ویزای توریستی سنگاپور | نحوه اقدام + هزینه ها

آخرین بروزرسانی : بهمن ۱۴۰۲

ویزای توریستی سنگاپور به شما اجازه ورود و گشت و گذار در کشور سنگاپور را می دهد. سنگاپور یک کشور آسیایی می باشد که در بخش بالایی خط استوا قرار دارد.

جالب است که بدانید این کشور در بحث اقتصاد بسیار موفق عمل می نماید. بسیاری از تجار بیان می دارند که اقتصاد این کشور بر اساس بازرگانی دریایی آن شکل گرفته و پیشرفت نموده است.

ویزای سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور

اگر مایلید به عنوان توریست به این کشور سفر نمایید، بسیار مهم است که ویزای توریستی سنگاپور را داشته باشید. ویزای توریستی 30 روزه می باشد. مدت اعتبار این ویزا 1 ماه بوده و با داشتن آن می توانید 1 بار به کشور سنگاپور سفر نمایید.

ویزای سنگاپور برای ایرانیان

در نظر داشته باشید که ایرانیان نمی توانند از ویزای توریستی فرودگاهی سنگاپور استفاده نمایند و حتما 10 روز قبل از سفر باید ویزای سفر را دریافت نمایند. اشخاصی که از این ویزا استفاده می نمایند تنها با درج مهر در پاسپورت آنها داخل فرودگاه، اجازه ورود به کشور را به دست می آورند.

در حال حاضر کشور سنگاپور Evisa را نیز در دسترس علاقه مندان به سفر قرار می دهد که به صورت پرینت شده می باشد. لذا تنها نیاز است که هنگام ورود به این کشور نمونه پرینت شده آن را همراه خود داشته باشید.

ویزای سنگاپور برای ایرانیان

ویزا توریستی سنگاپور

اگر شما قصد دریافت ویزای توریستی سنگاپور را برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری شگفت انگیز این کشور دارید باید توجه داشته باشید حداکثر مدت زمان اعتبار این ویزا از تاریخ صدور ۲ ماه است.

همچنین بهتر است بدانید ویزای الکترونیکی سنگاپور نیز توسط این کشور در جهت تسهیل فرایند گرفتن ویزا قرارداده شده است تا شهروندان در هر نقطه‌ای از جهان به طور آنلاین بتوانند ویزا توریستی سنگاپور را دریافت نمایند.

شرایط ویزای توریستی سنگاپور

برای اخذ ویزای توریستی سنگاپور شما می توانید بصورت آنلاین و فقط از طریق آژانس های هواپیمایی اقدام نمایید. برای ارسال درخواست به صورت آنلاین لازم است تا مدارک خود را تکمیل و برای آژانس مورد نظر ارسال کنید. در پروسه ثبت درخواست، هزینه های مربوط به صدور ویزا نیز باید پرداخت شود.

این روش بسیار سریع بوده و نیاز نیست تا پاسپورت حتما پست شود. اما اگر مایلید تا به صورت حضوری برای اخذ ویزای توریستی اقدام نمایید، لازم است تا به سفارت سنگاپور مراجعه نمایید. البته برخی از آژانس های معتبر نیز از جانب شما این کار را انجام می دهند و ویزا را به راحتی دریافت می نمایند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی سنگاپور

اگر مایلید تا به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن ویزای سفر را دریافت نمایید، لازم است تا مدارک خود را از قبل آماده نمایید. در نظر داشته باشید برای اینکه ویزای سنگاپور را دریافت نمایید و وارد این کشور شوید نیاز به مدارک متفاوتی دارید. در واقع شما ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را فراهم آورید. در گام بعد مدارک مربوطه برای ورود به خاک سنگاپور را گردآوری نمایید. مدارک مذکور به قرار زیر می باشند:

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا:

 • اسکن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 • اسکن 2 قطعه عکس4*6 که به تازگی گرفته شده باشد.
 • درآمد ماهانه به واحد پول سنگاپور
 • نامه اشتغال به کار، ترجمه شده روی سربرگ محل کار
 • پر کردن فرم خام اطلاعات فردی هر شخص
 • پر کردن لینک کارت ورود به سنگاپورحدود 72 ساعت قبل پرواز توسط مسافر ( کارت SG )
 • در زمان درخواست برای ویزای توریستی ، لازم است تا هزینه های مربوط به صدور ویزا را پرداخت نمایید. لذا شما باید از کارت های اعتباری معتبر یا ارزهای رایج پرداخت کنید.
 • رزو هتل و بلیط رفت و برگشت

مدارک مورد نیاز پس از ورود به خاک سنگاپور:

بعد از اینکه وارد کشور سنگاپور می شوید، در فرودگاه لازم است تا یک سری مدارک ارائه دهید. این موارد به قرار زیر می باشند:

 • ارائه بلیط برگشت که نشان دهنده این موضوع باشد شما بیش از حد مجاز در این کشور نمی مانید
 • گواهی واکسیناسیون

با توجه به بررسی این مدارک می توان متوجه شود که این مرحله برای شما چالش برانگیز نیست. ولیکن بهتر است برای اینکه پروسه سریع تر انجام شود، از قبل مدارک را آماده نمایید.

پیشنهاد مطالعه : ویزای توریستی کشورهای آسیایی | راهنمای جامع اخذ

نحوه اقدام برای درخواست ویزای سنگاپور

در نظر داشته باشید که کشور سنگاپور در ایران دارای نماینده یا سفارتی نمی باشد. لذا اگر مایل هستید که به صورت حضوری برای اخذ ویزای سفر اقدام نمایید، لازم است تا حتما از کشورهای دیگر به سفارت این کشور مراجعه کنید. اما امروزه آژانس های مسافرتی کار را بسیار آسان نموده اند.

شما می توانید با تماس با کارشناسان آنها مدارک و شرایط را متوجه شوید. سپس از طریق کانال های ارتباطی فرم های مربوطه را تکمیل کرده و مدارک را برای آنان ارسال نمایید. هزینه های مربوط به صدور ویزا از این طریق می توانند به صورت ریالی یا دلاری پرداخت شوند. پس از طی شدن 7 الی 10 روز کاری اغلب آژانس های مسافرتی ویزای شما را دریافت نموده و ارائه می دهند.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای سنگاپور

 

 

هزینه ویزای توریستی سنگاپور

اگر مایل هستید تا اقدام به اخذ ویزای توریستی سنگاپور کنید، می توانید درخواست خود را به صورت عادی ارائه دهید. در حالت عادی هزینه صدور ویزا حدود 1150 دلار می باشد. لازم به ذکر است ویزا سنگاپور در حال حاضر فقط همراه با رزرو هتل امکان پذیر است و ویزا به صورت انفرادی صادر نمی شود.

به صورت کلی در بحث هزینه 2 مورد محاسبه می شود. مالیات و هزینه درخواست کنسولگری دو مورد مهمی می باشند که در هزینه های پرداختی دخیل هستند.در حالت کلی می‌توان گفت قیمت ویزای سنگاپور افراد با توجه به نوع ویزای که برای سفر خود استفاده می‌کنند متفاوت خواهد بود. باید توجه داشت اگر درخواست فرد متقاضی ریجکت شود، هزینه صدور ویزا غیرقابل استرداد است.

ویزای توریستی سنگاپور برای ایرانیان

همانگونه که در بالا بیان شد، سنگاپور در داخل ایران دارای کنسولگری نمی باشد. از همین رو برای اخذ ویزای توریستی سنگاپور باید به کشورهای دیگر یا آژآنس های مسافرتی رجوع نمود. البته باید این موضوع را نیز باید بیان داشت که ایرانیان می توانند درخواست خود را به صورت اینترنتی ارسال نمایند.

بسیاری از افراد این روش را ترجیح می دهند زیرا در این راهکار نیاز به مصاحبه با افسر و احتمال رد شدن وجود ندارد. در روش آنلاین درخواست ها بین7-10 روز کاری بررسی می شوند. در روش آنلاین باید حتما مدارک مربوط به تمکن مالی، پاسپورت، عکس و … را ارائه دهید.

در برخی موارد احتمال رد شدن ویزا وجود دارد. این موارد به قرار زیر می باشند:

 • پاسپورت شما دارای اعتبار 6 ماهه نباشد.
 • عکس ارسال شده باکیفیت و واضح نباشد.
 • نامه اشتغال به کار نداشته باشد
 • رزرو هتل قطعی نداشته باشد
 • ارائه مدارک و اسناد جعلی به کنسولگری
 • عدم پرداخت صحیح و درست هزینه‌های صدور ویزا

چنانچه در سفرهای قبلی به کشور سنگاپور دچار مشکلات قانونی و قضایی شده باشید.

برای اینکه اقدام به اخذ ویزای توریستی کنید، باید حتما این موضوع را مدنظر قرار دهید که نیاز می باشد از برخی قوانین پیروی نمایید به طور مثال:

 • امکان جریمه شما برای سیگار کشیدن در برخی از اماکن عمومی وجود دارد. لذا در زمان سیگار کشیدن حتما موقعیت خود را در نظر داشته باشید.
 • در این کشور وارد نمودن آدامس خلاف قوانین می باشد. البته برخی از آدامس های خاص پزشکی از این مورد مستثنی می باشند.
 • برای مشروب خوردن، رفتار مست و … نیز در این کشور قانون هایی وجود دارند لذا برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل لازم است تا قبل از سفر این موارد را سوال نمایید.

ویزای الکترونیکی سنگاپور

این کشور با معرفی سیستم ویزای الکترونیکی سنگاپور برای شهروندان بیش از 36 کشور جهان این امکان را فراهم کرد که از منزل و به طور کاملا آنلاین ویزای خود را دریافت نمایند. ویزای الکترونیکی سنگاپور از زمان صدور به مدت ۳۰ روزه اعتبار دارد. افرادی که به صورت آنلاین اقدام به دریافت ویزای توریستی سنگاپور می‌کنند، می‌توانند از ویزای الکترونیکی سنگاپور خود با اهداف گردشگری و تجارت استفاده کنند.

ویزای توریستی سنگاپور چند روزه است

باید در نظر داشته باشد که ویزای توریستی سنگاپور از زمان صدور به مدت 1 ماه اعتبار خواهد داشت. شما با این ویزا تنها به مدت 30 روز در این کشور می توانید اقامت نمایید.کشور سنگاپور به دلیل امکانات رفاهی بالایی که در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد، باعث شده است تا بسیاری از افراد به شکل پناهنده وارد این کشور شوند.

از این رو کشور سنگاپور در راستای حفظ امنیت هر چه بیشتر شهروندان خود قوانین سخت و پیچیده‌ای را برای مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند وضع کرده است. در نتیجه در تحویل مدارک و طی کردن مراحل دریافت ویزا باید دقت کافی را داشته باشید. افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند ولی اطلاعات کامل و دقیقی از مراحل کار و هزینه‌های جاری را ندارند بهتر از از کارگزار ویزای سنگاپور کمک بگیرند.

کارگزار ویزای سنگاپور

همان طور که بالا به آن اشاره شد ایرانیان به دلیل نبود سفارت سنگاپور داخل ایران باید از طریق آنلاین اقدام به دریافت ویزای الکترونیکی سنگاپور نمایند. بهترین راه برای پیشگیری از ریجکت شدن فرد متقاضی استفاده از کارگزار ویزای سنگاپور است. افراد حاضر به عنوان کارگزار ویزای سنگاپور به افراد کمک می‌کنند با کمترین مشکل و در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای الکترونیکی خود را دریافت نمایند.

ویزای توریستی سنگاپور ویزافوری

ویزافوری یکی از آژانس های معتبر در زمینه اخذ ویزاهای توریستی می باشد که می تواند در کمترین زمان ویزای مدنظر شما را دریافت نماید. برای اینکه بتوانید ویزای توریستی سنگاپور خود را دریافت نمایید، این آژانس توصیه می کند تا حتما موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

 • کشور سنگاپور در ایران دارای سفارتخانه نمی باشد. از همین رو بهتر است که از روش های آنلاین برای اخذ ویزا استفاده نمایید. در غیر این صورت مجبور خواهید بود که به کشورهای دیگر سفر نمایید.
 • اعتبار ویزای سنگاپور 1 ماه از تاریخ صدور می باشد اما شما تنها مجاز خواهید بود که به مدت 1 ماه در این کشور حضور یابید.
 • عکسی که برای اخذ ویزا ارائه می دهید باید دارای پشت زمینه سفید، بدون روتوش و جدید باشد، در غیر این صورت امکان لغو درخواست شما وجود دارد.

لازم است که به این نکته توجه داشته باشید طبق قانون جدید تمام افرادی که به عنوان توریست وارد خاک سنگاپور می شوند باید دارای کارت SG باشند. برخی از افراد دارای معافیت ویزا می باشند اما این کارت برای آنان نیز الزامی است.

این کارت با یک درخواست آنلاین صادر می شود. مشخصات فرد توریست، مشخصات گذرنامه وی و برنامه سفر او در این کارت درج می شوند که می توان در صورت نیاز به ماموران امنیتی تحویل داد.

سوالات متداول

آیا برای سفر به سنگاپور ویزا لازم است ؟

بله، بریا سفر به سنگاپور نیاز به ویزا هست که در حال حاضر به صورت الکترونیک صادر می گردد. ویزا توریستی سنگاپور و تجاری آن را می‌توانید به صورت آنلاین در ویزای الکترونیکی سنگاپور دریافت نمایید.

فصل مناسب برای سفر به سنگاپور؟

در شرایط کلی بهترین زمان سفر اواسط آذر تا اواسط تیر می‌باشد. اما با توجه به هدف افراد از سفر به کشور سنگاپور می‌شود تاریخ دقیق‌تری را مشخص نمود. افراد اگر قصد بازدید از طبیعت زیبای این کشور را دارند فصل تابستان و ماه خرداد بهترین زمان است. زمان برگزاری فستیوال‌های خرید این کشور یعنی فصل تابستان و ماه دسامبر و ژانویه بهترین زمان برای افرادی است که علاقه‌مند به خرید کردن هستند.

فاصله زمینی مالزی تا سنگاپور چند کیلومتر است؟

فاصله زمینی بین کوالالامپور و سنگاپور 365 کیلومتر است. با توجه به وسیله‌ای که برای حمل و نقل انتخاب می‌کنید سفر شما از کوالالامپور به سنگاپور می‌تواند چیزی بین ۱ تا ۱۰ ساعت به طول بینجامد.

آدرس سفارت سنگاپور در تهران کجاست؟

کشور سنگاپور در ایران سفارت ندارد. گردشگران و تجار ایرانی که علاقه‌مند سفر به کشور زیبا و مدرن سنگاپور هستند می‌توانند از ویزای الکترونیکی سنگاپور استفاده کنند. این امکان که کشور سنگاپور برای توریست‌ها ایجاد کرده است به شهروندان بیش از ۳۶ کشور دنیا امکان دریافت ویزای الکترونیکی سنگاپور را می‌دهد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *