سوالات مصاحبه سفارت آمریکا

آخرین بروزرسانی : مهر ۱۴۰۲

در مقالات قبلی سایت ویزافوری به طور مفصل در مورد گرفتن وقت سفارت آمریکا و هم چنین مصاحبه سفارت آمریکا توضیحات زیادی داده ایم. شما با مراجعه به سایت سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه، مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات، می توانید فرم مربوط به اخذ ویزا را پر کرده و هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

سپس یک وقت مناسب برای حضور فیزیکی در سفارت را تعیین کنید تا سوالات سفارت آمریکا را پاسخ دهید

مصاحبه سفارت آمریکا

پس از اینکه شما فرم اخذ ویزا در سایت سفارت آمریکا را تکمیل و هزینه آن را پرداخت کردید، باید یک زمان برای مصاحبه تعیین کنید. خود سیستم سفارت، چند تاریخ پیشنهادی ارائه می دهد که شما متناسب با شرایطی که دارید، یکی از آنها را انتخاب می کنید. پس موارد قبل از مراجعه حضوری برای مصاحبه در سفارت آمریکا، به ترتیب زیر است:

 • مراجعه به سایت سفارتخانه آمریکا در یکی از کشورهای ارمنستان، ترکیه، امارات، آذربایجان و …
 • تکمیل فرم DS-160
 • پرداخت اینترنتی هزینه مصاحبه
 • تعیین وقت مناسب برای پاسخ دادن به سوالات سفارت آمریکا

پس از آن، متناسب با زمانی که برای مصاحبه سفارت آمریکا تعیین کرده اید توصیه می کنیم، زبان خود را تقویت کرده و مدارک مختلف خود را ترجمه کنید تا در وقت مقرر، برای مصاحبه آماده باشید.

مصاحبه سفارت آمریکا

بایدها در هنگام پاسخ به سوالات سفارت آمریکا

در روز موعود برای پاسخ به سوالات مصاحبه سفارت آمریکا ، تمام مدارک خود را همراه داشته باشید. پس از اینکه وارد سفارتخانه شدید، اثر انگشت شما مورد بررسی قرار می گیرد. ممکن است که پس از انگشت نگاری، مدتی منتظر باشید تا نوبت مصاحبه برسد.

همانطور که توضیح دادیم بهتر است تمام مدارک لازم برای مهاجرت را به صورت کامل و آماده داشته باشید.در هنگام پاسخ دادن به سوالات مصاحبه سفارت آمریکا نکته اول این است که حتما سعی کنید با اطمینان و صادقانه جواب بدهید.

اولین هدف مصاحبه‌کننده از پرسیدن سوالات بدیهی، این است که اطلاعاتی که شما در فرم ثبت نام وارد کرده اید را، راستی آزمایی کند. به احتمال زیاد مصاحبه کننده سوالات عادی و معمولی می پرسد. سوالات سفارت آمریکا در مورد میزان انتظار شما در سفارت، در مورد آب و هوا و سوالاتی که عمدتاً به مسائل هویتی شما مربوط می شوند.

نبایدها در سوالات مصاحبه سفارت آمریکا

در نظر داشته باشید که به محض ورود به سفارتخانه از شما یک بررسی امنیتی انجام می‌شود. پس بهتر است که تجهیزات و وسایل غیرضروری همراه خود نبرید.

عموماً تلفن همراه، اسپری کوله پشتی و وسایل این چنینی ممکن موارد خطرناک محسوب شوند. بهتر است که اصلا چنین چیزهایی را در هنگام مصاحبه سفارت آمریکا داخل کنسولگری نبرید.

 

نبایدها در سوالات مصاحبه سفارت آمریکا

نمونه سوالات مصاحبه سفارت امريكا

توجه داشته باشید که موارد ذکر شده دقیق نمی باشد و ممکن است برخی از این سوالات از شما پرسیده شود و برخی دیگر خیر. سوالات مصاحبه سفارت آمریکا ذکر شده جزو سوالات متداول سفارت آمریکا می باشد.

هدف از سفر شما به این کشور

یکی از اصلی ترین سوالات مصاحبه سفارت آمریکا سوال در مورد هدف شما از سفر به ایالات متحده است. شما باید صادقانه و به صورت کوتاه، هدف خود از سفر به آمریکا توضیح دهید. هدف شما می تواند برای حضور در یک کنفرانس علمی، برای دیدار با خانواده، برای گشت و گذار، به منظور درمان یا هر چیز دیگری باشد. تاکید می کنیم سعی کنید که سوالات سفارت آمریکا را به صورت کاملاً ساده و کوتاه پاسخ دهید.

سفرهای قبلی شما به آمریکا

از دیگر سوالات مصاحبه سفارت آمریکا سفرهای قبلی شما به این کشور است. معمولاً در مورد سفرهای قبلی شما به آمریکا نیز سوال پرسیده می شود. اگر قبلا به آمریکا مسافرت کرده اید، به صورت کاملاً دقیق، تمام اطلاعات مربوط به سفر قبلیتان را در اختیار مصاحبه کننده قرار دهید. به هیچ وجه مبهم پاسخ ندهید و صادقانه سفرهای قبلی خود به آمریکا را تشریح کنید.

آیا در آمریکا دوست یا اقوامی دارید؟

یکی دیگر از سوالاتی که معمولا از شما می پرسند در مورد اقوام و دوستان شما در آمریکا است. بهتر است که صادقانه، هرگونه فامیل و حتی اقوام دوری که در آمریکا دارید را معرفی کنید. چرا که اگر بخواهید کتمان کنید، احتمالاً آنها به اهداف سفر شما به آمریکا مشکوک خواهند شد.

محل اقامت شما در آمریکا

از دیگر سوالات متداول مصاحبه سفارت آمریکا این است که می‌خواهید در کدام ایالت آمریکا اقامت داشته باشید؟ اگر سفر شما به قصد کارهای علمی است، قاعدتا هتل رزرو کرده اید. در این صورت باید در مورد رزرو هتل و اطلاعات آن صحبت کنید. اگر هم دعوتنامه دارید، حتما سعی کنید که دعوت نامه خود را به آنها نشان دهید و توضیحات مختلف را بدهید.

علت سفر شما به آمریکا در این فصل

یکی دیگر از سوالات متداول مصاحبه سفارت آمریکا که معمولا هم از شما پرسیده می شود این است که چرا در این زمان یا در این فصل سال، قصد دارید که سفر کنید. باز هم شما می توانید دلایل خودتان را توضیح بدهید.

مدت زمان اقامت شما در آمریکا

همانطور که می دانید شما می توانید از چند روز تا چند ماه در آمریکا بمانید. بهتر است که صادقانه و دقیق به مصاحبه گر بگویید که چقدر می خواهد در آمریکا بمانید. اگر شما پاسخ دهید که قصد اقامت چند ماهه در آمریکا را دارید، مطمئنا مصاحبه کننده از شما میپرسد که چرا قصد دارید این مدت طولانی را در آمریکا بمانید؟ آیا می توانید کمتر بمانید؟ در این صورت شما باید یک دلیل محکم داشته باشید که مصاحبه کننده را قانع کند.

همراهان شما و زمان رزرو بلیط

سوالات بعدی در مورد همراهان شما و زمان رزرو بلیط است که صادقانه باید پاسخ دهید. احتمالا در اینجا مدارکی مانند پیش خرید بلیط را باید نشان دهید.

هزینه های جاری شما در کشور آمریکا

سوال بعدی که معمولاً مصاحبه کننده می پرسد این است که شما برای اقامت در آمریکا چقدر هزینه می خواهید بدهید یا فکر می‌کنید چقدر هزینه دارد؟ مسلما شما متناسب با برنامه‌های سفر خود، هزینه های آنها را نیز بررسی کرده اید.

به سادگی می توانید برنامه سفر خود را به مصاحبه کننده ارائه دهید و به او بگویید که هزینه های شما متناسب با برنامه خواهد بود.اگر قصد شما گرفتن ویزای کاری است در مورد نوع کار، میزان درآمد و انواع روشهای مختلف کار نیز به مصاحبه کننده بگویید.

منبع تامین هزینه ها شما در طول سفرتان

سوال دیگری که معمولاً از شما می پرسند در مورد این است که هزینه‌های سفرتان را از کجا تامین می کنید؟ به عبارت دیگر بودجه سفر شما را چه کسی تامین کرده و منبع درآمد شما از چیست؟ به سادگی می توانید تمام مسائل مختلف در این زمینه را به مصاحبه کننده توضیح دهید.

آیا متعهد به کسی هستید؟

یکی دیگر از اهداف مصاحبه کننده این است که بداند آیا شما به کسی متعهد هستید. یعنی ازدواج کرده اید یا کسی تحت تکفل یا وابستگی شما هست؟ اگر فرزند خوانده یا حیوان خانگی دارید و بخواهید به آمریکا مهاجرت کنید، چه کسی از آنها مراقبت خواهد کرد؟ به همین دلیل تمام این موضوعات را باید صادقانه جواب دهید.

قصد ماندن در آمریکا را دارید؟

یکی از سوالاتی که معمولاً پرسیده می شود این است که آیا می خواهید در آمریکا بمانید یا نه؟ بهترین کار این است که شما بگویید که قصد ماندن در آمریکا را ندارم. چرا که در اینجا خانواده و تعلقات و تمایلات خاص خود را دارید.

به احتمال زیاد اگر بگویید که قصد ماندن در آمریکا را دارید، فرآیند ویزا گرفتن شما کمی سخت خواهد شد. پس بهتر است که با دلایل قانع کننده مثل دوستان، دارایی، بچه، خانواده و … نشان دهید که قصد بازگشت دارید. ( حتی اگر واقعاً قصد بازگشت ندارید!)

در اینجا مصاحبه کننده از شما می‌ پرسد چگونه به من اطمینان می ‌دهید که حتماً به کشور خود باز خواهید گشت؟ داشتن ارتباطات قوی یا درآمد خوب، می تواند یک دلیل قانع کننده باشد. می توانید بگویید که همسر، فرزند، والدین، شغل، دوست و یا قرارداد کاری با کارفرمایان خود دارید. قاعدتا باید مدارک مختلف هم نشان دهید که واقعاً قصد بازگشت دارید.

تاکید می‌کنیم ممکن است که برخی از این سوال ها از شما پرسیده شوند و بعضی از این سوالات نیز، پرسیده نشوند و مصاحبه کننده سوالات دیگری داشته باشد. مهمترین ویژگی این است که باید حتماً صادقانه به سوالات پاسخ دهید. تنها سوالی که شاید می توانید در آن واقعیت را کتمان کنید، در مورد ماندن در آمریکا است. البته اگر واقعا قصد ماندن در آمریکا را دارید!

نمونه سوالات مصاحبه سفارت امريكا

نمونه سوالات مصاحبه سفارت آمریکا برای ویزای دانشجویی

در مصاحبه ویزای دانشجویی علاوه بر سوالات سفارت آمریکا گفته شده به این نکات توجه داشته باشید:

 1. یک نکته در هنگام پاسخ به سوالات مصاحبه سفارت آمریکا این است که مصاحبه کننده تسلط شما به زبان انگلیسی را بررسی می کند. اگر شما قصد گرفتن ویزای دانشجویی در آمریکا را دارید، قاعدتاً مصاحبه‌ کننده علاوه بر اینکه می خواهد بداند که شما تسلط کافی به زبان انگلیسی دارید یا نه، قصد دارد بداند شما تا چه حد با رشته تحصیلی و دانشگاه مدنظرتان، آشنا هستید. سوالات مختلف در مورد اینکه چرا کشور آمریکا یا دانشگاه مورد نظر را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید هم، بسیار متداول است. شما صادقانه دلایل خودتان را ابراز کنید.
 2. مسلماً از شما پرسیده خواهد شد که هزینه های تحصیل و زندگی شما در آمریکا را چه کسی پرداخت خواهد کرد. توصیه می‌کنیم پاسخ هایی مبهم یا غیر واقع بینانه ندهید. چرا که مصاحبه کننده جواب های تضمین شده می خواهد. احتمالا از شما می پرسد که پس از اینکه تحصیلات شما پایان یافت، قصد دارید چه کاری انجام دهید؟ بهتر است که بگویید که پس از پایان تحصیلات، می خواهم به کشورم برگردم.
 3. کل فرایند مصاحبه شاید ۵ دقیقه بیشتر طول نکشد. اما آنچه که باعث می شود که مصاحبه کننده، ویزای شما را تایید کند، همان اوراق یا مدارکی هستند که شما به صورت کامل به کنسولگری می دهید. بهتر است که برنامه سفری خود را بصورت کامل و دقیق بنویسید و به مصاحبه کننده بدهید. دوباره تاکید می کنیم که صادقانه پاسخ بدهید. اگر به هر دلیلی اطلاعات نادرست، اسناد جعلی یا حرف های غیر واقع در مصاحبه شما باشد، باعث میشود برای همیشه شرایط لازم برای دریافت ویزای آمریکا از بین برود. چرا که اطلاعات شما ثبت و ضبط خواهد شد.

خدمات مجموعه ویزافوری

به هر حال مصاحبه در سفارت آمریکا ویژگی های خاص خود را دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم برای مشاوره های لازم در زمینه ویزای تحصیلی آمریکا و کاری در آمریکا و ساده تر شدن این فرآیند، حتماً با شرکت خدمات گردشگری ویزا فوری تماس بگیرید. کارشناسان ما تمام نکات ریز و درشت در مورد یک مصاحبه خوب، به طوری که به احتمال ۹۰ درصد بتوانید ویزا بگیرید را، به شما ارائه خواهند داد.

مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان

پیش از آنکه برای مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان حضور پیدا کنید، این متن را مطالعه کنید تا با خیالی راحت در روز مصاحبه حاضر شوید. اول از همه یادتان باشد که سفارت آمریکا در ارمنستان خیلی کوچک است و کارکنان زیادی ندارد به همین دلیل اگر می خواهید به این مرکز بروید به موقع در آنجا حضور یابید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

مزایای وقت مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان

 • مهم ترین مزیت مصاحبه در ارمنستان این است که می توانید تمام مدت مصاحبه به زبان فارسی حرف بزنید.
 • مورد بعدی اینکه برای حضور در ارمنستان نیازی به گرفتن ویزا ندارید و می توانید چمدان خود را ببندید و راهی سفر شوید.
 • مورد دیگر صرفه اقتصادی است چرا که هزینه سفر به ارمنستان از هزینه سفر شما به ترکیه و دبی کمتر خواهد شد و در این مورد هم می توانید صرفه‌جویی کنید.
 • از آنجایی که ایروان و ایران مرز زمینی هم دارند می توانید از این مسیر خود را به ایروان برسانید و نیازی به پرواز نیست.

مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان

تجربیات مصاحبه سفارت آمریکا در دبی

در این بخش می توانید خاطرات یکی از متقاضیان درخواست ویزای آمریکا را بخوانید و سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید را بهتر بدانید.

قصد داشتم ویزای f1 بگیرم و برای این کار از دبی اقدام کردم. بعد از آنکه مراحل اولیه انگشت نگاری و پذیرش متقاضی را انجام دادم، توانستم ویزای دانشجویی بگیرم. 2 کانتر مخصوص مصاحبه ویزای f1 بود. خانمی که با من مصاحبه کرد یک خانم سیاه پوست آمریکایی و خیلی جدی بود.

اولین سوالی که از من پرسید در مورد انتخاب دانشگاه بود. من هم پاسخ دادم که استادی که در این دانشگاه تدریس می کند کاملا می شناسم و با مقالات ایشان آشنایی دارم و دلم می خواهد ادامه کارهای تحقیقاتی‌ام را با این استاد بگذرانم.

سوال دوم این بود که آیا فامیل درجه یکی در آمریکا دارم یا نه. جوابم منفی بود. بعد در مورد شغل پدرم پرسیدند. وقتی گفتم پدرم دندان پزشک هستند و لایسنس پدرم را نشان دادم به نظر می رسید که کاملا قانع شده باشد.

2 سوال دیگر هم پرسید؛ اول آنکه سربازی خود را در کدام ارگان گذرانده‌ام. گفتم در نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی بوده‌ام. مدارکی که همراهم بود برد و بعد از چند دقیقه برگشت.

مورد آخر هم پرسید که بعد از تحصیلات می خواهم چه کار کنم و من گفتم که می خواهم برگردم و در ایران تدریس کنم. گفت کاری که می خواهی انجام دهی برای دولت ایران نیست؟ گفتم نه و من قرار است سازه های دریایی بخوانم، اما نمی خواهم بعدها شغل دولتی داشته باشم. برای مقطع دکترا بدون فاند ویزا گرفتم.

درخواست ویزای من به حالت تعلیق درآمد. گفتند یک ایمیل برایتان ارسال می شود و به سوالات آن جواب بدهید. همان روز برگشتم و سوالاتی که برایم فرستاده بودند را پاسخ دادم و ظرف 10 روز بعد هم از طریق همان ایمیل اطلاع دادند که می توانم ویزا را دریافت کنم.

مصاحبه سفارت آمریکا در آنکارا

اول از همه باید بگویم که بر اساس تجربه دوستان هتلی رزرو کردم که نزدیک سفارت باشد. روز مصاحبه ساعت ۷ با تاکسی از هتل رفتم. ساعت ۷:۲۵ دقیقه رسیدم. حدود 7:45 با دو نفر دیگر وارد شدیم. پاسپورت ها را گرفتند.

وارد اتاق ایکس ری شدیم. وسایل را چک کردند و بعد به ساختمان جدید سفارت رفتیم.
به یک سالن رفتم که باجه هایی شبیه بانک داشت. شماره‌ام را اعلام کردند.
مدارک خود را به خانم پشت باجه دادم.
۱- شناسنامه
۲- سند ازدواج
۳-مدارک مربوط به اثبات ازدواج و در صورت نیاز مدارک طلاق
۴- کارت پایان خدمت
دوباره باید منتظر می شدم تا شماره من را اعلام کنند. زمان شروع مصاحبه افسر به من گفت:
دست راستت را بالا ببر و تأیید کن هر چه می گویی حقیقت دارد.
تایید کردم.
چند سوال در مورد خودم، همسرم دوران سربازی و دیگر موارد پرسید و مدارک را هم تحویل داد. گفت مدارکت کامل است و مشکلی وجود ندارد. یک فرم سفید در ارتباط با قوانین امریکا به من داد و در نهایت برگه سبز
که تیک administrative processing و Medical داشت.
و گفت تا 2-3 ماه و حداکثر 6 ماه آینده به شما خبر خواهیم داد و لازم نیست خودتان بیایید. ویزا را ارسال می کنیم.

سوالات متداول

مدارک لازم برای مصاحبه سفارت آمریکا کدامند؟

پاسپورت
تاییدیه فرم ds160
تاییده وقت سفارت و پرداخت mrv fee

هزینه مصاحبه سفارت آمریکا چقدر است؟

هزینه آن 160 دلار می باشد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ندا ۱۰ / ۰۵ / ۱۴۰۲

  سلام ببخشید میخواستم بدونم سوالات مصاحبه سفارت آمریکا در ارمنستان هم همین سوالاتی که شما ذکر کردین یا متفاوته؟؟؟
  مرسی از راهنمایی تون

  پاسخ
  • devadmin ۱۰ / ۰۵ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر تمامی سوالات مصاحبه سفارت آمریکا یکی هستند ولی بستگی به آفیسر دارد.

   پاسخ
 • نوید ۰۹ / ۱۰ / ۱۴۰۲

  سلام میخواستم بدونم کسی که تاییدیه eb1 داره هم باید در جواب ماندن در امریکا باید بگه نمیمانم و میخوام برگردم

  پاسخ
  • ویزافوری ۰۹ / ۱۲ / ۱۴۰۲

   سلام روزتون بخیر
   به طور معمول بهتر است بگید که نمیمانید

   پاسخ