بهترین روش های رفع ریجکتی ویزای شینگن

آخرین بروزرسانی : تیر ۱۴۰۲

یکی از بدترین اتفاقاتی که در خصوص ویزای شینگن و نزدیک به سفر ممکن است برای افراد رخ دهد ریجکتی ویزای شینگن می باشد. این اتفاق به ناگاه، می تواند موجب بهم خوردن برنامه سفر و تعطیلات شما شود.

قطعا می دانید که برای سفر به کشورهای اروپایی نیاز به اخذ ویزای شینگن دارید. متاسفانه طی سال های اخیر میزان ریجکتی در خصوص ویزای شینگن افزایش پیدا کرده است.

اگر به دنبال اخذ ویزای شینگن هستید قطعا باید در خصوص ریجکتی ویزا اطلاعاتی را کسب نمایید. تا پایان این مقاله با ویزا فوری همراه باشید تا اطلاعات لازم در این خصوص را کسب نمایید.

روش های رفع ریجکتی ویزای شینگن

ریجکتی ویزا چیست؟

در ابتدا بهتر است در خصوص ریجکتی ویزا و معنای این واژه اطلاعاتی را کسب نمایید. ریجکتی به معنای جواب رد می باشد. ریجکت شدن یک فرد از سمت سفارت مورد نظر برای شخص مشکلاتی را به همراه دارد.

چرا که اگر بعد از شنیدن جواب ریجکتی از سمت یک سفارت، به سفارت دیگر مراجعه نمایید، باز هم با جواب رد سفارت روبرو خواهید شد. به همین دلیل بعد از ریجکتی ویزای شینگن باید با افراد متخصص و کاربلد مشورت نمایید تا تصمیمی درست را اتخاذ نمایید.

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

در ابتدا لازم است بدانید اعتراض به ریجکتی، به منزله دریافت ویزای شینگن نیست.در این مرحله فرد متقاضی زمان بسیار زیادی را برای تکمیل کردن نواقص پرونده خود سپری خواهد کرد. چرا که این مشکل در بعضی از موارد به علت تکمیل نبودن پرونده فرد متقاضی می باشد.

شاید فردی که به دنبال اخذ ویزای شینگن می باشد تصور کند تمامی مدارک را تکمیل کرده است ولی بعد از بازرسی های انجام شده نواقص پرونده مشخص می شود. گاها به دلیل یک نقص کوچک نیز ویزای شینگن ریجکت خواهد شد.

اگر با چنین مواردی روبرو شدید نا امید نشوید چرا که ممکن است بعد از تکمیل پرونده، ریجکتی ویزای شما رفع شود. حتی در بعضی از موارد ممکن است با وجود تکمیل بودن پرونده و مدارک، باز هم درخواست ویزای شینگن شما رد شود. در این مراحل لازم است تا یک نامه با موضوعیت اعتراض به ریجکتی ویزا نگارش نمایید.

در حالت کلی دو راه برای اعتراض به ریجکتی این ویزا وجود دارد:

راه اول رفع ریجکتی ویزا

تکمیل کردن مدارک مورد نیاز و نواقص پرونده.

راه دوم ریجکتی ویزا

در صورتی که از تکمیل بودن پرونده خود اطمینان دارید می توانید یک نامه اعتراض به رفع ریجکتی ویزای خود نگارش کنید و به سفارت مورد نظر تحویل دهید. در این مرحله پرونده شما مجدد بررسی می شود.

پیشنهاد مطالعه : معرفی کشورهای شینگن

ویژگی های نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن

در حالت کلی می توان اینگونه بیان کرد که ارائه نامه اعتراض در خصوص رفع ریجکتی ویزا آخرین کاری است که از دست شما بر می آید. در نتیجه در هنگام ارائه این نامه باید اطلاعات لازم را در خصوص آن داشته باشید. در ادامه به مواردی که در هنگام نگارش نامه اعتراض، باید به آن توجه داشته باشید اشاره خواهیم کرد.

اطلاعات فرد متقاضی:

در این قسمت اطلاعات فرد متقاضی باید به صورت دقیق و کامل تکمیل گردد. اطلاعاتی نظیر: نام، نام خانوادگی، شماره پاسپورت، ایمیل، آدرس و غیره.

تاریخی که در آن متوجه ریجکتی ویزای شینگن خود شده اید:

در این مرحله لازم است تا بعد از درج اطلاعات فردی، تاریخ ریجکتی ویزای شینگن خود را درج نمایید.

درج دلایل ریجکتی ویزا:

در این قسمت باید به طور دقیق و واضح دقیقا همان متنی که در نامه ریجکتی شما درج شده است را نگارش کنید.

درج یک آدرس ایمیل:

در این نامه حتما باید از آدرس ایمیل معتبر نیز استفاده نمایید. چرا که تنها راه ارتباطی سفارت مورد نظر با شخص شما از طریق ایمیل می باشد.

توضیحات شما در خصوص ریجکت ویزای شینگن:

با قاطعیت می توان بیان کرد این قسمت از نامه جزو مهمترین قسمت این درخواست می باشد. در این قسمت شما باید دلایل ریجکت ویزای خود را درج نمایید. یعنی اگر نواقصی در پرونده شما وجود داشته است و ویزای شما به این دلیل ریجکت شده است، باید به طور دقیق به این موارد اشاره نمایید. به طور کلی می توان اینگونه گفت که بازرس بعد از مطالعه این قسمت از نامه باید مجاب شود که ریجکتی ویزای شما اشتباه بوده است.

توجه داشته باشید این نامه حالت ادارای و رسمی دارد. در این نامه باید با ادبیات رسمی دلایل رد شدن ویزای خود را قید نمایید. در نتیجه برای نگارش این نامه از افراد خبره و کاربلد در این زمینه مشورت بگیرید.

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای شینگن

معمولا مدت زمانی که برای رفع ریجکتی ویزا زمان خواهد برد به یک ماه محدود می شود. در نظر داشته باشید بعد از اعلام ریجکتی ویزای شینگن یک ماه زمان خواهد برد تا بتوانید درخواست اعتراض خود را ثبت نمایید و در صورتی که مدارک شما دارای نقص باشد می توانید این مدارک را تکمیل نمایید.

در حالت کلی می توان اینگونه گفت که بهتر است در سریعترین زمان ممکن در خصوص برطرف سازی نواقص پرونده خود سعی نمایید. چرا که سرعت عمل شما در برطرف کردن نقص پرونده در نظر بازرس ویزای شینگن بسیار تاثیرگذار می باشد.

مدت زمان رفع ریجکتی ویزای شینگن

بهترین زمان اقدام مجدد پس از ریجکتی ویزای شینگن

در بعضی از موارد توصیه می شود که بعد از ریجکتی ویزا، 6 ماه صبر کنید سپس مجدد اقدام به درخواست اخذ ویزای شینگن نمایید. شاید برایتان جالب باشد بدانید در قوانین هیچ سفارتی قانونی تحت عنوان زمان مناسب برای اقدام مجدد پس از ریجکتی ویزا وجود ندارد.

تمامی این موارد به صورت تجربی قابل تخمین می باشد. به بیانی دیگر می توان اینگونه گفت که بهترین زمان برای اقدام مجدد پس از ریجکتی ویزا بستگی به پرونده شما دارد. دقیقا به دلایلی که عنوان شد اگر به دنبال اقدام مجدد برای اخذ ویزای شینگن هستید بهتر است حتما با یک مشاوره خبره و کاربلد مشورت نمایید.

چرا که شانس اخذ ویزای شینگن در زندگی هر فرد بسیار اندک می باشد. در نتیجه برای امتحان شانس مجدد خود بعد از ریجکت شدن ویزا حتما به مشاورین خبره و کاربلد ما در این زمینه مراجعه نمایید.

سوالات متداول

هزینه رفع ریجکتی ویزای شینگن چقدر است؟

برای رفع ریجکتی 500 یورو به هزینه تور اضافه می شود.

در صورت ریجکتی ویزا هزینه عودت می شود؟

بله، در صورت دریافت نکردن ویزا کل هزینه پیش پرداخت توسط مسافر عودت داده می شود.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ایمان دانیالی ۲۳ / ۰۷ / ۱۴۰۲

  من از ترکیه اقدام کردم واسه ویزای توریستی فرانسه و متاسفانه ریجکت شدم آیا شما میتونید کمکی کنید

  پاسخ
  • devadmin ۰۱ / ۰۸ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت اطلاعات دقیق با شماره ۰۲۱۷۵۱۳۵ تماس بگیرید ( پشتیبانی ۲۴ ساعته )

   پاسخ