ویزای تحصیلی انگلیس

آخرین بروزرسانی : تیر ۱۴۰۲

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می بایست در ابتدا شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی را به درستی بررسی کنید. یکی از شرایط مهم، تنظیم مدارک است. بررسی شرایط سنی و همینطور هزینه های مربوط به اخذ ویزا نیز نباید فراموش شود.

تمکن مالی از موارد مهمی است که برای ویزای تحصیلی انگلیس باید به آن پرداخته شود. هرچه قدرت مالی شما بیشتر باشد قطعاً شانس بیشتری دارید. از سوی دیگر باید مدت زمان صدور ویزا را نیز به دقت بررسی کنید.

بررسی ها نشان می دهد مراحل اخذ ویزای دانشجویی انگلیس کمک می کند تا زمان کمتری تلف شود. در نهایت یک نکته بسیار مهم که باید بدانید این است که ویزای تحصیلی انگلیس در سال های اخیر دستخوش یک سری تغییرات مثبت بوده است.

ویزای تحصیلی انگلیس

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

انواع ویزای تحصیلی انگلیس وجود دارند که هر یک بر اساس شرایط تحصیل قوانین مخصوص به خود را دارند. ویزای تحصیلی انگلستان به طور کلی ویزای موقت محسوب می شود اما با ویزای کوتاه مدت فرق دارد.

ویزای کوتاه مدت مربوط به دوره تحصیلی کمتر از 6 ماه یا 6 الی 11 ماه در نظر گرفته می شود. ویزای تحصیلی انگلستان از نوع بلند مدت برای تحصیل مقاطع دانش آموزی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. به طور کلی سه نوع ویزای تحصیلی انگلستان وجود دارد که هر یک را بررسی می کنیم.

ویزای دانش آموزی، نوع اول محسوب می شود. این ویزا به دانش آموزان اجازه می دهد تا بتوانند تا پایان مدت زمان تحصیل در این کشور حضور داشته باشند. این ویزا به افراد بین 4 الی 17 سال ارائه می شود.

در صورتی که شخص بالای 16 سال باشد می تواند در انگلیس مشغول به کار شود. شما به صورت پاره وقت می توانید در هفته 10 ساعت کار کنید. در ایام تعطیلات نیز به شما اجازه کار تمام وقت داده می شود.

مورد بعدی ویزای دانشجویی انگلیس است. این ویزا برای کسانی که قصد تحصیل برای مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارند. این ویزا در نهایت 5 سال اعتبار دارد. در نهایت ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس مدنظر است که معمولاً برای شرکت در دوره های زبان انگلیسی در نظر گرفته می شود و بین 6 الی 11 ماه زمان قابلیت تمدید دارد.

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس نیاز است شرایط لازم رعایت شود. برای تحصیل دانشجویی در انگلیس باید حداقل 16 سال سن را به اتمام رسانده باشید. نیاز است حداقل 6 ماه پیش از شروع دوره تحصیلی درخواست ویزا دهید.

از سوی دیگر می بایست در یک دانشگاه پذیرفته شده باشید. در طول دوره تحصیل اجازه کار در مشاغل خاص نخواهید داشت و همینطور خود اشتغالی نیز برای شما ممنوع است. تحصیل در مدارس با بودجه های محلی نیز ممنوع اعلام شده است.

یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان، پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های این کشور است و باید در گواهی ارائه شده دقیقاً شرایط تحصیل شما مشخص باشد. یعنی باید مشخص شود که شامل پرداخت شهریه هستید یا خیر.

همینطور می بایست مشخص شود که آیا از بورسیه تحصیلی استفاده می کنید یا خیر. به هر حال شرایط خوابگاهی و سایر موارد نیز بخش مهمی از اصول تحصیل در انگلیس محسوب می شود.

با ویزای تحصیلی انگلیس می توانید به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار شوید. در صورتی که ویزای تحصیلی کوتاه مدت زبان انگلیسی را انتخاب کرده اید باید بدانید که تحصیل شما تنها شامل آموزش زبان انگلیسی می شود و نمی توانید آموزش دیگری را انتخاب کنید.

از سوی دیگر باید اثبات شود که موسسه مورد نظر از اعتبار لازم برخوردار است. نیاز است اثبات کنید که هزینه کافی برای دوره مورد نظر را دارید و نیازی به کمک هزینه عمومی نخواهید داشت.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلیس

برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس نیاز به تنظیم یک سری مدارک دارید.

 1. شخص می بایست مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت ارائه دهد.
 2. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس نیاز به نامه پذیرش تحصیلی در دانشگاه است که به آن cas نیز گفته می شود.
 3. از سوی دیگر نیاز به گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل خواهد بود.
 4. در صورتی که متاهل هستید برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نیاز به گواهی ازدواج خواهید داشت.
 5. در جدیدترین اطلاعیه ای که از سوی دولت انگلیس ارائه شده است افراد باید تست بیماری سل را پشت سر بگذارند.

یک سری مدارک دیگر نیز بر اساس نوع دانشگاه تحصیلی در نظر گرفته می شود که باید ارائه دهید. برخی از دانشگاه های انگلیس از شما مدرک زبان می خواهند. در صورتی که ویزای تحصیلی انگلیس کوتاه مدت دریافت کرده اید باید جزییات محل اقامت و برنامه سفر نیز ارائه شود. همینطور نیاز است تا گواهی پرداخت هزینه تحصیل را به همراه داشته باشید.

شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس

شرایط سنی برای تحصیل در انگلیس در صورتی که به دنبال ویزای دانش آموزی باشید، بین 4 الی 17 سال ارزیابی شده است. برای اخذ ویزای دانشجویی این کشور نیز باید 16 سال شما به اتمام رسیده باشد. گاه نیز شرط 18 سالگی گذاشته می شود.

به طور کلی هرچه جوانتر باشید شانس شما در پذیرش تحصیلی دانشگاهی بیشتر است. مثلاً اگر دو شخص 25 و 40 ساله برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند شانس فرد 25 ساله بیشتر خواهد بود.

شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس

هزینه ویزای تحصیلی انگلیس

در مورد هزینه ویزای تحصیلی انگلستان بسیار سوال پرسیده شده است. برای دریافت هر نوع ویزا در کشور انگلیس می بایست هزینه پرداخت شود. در صورتی که ویزای تحصیلی کوتاه مدت میخواهید مبلغ 100 پوند می بایست در نظر بگیرید.

اگر برای ویزای دانش آموزی اقدام می کنید می بایست هزینه صدور ویزا خارج از انگلیس را در نظر بگیرید که 363 پوند است. در صورت تمدید ویزا هزینه 490 پوندی از شما اخذ می شود. هزینه ای که مربوط به بیمه سلامت است متفاوت است اما پرداخت آن الزامی خواهد بود.

در مورد هزینه ویزای تحصیلی انگلستان برای کسانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های این کشور است در ابتدا 363 پوند ارزیابی شده است. هزینه تمدید نیز 490 پوند است. فرد همراه باید هزینه صدور ویزا را به صورت جداگانه پرداخت نماید. هزینه بیمه سلامت نیز اجباری در نظر گرفته شده است.

برای دانشجویان 25 درصد تخفیف در این بخش وجود دارد و 470 پوند دریافت می شود. کسانی که برای تحصیل در دوره های زبان به مدت 6 الی 11 ماه وارد این کشور می شوند می بایست 200 پوند برای صدور ویزای کوتاه مدت و 470 پوند نیز هزینه سلامت در نظر گرفته شود

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی  انگلیس به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلاً اینکه از چه کشوری درخواست می دهید بسیار مهم است. ایرانیان باید زمان بیشتری برای اخذ ویزا در نظر داشته باشند. دسته بندی مدارک و همینطور تکمیل دقیق فرم های ویزا از دیگر مواردی است که قطعاً برای صدور ویزای تحصیلی انگلیس در نظر گرفته می شود.

دقت کنید که این موارد بر اساس نوع ویزا سنجیده خواهد شد. یک نکته مهم دیگر که باید بدانید این است که باید حداقل سه ماه پیش از تاریخ سفر اقدام نمایید. به طور میانگین مدت زمان تقریبی برای بررسی مدارک توسط سفارت بین 3 هفته الی 1 ماه اعلام شده است.

شما می توانید مشاوره های لازم در این زمینه را مدنظر قرار دهید. هرچه مدارک یا رزومه شما قوی تر باشد شانس شما برای ویزا نیز بیشتر است.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلیس

همانطور که می دانید برای تنظیم مدارک ویزای تحصیلی انگلستان نیاز به اثبات تمکن مالی است.  تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلیس بر اساس نوع رشته و همینطور تعداد ترم در یک سال متفاوت است.

مبلغ تمکن مالی توسط گواهی پذیرشی که از سوی دانشگاه مورد نظر ارسال می شود نوشته شده است و شما باید ثابت کنید توانایی پرداخت مبلغ مورد نظر و هزینه زندگی در انگلیس را دارید. به طور کلی هزینه یک ماه دانشگاه 1334 پوند سنجیده شده است.

البته این مبلغ کاملاً نسبی بوده و بر اساس سبک زندگی شما متفاوت خواهد بود. تمکن مالی برای دوره کارشناسی به دلیل طولانی تر بودن دوره تحصیل بسیار مهم تر است.

پیش از اینکه به فکر تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان باشید در ابتدا بررسی کنید که فعالیت مورد نظر شما برای کشور انگلیس مورد قبول است یا نه. مثلاً برای ویزای کوتاه مدت باید صلاحیت شما سنجیده شود.

در این راستا حداقل سه ماه پیش از سفر باید درخواست خود را به شکل آنلاین به ثبت برسانید. در نهایت نیاز است تا به سفارت مورد نظر مراجعه کنید. در مورد تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در انگلیس نیز سوالاتی دیده می شود.

به طور کلی پس از اتمام دوره تحصیل 4 ماه زمان داده می شود تا به دنبال کار باشید. در صورتی که کار مناسبی پیدا کنید شرایط تغییر ویزا وجود دارد. در صورت داشتن صلاحیت شرایط تمدید ویزا نیز وجود دارد که باز هم شرایط تمکن مالی مطرح می شود.

تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس چقدر طول می کشد؟

برای اینکه بدانید اخذ ویزای تحصیلی انگلستان چقدر طول می کشد باید مراحل اخذ ویزا را به درستی بررسی کنید.

 1. برای دریافت ویزای دانشجویی کشور انگلیس نیاز است در ابتدا برای دانشگاه مورد نظر اپلای نمایید. در واقع می بایست پذیرش بدون قید و شرط شما از دانشگاه صادر شود.
 2. پس از دریافت پیشنهاد و قبولی، دانشگاه برای شما گواهی پذیرش ارسال می کند. این گواهی با عنوان CAS شناخته می شود.
 3. با در اختیار داشتن این گواهی پروسه درخواست ویزا آغاز می شود.
 4. درخواست ویزای شما می بایست حداکثر 6 ماه پیش از شروع دوره تحصیلی باشد.
 5. هزینه در این زمینه حدود 363 پوند است.
 6. همینطور می بایست پاسپورت داشته باشید.
 7. نیاز است ثابت کنید دانش مناسبی از نظر زبان انگلیسی دارید. بنابراین اگر مدرک انگلیسی از موسسه های مختلف دارید قطعاً به شما کمک زیادی می کند.
 8. در نهایت می بایست فرم ویزا را تکمیل کنید.

ویزای تحصیلی انگلیس " ویزافوری "

پروسه اخذ ویزای دانشجویی انگلیس  اگر بدون مشورت با مشاوران خبره صورت بگیرد بسیار زمانبر است اما با وجود راهنمایی های هوشمندانه در عرض چند ماه همه چیز جور می شود.

هرچه زودتر برای ویزا درخواست دهید فرصت شما برای تنظیم مدارک بیشتر است و قطعاً به نتیجه بهتری دست می یابید. از یاد نبرید که به طور کلی ویزای تحصیلی این کشور بر اساس موقعیت شما سنجیده می شود و ساختار مخصوصی دارد.

در این زمینه اگر نیاز به کمک دارید “مشاوران حرفه ای موسسه ویزافوری” قطعاً به شما کمک می کنند.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *