ویزای توریستی هند | شرایط + مدارک + هزینه ها

آخرین بروزرسانی : اردیبهشت ۱۴۰۳

ویزای توریستی هند امروزه افراد زیادی را به سمت خود جلب می نماید. از آنجا که هندوستان کشور عجایب، رنگ ها و مزه های مختلف است، هر ساله توریست های زیادی برای گردش و مسافرت به آنجا سفر می نمایند.

در واقع با سفر به این کشور می توان تجربه های زیبا و خاطره انگیزی را کسب کرد. برای اینکه به عنوان توریست وارد هندوستان شوید، نیاز است تا ویزای توریستی هند را دریافت نمایید که در زیر نکات مربوط به آن آورده شده است.

ویزای هند

ویزای توریستی هندوستان

هند کشوری است که در حال حاضر جمعیتی بیش از 1 میلیارد نفر دارد. برای اینکه شما وارد این کشور شوید لازم است ویزای هند تهیه نمایید که این ویزا به دلایل متفاوتی می تواند ارائه شود. یکی از انواع ویزاهای پرکاربرد، ویزای توریستی می باشد.

باید در نظر داشته باشید که شما می توانید ویزای توریستی هند را به صورت حضوری دریافت نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که ویزای توریستی هندوستان اگر صادر شود شما فقط از طریق  فرودگاه می توانید وارد این کشور شوید. در ادامه خواهید توانست با مفاد و روش های اخذ ویزای توریستی هند بیشتر آشنا شوید.

انواع ویزای توریستی هند

ویزای توریستی هند می تواند انواع متفاوتی داشته باشد که این موارد به قرار زیر هستند:

30 روزه

این موارد به مدت 1 ماه صادر می شوند و فرد در مدت 1 ماه می تواند یک بار وارد کشور هندوستان شود. در نظر داشته باشید که تا قبل از اتمام اعتبار ویزا باید حتما خاک این کشور را ترک نماید. البته توجه نمایید که در حال حاضر بستگی به آفیسر سفارت دارد. ممکن است مدت زمان ویزا کمتر از یک ماه صادر شود.

ویزای تجاری

صدور آن بستگی به مدارکی که به سفارت ارائه می شود داشته ، مدت زمان و تعداد ورود ( یک بار یا دو بار ورود ) بستگی به نظر آفیسر سفارت دارد. ویزای تجاری نیاز به ارائه معرفی نامه شرکت هندی، معرفی نامه شرکت ایرانی، پرینت سه ماهه به همراه تمکن مالی دارد.

انواع ویزای توریستی هند

 

شرایط اخذ ویزای توریستی هند

برای اینکه بتوانید ویزای توریستی هند را دریافت نمایید لازم است که شرایط زیر برای شما صدق نمایند:

 • اطلاعاتی که در فرم های مربوطه وارد می شوند باید دقیقا مطابق با اطلاعات درج شده در پاسپورت باشند.
 • پاسپورت شما باید حداقل به مدت 6 ماه اعتبار داشته و دو صفحه از آن خالی باشد.
 • هدف شما از ورود به این کشور باید مشخصا گردش یا تجارت  باشد.
 • لازم است شهروند کشوری باشید که مشکلی برای ورود به هندوستان و اخذ ویزای آن وجود نداشته باشد.

مدارک اخذ ویزای هند

برای اخذ ویزای هند نیاز است تا اصل مدارک خود که شامل گذرنامه، کارت ملی، شناسنامه، 2 قطعه عکس 4*6، فرم های تکمیل شده ، کپی واکسن و …می باشند. در صورتی که مدارک تایید شوند پس 7 تا 10 روز کاری ویزای توریستی شما بعد از انگشت نگاری مسافر در سفارت صادر می شود. مدارک مورد نیاز به قرار زیر هستند:

 • بیمه مسافرتی
 • بلیط های رفت و برگشت
 • واچر هتل
 • پاسپورت قبلی در صورت داشتن ویزای هند از قبل
 • کپی از تمامی صفحات شناسنامه، کارت ملی، اصل پاسپورت
 • فرم تکمیل شده ویزا

نحوه اقدام برای اخذ ویزای هندوستان

برای اینکه اقدام به اخد ویزای توریستی هند کنید، نیاز می باشد تا به شکل زیر اقدام کنید:

 1. برای اخذ ویزای توریستی هند لازم است تا ابتدا فرم های ارائه شده را به صورت کامل و با دقت پر نمایید.
 2. اطلاعات درج شده در این فرم ها باید صحیح باشند.
 3. عموما این ویزا یک هفته قبل از سفر صادر می شود لذا در این بازه می توانید درخواست ویزا نمایید.
 4. در مرحله بعد لازم است تا هزینه های مربوط به صدور ویزا را پرداخت نمایید. عموما پرداخت این موارد از طریق ارزهای رایج و یا به ریال پرداخت می شود.

هزینه درخواست ویزای توریستی هند

برای اینکه ویزای توریستی هند صادر شود نیاز است که هزینه های مرتبط با آن به اداره مهاجرت هندوستان واریز شود. ویزاهای توریستی عموما سریع صادر می شوند اما با توجه به تعداد افراد متقاضی و نوع صدور آن می توانند هزینه متفاوتی داشته باشند.
اگر ویزای هند شما از نوع توریستی عادی باشد، هزینه ها به صورت زیر است:

یک ماه توریستی عادی : 180 دلار

تجاری : 360 دلار

 

اعتبار ویزای هند

به طور کل یک نوع ویزای توریستی هند وجود دارد که افراد می توانند از آنان استفاده نمایند. هدف از این ویزا می تواند گشت و گذار یا شرکت در یک برنامه کوتاه مدت می باشد. منظور از برنامه کوتاه مدت دیدار اقدام، شرکت در سمینار یا بررسی مشکل پزشکی خاص است.

ویزاهایی توریستی که توسط کشور هندوستان ارائه می شوند 30 روزه می باشد. همانگونه که از نام این ویزاها می توان متوجه شد تا 30 روز پس از زمان ورود، شما می توانید در این کشور حضور داشته باشید. این ویزاها یک بار ورود می باشند.

مدت زمان جوابدهی به ویزای توریستی هند

ویزای توریستی هندوستان برای مدت زمان متفاوتی صادر می شود. بر همین اساس صدور ویزا نیز می تواند زمانبرتر باشد.اگر ویزای شما توریستی باشد  در حالت عادی برای صدور ویزا به 7 تا 10 روز کاری نیاز است. البته توجه داشته باشید که اگر ویزای شما رد شود، لازم است تا پروسه مجدد انجام شود و این زمان از نو محاسبه گردد. از جمله دلایل رد شدن ویزا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ممکن است اطلاعات درج شده در فرم ها با اطلاعات مندرج در پاسپورت هماهنگی نداشته باشند.
 • اگر شما از قبل ویزای هند داشته باشید و مجدد درخواست ویزا بدهید، این مورد رد خواهد شد.
 • اگر نوع ویزای خود را اشتباه انتخاب نمایید، احتمال رد شدن ویزا وجود دارد. مثلا اگر تاجر هستید باید از ویزای تجاری برای هندوستان استفاده نمایید.
 • ممکن است پاسپورت شما دارای حداقل اعتبار 6 ماه نباشد.
 • چنانچه برای دریافت ویزا، عکسی تار و بی کیفیت ارائه دهید یا نشانی شما درست نباشد، ویزای توریستی شما رد می شود.
 • اگر فرم ها یا مدارکی که ارسال می نمایید، دارای خط خوردگی باشند، امکان رد شدن درخواست ویزای شما وجود دارد.

 

اخذ ویزای توریستی هند ویزافوری

ویزافوری با چندین سال سابقه در حوزه گردشگری و مهاجرت، می تواند ویزای توریستی هندوستان را در کمترین زمان ممکن دریافت نماید. البته خدمات ارائه شده در این آژانس بسیار متنوع می باشند و شما می توانید مراحل اخذ انواع ویزاها را با کارشناسان مجرب به صورت مرحله به مرحله جلو ببرید.

سوالات متداول

صدور ویزای هند چند روز زمان می برد؟

مدت زمان لازم برای صدور ویزای تجاری هند 3 روز کاری، ویزای توریستی هند 4 روز کاری و سایر ویزاهای هند 7 روز کاری می باشد.

بهترین زمان سفر به هند چه زمانیست؟

فصل بهار یکی از بهترین زمان سفر به هند است. جرا که بخاطر رنگارنگ بودن و طبیعت زیبای آن مشهور است و یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین اتفاقاتی که در فصل بهار هند می افتد فستیوال هولی یا جشن رنگ است.

وضعیت غذایی هند چگونه است؟

غذاهای هند تند است. شما می توانید از مسئول رستوران بخواهید که از ادویه تند در غذای شما استفاده نکند. اما چندان هم امیدوار نباشید که نتیجه آن باب طبع ما ایرانی ها باشد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *