ویزای توریستی ایتالیا | قیمت + نحوه گرفتن

آخرین بروزرسانی : آبان ۱۴۰۲

برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا نیاز به تنظیم مدارک لازم دارید. درخواست ویزا می بایست زودتر صورت بگیرد تا فرصت برای بررسی شرایط شما وجود داشته باشد. وجود مستنداتی که نشان دهد حتماً قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید به شما کمک زیادی می کند.

در صورت نداشتن دعوت نامه می بایست تمکن مالی خود را ثابت کنید. این کشور از نظر موقعیت منطقه ای شرایط مخصوص به خود را دارد. سخت گیری ها برای صدور ویزای گردشگری به نسبت گذشته تغییر زیادی نداشته است.

ویزای توریستی ایتالیا

نکات قابل توجه: با یکبار ویزای شینگن می توانید ویزای مولتی تضمینی بگیرید.

در صورت ریجکتی هیچ مبلغی کسر نمی گردد

ویزای تضمینی ایتالیا بدون ضمانت بازگشت

 

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا نوعی ویزای کوتاه مدت است. یعنی اعتبار ویزا 180 روز است که متقاضی تنها 90 روز از این دوره را اجازه حضور در ایتالیا دارد. ویزای توریستی این کشور هم به صورت یک بار ورود و هم تحت شرایطی به صورت چند بار ورود صادر می شود. این ویزا به منظور گردشگری، بازدید از اقوام و یا به منظور درمان و همینطور سفر تجاری کوتاه مدت مورد تایید خواهد بود.

کسانی که در گذشته درخواست ویزایشان با ریجکت روبرو شده است باید دقت بیشتری داشته باشند چون شانسشان نسبت به افراد معمولی کمتر است. دقت کنید که برای ورود به این کشور قطعاً نیاز به ویزا، پاسپورت معتبر و همینطور بیمه خواهید داشت. ویزای اقامت کوتاه مدت با عنوان ویزای “c” شناخت می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا شامل موارد زیر می باشد:

 1. فرم درخواست ویزای ایتالیا اولین مدرکی است که باید به طور دقیق تنظیم شود. این فرم باید صحیح تکمیل شده و دارای تاریخ و امضا باشد.
 2. برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا نیاز به گذرنامه یا پاسپورت دارید. پاسپورت شما نباید بیش از ده سال از تاریخ صدور آن گذشته باشد. وجود دو صفحه خالی برای پاسپورت الزامی است. اعتبار پاسپورت بهتر است که حداقل 6 ماهه باشد. به این معنی که در زمان خروج از ایتالیا پاسپورت می بایست اعتبار سه ماهه داشته باشد.
 3. شما نیاز به دو قطعه عکس دارید که می بایست جدید گرفته شده باشد و همینطور بسیار مهم است که در سایز 3 در 4 و رنگی باشد.
 4. نکته مهم دیگر ارائه یک سری اسناد وضعیت مدنی است. به این معنی که می بایست سعی کنید گواهی ازدواج و یا گواهی تولد فرزندان و … را ارائه دهید. این مدرک سبب می شود تا بتوانید ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور دارید.
 5. شما نیاز به ارائه کپی از ویزاهای قبلی خواهید داشت. در واقع اگر تا به امروز اقدام به دریافت ویزا کرده اید می توانید فتوکپی هر یک از آنها را ارائه دهید تا روند صدور ویزای توریستی ایتالیا سریعتر صورت بگیرد.
 6. نیاز به بیمه سلامت مسافرتی دارید. بیمه مسافرتی شما می بایست علاوه بر ایتالیا در کل شینگن اعتبار داشته باشد. هزینه درمانی برای ویزای ایتالیا در حدود 30 هزار یورو در نظر گرفته شده است.
 7. نیاز به ارائه مدارک سفر اعم از رزرو بلیط پرواز، شماره پرواز و تاریخ پرواز خواهید داشت. مدرک اقامت یعنی رزرو هتل و یا نامه ای که نشان دهد حامی مالی دارید بسیار مهم است.

مراحل درخواست ویزای توریستی ایتالیا

در خصوص گرفتن ویزای ایتالیا به موارد زیر توجه کنید:

 1. برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیاز است که در ابتدا وقت سفارت ایتالیا را رزرو کنید. بهتر است این کار را زودتر انجام دهید تا زمان را از دست ندهید.
 2. گام دوم تکمیل فرم درخواست ویزای ایتالیا است. این فرم باید به درستی تکمیل شود. دقت کنید که فرم ویزای کشور ایتالیا باید صحیح و دقیق تکمیل شود. صحت اطلاعات شما استعلام می شود.
 3. سپس نیاز به جمع آوری مدارک دارید که بخش مهمی است. مدارک خود را دسته بندی کنید تا کار افسر راحت تر شود. هرچه مدارک شما کامل تر باشد شانس شما بیشتر است.
 4. پس از این گام نیاز به ارسال درخواست خود دارید و می بایست برای مصاحبه آماده شوید. روز مصاحبه بسیار مهم است و باید ثابت کنید که قصد شما تنها بازدید از ایتالیا بوده و دلایل زیادی برای بازگشت به کشور خودتان دارید.
 5. در نهایت نیز هزینه های ویزا را پرداخت می کنید و منتظر می مانید تا پردازش مدارک و شرایط شما صورت بگیرد و نتیجه اعلام شود.
 6. صحت اطلاعات کتبی و شفاهی و تمکن مالی شما مهمترین مواردی است که شانس صدور ویزا را بیشتر می کند.

اخذ ویزای ایتالیا چقدر طول می کشد؟

برای اخذ ویزای کشور ایتالیا از نوع توریستی به طور معمول مدت زمان پردازش 15 روزه اعلام شده است. اما اگر وضعیت مدارک شما نامشخص باشد و یا به طور کلی شرایط به شکلی باشد که تشخیص داده شود که روی پرونده شما بیشتر بررسی صورت بگیرد شاید تا دو ماه نیز زمان نیاز باشد. سفارت کشور ایتالیا معمولاً با سایر کنسولگری های شنگن مشورت می کند.

در این راستا بسیار مهم است که همه جوانب به شکل اصولی بررسی شود. برای اینکه درگیر تاخیر برای اخذ ویزا نشوید به طور کلی نیاز است که درخواست خود را در اسرع وقت ارائه دهید. از سوی دیگر چه خوب است که سه ماه زودتر از تاریخ سفر خود به فکر ویزا باشید تا به تاخیر نخورید.

اخذ ویزای ایتالیا چقدر طول می کشد

هزینه ویزای توریستی ایتالیا

به طور کلی افراد بالغ می بایست حداقل 120 یورو و کودکان بین 6 الی 12 سال نیز حداقل 80 یورو در نظر بگیرند. البته هزینه ها بسته به قوانین جدید هر کشور فرق می کند و نیاز است که در مورد هزینه ها دقت صورت بگیرد. استعلام هزینه نیز به راحتی صورت می گیرد و مشکلی در این راستا نخواهد بود.

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه

دعوت نامه نوعی نامه کتبی محسوب می شود. شخصی که در کشور ایتالیا سکونت دارد می تواند از شما برای حضور در این کشور دعوت به عمل آورد. در واقع این نامه توسط او ارسال می شود. اخذ ویزا با وجود دعوت نامه سریعتر و مطمئن تر صورت می گیرد.

شرایط به صورتی است که تضمین می شود که شما قصد اقامت غیر قانونی در ایتالیا ندارید. البته نکته مهم در سفر با دعوت نامه این است که شخص مورد نظر در دعوت نامه حمایت مالی خود را اعلام می کند.

به این ترتیب دولت ایتالیا از بابت اینکه از پس هزینه های خود بر می آیید اطمینان خاطر خواهد داشت. بررسی ها اینطور نشان می دهد که وجود دعوتنامه توریستی سبب می شود که ریسک ریجکت شدن درخواست ویزا به حداقل برسد و به نوعی شانس شما چند برابر می شود.

اما در دوره ی بعد از کرونا این روند تغییر پیدا کرده چرا که خیلی از افراد جامعه حتی با دعوتنامه افراد درجه یک اقدام می نمودند و پس از گرفتن ویزا قصد پناهندگی در آن کشور را داشتند که این مسئله باعث شد که ارزش دعوتنامه ها کم رنگ شود.

شما می بایست پس از دریافت دعوتنامه، سایر مدارک خود را نیز آماده کرده و تحویل سفارت دهید. در دعوت نامه قید می شود که شما به چه دلیل به این کشور سفر می کنید و قرار است چه افرادی را مورد ملاقات قرار دهید. در صورتی که اقامت شما غیر قانونی باشد به واسطه دعوت نامه سریعاً اطلاعات شما به دست می آید.

البته دعوت نامه ها انواع مختلفی دارند. برخی از دعوت نامه ها برای مقاصد گردشگری و یا دیدن دوستان است. دعوت نامه هایی نیز برای مسائل تجاری و تحصیلی و درمانی نیز وجود دارد که در این مبحث نمی گنجد.

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

اگر کسی قصد ورود به کشور ایتالیا به منظور گردشگری داشته باشد و شخصی را برای ارسال دعوت نامه در این کشور نداشته باشد دو نکته مهم را می بایست رعایت نماید.

تمکن مالی

نکته اول این است که شخص می بایست تمکن مالی خوبی داشته باشد. در واقع هرچه بتوانید گردش حساب خود را قوی تر در نظر بگیرید موفق تر خواهید بود.

رزرو محل اقامت

به هر حال شما می بایست هتل مورد نظر یا هر مکانی که به صورت موقت اجاره می کنید را اعلام کنید.

از یاد نبرید که نبود دعوتنامه در نهایت زمان صدور ویزا را کندتر می کند چون مدارک شما بارها مورد بررسی قرار بگیرد. برخی از افراد تصور می کنند که بدون دعوت نامه شانس حضور در این کشور را ندارند این تصور اشتباه است.

اگر ثابت کنید که حتماً قصد بازگشت دارید و همینطور مشکل مالی برای طول دوره سفر خود ندارید قطعاً با درخواست ویزای گردشگری شما موافقت صورت می گیرد.

برخی از افراد در مورد ریجکت شدن ویزای توریستی ایتالیا بسیار نگران هستند. دقت کنید که اطلاعاتی که به افسر مربوطه ارائه می دهید باید کاملاً صادقانه باشد. از سوی دیگر هرچه مدارک شما مبنی بر بازگشت به کشور خودتان قوی تر باشد در نهایت می تواند شانس شما را بیشتر کند. همینطور تمکن مالی قوی نیز شما را از ریجکت شدن نجات می دهد.

ویزای توریستی ایتالیا ویزافوری

گرفتن ویزای توریستی ایتالیا شاید در ابتدا دشوار به نظر برسد اما در صورتی که همه مدارک شما آماده باشد این کار سریعاً صورت می گیرد. از سوی دیگر وجود مشاور در راستای تکمیل مدارک قطعاً به شما کمک زیادی می کند که مشاوران حرفه ایی ویزافوری بصورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات شما بوده و می تواند ارزشمند باشد. در صورتی که فکر می کنید بخشی از مدارک شما ناقص است حتما پیگیری های لازم را داشته باشید.

سوالات متداول

شرایط گردش مالی قابل قبول به سفارت چگونه باید باشد؟

بایستی گردش 3 ماه تا 6 ماه به صورت روتین با توجه به درآمد شخصی، واریز و برداشت های روزانه داشته باشد و مانده حساب به تدریج در طول زمان به عدد مورد نظر برسد

آیا هر فرد از خانواده باید گردش مالی جداگانه داشته باشند؟

در صورت شاغل بودن هر فرد می تواند گردش و تمکن فردی ارائه دهد در غیر اینصورت گردش و تمکن سرپرست خانواده برای همه ی اعضا کفایت می کند.

در صورت کارمند بودن آیا فقط گواهی اشتغال به کار برای مدارک شغلی کفایت می کند؟

خیر، در صورت کارمند بودن گواهی اشتغال به کار به همراه سه عدد فیش حقوقی و سابقه بیمه ضروری است.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *