ویزای توریستی فرانسه | مدارک + هزینه ها

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۳

اخذ ویزای توریستی فرانسه در نگاه اول دشوار است. به طور کلی برای اخذ ویزا توریستی فرانسه نیاز است که در ابتدا مدارک لازم را تنظیم کنید. مدارک هویتی و شغلی و مالی به صورت جداگانه هستند و قطعاً باید برای هر یک دقت لازم را داشته باشید.

موضوع دیگر این است که ویزای توریستی فرانسه شما مدت اقامت کوتاهی دارد و باید به این موضوع دقت کنید. از سوی دیگر تمکن مالی شما بسیار مهم است. مدارک شغلی نیز از موارد پر اهمیت محسوب می شود.

ویزای توریستی فرانسه

قیمت : از  1300 یورو تا 2900 یورو تضمینی

نکات قابل توجه : در صورت عدم ویزا شدن کل مبلغ دریافتی عودت داده می شود.

ویزا فرانسه حتی با سابقه ریجکتی تضمینی قابل انجام است.

ویزا تضمینی حتی بدون سابقه بیمه کاری

ویزا تضمینی برای مجردین کم سن و سال

ویزای فرانسه VFS

دیگر برای اخذ ویزای توریستی فرانسه نیازی به انتظار زیاد برای ارسال مدارک و پردازش آنها نخواهید داشت. شرکت وی اف اس که با نام تجاری وی اف اس گلوبال مشهور است به واسطه نیروهای متخصص و فضای امن خود توانسته فرآیند دریافت مدارک از متقاضی و همینطور تنظیم درخواست از سفارت خانه را برعهده بگیرد.

در واقع اخذ ویزا به واسطه این شرکت سبب شده تا حجم کاری سفارت ها کاهش یابد. پس از اینکه تایید اولیه درخواست متقاضی از سایت سفارت فرانسه دریافت شد می بایست قرار ملاقات به دفتر شرکت وی اف اس گلوبال مرتبط به سفارت تنظیم شود.

در این زمان می توان درخواست را از طریق راه های ارتباطی دفتر شرکت وی اف اس به کاربران نمایش داد. در واقع تمامی خدمات دریافت مدارک اعم از ثبت اثر انگشت، تصویر چهره شخص، بررسی هویت ملی اشخاص و بررسی مدارک توسط این ارگان صورت می گیرد.

انواع ویزا توریستی فرانسه

ویزا توریستی فرانسه در لیست ویزاهای کوتاه مدت قرار گرفته است. این ویزا به منظور تفریح یا بازدید از کشورهای مختلف صادر می شود. در واقع افراد به قصد تجاری نمی توانند از این ویزا استفاده کنند.

حداکثر مدت اقامت با ویزای توریستی 6 ماه است. ویزای توریستی شینگن یا ویزای توریستی اروپا به شما این امکان را می دهد که به مدت 90 روز در کشورهای اروپایی محدوده شینگن حضور داشته باشید.

فرانسه نیز در این محدوده قرار گرفته است. این ویزا غیر قابل تمدید است. به طور کلی ویزای فرانسه بر اساس دفعات مجاز ورود و خروج نیز طبقه بندی می شود که شاید یک بار ورود و یا دو بار ورود و چند بار ورود در نظر گرفته شود.

چگونه ویزای توریستی فرانسه بگیریم؟

برای اینکه بتوانید به راحتی ویزای توریستی فرانسه را دریافت کنید مهمترین موضوع اثبات مدارک مالی است. چندین روش برای اثبات این موضوع وجود دارد. شما می توانید سپرده بانکی خود را مدنظر قرار دهید.

در صورتی که دارای ملک و املاک هستید سند ملکی می تواند یک انتخاب عالی محسوب شود. افرادی که در شرکت ها و موسسات و همینطور کارخانجات سهامدار هستند نیز شرایطی دارند تا بتوانند ویزای توریستی فرانسه را دریافت نمایند.

حقوق بازنشستگی صورتی که بتوانند پوشش دهی مناسب برای تمکن مالی مورد نیاز سفارت فرانسه داشته باشد قطعاً پیشنهاد خوبی است. کسانی که پول نقد دارند هم می توانند با تبدیل پول خود به مقدار مورد نظر شرایط را هموارتر سازند.

وجود فیش حقوقی و همینطور اثبات اشتغال در کشور و یا سندی که ثابت کند فرد یا شرکتی اسپانسر شما برای پوشش هزینه در طول اقامت است قطعاً صدور ویزا را آسانتر می کند. شما می توانید از خدمات گواهی اقامت پیش پرداخت استفاده کنید. همینطور وجود سندی مبنی بر اسکان خصوصی نیز سبب می شود تا بتوانید برای ویزای توریستی این کشور شانس بیشتری داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فرانسه

این مدارک شامل موارد زیر می باشد که به طور کامل توضیح داده ایم

  • شما نیاز به اصل پاسپورت معتبر دارید. اعتبار پاسپورت شما می بایست حداقل 6 ماه باشد. همینطور پاسپورت می بایست دو برگ سفید داشته باشد.
  •  از تمام صفحات ویزای شنگن خود کپی برداری کنید.
  • همینطور نیاز به ارائه بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به فرانسه دارید تا ثابت شود که قصد شما از سفر گردشگری است و می خواهید به کشور خود بازگردید.
  • می بایست اصل پاسپورت های قدیمی به همراه کپی آنها ایاده شود.
  • اصل شناسنامه بسیار مهم است.
  • همه افراد متقاضی می بایست بیمه مسافرتی شینگن داشته باشند.
  • نیاز به دو قطعه عکس جدید 3.5 در 4.5 رنگی با زمینه سفید دارید که می بایست نهایتاً سه ماه اخیر گرفته شده است.
  • در نهایت وقت سفارت تنظیم می شود.
  • همه مدارک می بایست به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. ( حداکثر مدت استفاده از ترجمه مدارک 6 ماه می باشد )

مدارک شغلی

اگر کارمندان دولت هستید: می بایست حکم کارگزینی با مهر به همراه سه فیش حقوقی آخر با مهر و یا گواهی اشتغال به کار ارائه شود.

اگر کارمند شرکت خصوصی هستید: نیاز به گواهی اشتغال به کار به همراه لیست سوابق بیمه با مهر سازمان تامین اجتماعی دارید. همینطور می بایست قرارداد و سه فیش حقوقی آخر ارائه شود.

 در صورتی که عضو هیئت مدیر شرکت ها هستید: نیاز به گواهی اشتغال به کار به همراه روزنامه رسمی خواهید داشت.

سازندگان ساختمان: این افراد می توانند مدارکی دال بر پروانه ساختمان یا پایان کار را ارائه دهند.

بازنشسته ها: حکم بازنشستگی و همینطور سه فیش آخر حقوقی می بایست ارائه شود.

دانشجویان و دانش آموزان: این گروه نیاز به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در سال تحصیلی جاری یا ثبت نام سای آینده دارند.

پزشکان می بایست پروانه مطب و کارت صنفی خود را ارائه دهند.

وکلا نیاز به ارائه پروانه وکالت و کارت های صنفی خواهند داشت.

مشاغل آزاد می بایست جواز کسب و یا کارت مباشرت ارائه دهند.

صاحبان ملک نیاز به ارائه اجاره نامه معتبر با کد رهگیری به همراه سند مالکیت دارند.

مدارک مالی

دقت کنید که برای گرفتن ویزای توریستی فرانسه نیاز به نامه تمکن مالی ترجمه شده به زبان انگلیسی دارید. همینطور می بایست گردش سه ماه آخر حساب با مهر و امضا بانک ارائه شود. این مدارک باید در کمتر از ده روز کاری پیش از تایم انگشت نگاری باشد.

اینطور به نظر می رسد که برای هر شخص می بایست حداقل  میلیون تومان تمکن مالی ارزیابی شود اما مقدار بیشتر شانس شما را بیشتر خواهد کرد. افراد کمتر از 18 سال نیاز به رضایتنامه محضری از والدین خود دارند.

ویزای توریستی فرانسه چند روزه است

همانطور که از نام ویزای توریستی فرانسه مشخص است این ویزا با هدف گردشگری صادر می شود. این ویزا مختص افرادی است که قصد دارند کمتر از سه ماه در این کشور حضور داشته باشند. مبرهن است که اجازه کار به شما داده نمی شود.

البته می توانید در صورت نیاز از خدمات پزشکی استفاده کنید. در بازه زمانی 180 روزه می توانید حداکثر 90 روز در خاک کشور فرانسه حضور داشته باشید. ویزای توریستی از نوع ویزای c بوده در لیست ویزاهای موقت قرار می گیرد. حدود سه هفته زمان برای بررسی مدارک در نظر بگیرید.

 

ویزای توریستی فرانسه چند روزه است

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه

طبق اخرین آماری که از سوی سفارت فرانسه به دست ما رسیده است حداقل میزان تمکن مالی برای ویزای فرانسه 300 میلیون تومان است. البته نیاز است که گردش مالی 6 ماه اخیر خود را نیز ارائه دهید.

کسانی که مبلغ مورد نظر را در حساب خود ندارند اما قصد اخذ ویزای توریستی فرانسه را دارند می بایست ثابت کنند که در هر ماه به میزان 3000 یورو درآمد دارند.البته این رقم برای اخذ ویزای توریستی برای یک شخص است. مثلاً اگر بخواهید فرزند خود را نیز همراه خود ببرید تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه باید مبلغ 750 یورو به درآمد شما افزوده شود.

هزینه ویزای فرانسه

هزینه ویزای فرانسه با توجه به نرخ ارز اعمال شده توسط سفارت تعیین می شود که در حال حاضر هزینه ی ویزای توریستی  فرانسه از 1300 یورو تا 2900 یورو می باشد. نکته ی قابل توجه آن است که این مبلغ ثابت نبوده و با نوسانات ارزی تغییر می کند پس قبل از هرگونه تصمیم گیری لطفا با مشاوران م در ارتباط باشید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم.

هزینه ویزای فرانسه

تمدید ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه نوعی ویزای کوتاه مدت است به این معنی است که شرایط تمدید برای ان بسیار دشوار است. به هر حال در اولین قدم می بایست خاک این کشور را ترک کنید. و سپس درخواست جدید خود را ارائه دهید.

پس از انقضای ویزای توریستی مجاز به اقامت در اروپا نخواهید بود. در برخی شرایط اگر دلایل شما بسیار قوی باشد تا حدودی می توان شانس تمدید ویزا را بالا در نظر گرفت.

ویزای توریستی فرانسه با دعوتنامه

از آنجایی که اخذ ویزای توریستی فرانسه بسیار دشوار است بنابراین فرصت استفاده از دعوت نامه را نباید از دست بدهید. دعوت نامه می بایست از سوی اقوام درجه یک شما ارسال شود. در این برگه تمکن مالی شخص می بایست مشخص شود.

سند ملکی و فیش حقوقی مدارک معتبری برای این بخش محسوب می شوند. شخصی که دعوت نامه را ارسال می کند باید ثابت کند که از نظر مالی مشکلی ندارد. البته این تصور که دعوت نامه تضمینی برای صدور ویزا است به کل اشتباه است اما شانس شما را در این راستا بیشتر خواهد کرد.

در صورتی که فکر می کنید صدور ویزای توریستی فرانسه با مشکل روبرو شده است می بایست از کارشناسان بخواهید در این زمینه راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند. از سوی دیگر در نظر داشته باشید که معمولاً برای اخذ این ویزا می بایست یک سری شرایط را به صورت دقیق در نظر بگیرید.

مثلاً نبود تمکن مالی از مواردی است که قطعاً برای شما مدنظر قرار می گیرد.شما برای اخذ ویزای توریستی می بایست حداقل یک ماه زودتر اقدام کنید. این روند سبب می شود تا پیگیری سفارشات شما با مشکل روبرو نشود.

از سوی دیگر ویزای توریستی این کشور بر اساس مدارکی که افراد دارند سنجیده می شود. شما برای اخذ این ویزا باید همه شرایط را بسنجید و سعی کنید به موقع اقدام کنید. دقت کنید که ویزای فرانسه معمولاً از نظر شرایط صدور موقعیت متفاوتی دارد.

آیا برای درخواست ویزای توریستی فرانسه نیاز به معرفی‌نامه دارم؟

خیر، برای درخواست ویزای توریستی فرانسه، نیاز به معرفی‌نامه ندارید. با این حال، در صورتی که معرفی‌نامه داشته باشید، می‌تواند از برخی از مشکلات مربوط به درخواست ویزا کاسته شود.

آیا برای درخواست ویزای توریستی فرانسه باید مراجعه حضوری انجام دهم؟

بله، برای درخواست ویزای توریستی فرانسه، باید به سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود مراجعه کرده و مدارک درخواستی را تحویل دهید. بعضی از سفارت‌ها یا کنسولگری‌ها امکان ثبت درخواست ویزای توریستی از طریق اینترنت را نیز فراهم کرده‌اند.

آیا برای درخواست ویزای توریستی فرانسه نیاز به بلیط رفت و برگشت دارم؟

بله، برای درخواست ویزای توریستی فرانسه، نیاز به بلیط رفت و برگشت دارید. بلیط رفت و برگشت باید برای مدت اقامت در فرانسه اعتبار داشته باشد و باید قبل از شروع سفر، خریداری شود.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *