ویزای توریستی شینگن | روند درخواست + مدارک

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۳

به واسطه اخذ ویزای توریستی شینگن به شما اجازه حضور در 26 کشور داده می شود. مدارک لازم برای اخذ ویزای این منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است. همینطور می بایست انواع ویزای اروپا را بشناسید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در این مطلب در مورد هزینه ها، مدارک لازم و همینطور مراحلی که می بایست برای اخذ ویزا طی کنید صحبت شده است. از یاد نبرید که هرچه دقت بیشتری در تنظیم مدارک و شرایط داشته باشید احتمال ریجکت شدن ویزای شما کمتر خواهد بود.

انواع ویزای شنگن

بر اساس هدف سفر شما ویزای توریستی شنگن به طور کلی شامل دو زیرگروه اصلی A و C است.

ویزای نوع A

ویزای نوع A مشهور به ویزای ترانزیت فرودگاهی است. به این معنی که به شخص اجازه می دهد که به واسطه یکی از فرودگاه های بین المللی منطقه شینگن اقدام به سفر نماید. دقت کنید که با این ویزا شخص اجازه خروج از فرودگاه را ندارد. در واقع این ویزا نوعی پل برای ورود به کشورهای دیگر محسوب می شود.

ویزای نوع C

ویزای نوع C که مشهورترین ویزای منطقه شینگن محسوب می شود نوعی ویزای کوتاه مدت است. شخصی که این ویزا را دریافت کرده است بسته به اعتبار ویزا برای مدت معینی می تواند در منطقه شینگن اقامت داشته باشد. ویزای نوع C به صورت یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود ارائه می شود.

ویزای اعتباری منطقه محدوده LTV

این ویزا به شخص این امکان را می دهد که تنها وارد کشوری شود که ویزا برای آن صادر شده است. در واقع لیستی از کشورها در برگه ویزا ذکر می شود که شخص تنها مجاز به ورود به همان کشور ها است. دقت شود که حتی حق ترانزیت برای سایر کشورها نیز به شما داده نمی شود. این ویزا مربوط به تعهدهای بین المللی صادر می شود و بیشتر حالت اضطراری دارد.

ویزای شینگن نوع D

ویزای شینگن نوع D یک ویزای بلند مدت محسوب می شود و برای کسانی مناسب است که قصد دارند برای بیش از 90 روز در کشورهای حوزه شینگن حضور داشته باشند. این ویزا به منظور تحصیل، کار یا زندگی صادر می شود .

کشورهای عضو شینگن

در حال حاضر 26 کشور اروپایی در پیمان این کشور عضو هستند. در این میان 22 کشور عضو اتحادیه اروپا است. 4 کشور نروژ، سوئیس، لیختن اشتاین و ایسلند در لیست کشور های شینگن قرار دارند اما عضو اتحادیه اروپا نیستند.

ویزای توریستی شنگن تنها به منظور گردشگری صادر شده و کوتاه مدت است. از سوی دیگر ویزا اروپا سبب می شود تا بتوانید بهترین شرایط تحصیلی را برای خود فراهم سازید. دقت کنید که این موضوع سبب می شود که شرایط خوبی برای شما فراهم شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا، ویزای توریستی فرانسه، ویزای توریستی اسپانیا و ویزای توریستی سوئیس با مشاوران حرفه ایی ویزافوری در ارتباط باشید.

مدارک ویزای شنگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن بسته به هدف سفر شما در نظر گرفته می شود اما یک سری مدارک به صورت مشترک خواهد بود که شامل موارد زیر می باشد:

 • مثلاً هر شخص نیاز به دو فرم پر شده درخواست ویزا دارد. این فرم ها باید به طور دقیق تکمیل و امضا شوند.
 • افراد نیاز به دو عکس دارند که اخیراً گرفته شده است. بهتر است که مدت زمان گرفتن عکس کمتر از 3 ماه گذشته باشد.
 • داشتن گذرنامه معتبر است. نباید تاریخ صدور گذرنامه شما از 10 سال گذشته باشد. همینطور می بایست حداقل 6 ماه بیشتر از خروج شما از منطقه شینگن اعتبار داشته باشد.
 • در صورتی که ویزاهای قدیمی دارید بهتر است که ضمیمه پرونده خود نمایید.
 • موضوع مهم دیگر برای اخذ ویزا توریستی شینگن رزرو بلیط رفت و برگشت است. شما نیاز به برنامه سفر خواهید داشت. در این راستا نیاز است که تاریخ و شماره پرواز اراه دهید تا زمان ورود و خروج شما از منطقه شینگن مشخص شود.
 • بیمه مسافرتی نیز بخش مهمی از روال اخذ ویزا اروپا محسوب می شود. بیمه نامه مسافرتی مدرکی است که ثابت می کند شما دارای بیمه درمانی مسافرتی معتبر در محدوده شینگن هستید. پوشش 30000 یورو برای فوریت های پزشکی الزامی است.
 • برای اخذ ویزا اروپا باید ثابت کنید که در مدت حضور در این منطقه، محل اقامت شما کجاست. مثلاً نیاز به ارائه مستنداتی اعم از رزرو هتل یا خوابگاه و همینطور قرارداد اجاره آپارتمان و دعوت نامه میزبانی است.
 • نیاز است که تمکن مالی ارائه دهید. همینطور بهتر است که یک سری شواهد مشخص کند که از نظر مالی مشکلی ندارید و حمایت مالی در طول اقامت در حوزه شینگن در اختیار شما قرار می گیرد. مثلاً می توانید صورت حساب بانکی برای سه ماه اخیر را ارائه دهید. همینطور می توانید نامه حمایتی ارائه دهید.

 

مدارک ویزای شنگن

شرایط اخذ ویزای شینگن

مهم ترین شرایط اخذ ویزای شینگن شامل موارد زیر می باشد:

 • یکی از مهمترین شرایطی که برای اخذ ویزای شینگن باید به آن دقت کنید تمکن مالی و گردش حساب است. این مورد الزامی است. برای ورود به این منطقه الزامی به داشتن دعوت نامه نیست. مثلاً حداقل میزان تمکن مالی می بایست بیش از 300 میلیون تومان باشد که گردش حساب مورد نیاز در سه ماه اخیر بر حسب یورو در نظر گرفته شود. همینطور نیاز است که هزینه های مربوط به گرفتن وقت سفارت را بررسی کنید.
 • نحوه اقدام برای اخذ ویزا برای همه کشورها به شکل حضوری در نظر گرفته شده است. با این ویزا می توانید به 26 کشور عضو پیمان شینگن ورود نمایید.
 • نحوه تعیین وقت سفارت نیز به صورت آنلاین صورت می گیرد. معمولاً با توجه به کشور مقصد مدت زمان تعیین وقت سفارت بین 1 تا 150 روز خواهد بود. فعلاً همه محدودیت های کرونایی برداشته شده است.
 • زمان اعتبار ویزا بر اساس هدف سفر مشخص می شود.
 • دقت کنید که چیزی به عنوان ویزای شنگن فوری برای افراد عادی وجود ندارد.
 • نیاز است که همه مدارک به صورت دقیق مورد تاییدیه قرار بگیرند. برای برخی از کشورها مهر دارالترجمه نیاز است.
 • رایج ترین دلایل ریجکتی مربوط به تمکن مالی و همینطور ارائه مدارک دروغین است.
 • برای اخذ ویزا نیاز به انگشت نگاری است اما نیازی به پیکاپ نخواهد بود.
 • دقت کنید که بهترین حالت اقدام برای ویزا از نظر تعداد، به صورت فردی است.

روند درخواست ویزای توریستی شنگن

اولین قدم برای درخواست ویزای توریستی شینگن این است که بررسی کنید هدف شما از سفر چیست. این موضوع بسیار پر اهمیت است. به هر حال ویزای توریستی شینگن، ویزای تجاری، فعالیت های ورزشی، ویزای تحصیلی و یا ملاقات با خانواده هر یک شرایط مخصوص به خود را دارد.

در گام بعدی می بایست کشور مقصد را مشخص کنید. سپس باید مناسب ترین زمان برای ارائه درخواست ویزا را مشخص کنید. معمولاً پروسه اخذ ویزا از سفارت زمانبر است پس نباید تاخیر داشته باشید.

هرچه زودتر اقدام کنید در نهایت می توانید شانس بیشتری داشته باشید. بهترین زمان درخواست سه ماه پیش از شروع سفر بوده و دیرترین زمان نیز 15 روز پیش از شروع سفر در نظر گرفته می شود. سپس نیاز به وقت سفارت دارید که این کار می بایست به صورت آنلاین صورت بگیرد.

در نهایت فرم درخواست ویزا را تکمیل می کنید. این فرم باید به صورت کامل تکمیل شود. فرم مورد نظر باید در دو نسخه چاپ شده و امضا شود.مرحله مربوط به جمع آوری مدارک بسیار مهم است و می بایست مدارک اخذ ویزا کامل باشد.

در غیر این صورت دچار مشکل می شوید. در زمان تعیین شده برای وقت مصاحبه می بایست حضور به عمل آورید و البته که مدارک خود را ارائه دهید. در روز مصاحبه یک سری جزییات از شما پرسیده می شود که بسیار مهم است. سپس می بایست هزینه پردازش ویزای شنگن را پرداخت کرده و منتظر بمانید.

روند درخواست ویزای توریستی شنگن

هزینه ویزای توریستی شنگن

برای اخذ ویزای منطقه شینگن می بایست هزینه ای پرداخت کنید. در واقع این هزینه در زمان درخواست شما اخذ می شود و به نوعی اجباری است. دقت شود که حتی اگر درخواست شما ریجکت شد باز هم هزینه غیر قابل بازگشت است.

اما موضوع دیگر این است که هزینه درخواست ویزا بر اساس نوع ویزا و سن شخص و سایر استثنائات در نظر گرفته می شود. معمولاً این هزینه در سفارت به شکل پول نقد و در مواردی با کارت اعتباری پرداخت می شود.گاه دیده می شود که برخی از سفارت ها فقط شرایط پول نقد را قبول دارند بنابراین به این نکته دقت کنید.

معمولاً بزرگسالان می بایست حداقل 100 دلار و کودکان بین 6 تا 12 سال نیز حداقل 80 دلار را در نظر بگیرند. این هزینه بسته به شرایط و نوع ویزای شنگن تغییر می کند. اما موضوعی که باید بدانید این است که هزینه ویزا معمولاً بر حسب یورو حساب می شود.

ویزای توریستی شینگن چند روزه است؟

کسانی که برای بار اول درخواست صدور ویزای توریستی شینگن دارند معمولاً ویزایشان یک ماه اعتبار دارد اما 15 روز حق حضور در کشور مقصد را دارند. ویزای 90 روزه شینگن معمولاً اعتبار 6 ماهه دارد. هزینه این ویزا نیز برای افراد بزرگسال بالای 12 سال نیز به طور کامل محاسبه می شود.

اخذ ویزای توریستی شنگن ویزافوری

مشاوران ویزافوری به صورت پیوسته در حال بررسی آخرین تغییرات در روابط کشورها برای دریافت ویزا هستند و به همین دلیل می توانند اقدام به ارائه ی بهترین راه برای پروسه ی اخذ ویزا را به مراجعه کننده های خود دهند.

این شرکت دارای پشتیبانی و پیگیری منظم می باشد و با کاهش هزینه های غیر متعارف و ارائه ی مشاوره و راهنمایی اصولی در کمترین زمان ممکن انواع ویزا را دریافت نمایند.

سوالات متداول

آیا می توان در حوزه شینگن برای رفع ریجکتی ویزا اقدامی انجام داد؟

اصطلاح رفع ریجکتی در حوزه ی شینگن نداریم و برای اقدام مجدد بایستی به شرایط سفارت خانه ها در زمان خودش توجه کرد.

آیا درصد ویزا شدن روی تور گروهی بالاتر است یا انفرادی؟

قطعا درصد ویزا شدن روی تور گروهی با برنامه مشخص بالاتر می باشد.

آیا ویزای خانوادگی درصد بالاتری بریا ویزا شدن دارد یا اقدام انفرادی؟

با توجه به شرایط و نوع مدارک شغلی و مالی متقاضی این شرایط متغیر می باشد

 

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • azade ۱۹ / ۰۲ / ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید
  من یدونه ویزای شنگن دارم می تونم مولتیپل بگیرم؟

  پاسخ
  • devadmin ۲۱ / ۰۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   مولتیپل بستگی به مدارک تون و شرایط سفارت خانه ها دارد که در حال حاضر از طریق سفارت ایتالیا امکان پذیر است

   پاسخ
 • sare ۱۹ / ۰۲ / ۱۴۰۲

  سلام روز بخیر
  ببخشید اعتبار پاسپورت من ۲ ماه دیگه تموم میشه میخواستم بدونم می تونم الان درخواست ویزای توریستی شینگن بدم؟
  ممنونم برای راهنمایی تون

  پاسخ
  • devadmin ۲۱ / ۰۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   خیر، برای ویزای شنگن اعتبار پاسپورت تان باید حداقل ۶ ماه باشد

   پاسخ
 • اکبر ۲۴ / ۰۳ / ۱۴۰۲

  سلام آیا داشتن ۱۰۰ میلیون تمکن مالی کافی است. آیا پول تمکن مالی ما رو میگیرن یا فقط,برسی میکند که موجودی چقدر است.؟ آیا هزینه بیمه درمانی باید ۳۰ هزار یورو بپردازیم؟ هزینه کلی برای کشور مقصد چند میلیون میشود؟ میخوام آلمان برم ممنون میشم جواب این سوالات را بدین چون خیلی مشکلات بیننده هارو حل میکنه ممنون با احترام

  پاسخ
  • devadmin ۳۱ / ۰۳ / ۱۴۰۲

   سلام وقت تون بخیر
   میزان تمکن مالی شما کافی هست و این مبلغ فقط برای بررسی می باشد. بله حداقل ۳۰ هزار یورو پرداخت می کنید برای دریافت هزینه کلی کشور آلمان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید بطور کامل شمارو راهنمایی می کنند

   پاسخ
 • ذاکرحسین رهیاب ۰۵ / ۰۴ / ۱۴۰۲

  ما اهل افغانستان هستیم، اونجا کارگاه مجسمه سازی داشتیم الآن از ایتالیا یک نهاد برامون دعوت نامه آموزشی میان مدت می‌فرسته این ویزای ما شامل کدام نوع ویزا میشه ؟و هزینه اش چه قد است؟
  خودم با خانمم شامل دعوت نامه هستیم بچه های ما که ۴ و ۷ سال میشه دعوت نامه لازم داره؟
  خیلی ممنون اگر جواب بدید.

  پاسخ
  • devadmin ۱۲ / ۰۴ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر ویزای شما جزو ویزای کاری می باشد. کل خانواده دعوت نامه میخواهند و برای استعلام قیمت و روند کار به سر کنسولگری سفارت ایتالیا مراجعه فرمایید.

   پاسخ
 • سوگند ۰۵ / ۰۶ / ۱۴۰۲

  سلام ببخشید مادر من یک بار ویزای توریستی رومانی رو دریافت کردن، برای گرفتن ویزای توریستی کوتاه مدت ایتالیا شانس بالایی داره یا ربطی نداره؟ و اینکه تمکن مالیش چقدر هست؟

  پاسخ
  • devadmin ۰۸ / ۰۶ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر در درجه اول مربوط نمیشه و بستگی به نظر آنی آفیسر دارد، در خصوص تمکن مالی بستگی به شرایط شغلی و تاهلتون داره

   پاسخ
 • moji ۱۴ / ۰۸ / ۱۴۰۲

  سوال من دو بخش داره
  ۱ . برای ویزای توریستی باید ضمانت نامه بانکی ۲ میلیاردی وصیغه بزاریم؟
  ۲ . برای دریافت ویزای درمانی کدام کشور بهتر است که راحت تر ویزا اوکی بشه برای ورود

  پاسخ
  • ویزافوری ۱۵ / ۰۸ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   در رابطه با سوال اول تون از ۱ میلیارد شروع میشه و در خصوص سوال دومتون ما ویزای توریستی اروپا کار می کنیم و اطلاعی از ویزای درمانی نداریم

   پاسخ
 • محمدحاجی سفر ۱۱ / ۰۹ / ۱۴۰۲

  سلام. پس از اخذ شینگن توریستی پانزده روزه یکبار ورود اون پانزده روز را در چه بازه ی زمانی میتوان استفاده کرده و اعتباره آن پانزده روز کی به پایان میرسد

  پاسخ
  • ویزافوری ۱۱ / ۰۹ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   داخل ویزا تاریخ اعتبار ویزای شما قید شده احتمالا اعتبار شما ۳۰ روزه هست که ۱۵ روز را می توانید اقامت داشته باشید و با توجه به تاریخ ورود ویزا می توانید سفر خود را شروع کنید.

   پاسخ
 • ملیکا اخوان ۲۰ / ۰۲ / ۱۴۰۳

  من ویزا شینگن فوری می خوام
  برای ۲ نفر
  دعوت نامه هم دارم

  چه مدت طول می کشه ویزا رو برام بگیرید با چه هزینه ای

  پاسخ
  • ویزافوری ۲۲ / ۰۲ / ۱۴۰۳

   سلام وقت بخیر
   برای ویزای شنگن چون گارانتی کار میکنیم نیاز به دعوت نامه نیست، پروسه انجام کارتون یک ماه طول میکشد و از طریق فرانسه می تونیم براتون اقدام کنیم. برای دریافت هزینه ویزای شنگن می تونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

   پاسخ