ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۳

در سال 2021، به لطف کرونا و چالش‌هایی که برای حوزه گردشگری ایجاد کرد، ایالات متحده تنها حدود 3 میلیون ویزای توریستی آمریکا صادر کرد. با بهبود شرایط این رقم در سال 2022 به حدود 7 میلیون رسید. در سال 2023 احتمالا باز هم این عدد بیشتر می‌شود.

با داشتن شرایط و اسناد لازم، شما هم می‌توانید امسال یکی از توریست‌های ایالات متحده باشید. در ادامه می‌توانید تمام اطلاعات لازم برای گرفتن این ویزا (از مدارک و هزینه تا مراحل و راه‌های افزایش شانس‌تان) را ببینید.

ویزای توریستی آمریکا چیست؟

ویزای توریستی آمریکا یا Visitor Visa یک ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت کوتاه‌مدت (حداکثر شش ماه) در این کشور است. البته همین ابتدا باید یادآوری کنیم که مدت‌زمان اقامت با این ویزا به آفیسر کنسولگری بستگی دارد و در بدو ورود شما مشخص می‌شود.

افرادی که با این ویزا وارد خاک ایالات متحده شده‌اند نمی‌توانند در آنجا کار کنند یا درس بخوانند و مجاز به فعالیت‌های خاصی هستند، از جمله بازدید از جاذبه‌های گردشگری، دیدار با خانواده، دوستان و آشنایان و یکسری کارهای تجاری-اداری که پایین‌تر توضیح داده‌ایم.

متقاضیان ویزای توریستی آمریکا باید به این نکته توجه داشته باشند با اخذ این ویزا نمی‌توانند پس از ورود به این کشور از یک دانشگاه پذیرش بگیرند و مشغول به تحصیل شوند. اینکار تنها با داشتن ویزای تحصیلی ممکن است. مشغول شدن به کار هم شرایط مشابهی دارد.

علاوه بر کار و تحصیل، این ویزا در سناریوهای زیر هم کاربرد ندارد:

 • اخذ اقامت دائم آمریکا (که با ویزای تحصیلی یا لاتاری ممکن است)
 • اخذ شهروندی برای فرزندان که در این کشور متولد می‌شوند
 • هرگونه اجرای حرفه‌ای برای تماشاگران به ازای آن پول
 • ورود به عنوان خدمه کشتی یا هواپیما
 • کار در کلیه رسانه‌های خبری رادیو، تلویزیون، روزنامه یا …

هرکدام از این موارد به ویزای خاص خود احتیاج دارند.

ویزای توریستی آمریکا چیست

انواع ویزای توریستی آمریکا

نوع این ویزا در اصل هدف شما از ورود به خاک ایالات متحده را مشخص می‌کند. ویزاهای توریستیِ این کشور در سه دسته جای می‌گیرند:

ویزای توریستی B1 امریکا

این ویزا برای افرادی مناسب است که اهداف اقتصادی-تجاریِ موقتی در این کشور دارند. با این وجود، این افراد مجوز جابه‌جایی مستقیم پول در حساب‌شان را ندارند. با ویزای توریستی B1 امریکا می‌توان:
فعالیت‌های تجاری و اقتصادی انجام داد.

 • با همکاران تجاری مشاوره داشت.
 • به تسویه حساب معاملات ملکی رسیدگی کرد.
 • برای قراردادها یا امضای تفاهم‌نامه‌ها مذاکره کرد.
 • با کارکنان مصاحبه و آنها را استخدام کرد.
 • در سمینارها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های تجاری، علمی و تحصیلی شرکت کرد.
 • و …

ویزای توریستی B2 امریکا

به زبان ساده، ویزای توریستی B2 برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در ایالات متحده واقعا یک “توریست” باشند و تفریح کنند. با این نوع ویزای توریستی آمریکا می‌توان:

 • از جاذبه‌های گردشگریِ ایالات متحده بازدید کرد.
 • با خانواده، دوستان و آشنایان مقیمِ این کشور دیدار کرد.
 • با انجام معاینات و معالجات پزشکی از امکانات درمانی امریکا استفاده کرد.
 • در رویدادهای سازمان‌های خدماتی، اجتماعی یا بشردوستانه شرکت کرد.
 • در رویدادهای موسیقی، ورزشی یا مشابه آن شرکت کرد. (به شرطی که هزینه حضور در آن پرداخت نشده و فرد غیر حرفه‌ای باشد)
 • در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت ثبت نام و شرکت کرد، مثلا یک دوره شیرینی‌پزی.

ویزای توریستی B1/B2 امریکا

همان‌طور که از نام آن مشخص است، این ویزا ترکیبی از دو نوع ویزای بالاست. گرفتن این ویزا به افرادی توصیه می‌شود که برای سفر به ایالات متحده تلفیقی از هردو هدف یادشده را در ذهن دارند.

توجه داشته باشید که هریک از این سه نوع ویزا می‌توانند برحسب تعداد ورود سینگل یا مولتی باشد:

ویزای سینگل:

با داشتن این نوع ویزای توریستی آمریکا تنها یک‌بار می‌توان وارد کشور شد. اقامت حداکثر شش‌ماه‌ای که گفته شد هم به همین ویزا مربوط می‌شود.

ویزای مولتی:

این ویزا یه فرد اجازه می‌دهد تا چندبار وارد خاک ایالات متحده شود. نکته مثبتِ دیگر این ویزا مدت اعتبار طولانیِ آن است که بعضا به 10 سال هم می‌رسد. این ویزا بیشتر برای افرادی صادر می‌شود که به دلیل اهداف تجاری باید چندین بار به این کشور رفت و آمد کنند.

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا

گرفتن ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان دو شرط مهم دارد: اثبات وابستگی به میهن و عدم تمایل به اقامت طولانی‌مدت در ایالات متحده، و تمکن مالی. مسئله دیگر هم توانایی شما برای سفر به کشورهای همسایه (یا غیر همسایه) برای دسترسی به سفارت امریکا و انجام مصاحبه است.

اجازه دهید بیشتر توضیح دهیم:

قصد بازگشت به کشور

اگر متقاضی نتواند آفیسر را متقاعد کند که قصد بازگشت به کشورش را دارد، شانس بسیار کمی برای دریافت ویزا خواهد داشت. برای نشان دادن وابستگی به میهن و اثبات بازگشت به کشور می‌توان از چند موضوع کمک گرفت:

شاغل بودن:

ارائه مدارک ترجمه‌شده اشتغال به کاری معتبر می‌تواند پروسه دریافت ویزا را ساده‌تر کند. ناگفته نماند که ماهیت شغل، مدت‌زمانی که در حال انجام‌اش هستید و درآمد آن هم بر شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا موثر هستند.

محصل بودن:

مشابه مورد قبل، ارائه گواهی‌های مربوط به اشتغال به تحصیل در کشور هم می‌تواند یک پوئن مثبت برای شما باشد.

تعهد خانوادگی:

به عنوان مثال اگر پدر/مادری هستید که قصد دارید بدون فرزندان‌تان به این کشور سفر کنید، می‌توانید این موضوع را برای شانس بیشتر اهرم کنید.

سند املاک:

اگر املاک و مستغلات زیادی در کشور داشته و به عبارتی سرمایه قابل توجهی را در کشور ایجاد کرده باشید، با ارائه اسناد آنها می‌توانید شانس‌تان را افزایش دهید.

سابقه سفر:

اگر پیش‌تر به کشورهای سطح بالای دیگری سفر کرده‌اید که به راحتی ویزا نمی‌دهند و مجموعا پاسپورت‌تان سفید نیست، بهتر می‌توانید آفیسر را متقاعد کنید که این‌بار هم تنها قصد سفر دارید و می‌خواهید به کشور خودتان برگردید.

مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی:

مدارکی که نشان دهند شما در رویدادهای خاصی شرکت می‌کنید (که در جای دیگری در دنیا وجود ندارند) هم می‌تواند به نفع‌تان باشد. این اسناد هم به نوبه خود به آفیسر می‌گویند که شما به میهن‌تان وابسته‌اید و قصد بازگشت به آن را دارید.

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا

تمکن مالی

یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا، و در واقع هرکشور دیگری، داشتن توانایی مالیِ کافی و اثبات آن است.

این موضوع از آن جهت مهم است که بتوانید نشان دهید می‌توانید به خوکبی مخارج‌تان را پیش از سفر و در حین آن پوشش دهید. منظور چنین هزینه‌هایی است: تهیه بلیط رفت و برگشت، رزرو محل اقامت، بیمه درمانی، خورد و خوراک و سایر هزینه‌های سفر.

تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا یک عدد مشخص ندارد، اما اثبات آن به آفیسر فوق‌العاده مهم است تا درخواست شما ریجکت نشود. بد نیست بدانید که در یک حساب سرانگشتی، یک سفر دوهفته‌ای به این کشور حدودا 5000 دلار هزینه دارد.

گزارش موجودی حساب بانکی، گردش حساب، برگه‌های رسمی سهام و اسناد ملکی از مواردی هستند که به کمک‌شان می‌توانید تمکن مالی را اثبات کنید. تهیه بلیط‌ها و رزرو محل اقامت از قبل هم می‌تواند تاثیر خوبی روی آفیسر بگذارد؛ اما باید به ریسک اینکار هم توجه داشت، چون در واقعیت تضمینی برای صدور ویزا وجود ندارد.

پیشنهاد می‌شود حداقل موجود حساب‌تان 15000 دلار آمریکا (با نرخ دلار آزاد) باشد.

سفر به کشورهای همسایه

اقدام برای این ویزا یک پیش‌نیاز دیگر هم دارد: توانایی شما برای سفر به کشورهای همسایه برای مراجعه به سفارت و انجام سایر مراحل درخواست ویزا به ویژه مصاحبه.

مدت زمان صدور ویزای آمریکا

اگر ویزای شما تأیید شود چیزی در حدود 5 روز کاری لازم است تا ویزای شما پردازش شود. سپس گذرنامه به همراه ویزا به شما تحویل داده می‌شود. اگر در مصاحبه به شما اعلام کنند که ویزای شما بر اساس قانون مهاجرت و ملیت باید پردازش اضافه روی آن صورت گیرد، چیزی در حدود 60 روز باید منتظر بمانید تا جواب برسد. در بدترین حالت درخواست شما می‌تواند تا 6 ماه طول بکشد که البته زمان پردازش‌ها می‌تواند کمتر یا بیشتر شود.

با ویزای آمریکا به کدام کشورها می‌توان رفت؟

از آنجا که گرفتن ویزای آمریکا مراحل خیلی سختی دارد، برخی کشورها که از این پروسه اطلاع دارند اجازه می‌دهند تا شما با داشتن ویزای آمریکا به دیگر کشورها هم سفر کنید. البته که داشتن روابط دیپلماتیک خوب با آمریکا هم دلیل دیگر برای این اجازه ورود است.

در حال حاضر 45 کشور در جهان هستند که با ویزای آمریکا می‌توانید وارد خاک آن‌ها شوید که از بین این 45 کشور، تنها 19 کشور ورود ایرانی‌ها را آزاد گذاشته‌اند. آلبانی، بوسنی و هرزگووین، صربستان، عربستان صعودی، مکزیک، بلیز، کاستاریکا، پاناما، آنگوئیلا، آنتیگوا و باربودا، کوبا، جمهوری دومینیکن، گرجستان، مونته‌نگرو، مقدونیه و قطر جزء این کشورها به شمار می‌روند.

ویزای توریستی امریکا با دعوت نامه

در بحث تمکن مالی، چیزی که به شدت می‌تواند به متقاضی کمک کند درخواست برای ویزای توریستی امریکا با دعوتنامه است. اگر هدف از سفر دیدار خانواده و آشنایان است، یک دعوت‌نامه رسمی از طرف آنها نشان می‌دهد که در طول اقامت آنها میزبان شما خواهند بود.

موضوعی که به نوعی هزینه‌های اقامت شما در ایالات متحده را کاملا پوشش می‌دهد. دعوت نامه برای ویزای توریستی آمریکا از طرف سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر و به عهده گرفتن هزینه‌های سفر شما هم می‌تواند کمک‌کننده باشد.

شرایط دعوتنامه آمریکا

منظور از دعوت نامه آمریکا یک نامه رسمی است که از طرف یک شهروند آمریکایی برای یک فرد خارجی نوشته می‌شود و در آن مشخص می‌کند که شهروند آمریکا تمکن مالی و قدرت اسکان برای فردی را که قرار است وارد آمریکا شود، دارد. در این نامه تأکید می‌شود که شهروندان این کشور تمایل دارند افرادی که در نامه از آن‌ها یاد شده در منزل خود اسکان دهند و افراد بازدیدکننده می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. بعد از آنکه شرایط فرستادن دعوت نامه تأیید شد می‌توان آن را برای افراد خارجی ارسال کرد.

افرادی که برای مهاجرت قصد ورود به آمریکا را دارند می‌توانند از این ویزا استفاده کنند و وارد خاک آمریکا شوند. البته فراموش نکنید که صرف داشتن دعوت نامه به منظور داشتن ویزا نخواهد بود، بلکه افسر پرونده باید تأیید کند که شما اجازه داشتن ویزای آمریکا را دارید یا خیر. برخی از مواردی که گرفتن این ویزا را ساده می‌کند، تمکن مالی، هدف از سفر و همچنین علت کافی برای بازگشتن به کشور مبدأ است.

تمدید پاسپورت ایرانی در آمریکا فوری

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا با آن دست به گریبان هستند نبودن سفارت ایران در این دو کشور است. برای همین ایرانیان امریکا برای تمدیدگذرنامه یا موارد مربوط به شناسنامه با مشکل مواجه خواهند شد. برای برطرف کردن این موضوع کلیه خدمات مربوط به صدور و تمدید گذرنامه در محل سفارت پاکستان (دفتر حفاظت از منافع ایران) در واشنگتن و همچنین سفارت ایران در کوبا انجام خواهد شد.

ویزای آمریکا برای ایرانیان و دو تابعیتی‌ها

از آنجایی که کشور آمریکا و ایران با هم رابطه دیپلماتیک ندارند، شهروندان ایرانی برای گرفتن ویزای مالتیپل و ده ساله آمریکا باید پاسپورت و تابعیت یک کشور دیگر را داشته باشند تا از طریق آن بتوانند ویزای ده ساله آمریکا را دریافت کنند. مثلا تمام ایرانی‌هایی که پاسپورت دومینیکا را دارند می‌توانند به سفارت آمریکا مراجعه کنند و ظرف مدت 8 هفته ویزای ده ساله مالتیپل آمریکا را دریافت کنند؛ در صورتی که چنین چیزی برای اتباع ایرانی کاملا غیرممکن است.

مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا

اینها مدارکی هستند که باید برای درخواست ویزای‌تان آماده کنید:

 • پاسپورت (بهتر است تاریخ آن طوری باشد که حداقل شش ماه پس از زمان خروج احتمالی از ایالات متحده معتبر باشد)
 • تاییدیه فرم درخواست الکترونیکی ویزای غیر مهاجرتی (DS160)
 • ترجمه شناسنامه و مدارک شناسایی
 • یک قطعه عکس5*5اینچ با پس‌زمینه سفید حداکثر مربوط به شش ماه پیش ( بدون کلاه، عینک و لبخند)
 • پرینت حساب بانکی، موجودی و فیش حقوقی افراد شاغل یا بازنشسته
 • هدف از سفر و ارائه برنامه‌ریزیِ زمانی فعالیت‌ها در طول سفر
 • سندهای مالکیت املاک و مستغلات
 • ارائه دعوت نامه برای ویزای توریستی آمریکا از طرف خانواده، آشنایان یا یک شرکت در صورت داشتن آن
 • برنامه‌های کاری و گواهی مدیریت برای مدیران شرکت‌های خصوصی یا دولتی (که نشان‌دهنده اشتغال در موقعیتی خاص و وابستگی به کشور است)
 • نامه اشتغال به تحصیل در دانشگاه یا مدرسه به علاوه اجازه‌نامه از طرف آنها
 • ارائه سوابق کیفری و نامه عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پاسپورت‌های قدیمی و مدارک سفرهای گذشته، همچنین اگر سابقا در ایالات متحده زندگی کرده‌اید
 • مدارک پوشش هزینه‌های مربوط به سفر در صورت داشتن حامی مالی مانند شرکت‌ها
 • فرم Ds-5535 (در صورت نیاز)
 • کپی مدارک خانواده مانند گرین کارت، گواهی تابعیت، ویزای معتبر و … اگر برای ملاقات آنها سفر می‌کنید
 • مدارک مربوط به تشخیص پزشکی و دلیل نیاز به درمان آن در آمریکا، نامه پزشک یا مرکز پزشکی در آن کشور که تمایل به درمان بیماری دارد و بیانیه ضمانت مالی در صورت وجود اهداف درمانی

مراحل اقدام برای ویزای توریستی آمریکا

پس از فراهم شدن پیش‌نیازها و آماده‌سازی اسناد و مدارک، برای دریافت ویزا باید چند مرحله کلی را طی کنید:

تکمیل فرم DS160

ابتدا باید در سایت کنسولگری ایالات متحده یک حساب کاربری بسازید. سپس باید فرم DS160، که فرم الکترونیکی درخواست ویزاست را برای خود و احیانا همراهان‌تان به صورت آنلاین پر کنید. این فرم دو بخش دارد: بخش اول مربوط به اطلاعات شخصی و بخش دوم مربوط به امنیت و موارد مربوط به آن.

پس از کامل کردن فرم یک تاییدیه دریافت می‌کنید که باید تا روز مصاحبه آن را نگه دارید. در نظر داشته باشید که هنگام پر کردن این فرم باید عکس استانداردتان را (با شرایطی که در بخش مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا دیدید) در سایت آپلود کنید.

گرفتن وقت سفارت

پس از پرداخت هزینه 160 دلاریِ درخواست ویزا با ویزا کارت یا مستر کارت، باید کشور و شهر مدنظرتان برای مراجعه به سفارت را مشخص کنید. سپس می‌توانید وقت مصاحبه را در صفحه وب‌سایت سفارت تعیین کنید.

حالا باید صبر کنید تا سفارت درخواست نوبت شما را تایید کند. پروسه تایید درخواست زمان مشخصی ندارد، و ممکن است از دوهفته تا چندماه زمان ببرد. برای سهولت و موفقیت بیشتر در گرفتن وقت مصاحبه سفارت و سایر مراحل پرونده‌تان می‌توانید با کارشناسان ما در «ویزا فوری» در ارتباط باشید.

گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت آمریکا

این گواهی از طرف کشور مبدأ برای فردی که قصد گرفتن ویزا را دارد صادر می‌شود. گواهی عدم سوء پیشینه معمولا برای کسانی که قصد گرفتن ویزای کاری یا تحصیلی دارند صادر می‌شود و در آن پیشینه کیفری شما و دلایل دستگیری همراه با روز و ساعت و تاریخ آمده است.

شاید تصور کنید که گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه کمی ترسناک به نظر برسد، اما جای نگرانی نیست و باید بدانید که برخی جرم‌ها در ایران اصلا در این گواهی ثبت نمی‌شوند و همچنین خیلی از این موارد برای کشور مقصد اصلا مهم نیست، اما داشتن آن از واجبات گرفتن ویزای آمریکا به شمار می‌آید.

مدت زمان صدور و اعتبار ویزای توریستی امریکا

روند رسیدگی به پرونده بعد از ارائه درخواست و مصاحبه حضوری به مدت طولاتی زمان میبرد. پس از آن یا ویزا صادر شده و یا درخواست ریجکت می‌شود. در صورت موفقیت پرونده، به دو روش می‌توانید ویزا را به پاسپورت‌تان الصاق کنید:

 • مراجعه حضوری به سفارت ایالات متحده برای تسلیم پاسپورت
 • استفاده از خدمات پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا که ما آن را برای شما انجام می‌دهیم. در این روش شما به ما وکالت می‌دهید تا پاسپورت را به کنسولگری تحویل دهیم و ویزا به آن الصاق شود.

در شرایط خاص، مثلا وقتی سفارت بسته است یا امکان مصاحبه حضوری وجود ندارد (مانند دوران پاندمی)، این فرآیند می‌تواند تا 90 روز هم طول بکشد. آفیسر می‌تواند به صورت آنی هم ویزا را صادر کند که تنها 3 روز کاری زمان می‌برد. اما اگر تشخصیص دهد که پرونده به بررسی بیشتری احتیاج دارد، این پروسه می‌تواند تا 6 ماه هم زمان ببرد.

برای به حداقل رساندن زمان این فرآیند هم توصیه می‌شود با مجموعه‌هایی مانند «ویزا فوری» در ارتباط باشید. کامل بودن مدارک، شفاف بودن اهداف و آمادگی درست برای مصاحبه به کمک کارشناسان ما می‌تواند به این مرحله سرعت بیشتری بدهد.

ویزای صادرشده معمولا از نوع سینگل با حداکثر 6 ماه اعتبار خواهد بود. بالاتر گفتیم که بسته به شرایط و اهداف متقاضی ویزای مولتی یا ویزا با اعتبار 10 سال هم صادر می‌شود، اما به دلیل شرایط و روابط دیپلماتیک بین دو کشور، متاسفانه ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان در حال حاضر چنین وضعیتی دارد.

مدت زمان صدور و اعتبار ویزای توریستی امریکا

چطور می‌توان این ویزا را تمدید کرد؟

دولت ایالات متحده در زمینه این نوع ویزاها سختگیر است، و فرد پس از اتمام مهلت ویزا باید آن کشور را ترک کند. برای تمدید ویزای توریستی آمریکا باید 45 روز پیش از پایان اعتبار آن به اداره مهاجرت آمریکا مراجعه کرد، و دلایل محکمی برای ادامه حضور در آن کشور را ارائه داد. همچنین، فرد نباید به هیچ شکلی قانون این کشور را زیر پا گذاشته باشد.

تمدید این ویزا بعضا تا 6 ماه دیگر ممکن است؛ اما احتمال موفقیت آن (به ویژه برای ایرانی‌ها) بسیار سخت است. تا حدی که برخی صرفا می‌گویند این ویزا قابل تمدید نیست. دلیل این موضوع این است که ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان معمولا از نوع سینگل است که قابل تمدید نیست. اما اعتبار ویزای مولتی قابلیت تمدید دارد.

بیشتر افراد با تغییر ویزای خود به ویزای تحصیلی یا سرمایه‌گذاری تلاش می‌کنند مدت زمان حضورشان در این کشور را افزایش دهند.

 

ایرانیان آمریکا

در تمام اسنادی که در وزارت خارجه آمریکا موجود است نشان می‌دهد که از قرن نوزدهم ایرانیان آمریکا به این کشور مهاجرت کرده‌اند و دلیل اصلی آن گرفتن اقامت‌های تحصیلی بوده و دهه 1950 اوج این مهاجرت‌ها به شمار می‌آید. البته بعد از انقلاب 57 هم تعداد زیادی از افراد به دلایل سیاسی و فرهنگی ناچار به ترک ایران شدند و تعداد زیادی از آن‌ها آمریکا را برای اقامت انتخاب کردند.

طبق سرشماری که در سال 2000 انجام شد نشان داد که قشر تحصیل‌کرده و کارآمدی از ایرانیان آمریکا هستند که اکثریت ایرانیان این کشور را تشکیل می‌دهند و جزء افراد با نفوذ و سرشناس به شمار می‌روند.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی آمریکا

موجود نبودن شرایط و مدارکی که پیش‌تر گفتیم، به علاوه یکسری موارد دیگر، می‌تواند منجر به رد شدن درخواست ویزا از طرف آفیسر یا افسر کنسولگری شود. مهمترین دلایل ریجکت شدن این درخواست عبارت‌اند از:

 • نداشتن تمکن مالی کافی یا عدم تواناییِ اثبات آن
 • متقاعد نشدن آفیسر درباره وابستگی شما به کشور و تمایل‌تان به بازگشت
 • عدم صداقت در پرونده و هنگام مصاحبه با آفیسر
 • مشخص و محکم نبودن اهداف سفر به ایالات متحده
 • باردار بودن متقاضی
 • سفر به صورت خانوادگی و درخواست ویزا برای تمام اعضا
 • سابقه ریجکتی شدن

ویزای توریستی آمریکا از ارمنستان، ترکیه و ... با «ویزا فوری»

کنسولگری‌های ایالات متحده در کشورهای ارمنستان (ایروان)، ترکیه (آنکارا)، امارات متحده عربی (ابوظبی) از بهترین گزینه‌ها برای ایرانی‌هایی است که متقاضی ویزاهای توریستیِ ایالات متحده هستند.

ما در مجموعه «ویزا فوری» با سال‌ها تجربه فعالیت موفق آماده‌ایم تا روند پرونده شما را در این سفارت‌ها به جریان بیندازیم و آن را با موفقیت جلو ببریم. علاوه بر این گزینه‌ها، در صورت تمایل شما، ما کنسولگری‌های عمان و مالزی را هم پیشنهاد می‌کنیم. با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

قیمت ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟

هزینه خود ویزا 160 دلار است که حق‌الزحمه بررسی درخواست شماست و قابل بازگشت نیست. هزینه‌های اصلی مربوط به سفر به یکی از کشورهای مجاور برای مصاحبه حضوری، خرید بلیط، رزرو هتل، موارد مربوط به تمکن مالی و ... است.

مدارک لازم برای ویزای توریستی آمریکا چیست؟

پاسپورت معتبر، تاییدیه DS160، ترجمه شناسنامه، عکس 5*5 اینچ، پرینت حساب بانکی و فیش حقوقی، اسناد ملکی، نامه اشتغال به تحصیل در دانشگاه، نامه عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت پزشکی و ... که به طور کامل در مقاله توضیح داده‌ایم.

آیا می‌توان برای خانواده ویزای توریستی ایالات متحده را گرفت؟

بله، اما هرفرد باید پروسه‌های اداری اینکار را به شکل جداگانه طی کند (مگر اینکه کمتر از 13 سال یا بیشتر از 80 سال سن داشته باشد). به عبارت دیگر، خانواده‌تان با ویزای شما نمی‌توانند به این کشور سفر کنند.

آیا ویزای توریستی ایالات متحده را می‌توان تمدید کرد؟

پاسخ کوتاه "خیر" است. شرایط و پیش‌نیازهای تمدید این ویزا را در متن به طور کامل بررسی کرده‌ایم.

دعوت نامه برای ویزای توریستی آمریکا چقدر شانس ما را بالا می‌برد؟

دعوت نامه از طرف آشنایان (به ویژه اعضای درجه یک) یا شرکت‌های معتبر احتمال موافقت با درخواست شما را بالا می‌برد، اما همچنان صدور ویزا را تضمین نمی‌کند.

اگر بیشتر از اعتبار ویزا در آمریکا بمانیم چه اتفاقی می‌افتد؟

اخراج از کشور، عدم دریافت هرگونه ویزا و ورود به خاک ایالات متحده تا حداقل چندسال از جمله عواقب و جریمه‌های اینکار است.

 

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • امیرطراح ۱۹ / ۰۸ / ۱۴۰۲

  عالی

  پاسخ
 • فاطمه فتاحی ۰۱ / ۱۱ / ۱۴۰۲

  خیلی اطلاعات عالی و جامع بود سپاس

  پاسخ
  • ویزافوری ۰۹ / ۱۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   ممنونم از توجه تون

   پاسخ