ویزای توریستی چک | هزینه ها + مراحل درخواست

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۳

ویزای توریستی چک به منظور گردشگری و یا اقامت موقت و کوتاه مدت صادر می شود.

داشتن تمکن مالی و همینطور ارائه هدف سفر برای این ویزا بسیار مهم است.

ویزای چک

برای اخذ ویزای توریستی چک نیاز است یک سری شرایط مهم را رعایت کنید. البته گردش مالی و تمکن مهمترین شرط برای اخذ ویزای چک محسوب می شود. نامه تمکن مالی شما می بایست به واحد یورو اعلام شود.

همینطور نیاز به مهر و امضا از سوی مدیر شعبه خواهد بود. در گذشته حداقل مبلغ برای تمکن مالی 200 میلیون تومان بود که قطعاً امروزه این رقم بیشتر شده است. شما نباید این مبلغ را ارائه دهید فقط باید ثابت کنید که در حساب بانکیتان چنین مبلغی وجود دارد.

مورد بعدی گردش حساب است که به طور کلی تعداد تراکنشات مدنظر قرار می گیرد. در صورتی که تعداد تراکنشات 3 ماه آخر حساب شما بالا باشد شانس شما در اخذ ویزای چک بیشتر می شود. وجود دعوت نامه برای اخذ ویزای چک نیاز نیست.

در صورتی که دعوت نامه داشته باشید شانس شما بیشتر می شود. دعوت نامه ویزای چک از سوی یک دوست و آشنا و یا اعضای خانواده ارسال می شود و اعتبار ویزای شما نیز وابسته به تاریخ اقامتتان در دعوت نامه است.

تاریخچه سفر از مواردی است که می تواند به شما کمک کند. در صورتی که به چند کشور خارجی سفر کرده باشید باز هم شانس بیشتری در اخذ ویزای چک خواهید داشت. دقت کنید که منظور شما از تاریخچه سفر تنها ویزای شینگن نیست.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی چک

فرم درخواست

هر یک از متقاضیان ویزای توریستی چک می بایست فرم جداگانه ای را تکمیل نمایند. این موضوع برای نوزادان نیز صدق می کند.

دو قطعه عکس

عکس ویزای شینگن می بایست پس زمینه سفید داشته باشد. سایز 3.5 در 4.5 نیز برای آن در نظر گرفته شده است. عکس می بایست فرمت پاسپورتی داشته باشد.

گذرنامه معتبر

پاسپورت ها می بایست دارای اعتبار 6 ماهه و همینطور 2 صفحه خالی باشد. پاسپورت ها نباید شامل اطلاعات ناخوانا باشند. هر شخص می بایست اصل و ترجمه همه صفحات شناسنامه را ارائه دهد.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی ویزای توریستی چک می بایست شامل حداقل 50000 یورو پوشش حوادث باشد. در واقع بیمه می بایست با مبلغی صورت بگیرد که کل مدت زمان اقامت شما را در کشور های حوزه شینگن پوشش دهد. در صورت نیاز شرایط اخذ بیمه مسافرتی از موسسه ویزافوری وجود دارد.

مدارک شغلی مورد نیاز برای ویزای توریستی چک

با توجه به مشاغل مختلف باید مدارک متفاوتی را ارائه دهید که شامل موارد زیر می باشد:

کارمندان

کارمندانی که قصد سفر به منطقه شینگن را دارند می بایست از محل کار خود یک گواهی اشتغال به کار ارائه دهند. سمت شغلی کارمندان و همینطور حقوق و دستمزد آنها و تاریخ شروع به کار بسیار مهم است.

مدت زمان مرخصی نیز می بایست در نامه نوشته شود. کارمندان دولتی نیاز به فیش حقوقی 3 ماه اخیر به همراه اصل و ترجمه حکم کارگزینی خواهد بود.

خویش فرمایان

این افراد می بایست اصل و ترجمه جواز کسب خود را ارائه دهند. همینطور گواهی ثبت شرکت نیز مهم است. یک سری برگه های مربوط به پرداخت مالیات نیز می بایست ارائه شود.

دانش آموزان

دانش آموزان می بایست گواهی اشتغال به تحصیل به همراه نامه ثبت نام در دانشگاه و مدرسه را ارائه دهند. همینطور می بایست متن گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی نیز ارائه شود.

بازنشستگان

نیاز است که نامه بازنشستگی از سوی سازمان بازنشستگان به همراه فیش حقوقی 3 ماه آخر در نظر گرفته شود.

افراد بیکار و یا خانه دار

این افراد می بایست برای اخذ ویزای توریستی چک سند ازدواج به همراه گواهی اشتغال به کار همسر خود را ارائه دهند.

مراحل اخذ ویزای چک

مراحل اخذ ویزای جمهوری چک شامل موارد زیر می شود:

  • برای اخذ ویزای توریستی چک نیاز است که در ابتدا فرم مربوطه را تکمیل کنید. در این فرم درخواست و هدف سفر شما مشخص می شود.
  • مورد بعدی مربوط به تنظیم مدارک است. مدارکی که تنظیم می کنید باید کاملاً دقیق و اصولی باشد. دقت کنید که به طور کلی ویزای چک بدون تنظیم مدارک نتیجه ای نخواهد داشت.
  • تعیین وقت سفارت از موضوعاتی است که قطعاً باید به آن دقت شود و زمان مشخصی را مدنظر قرار دهید.
  • برای پشت سر گذاشتن مراحل اخذ ویزای چک نیاز است که مشاوره های لازم را پشت سر بگذارید.

مراحل اخذ ویزای چک

مدت زمان جوابدهی به ویزای چک

بسیاری از افراد این سوال را دارند که پاسخ دهی به ویزای توریستی چک چقدر زمانبر است؟ معمولاً کارگزاری VFS Global بین 15 الی 21 روز کاری پس از ارائه درخواست به VFS Global جواب درخواست ویزا را برای شما ارسال می کند.

برای دریافت آن نیاز است که با خود کارت شناسایی و رسید دریافتی را ارائه دهید. این زمان گاه به یک ماه نیز خواهد رسید. دقت کنید که در برخی از فصول پرترافیک سال ممکن است که نیاز به زمان انتظار بیشتری برای VFS Global باشد.

مدت زمان جوابدهی به ویزای چک

وقت سفارت چک

برای تعیین وقت سفارت چک می بایست از کارگزاری VFS Global کمک گرفت. در این راستا نیاز است که آدرس ایمیل مشخصی داشته باشید و درخواست خود را در وضعیت استاندارد و مشخص به همراه تصویر پاسپورت ارسال کنید.

پس از ارسال درخواست می بایست بین دو الی سه هفته منتظر بمانید. دقت کنید که در قالب درخواست شما باید مشخص باشد که دقیقاً چه هدفی دارید و قرار است که به چه صورت به این منطقه سفر کنید. کارگزاری VFS Global وضعیت درخواست شما را بررسی می کند و در نهایت نتیجه اعلام خواهد شد.

ریجکتی ویزای توریستی چک

فکر می کنید علت ریجکت شدن درخواست ویزای چک چیست؟ موضوعی که بسیاری از افراد بابت آن نگران هستند. به هر حال زمانی درخواست شما رد می شود که اعتماد افسر ویزا به بازگشت شما به کشور خودتان جلب نشده باشد.

با اعلام وابستگی خود به کشور محل اقامت می توانید این مورد را برطرف سازید. اما در یک نگاه کلی یک سری دلایل اصلی برای ریجکت ویزای چک وجود دارد. مورد اول عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان است.

در صورتی که بیمه مسافرانی شما نامعتبر باشد احتمال اینکه با درخواست ویزای شما مخالفت شود بسیار زیاد است. دقت کنید که ارائه یک سری مدارک دروغین و یا نامعتبر نیز از مواردی است که می تواند شرایط خاص خود را داشته باشد.

در صورتی که گذرنامه شما مخدوش یا نامعلوم باشد و همینطور اعتبار آن به پایان رسیده باشد نیز در نهایت ویزای چک ریجکت می شود. عدم توانایی در متقاعد کرد افسر از هدف سفر خود از دیگر مواردی است که باید به آن دقت نمایید.

یک موضوع مهم دیگر این است که به طور کلی ویزای چک از نظر موقعیت اجرایی شرایط خاص خود را دارد و شما باید خودتان را در این زمینه آماده کنید.

رفع ریجکتی ویزای چک

در صورتی که درخواست شما با مخالفت روبرو شده باشد نامه ای به شما ارسال می شود. در این نامه علت ریجکت شدن ویزای چک مشخص می شود. چیزی به عنوان رفع ریجکت ویزای چک معنا ندارد. نحوه اعتراض به ریجکت در انتهای نامه ذکر شده است.

همینطور شرایطی برای ارائه نامه اعتراض وجود دارد. نامه اعتراض می بایست طبق آدرس ایمیل یا آدرس پستی ارسال شود. معمولاً 45 روز زمان نیاز است تا جواب اعتراض شما اعلام شود. برای اقدام مجدد جهت ویزای شنگن بهتر است با توجه به اطلاعات درست از سفارت های شنگن دیگر اقدام نمائید.

اخذ ویزای توریستی چک ویزافوری

شرکت ویزافوری به طور کلی به شما کمک می کند تا بتوانید درخواست ویزای توریستی را به شکل حرفه ای داشته باشید. در این مجموعه شرایطی فراهم است تا بتوانید به راحتی موقعیت بهتری را در نظر بگیرید.

دقت کنید که برای اخذ ویزای توریستی چک باید دو نکته را مدنظر قرار دهید. نکته اول این است که تنظیم مدارک کار ساده ای نبوده و این موضوع سبب می شود که موقعیت شما دچار خطر شود. موضوع مهم دیگر این است که می بایست سعی کنید دلیل قانع کننده ای ارائه دهید.

هرچه دلیل شما قانع کننده تر باشد در نظر شرایط بهتری برای شما ایجاد می شود. موضوع مهم دیگر این است که گاه شرایط برای تعیین وقت سفارت با مشکل روبرو است. متخصصین در ویزافوری تلاش خود را می کنند تا بتوانند شرایط مناسبی را در نظر بگیرند و همه جوانب را بسنجند.

سوالات متداول

چه اقداماتی برای رفع ریجکتی ویزای چک می توان انجام داد؟

د رحوزه ی شینگن اصطلاح رفع ریجکتی نداریم و برای اقدام مجدد بایستی به شرایط سفارت خانه ها در آن زمان توجه کرد.

کدام یک درصد بالاتری برای ویزا شدن دارد، خانوادگی یا انفرادی؟

با توجه به شرایط و نوع مدارک شغلی و مالی متقاضی این شرایط متغیر می باشد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *