موارد با تعریف اصلی “پناهنده” در تضاد کامل هستند. طبق تعریف صلیب سرخ، پناهنده شخصی است که از وطن به دلایلی مانند جنگ، شرایط سیاسی-اقتصادی، موارد دینی و … می‌گریزد و از کشوری دیگر درخواست پناهندگی می‌کند.

اخذ  ویزای توریستی انگلیس با «ویزا فوری»

پروسه اخذ ویزا، حتی ویزاهای توریستی، پیچیدگی‌های خود را دارد. کوچکترین اشتباه در هریک از مرحله‌های آن هزینه‌بر و زمان‌بر است و حتی می‌تواند به رد شدن موجه‌ترین درخواست‌ها منتهی شود. برای جلوگیری از این موارد و سرعت بخشیدن به روند پرونده‌تان، روی کارشناسان ما حساب کنید.

با سال‌ها تجربه فعالیت و بیش از 65 هزار پرونده موفق، «ویزا فوری» آماده است تا شما را در تمام مراحل اخذ ویزای توریستی انگلیس همراهی کند. با ما در ارتباط باشید.

در انتها

قبل از آنکه برای گرفتن ویزای انگلستان اقدام کنید، ابتدا هدف خود از سفر و نوع ویزایی را که می‌خواهید بگیرید انتخاب نمایید. بعد از آنکه تمامی مراحل را در وب‌سایت سفارت نگاه کردید و مدارک خود را آماده نمودید، فرم درخواست ویزا را پر کنید. این مسیر و گرفتن ویزای انگلستان ممکن است کمی سخت باشد؛ برای همین به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با دقت و صبر و حوصله تا مرحله آخر پیش بروید و خسته نشوید.

سوالات متداول 

شرایط اخذ ویزای توریستی انگلیس چیست؟

تمکن مالی، دعوت‌نامه معتبر (برخی برای ویزاها) و ارائه مدارکی که بازگشت شما به کشور را تضمین کند از مهمترین شرایط اخذ این ویزاست. توضیحات دقیق‌تر در متن موجود است.

ویزای توریستی انگلیس چند روزه است؟

اعتبار ویزای توریستی کوتاه‌مدت معمولا 6 ماه است. این ویزا می‌تواند بلندمدت هم باشد و با اعتبار 2، 5 و حداکثر 10 ساله صادر شود.

چگونه ویزای توریستی انگلیس بگیریم؟

باید درخواست‌تان را با ضمیمه کردن مدارک لازم در سایت وزارت خارجه انگلیس ثبت کنید، هزینه‌های مربوطه را بپردازید، از یکی از دفاتر VFS برای ثبت اطلاعات بیومتریک نوبت حضوری بگیرید و نهایتا منتظر جواب ویزای توریستی انگلیس بمانید.

آیا این ویزا مصاحبه دارد؟

خیر. تقریبا تمام مراحل اخذ این ویزا به صورت آنلاین انجام‌پذیر است. تنها باید برای انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری به دفتر VFS در تهران به صورت حضوری مراجعه کنید.

آیا این ویزا قابل تمدید است؟

ویزاهای توریستی کوتاه‌مدت معمولا تمدید نمی‌شوند، مگر در شرایط خاص. این موضوع را به طور کامل در متن بررسی کرده‌ایم.

آیا پناهندگی با ویزای توریستی انگلیس ممکن است؟

خیر؛ دلایل این موضوع را در متن توضیح داده‌ایم.

هزینه ویزای توریستی انگلیس چقدر است؟

بستگی به نوع ویزا و مدت زمان آن دارد که متغییر می باشد

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی انگلیس چیست؟

از مهم ترین مدارک برای این نوع ویزا:
1- فرم درخواست ویزا
2- تمکن مالی
3- دعوت نامه معتبر
و... می باشد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *