وقت تایید مدارک سفارت آلمان

آخرین بروزرسانی : خرداد ۱۴۰۳

برای اخذ وقت تایید مدارک سفارت آلمان نیاز به پرداخت هزینه دارید و هزینه های مربوط به تایید و تصدیق مدارک معمولاً متفاوت هستند. از سوی دیگر می بایست مراحل مربوطه را به شکل اصولی پشت سر بگذارید.

بسیار مهم است تا بتوانید در زمان باز شدن سایت وقت تایید مدارک، سریعاً اقدام به رزرو داشته باشید. برای اینکه همه چیز طبق زمان پیش برود و اصولی باشد می توانید با کارشناسان ویزافوری ارتباط بگیرید و همه جوانب را نیز به طور دقیق بررسی کنید به این ترتیب بروز خطا به حداقل می رسد.

نحوه گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان

برای اخذ وقت تایید مدارک سفارت آلمان می بایست 7 مرحله به دقت طی شود. مرحله اول مربوط به ترجمه مدارک لازم برای ویزای آلمان است. برای اینکه مدارک متقاضی وقت سفارت آلمان برای کشور آلمان قابل قبول باشد نیاز به ترجمه از سوی قوه قضاییه است.

در گام دوم می بایست مدارک ارائه شده توسط دادگستری و وزارت امور خارجه مورد تایید قرار بگیرد. پس از تایید ترجمه مدارک می بایست از سایت ویزامتریک وقت رزرو کنید و برای این کار نیاز به پرداخت هزینه برای تعیین وقت خواهید داشت. تا زمانی که هزینه به حساب این شرکت واریز شود به شما اجازه تعیین وقت داده نمی شود.

24 ساعت پس از واریز هزینه مجاز به رزرو وقت از سایت ویزامتریک خواهید بود. در واقع پس از ورود به سایت می بایست وارد بخش بالای صفحه شده و گزینه روش های درخواست ویزا را انتخاب کنید. سپس گزینه رزرو وقت ملاقات برای شما در نظر گرفته می شود. گزینه دیگر مراحل انتصاب است که نوع نوبت تایید مدارک را مشخص می شود.

تا به اینجای کار 4 مرحله به طور دقیق پشت سر گذاشته شده است. در گام پنجم به منظور وقت تایید مدارک می بایست فرآیند تعیین قرار ملاقات را آغاز کنید. برای تعیین قرار ملاقات با سفارت کشور آلمان نیازی به ایجاد اکانت در سایت ویزامتریک نیست در واقع شما به واسطه شماره کارت مورد نظر و همینطور تاریخ واریز وجه می توانید به بخش تعیین نوبت مراجعه داشته باشید.

پس از اینکه تاریخ قرار ملاقات سفارت آلمان تعیین شد می بایست تا دریافت ایمیل تاییدیه رزرو وقت صبر کنید. دقت کنید که اگر این ایمیل به دست شما نرسد یعنی پروسه رزرو وقت تکمیل نشده است. در آخرین گام می بایست تاریخ قرار ملاقات را در سایت مشاهده کرده و تصمیم گیری نمایید.

نحوه گرفتن وقت تایید مدارک سفارت آلمان

مدارک لازم وقت تایید مدارک سفارت آلمان

در راستای مدارک لازم وقت تایید مدارک سفارت آلمان سوالات زیادی می شود. خوشبختانه برای این منظور نیاز به مدارک خاصی ندارید و تنها شماره کارت و همینطور تاریخ پرداخت هزینه رزرو نوبت کافی خواهد بود.

البته هر شخص می بایست پاسپورت معتبر داشته باشد. در روز قرار ملاقات نیاز به اصل و کپی ترجمه شده بسیاری از مدارک است و این موارد می بایست به دفتر ویزامتریک تسلیم شود.روزی که به دفتر ویزامتریک مراجعه می کنید می بایست یک نامه به زبان انگلیسی و یا آلمانی با خود به همراه داشته باشید.

در این نامه دلایل خود مبنی بر تایید مدارک ذکر شده را می نویسید. همینطور می بایست فرم عودت هزینه رزرو نوبت که به ارزش یک میلیون تومان است همراه شما باشد تا بتوانید مبلغ پرداختی را پس بگیرید.

دقت کنید که اسناد رسمی شما توسط سفارت کشور آلمان تایید می شود. یعنی افراد می بایست شناسنامه، گواهی تجرد و یا سند ازدواج ارائه دهند. همینطور سند ملکی، پروانه کسب و یا رضایت نامه عقد می بایست ارائه شود. کارت نظام پزشکی و مدرک تحصیلی و یا اسناد مربوط به وکالت نامه نیز می تواند به پرونده مورد نظر کمک نماید.

مدارک لازم وقت تایید مدارک سفارت آلمان

هزینه وقت سفارت آلمان برای تایید مدارک

هزینه وقت تایید مدارک سفارت آلمان بر اساس نوع درخواست متفاوت خواهد بود. اگر نوع درخواست شما تایید است به نسبت تصدیق هزینه متفاوتی در نظر گرفته می شود. شرکت ویزامتریک به منظور ارائه خدمات مبلغ 8 یورو برای تصدیق در نظر گرفته است. حال برای تایید مدارک نیز رقم 11 یورو اعلام شده است.

معمولاً این مبلغ به صورت نقدی دریافت می شود. همینطور پیش از شروع فرآیند رزرو می بایست به مبلغ 1 میلیون تومان به پول ایران به حساب شرکت ویزامتریک واریز کنید البته این پول پس از حضور شما در روز ملاقات بازگردانده می شود.

هزینه تصدیق مدارک اصلی 30 یورو و تایید کپی های ترجمه شده نیز به میزان 25 یورو ارزیابی شده است. در نهایت اگر نیاز به رزرو وقت vip دارید می بایست مبلغ 75 یورویی را در نظر بگیرید. برای اطلاع دقیق تر از هزینه ها می توانید با کارشناسان تیم ویزا فوری ارتباط بگیرید و سوالات خود را مطرح نمایید.

هزینه خدمات ویزامتریک معمولاً متفاوت است. مثلاً هزینه مربوط به عکس بیومتریک برای هر نفر 8 یورو ارزیابی شده است. تحویل مدارک توسط کارگو نیز با هزینه 9 یورو برای هر شخص در نظر گرفته می شود.

خرید وقت تایید مدارک سفارت آلمان

شرکت ویزامتریک شرایطی در نظر گرفته است تا وقت تایید مدارک سفارت آلمان به صورت هفتگی در اختیار متقاضیان قرار بگیرد. اما در این راستا یک سری مشکلات وجود دارد. مثلاً هیچ کس نمی داند سایت وقت تایید مدارک کشور آلمان دقیقاً چه زمانی باز می شود.

وقت ها در سریع ترین زمان ممکن پر شده و سایت بسته می شود. به این ترتیب شما می بایست چندین هفته صبر کنید یا چند ماه منتظر باشید تا وقت تایید مدارک کشور آلمان را به دست آورید. به این ترتیب از سوی تیم ویزافوری شرایطی در نظر گرفته شده است تا افراد بتوانند اقدام به خرید وقت تایید مدارک نمایند.

شاید در ابتدا مبلغی که برای این کار پرداخت می کنید زیاد و غیر منطقی به نظر برسد اما این اپشن به شما اجازه می دهد تا بدون مشکل وقت تایید مدارک دریافت کنید و نیازی به بررسی خودتان در راستای رزرو وقت نخواهد بود.

کارشناسان سفارت نوبت مورد نظر را برای شما تنظیم خواهند کرد. در صورت سوال در خصوص خرید وقت تایید مدارک می توانید به راحتی رفع ابهام کرده و سپس پروسه خرید را تکمیل کنید.

تعیین وقت تایید مدارک سفارت آلمان

شاید چیزی به عنوان وقت تایید مدارک سفارت آلمان فوری وجود نداشته باشد اما شما می توانید از سرویس vip استفاده کنید. در صورتی که نوبت های عادی برای تایید مدارک سفارت تکمیل شده باشد می بایست اقدام به تصدیق مدارک نمایید. نوبت اختصاصی که با عنوان vip شناخته می شود برای کسانی مناسب است که قصد دارند پروسه منظم و سریعی برای تایید مدارک داشته باشند.

دقت کنید که در این راستا از شما هزینه بیشتری دریافت می شود و همینطور خدماتی اعم از عکاسی، فتوکپی و بررسی وضعیت پرونده ویزا نیز در اختیارتان قرار می گیرد. پیامکی که برای شما ارسال می شود رایگان خواهد بود.

زمان باز شدن وقت تایید مدارک سفارت آلمان

زمان دقیقی در راستای باز شدن سایت وقت تایید مدارک سفارت آلمان اعلام نشده است. معمولاً سایت مربوطه در طول هفته یکبار باز می شود و سریعاً نوبت ها رزرو شده و مجددا بسته خواهد شد. به این ترتیب شرایط به صورتی است که شما به تنهایی نمی توانید برای این منظور اقدام نمایید.

در برخی از ماه های سال سایت در طول هفته نیز باز نمی شود و این مورد شرایط رزرو نوبت را بسیار سخت تر خواهد کرد. به این ترتیب چه خوب است از کسانی که در این راستا خبره هستند کمک بگیرید و شرایط را بررسی کنید. دقت داشته باشید که به طور کلی سفارت آلمان در این زمینه یک سری شرایط را در نظر گرفته است.

نکاتی در مورد وقت تایید مدارک سفارت آلمان

برای وقت تایید مدارک سفارت آلمان می توانید به نکات زیر توجه کنید:

  • در صورتی که قصد شما اخذ وقت گروهی یا خانوادگی است می توانید برای حداکثر 6 نفر اقدام کنید.
  • به طور کلی همراه داشتن اسکناس های 200 و 500 یورویی برای شما مشکل ساز میشود چون شرکت ویزامتریک اقدام به خرد کردن این اسکناس ها نخواهد کرد.
  • گواهی که به عنوان عدم سوء پیشینه ارائه می شود باید نهایتاً برای سه ماه گذشته باشد.
  • هر شخص می بایست اصل مدارک مثل مدارک تامین اجتماعی و یا وکالتنامه با مهر و امضا ارائه شود.
  • چیزی به عنوان کپی ساده و یا رونوشت قابل قبول نخواهد بود.
  • شما نهایتاً سه روز پیش از مراجعه به دفتر ویزامتریک می توانید زمان رزرو را تغییر دهید.
  • افراد حق بردن تلفن همراه، اشیای نوک تیز، حیوان، خوردنی و آشامیدنی و همینطور کیف در سایز بزرگ (چمدان) را ندارند.

سوالات متداول وقت تایید مدارک سفارت آلمان

آیا رزرو وقت فوری از سفارت آلمان وجود دارد؟

خیر این امکان در اختیار هیچ شخصی قرار نمی گیرد.

آیا در صورت عدم مراجعه طبق تاریخ اعلام شده، مبلغ واریز شده عودت داده می شود؟

خیر در صورتی که عدم مراجعه شما ثابت شود مبلغ مورد نظر سوخت می شود.

آیا می توان زمان باز شدن سایت وقت تایید مدارک سفارت را تعیین کرد؟

معمولاً خیر و این امکان به واسطه کارشناسان ویزافوری و با پیگیری های مکرر صورت می گیرد.

چطور می توان سریعترین وقت تایید مدارک را رزرو کرد؟

برای اینکه می بایست اقدام به خرید وقت تایید مدارک کشور آلمان نمایید تا در سریعترین زمان ممکن پیگیری های لازم در راستای رزرو نوبت صورت بگیرد.