سریع ترین روش اخذ ویزای شینگن

آخرین بروزرسانی : مهر ۱۴۰۲

اگر در پی گرفتن ویزای شینگن برای رفتن به یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن باشید، سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2023 یکی از سوالاتی است که ذهن متقاضیان اخذ این ویزا را به خود مشغول می‌کند. با ما در ویزا فوری همراه باشید تا راه‌های سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2023 را با هم مرور کنیم.

دریافت ویزای شینگن

قبل از اینکه اقدام به دریافت ویزای شینگن کنید، باید بدانید که چه جزئیات و ملزوماتی برای گرفتن این ویزا لازم است. پس شاید بد نباشد در ابتدا تعریفی از جزئیات و مواردی که برای دریافت ویزای شینگن لازم است را با هم مرور کنیم و در انتها سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2023 را معرفی نماییم.

دریافت ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن و روش‌های اخذ آن

شینگن منطقه‌ای در اروپا است که 27 کشور از سال 1990 عضو آن هستند، باید این را بدانید که وقتی ویزای شینگن را دریافت می‌کنید می‌توانید با همین ویزا به تمام این 27 کشور بروید بدون آنکه لازم باشد ویزای هر کشور را جداگانه دریافت کنید.

درباره انواع ویزای شینگن و راه‌های اخذ آن بارها صحبت کرده‌ایم و این را هم باید تکرار کنیم که ویزای توریستی شینگن یکی از انواع ویزای شینگن است که طرفداران زیادی دارد و تعداد زیادی از آن هم بارها صادر شده است.

اخذ ویزای شینگن 2023

ویزای توریستی شینگن یک ویزای 90 روزه و کوتاه مدت است که در دو نوع مولتی و سینگل صادر می‌شود. این ویزا را نمی‌توان جزء سریع‌ترین یا آسان‌ترین روش دریافت ویزای شینگن نام برد؛ چرا که گاهی برای گرفتن آن باید حدود 6 ماه پیش از سفر خود اقدام کرده باشید و این پروسه ممکن است کمی طول بکشد.

نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که مراحلی مانند جمع‌آوری مدارک، فرستادن آن‌ها در سایت سفارت، دریافت گواهی عدم سوء پیشینه، گرفتن مجدد پاسپورت اگر تاریخ انقضای آن رسیده باشد و زمانی که بررسی پرونده و مدارک شما طول می‌کشد، تقریباً یک ماه خواهد بود، به همین دلیل باید طول زمان را برای دریافت ویزای شینگن در نظر داشته باشید.

ویزای شینگن تحصیلی

یکی دیگر از روش‌های دریافت ویزای شینگن داشتن دعوتنامه است که می‌تواند سرعت دریافت ویزای شینگن شما را بیشتر کند و مدرک معتبری محسوب می‌شود. در این بین دعوتنامه‌های تحصیلی که از طرف دانشگاه منتخب شما برایتان فرستاده شود یکی از معتبرترین دعوتنامه‌هایی است که پروسه گرفتن این ویزا را سریع‌تر انجام خواهد داد. در این روش شما با داشتن ویزای تحصیلی و دعوتنامه می‌توانید ویزای شینگن خود را دریافت کنید.

ویزای شینگن کاری

برای گرفتن ویزای شینگن کاری هم مانند ویزای تحصیلی باید از طرف کارفرمای خود یک دعوتنامه داشته باشید و این درخواست به صورت رسمی ثبت شده باشد. گرفتن ویزای شینگن کاری هم مدت زمانی را در پی خواهد داشت تا شما بتوانید این ویزا را دریافت کنید؛ چون یکی از کارهایی که پیش از گرفتن ویزا باید انجام دهید انجام تعاملات لازم با کارفرمای خارجی‌تان است تا این مسیر شکل بگیرد.

اخذ ویزای شینگن اسپانسرشیپ

روش دیگر اخذ ویزای شینگن اسپانسرشیپ است. اگر در یکی از کشورهای عضو شینگن اقوام درجه اول یا دومی دارید که حق شهروندی یا اقامت دائم دارند می‌توانید به راحتی و سرعت ویزای شینگن دریافت کنید. این مرحله هم نیازمند ارسال دعوتنامه از جانب شخصی است که در آن کشور زندگی می‌کند تا یک سند رسمی برای درخواست ویزای شینگن خود در دست داشته باشید.

البته کسی که این دعوتنامه را برای شما می‌فرستد هم باید شرایطی داشته باشد، مواردی مانند وضعیت مالی مطلوب تا بتواند هزینه‌های شما را تا حدی پرداخت نماید. در این دعوتنامه باید آدرس پستی فرد مقیم و گزارشی از وضعیت مالی این فرد آمده باشد.

اگر فردی که درخواست ویزای شینگن اسپانسرشیپ دارد، این دعوتنامه را با خود دارد، فقط باید مدارک اولیه خود مانند پاسپورت و مدارک دیگر که هویت شما را تأیید می‌کند با خود داشته باشد. در این نوع ویزا بیشترین مسئولیت بر عهده فرد اسپانسرشیپ است.

گرفتن این ویزا یک روش راحت است و اگر مدارک فردی که این ویزا را درخواست داده کامل باشد مشکلی در حین اخذ ویزای شینگن پیش نخواهد آمد. فردی هم که درخواست ویزای شینگن داشته باشد، تنها باید کارهای مربوط به گرفتن وقت برای سفارت و انگشت‌نگاری و گرفتن بلیت سفر خود را در برنامه کاری خود قرار دهد.

با توجه به تعاریف موجود تا اینجای مقاله سریعترین روش اخذ ویزای شینگن 2023 اقدام از طریق اسپانسرشیپ است و در زمان کوتاهی می‌توانید این ویزا را دریافت نمایید.

اخذ ویزای شینگن اسپانسرشیپ

قیمت ویزای شینگن

یک نکته را فراموش نکنید، تا زمانی که هزینه ویزای شینگن را به سفارت نپردازید پرونده شما در صف بررسی قرار نخواهد گرفت. با توجه به سن فرد متقاضی و کشور مقصد قیمت ویزای شینگن متفاوت خواهد بود و شما در مرحله اول تنها هزینه اولیه بررسی پرونده را پرداخت خواهید کرد. فقط باید بدانید این مبلغ را چگونه باید بپردازید و اگر ویزای شما پذیرفته نشود این ویزا قابل برگشت هست یا نه؟

هزینه درخواست ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن برای افراد بالای 12 سال 80 یورو و کودکان بین 6 تا 12 سال 40 یورو برآورد شده است. برای کودکان زیر 6 سال هم لازم نیست هزینه‌ای بپردازید. این مبلغ را تنها برای ارائه درخواست ویزا به سفارت می‌پردازید و هزینه‌ خدمات کارگزاری که معمولا بین 30 تا 40 یورو است بعدا به آن اضافه خواهد شد.

هزینه درخواست تمامی ویزا‌های کوتاه مدت (توریستی، تحصیلی، تجاری و…) برای محدوده شینگن کاملا ثابت و یک قیمت است.

ویزای شینگن تضمینی

اگر دنبال ویزای شینگن تضمینی هستید شاید برای شما به قیمت از دست دادن سفر به کل منطقه شینگن تا سال‌ها تمام شود. برخی از شرکت‌ها با عنوان مواردی نظیر داشتن آشنا برای سفارت یا دادن دعوتنامه از کشورهای معروف به شما ممکن است شما را فریب دهند و قیمت‌های بالاتری برای صدور ویزای شینگن از شما دریافت کنند.

فراموش نکنید که تنها مدارک و شرایط فرد متقاضی شانس گرفتن ویزای شینگن را افزایش می‌دهد. البته برخی تورهای گروهی هستند که به خاطر سابقه بالا در گرفتن ویزا و تعداد زیاد مسافر، اعتبار بالایی نزد سفارت آن کشور کسب کرده‌اند و می‌توانند تا حدودی اخذ ویزای شینگن را تضمین کنند.

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن 2023

کشورهای ایتالیا، اسپانیا و سوئیس، در لیست راحت ترین کشور برای ویزای شینگن 2023 قرار دارند و اگر بخواهند برای ایرانیان ویزای شینگن صادر کنند محدودیت کمتری ایجاد می‌کنند. در مقابل کشورهای آلمان، اتریش و هلند شرایط سختی را برای دریافت ویزای شینگن برای ایرانیان در نظر می‌گیرند.

این موضوع دلایل اقتصادی دارد و یکی دیگر از مواردی که شرایط را برای ایرانیان سخت کرده است تعداد بالای پناهندگانی است که در این کشور زندگی می‌کنند. اگر بستگان نزدیک شما در آلمان زندگی نمی‌کنند تا برای شما دعوتنامه بفرستند، به هیچ عنوان از طریق آلمان برای دریافت ویزای شینگن اقدام نکنید. اتریش و هلند هم مدارک مستدل و قوی لازم دارند.

ایتالیا جزء کشورهایی است که بیشترین ویزا را برای ایرانیان صادر می‌کند. اگر گردش مالی حساب شما خوب باشد و همچنین شرایط مالی قابل قبولی داشته باشید که شامل سابقه بیمه و سند ملک و غیره باشد به راحتی می‌توانید ویزای شینگن برای ایتالیا را دریافت کنید. از طرف دیگر اگر از طرف آژانسی اقدام کنید که ضمانت بازگشت شما را اعلام می‌کند، شانس ویزای شینگن تضمینی شما بالاتر می‌رود.

کشور سوئیس هم مدتی است گرفتن ویزای خود را برای ایرانیان ساده‌تر کرده است. اگر اولین بار است که تقاضای ورود به یک کشور اروپایی را دارید، سعی کنید از تورهای گروهی استفاده کنید.

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

درخواست پناهندگی با ویزای شینگن با توجه به عنوان پناهندگی و قوانین کشور مقصد دارای تفاوت‌هایی است که معمولا موقع ثبت نام اولیه به افراد اطلاع داده می‌شود. اولین و مهم‌ترین موضوعی که در خصوص شرایط پناهندگی با ویزای توریستی باید بدانید این است که با چه وسیله‌ای به خاک آن کشور وارد شوید.

برای این مرحله باید همان مراحل گرفتن ویزای توریستی کشور مقصد را طی نمایید تا اجازه ورود به کشور مورد نظرتان را به دست آورید. بر اساس اینکه اطلاع از نحوه ورود به یک کشور دیگر مهم است، شرایط زیر را به شما می‌گوییم:

 • داشتن پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی داشته باشد
 • داشتن ویزای توریستی برای آنکه وارد کشور مقصد شوید
 • دریافت بیمه مسافرتی
 • فرد متقاضی پناهندگی نباید مرتکب جرمی شده باشد
 • داشتن دلایل موجه و قابل قبول برای ترک کشور
 • هیچ کشوری محافظ زندگی و سلامت آن فرد نیست

به خاطر آنکه مهاجرت از طریق درخواست پناهندگی با ویزای شینگن مراحل متنوعی دارد، افراد متقاضی باید در زمان مناسب و درست ویزای خود را دریافت کرده و با اطلاع از قوانین کشور مقصد اجازه ویزای پناهندگی صادر شود. در این بخش شرایط درخواست پناهندگی با ویزای شینگن را برای شما می‌گوییم:

 • ثبت نام در دفتر پناهندگی کشور مقصد
 •  ارائه مدارک لازم متناسب با نوع پناهندگی
 •  مصاحبه حضوری و گفتن دلایل پناهندگی
 • اعلام نتایج مصاحبه‌هایی که تا به حال انجام داده‌اید
 • صدور ویزای پناهندگی

راحت ترین ویزای توریستی اروپا

راحت ترین ویزای توریستی اروپا مربوط به کدام کشور است؟ شاید این سوالی باشد که ذهن خیلی از افراد را درگیر خودش کرده باشد. برخی کشورها برای صدور ویزا سختگیری‌های کمتری دارند، به همین دلیل کسانی که متقاضی ویزای شینگن هستند می‌توانند از طریق این کشورها اقدام به دریافت ویزای توریستی شینگن کنند. راحت ترین ویزای توریستی اروپا در واقع مراجعه به این کشورها است.

بر اساس بررسی‌هایی که انجام شده، به ترتیب کشورهای ایسلند، فنلاند، لیتوانی، استونی و لتونی پنج کشوری هستند که بیشترین ویزای شینگن را صادر کرده‌اند. هر کدام از این کشورها بالای ۹۸.۵ درصد نرخ صدور ویزای شینگن داشته برای همین جزو راحت ترین ویزای توریستی اروپا محسوب می‌شوند.

نتیجه‌گیری

بالاخره بهترین روش برای اخذ ویزای شینگن چیست؟ شاید پاسخ به این سوال مستلزم وقت زیادی باشد، زیرا انتخاب بهترین راه برای گرفتن ویزای شینگن کاری تخصصی است که دانش و تجربه کافی لازم دارد. در عین حال شرایط مسافر هم در گرفتن این ویزا تأثیر زیادی دارد.

شرایط سنی مسافر، وضعیت شغلی، تاهل و تجرد، داشتن مدارک مالی کافی، سابقه سفر و خیلی از موارد دیگر می‌تواند گرفتن این ویزا را تسریع و سرعت اخذ آن را بهبود ببخشد.

افزودن دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *