ویزای تحصیلی آمریکا | جدیدترین شرایط ۲۰۲۴

آخرین بروزرسانی : خرداد ۱۴۰۳

به واسطه ویزای تحصیلی آمریکا می توانید در بهترین رشته های تحصیلی این منطقه پژوهش کنید و همینطور شرایط ورود به کار نیز برای شما بهتر خواهد شد. کافیست اطلاعات دقیق در مورد انواع ویزای دانشجویی آمریکا، شرایط پذیرش، دلایل ریجکتی و همینطور زمان بندی مورد نظر داشته باشید.

هرچه مشاوره های قانونی در این راستا بیشتر باشد احتمال برد شما و شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا نیز بیشتر خواهد بود و به نتیجه درست تری می رسید.

شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا نوعی ویزای مهاجرتی محسوب می شود. در واقع به واسطه این ویزا افراد می توانند دوره تحصیلی خود را در آمریکا پشت سر بگذارند. به واسطه ویزای تحصیلی، تنها در مدت مشخصی می توانید در آمریکا تحصیل کنید و پس از پایان تحصیل باید به کشور خود باز گردید و یا به صورت قانونی در آمریکا مشغول به کار شوید.

دانلود

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

اگر دوست دارید شرایط ویزای تحصیلی آمریکا برای شما ساده‌تر شود، باید بدانید مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به چه صورت است. ما در این مقاله این مراحل را به صورت کامل برای شما توضیح داده‌ایم. برای آنکه بدانید مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی چه شرایطی دارد تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

برای پذیرش تحصیلی آمریکا نیاز به پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه ها بوده تا راه برای صدور ویزا برای شما باز شود. همینطور نیاز است تا تمکن مالی خود را اثبات کنید. می بایست ثابت کنید از پس مالیات های این کشور بر می آیید.

بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی مورد پذیرش از شما مدرک تافل یا آیلتس خواسته می شود. می بایست فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. همینطور باید مدارک لازم را نیز تهیه کنید. مصاحبه در سفارت نیز بخشی از پروسه دریافت ویزا محسوب می شود. رده سنی برای تحصیل در آمریکا از 14 الی 79 سال از سوی اداره مهاجرت این کشور اعلام شده است.

ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان

ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان به کمک اخذ ویزا صورت می گیرد. ویزای F-1 همان ویزای تحصیلی آمریکا نامیده می شود و برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود. برای اخذ این ویزا نیاز به دریافت فرم تقاضا بوده و هزینه آن باید پرداخت شود. مصاحبه نیز بخش مهمی در راستای اخذ این ویزا است.

دانلود فرم I20

ویزای F-2 برای همسر فردی است که ویزای F-1 دریافت کرده است. ویزای M-1 مخصوص دانشجویانی است که قصد دارند در برخی از رشته های فنی و حرفه ای تحصیل نمایند.این ویزا اجازه کار کردن به شما نمی دهد.

در نهایت ویزای J-1 مطرح است که برای افرادی است که جهت تبادل اطلاعات به آمریکا می روند. این ویزا از سوی کشور مبدا نیاز به حمایت مالی دارد. در واقع با این ویزا فرصت مطالعاتی در اختیار افراد قرار می گیرد.

برای اخذ ویزای تحصیلی در آمریکا می بایست شرایطی رعایت شود. در ابتدا نیاز است در یکی از دانشگاه های این کشور و یا مراکز آموزشی که مورد تایید SEVP است پذیرفته شوید. همینطور نیاز به داشتن توان مالی برای ساپورت هزینه های تحصیل و زندگی به مدت یک سال است.

فرد نباید سوء پیشینه داشته باشد. همینطور نیاز است تا ثابت کند که پس از اتمام تحصیل به کشور خود باز می گردد. در مورد SEVP نیز بدانید که برنامه امنیت ملی آمریکا را شامل می شود. در این راستا مراکز  آموزشی مجاز برای ثبت نام دانشجویان خارجی و مبادله ای نیز مشخص می شود.

سیستم SEVIS وجود دارد که دپارتمان امنیت ملی آمریکا به واسطه این سرویس میتواند اطلاعات مربوط به مراکز آموزشی مجاز را حفظ کند.

ویزا نوع ویزا شرایط ویزا
F1ویزای دانشجویان بین الملیتکمیل فرم
مصاحبه
پرداخت هزینه ها
M1ویزای دانشجویان فنی و حرفه ایاجازه کار ندارد
J1ویزای فرصت مطالعاتی نیاز به حمایت مالی از کشور مبدا

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

به طور کلی ویزای تحصیلی آمریکا به دو دسته F1 و M1 تقسیم می شود.

ویزای تحصیلی 1 F

این ویزا مربوط به دانشجویانی است که به صورت تمام وقت در یک دانشگاه در آمریکا تحصیل می کنند. البته این ویزا شامل تحصیل در موسسه های آموزشی نیز می شود. این ویزا برای تحصیلات در سطح کالج و همینطور برنامه های مربوط به رشته های دندان پزشکی و پزشکی و حتی موسیقی در نظر گرفته می شود.

در صورتی که قصد شما تحصیل در برنامه های MBA است نیز باید این ویزا را انتخاب نمایید. شما برای ورود به دبیرستان، مدرسه ابتدایی خصوصی، هنرستان ها و همینطور برنامه های تحصیلی آموزش زبان نیاز به این ویزا خواهید داشت.

ویزای تحصیلی M 1

این ویزا برای دانشجویانی است که در یک حوزه حرفه ای در آمریکا و در دانشگاه مشخصی تحصیل می کنند. این ویزا شامل برنامه های فنی و حرفه ای و همینطور دوره های آموزشی پیشرفته خواهد بود. به طور کلی این ویزا دارای سیستم اجرایی مخصوص به خود است.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیاز به تنظیم یک سری مدارک است. دانشجویان بین المللی می بایست فرم الکترونیکی ثبت نام را تکمیل نمایند و همینطور هزینه های مربوطه را واریز کنند. نیاز به گواهی تمکن مالی بانکی خواهد بود.

نیاز است کپی از پاسپورت دانشجویان گرفته شود. همینطور می بایست ترجمه رسمی مدارک تحصیلی وجود داشته و به انگلیسی ممهور شده باشد. مدرک زبان آیلتس و یا تافل نیز در این زمینه مدنظر است. بسته به نوع دانشگاه مدارک تحصیلی متفاوت خواهد بود.

افراد باید رزومه و انگیزه نامه و همینطور مقالات شخصی به همراه توصیه نامه داشته باشند. برای مقطع لیسانس نیاز به نمره 5.5 و برای آیلتس مقطع فوق لیسانس نیز آیلتس 6 مدنظر است. حداقل آیلتس نیز 6/5 اعلام شده است. مقالات شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا

برای پذیرش تحصیلی آمریکا نیاز به اخذ ویزا دارید و به این ترتیب باید مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا را تهیه کنید.

 • نیاز به نامه پذیرش دانشگاه دارید. این نامه باید مهر و امضا شده باشد.
 • اصل فرم I-20 نیاز است و باید امضا و تایید دانشجو و دانشگاه نیز وجود داشته باشد.
 • نیاز است هزینه های مربوط به سویس را پرداخت کنید و رسید آن را در پرونده مدارک خود ضمیمه کنید.
 • نیاز به تکمیل فرم DS-160 دارید که می بایست حاوی بارکد باشد.
 • همینطور می بایست هزینه های مربوط به فرم DS-160 را پرداخت کنید و رسید را دریافت نمایید.
 • نیاز به رزرو وقت سفارت آمریکا خواهید داشت.
 • برای پذیرش تحصیلی آمریکا هر شخص باید پاسپورت معتبر داشته باشد. پاسپورت می بایست حداقل 6 ماه بیش از مدت زمان تحصیل در آمریکا اعتبار داشته باشد. در صورت داشتن پاسپورت قدیمی نیاز است تا در روز مصاحبه پاسپورت ها را همراه خود داشته باشید.
 • همینطور می بایست شناسنامه خود را ترجمه رسمی کنید.
 • نیاز به دو قطعه عکس 5*5 پشت زمینه سفید خواهید داشت.
 • باید مدارک تمکن مالی را ارائه دهید.
 • نیاز است در صورت متاهل بودن ترجمه رسمی از سند ازدواج داشته باشید.
 • اگر مدرک زبان و کارنامه جی آر آی دارید بهتر است ارائه دهید.
 • نیاز به رزومه انگلیسی خواهید داشت.
 • نیاز است تا ترجمه رسمی مدارک و ریزنمرات دانشگاه ارائه شود. بهتر است اصل مدارک و ریز نمرات فارسی نیز ارائه شود.
 • اگر دانشجوی ارشد و دکترا هستید باید مقالات چاپ شده در مجلات علمی را نیز ارائه دهید.

ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان چگونه امکان پذیر است؟ کسانی که مدرک زبان معتبری ندارند می توانند از دانشگاه های معتبر آمریکا پذیرش مشروط یا کاندیشنال بگیرند. با داشتن این نوع پذیرش، دانشجو می تواند ویزایی با نام آموزش زبان انگلیسی از آمریکا دریافت کند و وارد این کشور شود.

افراد دیگری هم هستند که کلا قصد تحصیل در آمریکا ندارند و فقط دنبال این هستند که بهترین روش برای رفتن به امریکا را انتخاب کنند. بسیاری از افراد این روش را برای رفتن به آمریکا انتخاب می کنند و مشخص است که این افراد با مدرک دیپلم ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان را دریافت می کنند و بعد از آنکه وارد آمریکا شدند با روش های دیگر اقامت دائم آمریکا را به دست می آورند.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در آمریکا

مراحلی که برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا باید پشت سر بگذارید از قرار زیر است:

 1. در ابتدا نیاز است از یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی مورد تایید SEVP پذیرش لازم را دریافت نمایید. این بخش بسیار پر اهمیت است. پس از دریافت پذیرش نیاز به تکمیل و ارسال فرم I-20 است که از سوی دانشگاه برای شما ارسال شده و باید آن را تکمیل کنید. در این فرم نوع ویزای شما و همینطور کدهای مربوط به دانشگاه نوشته شده است.
 2. در مرحله دوم نیاز به پرداخت هزینه SEVIS است. این هزینه از سوی دولت آمریکا اعلام می شود.
 3. فرم دیگری به نام ds 160 وجود دارد که مشهور به فرم آنلاین درخواست ویزای دانشجویی آمریکا است. این فرم باید به دقت پر شود و همینطور می بایست مدارک لازم نیز سابمیت شود.
 4. برای پذیرش تحصیلی آمریکا نیاز است بر اساس برنامه ریزی دقیق از سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه مثل دبی، ترکیه یا ارمنستان وقت بگیرید.
 5. طبق روزی که برای شما مشخص می شود باید در سفارت آمریکا حضور داشته باشید و پروسه مصاحبه را پشت سر بگذارید.
 6. سه احتمال برای جواب ویزای شما وجود دارد. در واقع ممکن است در همان روز جواب ویزای خود را دریافت نکنید و پس از آن وارد پروسه کلیرنس یا بک گراند چک شوید. همینطور پروسه اداری نیز در برخی از مواقع ایجاد می شود.
 7. پس از اینکه پروسه کلیرنس را پشت سر گذاشتید و تایید ویزا اعلام شد باید پاسپورت شما برای لیبل ویزا به سفارت آمریکا ارسال شود سپس نیاز به پیکاپ ویزا خواهید داشت.

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

هزینه ی ویزای تحصیلی آمریکا دارای شرایط خاصی می باشد و با توجه به نوع ویزای تحصیلی و مقطع تحصیلی متغیر است اما به طور کلی شامل بازه ی قیمتی 15 هزار دلار تا 45 هزار دلار در سال می باشد. در خصوص اطلاعات دقیق تر درباره ی هزینه ی ویزای تحصیلی آمریکا می توانید با مشاوران خبره ویزافوری در ارتباط باشید.

ویزای تحصیلی آمریکا با دعوتنامه

چنانچه شما پذیرش در یکی از دانشگاه های آمریکا را دریافت کنید می توانید تحصیل در آمریکا را تجربه کنید، سپس مسئولین داشگاه مربوطه با رعایت شرایط اقدام به فرستادن دعوت نامه برای فرد متقاضی می نماید.

ویزای تحصیلی آمریکا با همسر

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا با همسر یکی از راه هایی است که می توانید برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنید. کسانی که با ویزای F1 برای تحصیل در آمریکا و کسانی که با ویزای H برای کار در آمریکا وارد این کشور می‌شوند می‌توانند برای همسر قانونی و فرزندان زیر ۲۱ سال خود ویزای همراه آمریکا را بگیرند تا بتوانند در کنار خانواده خود وارد آمریکا شوند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا با همسر

برای آنکه از درخواست خود برای ویزای همراه آمریکا پشتیبانی کنید باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • برگه پذیرشconfirmation وقت مصاحبه همراه با رسید پرداخت هزینه آن.
 • عکس با زمینه سفید، بدون روتوش و از روبه‌رو.
 • اگر سابقه کیفری و قانونی دارید، باید هر چیزی که به سابقه شما مربوط است ارائه کنید.
 • کپی گواهی ازدواج شما
 • کپی شناسنامه یا مدارک فرزندان (برای فرزندان تحت تکفل)
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرکی که نشان می‌دهد بعد از آنکه تحصیل شما تمام شد به ایران باز می گردید، مانند سند خانه یا موارد دیگر.
 • تمامی مدارک پزشکی و آزمایش‌ها.

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه پذیرش تحصیلی آمریکا از مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که به بررسی آن می پردازیم:

 • در صورتی که دانشگاه خصوصی را انتخاب کرده باشید شهریه مقطع تحصیلی لیسانس در حدود 32000 هزار دلار در نظر گرفته شده است.
 • شهریه مقطع تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس 35000 دلار است.
 • در صورتی که در رشته های مدیریت کسب و کار تحصیل نمایید باید در حدود 48000 دلار پرداخت کنید.
 • برای تحصیل در دانشگاه دولتی در مقطع لیسانس 24000 دلار
 • برای مقطع فوق لیسانس نیز 30000 دلار سنجیده شده است.
 •  کالج و دوره های پیش از دانشگاه در مقطع لیسانس شامل 200 دلار برای هر واحد است.
 • شهریه مقطع تحصیلی فوق لیسانس نیز 250 دلار برای هر واحد سنجیده شده است.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا از موارد پر اهمیتی است که می بایست سنجیده شود. شما می بایست به آفیسر اثبات کنید که توانایی تامین هزینه های تحصیل و همینطور هزینه های مربوط به زندگی خود را به مدت یک سال دارید.

تامین تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا به طور کلی از سوی حساب بانکی شما و یا اسپانسر شما و حساب هر دو شخص نشان داده می شود. نیاز است تا بررسی کنید چه میزان پول در حساب شما و یا در حساب اسپانسر شما وجود دارد. همینطور نیاز است بررسی کنید آیا اسپانسر دارید یا خیر. مبلغ ثابتی در این زمینه وجود ندارد اما میزان تمکن مالی شما کمتر از 30 هزار دلار آمریکا نباید باشد.

برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا برای ایرانیان باید یک سری مدارک تمکن مالی مدنظر قرار بگیرد. نیاز به صورت حساب بانکی 6 ماه اخیر خواهد بود. همینطور نامه سابقه بانکی و یا صورت حساب بانکی 6 ماه اخیر نیز مدنظر است.

در صورتی که شرکت دارید لازم است اسناد مربوط به ثبت شرکت و اساسنامه ها را تنظیم کنید. اگر خودتان اشتغال دارید نیز نیاز به تنظیم قراردادهای کاری است. اسناد مربوط به فروش یا خرید ملک و همینطور رسید فروش یا خرید ملک نیز در زمینه اخذ ویزای دانشجویی آمریکا تاثیر گذار است.

 مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

پس از اینکه فرم DS-160 به تایید رسید دشواری در زمینه اخذ وقت مصاحبه وجود ندارد. مدت زمان پذیرش تحصیلی آمریکا از مواردی است که بارها سوال می شود. پس از مصاحبه و پشت سر گذاشته شدن مدت زمان جواب سفارت امریکا در صورتی که پرونده وارد پروسه بک گراند شود بر اساس شرایط پرونده می بایست نتیجه یک هفته الی چندین ماه به طول بینجامد.

مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا ممکن است 8 ماه و گاهی هم بیشتر باشد، بنابراین این زمان را اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا قطعاً لحاظ نمایید. پذیرش تحصیلی آمریکا در سال 2022 از مواردی است که توسط دولت این کشور برای ایرانیان در نظر گرفته شده است.

پس از دریافت ویزا اجازه دارید تا 30 روز پیش از تاریخی اعلام شده برای شروع تحصیل وارد کشور آمریکا شوید. پس از اتمام دوره تحصیلی نیز تنها تا 2 ماه امکان اقامت در این کشور را خواهید داشت.

نتایج ویزای تحصیلی آمریکا

باید بدانید که در نهایت چگونه می توانید با ویزای تحصیلی آمریکا کار پیدا کنید و در آنجا بمانید. بعد از آنکه یک سال به صورت تمام وقت تحصیل کردید، می‌توانید از طریق برنامه های OPT و CPT مجوز کار خارج از محیط دانشگاه را به دست بیاورید.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی امریکا

گاه دیده می شود که یک سری موارد سبب ریجکت شدن ویزای تحصیلی آمریکا می شود از جمله :

 • زمان بندی نادرست و یا اقدام دیرهنگام از مواردی است که باید به آن دقت شود.
 • کسانی که دارای سوابق کیفری هستند شانس کمی در دریافت ویزای دانشجویی آمریکا دارند.
 • از سوی دیگر اگر مدارک شما مبنی بر تمکن مالی دارای نقص باشد متقاضی می بایست با ارائه مدارک نشان دهد که شما تمکن مالی کافی برای تحصیل در آمریکا را خواهید داشت.
 • همینطور اگر منابع مالی مشکوک دارید نیز در نهایت توسط ماموریت ریجکت می شوید.
 • مدارک شما برای دریافت ویزای تحصیلی باید دقیق باشد و همینطور می بایست در روز مصاحبه سر بلند باشید.

در صورتی که درخواست ویزای متقاضی رد شود، شخص می تواند تا 3 مرتبه برای دریافت ویزای تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهد. البته در هر مرحله نیاز است تا مراحل دریافت ویزا مجدداً طی شود.

مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا

شرکت گردشگری ویزافوری به شما کمک می کند تا پروسه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را بدون هیچ کم و کاست دنبال کنید و به نتیجه مطلوب دست یابید و بتوانید مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای تحصیلی را به راحتی به دست آورید. برای دریافت مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید مشاوران حرفه ایی ما 24 ساعته پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند.

سوالات متداول 

آیا بدون فرم I20 می توان وقت گرفت؟

برای گرفتن وقت در سفارت های اصلی مثل دبی، ترکیه و ارمنستان احتیاجی به فرم I20 نیست اما برای اقدام از سفارت های فرعی، فرم I20 نیاز است.

کدام سفارت برای ویزای دانشجویی امریکا بهتر است؟

سفارت های اصلی مانند دبی ، ارمنستان و سفارت های فرعی مانند مالزی، قطر، گرجستان و مالزی می باشد.

آیا همزمان می توان در چندین سفارت مختلف وقت گرفت؟

برای گرفتن وقت در چندین سفارت و بصورت همزمان ایرادی وجود ندارد.

اگر بازه کلیرنس طولانی شود و نزدیک شروع کلاس ها باشد، می توانیم دوباره از سفارت دیگری وقت بگیریم؟

خیر، چون پرونده شما باز و در حال بررسی است و امکان مصاحبه جدید وجود ندارد.اگر تا زمان شروع کلاس ها ویزای شما صادر نشد بهتر است پاسخ سفارت را به دانشگاه خود اطلاع دهید، تا ترم شما را دیفر کنند.

هنگام مصاحبه حتما باید با زبان انگلیسی صحبت کنیم یا می توان مصاحبه را با زبان فارسی هم انجام داد؟

بهتر است مصاحبه را با زبان انگلیسی انجام دهید، چون شما درخواست داده اید که در کشور آمریکا تحصیل کنید، البته برای افرادی که پذیرش دوره زبان به صورت کاندیشنال دارند می توانند در سفارت های اصلی که دارای آفیسر فارسی زبان است، فارسی مصاحبه کنند.

اگر تا قبل از شروع کلاس ها موفق به گرفتن وقت سفارت نشدیم، چه کاری باید بکنیم؟

شما می تونید ترم خودتون رو دیفر کنید ( به دانشگاه درخواست تعویق کلاس ها رو بدید و بعد از تایید دانشگاه ) و ارسال دوباره فرم i20 اقدام به گرفتن وقت کنید.

مدت زمان جواب سفارت آمریکا برای ویزای تحصیلی چقدر است؟

مدت زمان جواب سفارت آمریکا به دو صورت است: یا در زمان مصاحبه اعلام می کنند یا اینکه وارد پروسه کلیرنس می شود که از 2 هفته تا حدودا یک سال هم طول می کشد.

شانس ویزا شدن در کلیرنس چقدر است؟

معمولا بیشتر کیس هایی که وارد پروسه کلیرنس می شوند بعد از بررسی مدارک و شفاف سازی ویزا می شوند، ولی در برخی موارد هم به دلیل قانع نشدن آفیسر با درخواست شما موافقت نمی شود.

 

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مونا رنجبر ۲۶ / ۰۶ / ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید برای ویزای تحصیلی آمریکا برای افغانها سوال داشتم میخواستم بدونم شما انجام میدید؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • devadmin ۲۶ / ۰۶ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه خدمات به افغانهای عزیز نداریم

   پاسخ
 • احمدی ۲۷ / ۰۸ / ۱۴۰۲

  سلام وقتتون بخیر، من میخوام برای مقطع ارشد رشته زبان اقدام کنم و پذیرش بگیرم، چطور میتونم برای ویزا تحصیلی امریکا اقدام کنم؟

  پاسخ
 • amirhossein ۰۷ / ۱۲ / ۱۴۰۲

  سلام ببخشید من قبلا از آمریکا ریجکتی دارم دیگه شانس ویزا شدن ندارم؟

  پاسخ
  • ویزافوری ۰۷ / ۱۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر ریجکتی توی مسیر آمریکا اهمیتی نداره باید پروندتون نسبت به دفعه قبل مواردش بررسی بشه و قوی تر وارد مسیر بشه

   پاسخ
 • علی مهربان فر ۰۷ / ۱۲ / ۱۴۰۲

  سلام شبتون بخیر
  امکان تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی داخل آمریکا هست یا خیر؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • ویزافوری ۰۷ / ۱۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   خیر هیچ ویزایی تبدیل به ویزای دیگه نمیشه

   پاسخ
 • الهه فضلی ۰۷ / ۱۲ / ۱۴۰۲

  سلام من هنوز فرم i20 رو دریافت نکردم ولی حدودا تاریخ شروع کلاس هام برای sep2024 هست آیا الان می تونم وقت بگیرم؟

  پاسخ
  • ویزافوری ۰۷ / ۱۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   بله میشه از سفارت های اصلی مثل ارمنستان، دبی و ترکیه اقدام به گرفتن وقت کرد ولی باید تا قبل از روز مصاحبه فرم i20 از طریق دانشگاه برای شما ارسال بشه

   پاسخ
 • سحر قربانی ۰۷ / ۱۲ / ۱۴۰۲

  درود من می تونم با ۲ تا i20 مختلف از دانشگاه های مختلف اقدام به گرفتن ویزا کنم ؟؟؟
  با تشکر

  پاسخ
  • ویزافوری ۰۷ / ۱۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   شما این امکان رو دارید که از چندین دانشگاه مختلف پذیرش بگیرید و چندین i20 داشته باشید ولی در آخر روز مصاحبه فقط می تونید یک i20 رو به آفیسر تحویل بدید

   پاسخ
 • دکتر خانی ۱۵ / ۱۲ / ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر من وخانمم ویزای دانشجوی و همراه داشتیم ، در حدود ۲ هفته پیش سفارت عمان ریجکت شدیم ، آیا تا چند وقت دیگه نمیتونیم برای سفارت اصلی ارمنستان درخواست وقت مصاحبه مجدد بدیم ، با توجه به ویزای دانشجوی ؟

  پاسخ
  • ویزافوری ۱۵ / ۱۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   تا ۶ ماه نمی توانید اقدام کنید

   پاسخ
   • دکتر خانی ۱۵ / ۱۲ / ۱۴۰۲

    سپاس از شما فقط مثلا از تاریخ ۱۱ فوریه باشه میشه ۱۱ آگوست؟

    پاسخ
    • ویزافوری ۱۵ / ۱۲ / ۱۴۰۲

     بله

     پاسخ
 • مسیح ساده ۱۵ / ۱۲ / ۱۴۰۲

  سلام من وقت سفارت در ارمنستان گرفتم برای امریکا پاسپورتم ۲ سال اعتبارش مونده. پذیرش هم برای دکتری گرفتم، الان باید پاسمو چیکار کنم؟ قبل رفتن به سفارت باید تمدید کنم که اعتبار ۵ ساله داشته باشه؟ من شنیدم باید تا پایان تحصیل پاسپورت اعتبار داشته باشه!
  لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ
  • ویزافوری ۱۵ / ۱۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   طبق قانون ویزای آمریکا باید شش ماه بیشتر از مدت زمانی که قصد موندن در آمریکا رو دارید اعتبار داشته باشید

   پاسخ
 • فاطمه ۱۸ / ۰۱ / ۱۴۰۳

  سلام وقت بخیر من دو سال پیش فرم Ds160 سابمیت کردم الان چزور میتونم بهش دسترسی داشته باشم؟

  پاسخ
  • ویزافوری ۱۸ / ۰۱ / ۱۴۰۳

   سلام روزتون بخیر
   می توانید به سفارتی که وقت گرفتید ایمیل بزنید و اطلاع بدهید در صورت نیاز به مشاوره بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۷۵۱۳۵ تماس بگیرید.

   پاسخ
 • پوریا ۱۸ / ۰۱ / ۱۴۰۳

  سلام ببخشید من برای ۳ سپتامبر وقت تحصیلی سفارت آمریکا رو گرفتم،الان که i20 برام صادر شده درخواست اکسپدایت رو برای چه تاریخی بزنم بهتره که احتمال قبول شدنش بیشتر باشه؟؟؟؟

  پاسخ
  • ویزافوری ۱۸ / ۰۱ / ۱۴۰۳

   سلام روزتون بخیر
   قبل از تاریخ شروع کلاستون که در فرم i20 اومده

   پاسخ
 • صبا خلیلی ۲۲ / ۰۲ / ۱۴۰۳

  سلام روزتون بخیر ببخشید بک گراند چک آمریکا چیه؟؟؟؟

  پاسخ
  • ویزافوری ۲۲ / ۰۲ / ۱۴۰۳

   سلام وقت بخیر
   همان کلیرنس یا FBI چک هست

   پاسخ