ویزای توریستی اسپانیا | هزینه ها + مراحل درخواست

آخرین بروزرسانی : بهمن ۱۴۰۲

برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا نیاز است که مدارک شناسایی، مالی، و همینطور مدارک هویتی خود را به دقت تنظیم کنید.

نیاز به ارائه برنامه سفر شفاف دارید و همینطور وضعیت رزرو پرواز و موقعیت اقامت شما باید مشخص باشد. کسانی که قصد ارائه مدارک جعلی دارند قطعاً با مشکل روبرو می شوند.

ویزای توریستی اسپانیا

قیمت: تور اسپانیا از 890 یورو تا 2480 یورو

نکات قابل توجه: برای ویزا اولی های ویزای اسپانیا مناسبترین ویزا است.

ویزا تضمینی اسپانیا با عودت کامل وجه در صورت ریجکتی

تور اسپانیا با دعوتنامه معتبر

 

شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا با اهداف مختلفی صادر می شود. از مهمترین شرایطی که برای اخذ این ویزا نیاز دارید مدارکی است که ثابت کند به کشور خود باز می گردید. ویزای توریستی با هدف بازدید از خانواده نیز صادر می شود که مشهور به ویزای دیدار است.

برای دریافت این نوع ویزا شخصی که در خاک اسپانیا حضور دارد برای شما دعوت نامه ارسال می کند. در صدور این نوع ویزا بسیار مهم است که ثابت کنید تمکن مالی دارید. ویزای توریستی با هدف گردشگری نیازی به دعوت نامه ندارد اما گواهی تمکن مالی و سایر مدارک نیاز است.

تورهای گردشگری بهترین گزینه برای استفاده از این نوع ویزا هستند چون امکانات رفاهی و اقامتی را برای شما فراهم می سازند. برخی از افراد با هدف تجاری به اسپانیا سفر می کنند. در این راستا نیز می توان از ویزای توریستی استفاده کرد. مثلاً برای شرکت در یک سمینار و یا کنگره چند روزه، ویزای توریستی بهترین گزینه محسوب می شود.

در این صورت میزبان کنگره برای مهمانان دعوت نامه ارسال می کند. در نهایت نیز صدور ویزای توریستی کشور اسپانیا با هدف درمانی نیز صورت می گیرد که می بایست پرونده های بیمار به همراه تضمین هزینه های درمان ثابت شود.

مهمترین شرایط اخذ ویزای توریستی اسپانیا از قرار زیر است:

 1. می بایست زمان رفت و برگشت تعیین شود.
 2. نیاز است که محل اقامت شما در زمان حضور در اسپانیا مشخص باشد.
 3. موانع مهاجرتی مثل ممنوع الخروج بودن نباید وجود داشته باشد.
 4. همینطور تمکن مالی نیز برای تامین هزینه های مورد نیاز در کشور اسپانیا بسیار مهم است.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا

برای گرفتن ویزای توریستی اسپانیا تنها داشتن مدارک شناسایی و هدف سفر کافی نیست. نیاز است یک سری مدارک دیگر نیز ارائه شود. در یک نگاه کلی شخص می بایست فرم های مربوط به اطلاعات فردی را تکمیل نماید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا

همینطور نیاز به مدارک هویتی دعوت کننده و کپی از دعوت نامه است. نیاز است که کپی بلیط رفت و برگشت هواپیما را ارائه دهید. همینطور افراد باید مدارک بیمه معتبر بین المللی نیز داشته باشند. مستندات شغلی بسیار مهم است که در بخش مربوطه در مورد آن صحبت شده است.

مدارکی که وضعیت محل کار و تحصیل شما را مشخص کند نیز بسیار مهم است. مدارک هویتی می بایست با ترجمه اسپانیایی همراه باشد. افراد کمتر از 18 سال نیاز به رضایت ولی دارند و در نهایت گذرنامه و پاسپورت نباید فراموش شود.

مدارک شناسایی

 1. هر شخص می بایست کپی از شناسنامه و کارت ملی خود ارائه دهد.
 2. وضعیت تاهل و تجرد می بایست مشخص شود.
 3. ارائه گذرنامه معتبر یعنی با اعتبار حداقل 6 ماهه نیاز است.
 4. موضوع دیگر این است که شما باید بتوانید مدارک هویتی خود را کامل ارائه دهید و نقصی وجود نداشته باشد.
 5. آدرس محل اقامت شما در کشور مبدا بسیار مهم است.

مدارک شغلی و مالی

محصلان و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل به همراه توصیه نامه از دانشگاه

کارمندان بخش خصوصی: حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر تاریخ شروع به خدمت و همینطور اعتبار قرارداد کاری نیاز است. سمت شغلی و وضعیت حقوق ماهانه باید مشخص باشد. در نهایت نیاز به امضای مدیر عامل و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت خواهد بود. فیش حقوقی سه ماه اخیر بسیار مهم است.

پزشکان: پزشکان می بایست پروانه طبابت و همینطور سوابق بیمه و کارت نظام پزشکی ارائه دهند.

مشاغل آزاد: جواز کسب و یا پروانه بهره برداری به همراه سوابق بیمه بسیار پر اهمیت است.

کسانی که دارای شرکت هستند: این افراد می بایست معرفی نامه شرکت و آگهی آخرین تغییرات و اساسنامه را ارائه دهند. در این بخش می بایست درآمد و سمت لحاظ شود.

وکیلان: پروانه وکالت و شماره کانون وکلا می بایست ارائه شود.

ساختمان سازان: قرارداد کاری و معرفی نامه به همراه جواز ساخت و یا آگهی تاسیس شرکت بسیار مهم است. همینطور کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه ای می بایست ارائه شود.

کارمندان آزاد: این افراد می بایست معرفی نامه با ذکر سمت شغلی و درآمد و همینطور تعداد روزهای مرخصی و سوابق بیمه ای را ارائه دهند.

بازرگانان: کارت بازرگانی و آگهی تاسیس و سوابق بیمه به همراه گواهینامه فعالیت صنعتی می بایست ارائه شود.

بازنشستگان: این افراد نیاز به ارائه حکم بازنشستگی و فیش حقوقی دارند.

گردش حساب بانکی یعنی سه ماه اخیر می بایست حداقل 250 میلیون تومان در نظر گرفته شود. دقت کنید که تراکنش می بایست طبیعی باشد و حساب سازی نباید صورت بگیرد.

مدارک سفر

 1. نیاز است که فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی اسپانیا را به طور دقیق تکمیل کنید. در این فرم تاریخ ورود و خروج به اسپانیا، نوع ویزای درخواستی، منابع مالی برای تامین هزینه سفر و مشخصات همراه می بایست مشخص شود.
 2. هر شخص نیاز به ارائه اصل گذرنامه جدید با اعتبار حداقل 6 یا 7 ماه از زمان سفر دارد. نیاز است که اصل و فتوکپی گذرنامه قدیم از همه صفحات ارائه شود.
 3. بیمه مسافرتی بسیار مهم است و افراد موظف هستند که بیمه مسافرتی با پوشش بیمه 30000 یورو ارائه دهند.
 4. هر شخص نیاز به دو قطعه عکس پرسنلی جدید بیومتریک با ابعاد 35 در 45 میلیمتر دارد. عکس باید رنگی و با زمینه سفید گرفته شده و تمام رخ باشد.( بدون لبخند، عینک، کلاه، حجاب اهمیتی ندارد )
 5. نکته مهمی در مورد وضعیت تمکن مالی ویزای توریستی اسپانیا باید بدانید این است که برداشت ها و واریزی ها با مبالغ بالا در صورتی که غیر متعارف به نظر برسد از نظر افسر رد شده است. بنابراین نوع حساب، مدت زمانی که حساب را داشته اید و همینطور مبالغ واریزی و برداشتی به همراه نظم تراکنش ها در یک پریود زمانی مشخص بخشی از اعتبار حساب بانکی شما خواهد بود و در صدور ویزای توریستی اسپانیا تاثیرگذار است. شما می توانید سند ملکی نیز ارائه دهید.

 

هزینه ویزای اسپانیا

معمولاً هزینه ای که برای صدور ویزای توریستی اسپانیا در نظر گرفته می شود حداقل 350 یورو است. یک سری هزینه ها نیز ممکن است افزوده شود.

هزینه ویزای اسپانیا

تعرفه هایی که برای ترجمه مدارک و یا تنظیم مدارک ناقص در نظر گرفته می شود بخش مهمی از هزینه صدور ویزا این کشور است. تعرفه ها به صورت دوره ای تغییر می کند و این موضوع سبب می شود که موقعیت ویزا متفاوت سنجیده شود. البته وضعیت ویزا بر اساس شرایط شخص فرق می کند. تعرفه ها گاه به شکل جداگانه ارائه می شود و شاید نیاز به پرداخت هزینه بیشتری باشد.

در مجموعه ویزافوری جدولی از هزینه ها به روز رسانی شده است که به صورت تفکیک شده هزینه سفر به اسپانیا را برای شما مشخص می کند. به این ترتیب می توانید در سفر به این کشور همه جوانب را بسنجید. از یاد نبرید که شما برای سفر به اسپانیا می بایست یک سری شرایط را در نظر بگیرید.

مثلاً اینکه ترجمه مدارک باید به حدی دقیق باشد که هیچ ایرادی در آن یافت نشود و این موضوع خود بخش مهمی از هزینه ها را شامل می شود. بنابراین وجود تیم کارشناس در این زمینه کمک می کند تا جلوی مشکلات بزرگتر گرفته شود و مشکلی ایجاد نشود.

مدت زمان جوابدهی به ویزای توریستی اسپانیا

مدت زمان لازم برای پاسخ به درخواست ویزای توریستی اسپانیا به میزان شلوغی و تقاضا بستگی دارد. در حال حاضر مدت زمان بررسی مدارک متقاضی در دفتر BLS اسپانیا در تهران از لحظه انگشت نگاری در حدود 15 روز کاری زمان می برد.

به طور کلی مدت زمانی که برای وقت سفارت اسپانیا در نظر گرفته می شود از زمان درخواست 2 الی 3 روز است.از یاد نبرید که ویزای توریستی این کشور به طور کلی بر اساس موقعیت شخص متفاوت است و شاید در درخواست های گروهی شرایط متفاوت تری دیده شود.

برای پیگیری ویزا می توانید از مجموعه ویزافوری بخواهید تا اطلاعات کافی در اختیار شما قرار دهند. کارشناسان ویزافوری تلاش خود را می کنند که وضعیت مدارک شما را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهند. در این زمینه نیز موفق هستند.

اخذ ویزای توریستی اسپانیا ویزافوری

در مجموعه مهاجرتی ویزافوری شرایطی در نظر گرفته شده است که بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی اسپانیا مشخص شود. از سوی دیگر در صورتی که وضعیت سابقه سفر شما نامناسب باشد و یا پاسپورت شما مخدوش بوده و آسیب دیده باشد و مدرک جعلی داشته باشید سریعاً تمهیداتی در نظر گرفته می شود تا جلوی این مشکلات گرفته شود.

ارائه برنامه سفر شفاف و دقیق یکی از مهمترین ویژگی های شرکت ویزافوری است که کمک می کند تا بتوانید از پس هزینه های سفر بر آیید. از یاد نبرید که شما برای اینکه بتوانید از پس هزینه های سفر بر آیید می بایست برنامه ریزی درستی داشته باشید. اثبات توانایی مالی موضوع مهمی در صدور ویزای توریستی محسوب می شود.

سوالات متداول

آیا ترجمه مدارک دارای مدت زمان مشخصی می باشد؟

ترجمه مدارک برای سفارت های شنگن تا 6 ماه اعتبار دارد بعد از آن قابل استفاده نمی باشد.

آیا صرفا رزرو هتل و بلیط برای سفارت کفایت می کند؟

خیر، رزرو هتل و بلیط بایستی کانفرم قطعی داشه باشد در غیر اینصورت پس از استعلام سفارت، ویزا دچار خدشه می شود.

آیا با داشتن دعوتنامه دیگر نیازی به ارائه مدارک شغلی و مالی نمی باشد؟

در حال حاضر دعوتنامه کمکی به ویزا شدن نمی کند و قطعا بایستی مدارک شغلی و مالی کامل باشد.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی اسپانیا چقدر است؟

300 تا 350 میلیون تومان

مدارک لازم برای ویزای توریستی اسپانیا چیست؟

تمکن مالی و گردش حساب، مدارک شغلی، مدارک هویتی، سند ملک

هزینه ویزای اسپانیا برای ایرانیان چقدر است؟

هزینه ویزای اسپانیا متغیر و به طور معمول از 80 تا 120 یورو است که این مبلغ هزینه ورود به سفارت می باشد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *