ویزای آفریقای جنوبی | مراحل اخذ + مدارک

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۳

سفر به آفریقای جنوبی به‌عنوان کشوری که در شاخ قاره آفریقا قرار دارد و پر از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی است، همواره برای بسیاری از مردم جهان از جمله ایرانیان جذاب بوده است. با این حال پیش از آنکه بتوانید در سواحل طلایی دوربان قدم بزنید یا از تماشای پارک‌های ملی این کشور لذت ببرید، مرحله مهمی را باید طی کنید. آن هم دریافت ویزای آفریقای جنوبی است.

دریافت ویزا برای کشور آفریقای جنوبی می‌تواند فرایندی نسبتاً ساده باشد که لازم است تا تمامی مدارک و شرایط مورد نیاز را فراهم سازید.ایرانیانی که تمایل به سفر به کشور آفریقای جنوبی دارند، لازم است تا اطلاعات کاملی از قوانین و مقررات صدور ویزا داشته باشند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با اطلاعات دقیق و به روزی درباره فرایند دریافت ویزای توریستی برای کشور آفریقای جنوبی از داخل کشور ایران آشنا کنیم. همچنین به بررسی مدارک مورد نیاز، شرایط، مراحل، هزینه‌ها و تمکن مالی برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی خواهیم پرداخت.

مراحل اخذ ویزای آفریقای جنوبی

برای دریافت ویزای کشور آفریقای جنوبی لازم است تا برخی مراحل را به‌عنوان فرد متقاضی دریافت این ویزا تکمیل کنید. در اینجا شما را با تمامی این مراحل و کارهایی که باید در آنها انجام دهید، آشنا خواهیم کرد.

مراحل اخذ ویزای آفریقای جنوبی

شفاف‌سازی هدف و برنامه سفر

قبل از اینکه برای دریافت ویزای کشور آفریقای جنوبی و یا هر کشور دیگری اقدام کنید، باید هدف خود از بازدید این کشورها را اعلام نمایید. باید تعیین کنید که آیا قصد گردشگری و تفریح در این کشورها را دارید یا هدف شما از سفر به این کشورها تحصیل و کار خواهد بود.

تکمیل فرم درخواست ویزا

پس از اینکه هدف خود از سفر به کشور آفریقای جنوبی را مشخص کردید، گام بعدی تکمیل فرم درخواست ویزای مربوطه خواهد بود. شما باید اطلاعات شخصی، تاریخ سفر، هدف از بازدید و سایر جزئیات مورد نیاز را به‌درستی وارد کنید.

رزرو وقت سفارت

رزرو وقت سفارت به‌عنوان گام بعدی در دریافت ویزای کشور آفریقای جنوبی خواهد بود. برای مراجعه به سفارتخانه کشور آفریقای جنوبی باید وقت مناسبی را رزرو کنید و در تاریخ و ساعت تعیین شده در محل سفارتخانه حضور داشته باشید.

آماده‌سازی مدارک مورد نیاز

به هنگام درخواست ویزای آفریقای جنوبی نیاز خواهید داشت تا برخی مدارک را که توسط سفارتخانه این کشور تعیین شده‌اند، آماده کنید. در ادامه شما را با مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای این کشور آشنا خواهیم کرد.

با این حال همین‌جا بگوییم که بسیار مراقب ارائه دقیق تمامی مدارک مورد نیاز باشید. از این بابت که در صورت عدم ارائه مدارک مورد نیاز و یا ناقص بودن مدارک آماده شده، ممکن است تا روند دریافت ویزای کشور آفریقای جنوبی برای شما لغو شود.

ارسال درخواست صدور ویزا به سفارتخانه

گام بعدی پس از آماده‌سازی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور آفریقای جنوبی، ارسال درخواست ویزا به سفارتخانه خواهد بود. شما باید درخواست خود را به سفارتخانه کشور آفریقای جنوبی در تهران ارسال کنید و اطلاعات درخواست و مدارک مورد نیاز را نیز به‌درستی ارائه دهید.

پرداخت هزینه بررسی و پردازش درخواست

آخرین گام در مراحل دریافت ویزای توریستی کشور آفریقای جنوبی، پرداخت هزینه بررسی و پردازش درخواست شما خواهد بود. جالب است بدانید که این هزینه‌ها ممکن است بسته به نوع ویزا و مدت‌زمان پردازش و یا اقامت شما در کشور آفریقای جنوبی متفاوت باشند.

مراحل اخذ ویزای آفریقای جنوبی

شرایط اخذ ویزای آفریقای جنوبی

دریافت ویزای آفریقای جنوبی برای ایرانیان فرایندی نسبتاً ساده خواهد بود. البته به شرطی که تمامی شرایط لازم را بدانید و آنها را به‌درستی رعایت کنید. ابتدا متقاضیان باید مطمئن شوند که پاسپورت آنها دارای اعتبار کافی باشد و این اعتبار بدین صورت خواهد بود که حداقل ۳۰ روز تا پس از پایان مدت ویزای درخواستی، اعتبار داشته باشد.

همچنین حداقل دو صفحه خالی در پاسپورت شما برای تأییدیه ورود یا خروج در کشور آفریقای جنوبی وجود داشته باشد. فرم درخواست ویزا باید به طور کامل پر شده و توسط فرد یا وکیل قانونی وی امضا شده باشد.

از دیگر نکات مهمی که در روال دریافت ویزای کشور آفریقای جنوبی باید در نظر داشته باشید، بحث تمکن مالی خواهد بود. برای اثبات تمکن مالی از شما ممکن است که گردش حساب بانکی را درخواست کنند که گردش حساب باید حداقل متعلق به سه ماه پیش باشد.

هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا باید توسط فرد متقاضی پرداخت شود و همچنین هزینه‌های مربوط به انگشت‌نگاری و یا ثبت اطلاعات بیومتریک را نیز باید در نظر داشته باشید. لازم است در نظر داشته باشید که به‌عنوان متقاضی دریافت ویزای آفریقای جنوبی توریستی یا تحصیلی و کاری باید از تمامی قوانین آگاهی داشته باشید.

همچنین ممکن است که برخی قوانین و شرایط دریافت ویزا به‌مرورزمان تغییر کنند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم تا همواره قبل از آغاز روال دریافت ویزای توریستی آفریقای جنوبی یا هر کشور دیگری که قصد سفر به آنجا را دارید، از آخرین به‌روزرسانی‌ها در قوانین و شرایط اعطای ویزا اطلاع پیدا کنید.

شرایط اخذ ویزای آفریقای جنوبی

مدارک لازم برای ویزای توریستی آفریقای جنوبی

برای دریافت ویزای توریستی آفریقای جنوبی، متقاضیان ایرانی باید مجموعه‌ای از مدارک را تهیه و ارائه دهند که شامل موارد زیر است:

فرم درخواست ویزا:

این فرم باید به دقت پر شود و تمامی اطلاعات درخواستی را به صورت کامل و صحیح دربرگیرد.

پاسپورت معتبر:

پاسپورت باید حداقل سه ماه پس از تاریخ پایان ویزای مورد نظر اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه خالی برای مهر ورود و خروج داشته باشد.

کپی پاسپورت و ویزاهای قبلی:

صفحات ۲ تا ۵ پاسپورت و کپی ویزاهای قبلی که نشان‌دهنده سابقه سفر متقاضی است.

عکس پرسنلی:

دو قطعه عکس جدید با ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ سانتی‌متر و پس‌زمینه سفید که وضوح کامل داشته باشد.

نامه اشتغال به کار:

برای متقاضیان ویزای کار، نامه‌ای از کارفرما که تاریخ سفر، مقصد دقیق و تأیید “عدم اعتراض” کارفرما را شامل شود.

صورتحساب بانکی:

گردش حساب سه ماهه آخر که توانایی مالی متقاضی برای پوشش هزینه‌های سفر را نشان دهد.

رزرو بلیط هواپیما و هتل:

اثبات رزرو بلیط برای رفت و برگشت و همچنین رزرو اقامت در هتل یا محل اقامت.

این مدارک باید به همراه ترجمه انگلیسی (در صورت لزوم) و تأییدیه‌های رسمی ارائه شوند. همچنین، متقاضیان باید از آخرین تغییرات در قوانین ویزا از طریق وب‌سایت‌های رسمی و معتبر مطلع شوند تا از بروز هرگونه مشکل در فرآیند دریافت ویزا جلوگیری کنند.

مدارک لازم برای ویزای توریستی آفریقای جنوبی

هزینه ویزای آفریقای جنوبی

برای درخواست ویزای توریستی آفریقای جنوبی، متقاضیان ایرانی باید هزینه‌ای معادل ۴۵۰ هزار تومان پرداخت کنند. علاوه بر این، هزینه‌ی انگشت‌نگاری (بیومتریک) نیز ۵۷ یورو است که باید به صورت جداگانه پرداخت شود.

تمامی این هزینه‌ها باید در روز وقت سفارت به صورت نقدی پرداخت گردند. پرداخت هزینه پردازش ویزا و یا ثبت اطلاعات بیومتریک به صورت نقدی خواهد بود و این مبلغ به صورت یورو دریافت خواهد شد.

تمکن مالی ویزای آفریقای جنوبی

تمکن مالی یکی از مهم‌ترین شرایط برای اثبات توانایی مالی متقاضیان به منظور پوشش هزینه‌های سفر و اقامت در آفریقای جنوبی است. متقاضیان برای نشان دادن تمکن مالی خود باید حداقل ۵۰ میلیون تومان در حساب بانکی خود داشته باشند. این مبلغ باید به وسیله گردش حساب سه ماه آخر به سفارت آفریقای جنوبی ارائه شود.

مدت زمان اعتبار ویزای آفریقای جنوبی

مدت‌زمان اعتبار ویزای آفریقای جنوبی بستگی زیادی به نوع ویزایی که شما درخواست می‌کنید، خواهد داشت. از این رو اگر تمایل به دریافت ویزای توریستی دارید، ممکن است ویزای شما تا ۹۰ روز اعتبار داشته باشد.

با این حال اگر ویزای بلند مدت مانند ویزای تحصیلی و یا کاری درخواست می‌دهید، ویزای شما ممکن است تا ۵ سال اعتبار داشته باشد. البته روند دریافت چنین ویزاهایی کاملاً متفاوت از ویزای توریستی خواهد بود.

وقت سفارت آفریقای جنوبی

برای گرفتن وقت سفارت آفریقای جنوبی، لازم است تا از کارگزاری رسمی این سفارتخانه، یعنی VFS GLOBAL اقدام کنید. برای این کار می‌توانید از طریق این لینک وارد وب‌سایت شده و روال دریافت وقت سفارت را تکمیل نمایید. اگر تجربه کافی در این حوزه ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از کارشناسان ما در این باره کمک بگیرید.

سفارت آفریقای جنوبی در تهران:

سفارت آفریقای جنوبی در تهران در خیابان ولیعصر قرار دارد. آدرس دقیق سفارتخانه به‌صورت زیر است:

خیابان ولیعصر، باغ فردوس، خیابان یکتا، پلاک ۵.

لازم به ذکر است که سفارتخانه کشور آفریقای جنوبی خدمات خودرو در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ارائه می‌دهد. همچنین کارگزاری این سفارتخانه اعلام کرده است که امکان ارائه خدمات از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر در این سفارتخانه وجود دارد. البته برای رزرو وقت سفارت در ساعات ۲ تا ۴ بعدازظهر باید هزینه بیشتری را بپردازید.

 

دلایل ریجکتی ویزای آفریقای جنوبی

درخواست ویزای آفریقای جنوبی ممکن است به دلایل مختلفی رد شود. به‌عنوان‌مثال:

  • بی‌ثباتی مالی: عدم ارائه مدارک معتبر و قانع‌کننده برای برگشت به کشور مبدأ می‌تواند یکی از دلایل ریجکتی باشد.
  • سابقه سفر نامناسب: عدم داشتن سابقه سفر به کشورهای خارجی و خالی بودن پاسپورت نیز می‌تواند به ریجکتی منجر شود.
  • انتخاب اشتباه ویزا: انتخاب نوع ویزای نامناسب برای هدف سفر نیز می‌تواند دلیل ریجکتی باشد.
  • عدم ارائه اسناد و مدارک خواسته شده: ارائه مدارک ناقص یا نامعتبر می‌تواند باعث رد درخواست شود.
  • نداشتن اعتبار گذرنامه: داشتن گذرنامه با اعتبار کافی برای حداقل ۳۰ روز پس از تاریخ سفر نیز از موارد ضروری است.
  • داشتن سوابق کیفری: داشتن سوابق کیفری نیز می‌تواند به ریجکتی ویزای آفریقای جنوبی منجر شود.

سوالات متداول

تا چه مدت می‌توانیم با ویزای توریستی در کشور آفریقای جنوبی اقامت داشته باشیم؟

حداکثر اعتبار ویزای آفریقای جنوبی توریستی می‌تواند ۹۰ روز باشد.

آیا امکان شرکت در دوره‌های آموزشی و یا شغلی با ویزای توریستی در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد؟

خیر. با ویزای توریستی کشور آفریقای جنوبی نمی‌توانید در دوره‌های تحصیلی و یا شغلی خاصی در این کشور شرکت کنید.

مدت زمان پردازش ویزای توریستی کشور آفریقای جنوبی چقدر خواهد بود؟

روال دریافت ویزای توریستی کشور آفریقای جنوبی می‌تواند بین دو هفته تا یک ماه طول بکشد.

چگونه می‌توانیم ویزای توریستی خود در کشور آفریقای جنوبی را تمدید کنیم؟

بله اگر ویزای کوتاه مدتی را برای سفر به کشور آفریقای جنوبی انتخاب کرده باشید، می‌توانید آن را حداکثر تا ۹۰ روز تمدید کنید.

آیا برای درمان پزشکی می‌توان از طریق ویزای توریستی کشور آفریقایی جنوبی اقدام کرد؟

بله این امکان وجود دارد که با داشتن ویزای توریستی کشور آفریقای جنوبی از خدمات درمانی بیمارستان‌های این کشور استفاده کنید.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *